dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Temat: Współczynnik izolacji cieplnej 0,39 czy 0,45

Question Współczynnik izolacji cieplnej 0,39 czy 0,45

Witam,

Ja nie mam zamiaru tyle omawiac tematu jaka welna mineralna lepsza (o tym naczytalem sie dostatecznie wiele) ale czy rzeczywiscie warto inwestowac w wspolczynnik 0,39 czy tez przy 15cm + 5cm opcja 0,45 jest wystarczajaca.

30% roznicy ceny tego samego producenta, to wiele (w/g mojej opini) czy tez 30% przy takiej roznicy to nic i nie powinno sie nawet brac pod uwage kladzenia takiej welny?

pow. do izolacji ok 170-180m kw. dodatkowo na poddachu 8 kaloryferow (pod kazdym z okien dachowych).

z gory dzieki za info

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar mpoplaw

Domyślnie

norma WT-2009 mówi że minimum dla dachu to U=0,25 czyli 20cm wełny 0,045 mieści się w tym, a więc problemów z odbiorem mieć nie będziesz

problem możesz mieć natomiast z układaniem wełny, bo im gorszy współczynnik tym mniej kg/m3, ja u siebie miałem jedna rolkę takiej taniej wełny 0,045 z marketowej promocji i zanim ją rozwinąłem to już się podarła, natomiast wenę 0,039 to sobie docinałem na takie kawałki jakie potrzebowałem i układałem tam gdzie chciałem, różnica w jakości była naprawdę widoczna gołym okiem
    buduję dom 3 litrowy

3. Ocieplenie ścian domu kostki. Sprawdź, ile zapłacisz za kompleksową termomodernizację Izolacja akustyczna stropu. Które stropy mają najlepszą izolacyjność akustyczną? Przegląd izolacji termicznej Twojego domu przed zimą. Zobacz od czego zacząć Fakty i mity na temat komfortu cieplnego w budynku. Czy współczynnik przenikania ciepła jest najważniejszy?
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

Domyślnie

A jak wygląda kwestia dopłaty do wełny o lepszym współczynniku a zwrotu kosztów, przypuśćmy na ogrzewaniu.

Planuję dać na dach 30cm wełny (od ściany kolankowej do kalenicy; teraz lub w przyszłosci pewnie coś wrzucę w sufit podwieszany by nie grzać stryszku). Znalazłem np taka ofertę:

http://allegro.pl/welna-mineralna-kn...493124052.html

Tym samym 30cm wełny o wsp. 0,044 kosztuje 17.42 zł/m2. Biorąc pierwszy lepszy Isover Uni-Mata 0,039 wychodzi jakieś 26 zł/m2.

Lub http://allegro.pl/welna-owens-cornin...490454921.html co daje jakieś 22 zł/m2 przy wsp. 0,040.
    Ostatnio edytowane przez mp_krk ; 17-03-2011 o 10:23 Powód: Poprawa linku

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj

Domyślnie

Witam
    Pozwolicie że podepnę się pod temat i napiszę co ja mam zamiar zrobić by ocieplić swoje poddasze. Mianowicie:

Wariant A to wełna Rockwoll - Top Rock 150mm (wsp. 0.035) + na krokwie 2 x mata Super Rock 50mm (wsp. 0,035)

Wariant B to wełna Isover - Super mata 150mm *(wsp. 0.033) + aku płyta 2 x 50mm (wsp. 0,037)

A może połączyć te dwa rozwiązanie i byłoby: między krokwie Isover Super mata 150mm (wsp. 0,033) + na krokwie Rockwoll 2 x super rock 50mm (wsp. 0,035) ?

Co wy na to, co będzie lepsze?
    pozdrawiam
    jack
    Ostatnio edytowane przez siloj ; 28-03-2011 o 07:00

mp_krk

39

Domyślnie

Cytat Napisał mp_krk Zobacz post
    A jak wygląda kwestia dopłaty do wełny o lepszym współczynniku a zwrotu kosztów, przypuśćmy na ogrzewaniu.

Planuję dać na dach 30cm wełny (od ściany kolankowej do kalenicy; teraz lub w przyszłosci pewnie coś wrzucę w sufit podwieszany by nie grzać stryszku). Znalazłem np taka ofertę:

http://allegro.pl/welna-mineralna-kn...493124052.html

Tym samym 30cm wełny o wsp. 0,044 kosztuje 17.42 zł/m2. Biorąc pierwszy lepszy Isover Uni-Mata 0,039 wychodzi jakieś 26 zł/m2.

Lub http://allegro.pl/welna-owens-cornin...490454921.html co daje jakieś 22 zł/m2 przy wsp. 0,040.
    Przypomnie się ze swoim pytaniem

Domyślnie

takie przemyślenia mi się nasuwają - ustawodawca wprowadził obowiązek certyfikowania budynków po zakończeniu procesu budowlanego - ale wtedy to już późno aby coś zmieniac; jakby tak ludziska mieli możliwośc usiąśc albo z takim certyfikatorem lub projektantem przed wbiciem pierwszej łopaty to by mu wyliczyli stopy zwrotu i sens inwestycji w poszczególne rozwiązania....tak jest wydaje mi się w irlandii - robi się coś w rodzaju pre - świadectw na etapie projektowania - a na zakończenie tylko potwierdza bądź zmienia dane i drukuje świadectwo

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar mpoplaw

Domyślnie

u nas też to się robi, tyle że we własnym zakresie, czyli za darmo
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...liczenia-w-OZC
    buduję dom 3 litrowy

Domyślnie

My akurat jestesmy w trakcie układania welny , miedzy krokwiami juz siedzi 18 i w pomieszczeniu nad garazem 15 rockwool.Mielismy na przekładke dac rocktona plyte 10 , ale nad garazem wlasnie zaczelismy ukladac 15 rockwool z rolki.Zastanawiam sie czy 30cm welny z rolki wystarczajaco wygluszy poddasze.Moze moglby ktos pomóc w tej kwestii , mozemy jeszcze wrocic do warintu rockwool 15 plus rockton 10.Dodam , ze welna ma wspolczynnik 0,035 lambda.

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar coulignon
    26

Domyślnie

Cytat Napisał lukep3 Zobacz post
    takie przemyślenia mi się nasuwają - ustawodawca wprowadził obowiązek certyfikowania budynków po zakończeniu procesu budowlanego - ale wtedy to już późno aby coś zmieniac; jakby tak ludziska mieli możliwośc usiąśc albo z takim certyfikatorem lub projektantem przed wbiciem pierwszej łopaty to by mu wyliczyli stopy zwrotu i sens inwestycji w poszczególne rozwiązania....tak jest wydaje mi się w irlandii - robi się coś w rodzaju pre - świadectw na etapie projektowania - a na zakończenie tylko potwierdza bądź zmienia dane i drukuje świadectwo
    bo świadectwo energetyczne to fikcja. Jest to kolejny papierek potrzebny do zakończenia budowy. To i tak jest traktowany przez inwestorów jak i wykonujących świadectwa. Oczywiście nie wszytkich.

Domyślnie

Cytat Napisał Magda&Sławek Zobacz post
    My akurat jestesmy w trakcie układania welny , miedzy krokwiami juz siedzi 18 i w pomieszczeniu nad garazem 15 rockwool.Mielismy na przekładke dac rocktona plyte 10 , ale nad garazem wlasnie zaczelismy ukladac 15 rockwool z rolki.Zastanawiam sie czy 30cm welny z rolki wystarczajaco wygluszy poddasze.Moze moglby ktos pomóc w tej kwestii , mozemy jeszcze wrocic do warintu rockwool 15 plus rockton 10.Dodam , ze welna ma wspolczynnik 0,035 lambda.
    Czy moglby ktos pomoc w tej kwestii ? Jutro kolejna warstwa welny bedzie ukladana , wiec jeszcze moge zmienic koncepcje , niech ktos madry sie wypowie

Domyślnie

Będzie dobrze Zastosowaliście skalną wełnę która bardzo dobrze wygłusza bo jest ciężka i ma strukturę zaburzoną (poplątana włókna a nie linearne)

Domyślnie

Cytat Napisał lotnik Zobacz post
    Będzie dobrze Zastosowaliście skalną wełnę która bardzo dobrze wygłusza bo jest ciężka i ma strukturę zaburzoną (poplątana włókna a nie linearne)
    Dzieki , kamień z serca

mp_krk

39

Domyślnie

Z wyliczeń w kalkulatorze U wychodzi mi że przegorda składająca się z 30cm wełny o lambdzie 0.045 ma U=0.1437. Czy to jest prawidłowe wyliczenie?

Bo wychodzi mi że ten sam współczynnik uzyskam dopiero przy 23cm wełny o lambdzie 0.033. Porównując cenowo wychodzi to znacznie drożej (plusem jest zaoszczędzienie trochę powierzchni).

Wiadomo że można dać 30 cm 0.033 ale finansowo dla mnie to już nie do przeskoczenia, a wątpię w jakiś szybki zwrot tego w kosztach ogrzewania....

mp_krk

39

Domyślnie

no to jakie U bedzie miec 30 cm welny 0.044?

mp_krk

39

Domyślnie

Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    wow 0,045 i U 0,14 zapomnij jak ma to byc w dachu.
    możecie w takim razie podać jak prawidłowo wyliczyć wsp.U dla poszczególnych grubości i danych lambda wełny?

Jakie U bedzie miec 30cm 0.044 i co jaka grubość temu odpowiada dla wsp. lambda 0.039, 0.035, 0.033...

Wtedy bede miar realne porownanie i bede wiedzial czy doplacac czy nie...
    Ostatnio edytowane przez mp_krk ; 15-04-2011 o 10:47

mp_krk

39

Domyślnie

uppp...

mp_krk

39

Domyślnie

nie, sam napisales bym zapomnial wiec rozumiem ze obliczenia są zle???

swoja droga...jesli sa dobre to co uwazacie za bardziej sluszne rozwiazanie: 30cm 0.044 czy 20cm 0.035?

wiem, najlepsze z tego byloby 30cm 0.035 ale z kasa nie wyrobie...

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kalumet

Domyślnie

niech mi ktoś wytłumaczy jak to jest z tym wsp U
    oglądałem ostatnio wełnę
    ten sam producent, a różne grubości wełny miały taki sam wsp U 0,039
    dając w strop 30 cm wełny U=0,039 to jaki wsp mi wyjdzie
    w tej kwestii jestem zupełnie zielony

mp_krk

39

Domyślnie

FlashBack,

odpowiedz odnosnie moich watpliwosci?

Domyślnie

Współczynnika U dachu tak się nie liczy, więc fachowcy z muratora mają spory problem . Liczy się go jako granice dolne i górne dwóch niezależnych wycinków, jak chwilę pomyślisz to sam do tego dojdziesz, że przekrój pionowy warstw w dachu masz niejednorodny. Warstwa pierwsza, dachówka-folia-wełna-wełna, warstwa druga dachówka-folia-belka stropowa-wełna na ruszcie. Współczynnik U jest wynikową obu tych warstw przyjmowanych szacunkowo w stosunku do powierzchni ich występowania. Obliczenia są dosyć skomplikowane, ale jak wcześnie napisał jeden z kolegów SE to sztuka nie opłaca się płacić za obliczenia audytorom na etapie projektowania budowy i jej realizacji bo to ogromne pieniądze a ty sam dasz radę policzyć ... no to licz.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia