dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Lightbulb

    Dobra dam rybę. Stosowana wełna ma mniejsze znaczenie niż sposób jej ułożenia. Jeżeli masz folię paroprzepuszczlaną na dachu to wsio ryba jaką wełnę wsadzisz jak nawet dotyka do folii nic się nie dzieje, jeżeli masz dach odeskowany musisz zapewnić wentylację połaci, aby to zrobić wełna nie powinna się rozprężać bo zlikwiduje szczelinę potrzebną do wentylacji. Teraz myk obliczeniowo izolacyjny. Chcesz mieć lepiej to zamiast kłaść 20 między belkami i 10 spodem na ruszcie, połóż 15 między belkami i 15 na ruszcie, weź ołówek i policz eureka U niższe hehe.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Flashback, dzieki

    Przy wentylacji mechanicznej warto stosowac folie poroizolacyjna alu czy wystarczy zwykla zolta poroizolacja?

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Witam
    Pozwolicie że się przypomnę bo chciałbym usłyszeć wasze opinie na temat ocieplenia poddasza:

    Wariant A to wełna Rockwoll - Top Rock 150mm (wsp. 0.035) + na krokwie 2 x 50mm mata Super Rock (wsp. 0,035)

    Wariant B to wełna Isover - Super mata 150mm (wsp. 0.033) + na krokwie 2 x 50mm Aku płyta (wsp. 0,037)

    Wariant C - może połączyć te dwa rozwiązanie i byłoby: między krokwie Isover Super mata 150mm (wsp. 0,033) + na krokwie Rockwoll 2 x 50mm Super Rock (wsp. 0,035) ?

    Co wy na to, co będzie lepsze?
    pozdrawiam
    jack

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Możesz uzasadnić swoją odpowiedź? Bo nie wiem dlaczego np. B - nie, bo jeśli chodzi o współczynnik to mniej więcej się niwelują ponieważ lepsza izolacyjność o dwie tysięcznea ma wełna między krokwiami a gorszą o dwie tysięczna na krowkiach.
    Napisz dlaczego obstawiasz wariant C -no można się domyślić że w tym przypadku wełny mają najlepszy wsp. chyba że kierowałeś się czymś innym.
    No i dlaczego odwrotnie? Między krokwie 2x50 (0,035)? Miałbym wówczas niezagospodarowane 6cm między krokwiami. Czy może chodzi ci o współczynnik (0,033 od środka)?
    Wiadomo również że wariant C będzie wariantem najdrozszym.
    pozdrawiam
    jacek
    Ostatnio edytowane przez siloj ; 20-04-2011 o 05:45

  5. #25

    Domyślnie

    Wariant d
    płyta 150mm byle stosunkowo twarda, potrafi się zsuwać (wsp. 0.039) + na krokwie 150 mm wełna (wsp. 0,039) w tym wariancie U dachu będzie najcieplejsze i jedno z najtańszych.
    Ostatnio edytowane przez WaldiM ; 20-04-2011 o 06:09

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    oczywiscie, ze nie o przelozenie grubosci
    A dlaczego nie od zewnątrz?
    Jak się coś doradza to trzeba się na tym znać, a jeśli się znasz to uzasadniaj swoje odpowiedzi.
    Dla mnie np jest bez znaczenia z której strony jest niższy współczynnik bo ich suma jest taka sama ale mogę się mylić.
    Poza tym super mata nie występuje w płytach i gorzej będzie rolkami ocieplać nad krowkwiami......
    Jak coś piszesz to podpieraj to argumentami a nie podajesz odpowiedzi typu: "mercedes jest najlepszy bo......... bo tak albo bo ty tak uważasz.......
    Fakty, liczby, doświadczenia - to jest ważne
    pa
    Ostatnio edytowane przez siloj ; 21-04-2011 o 01:05

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał siloj Zobacz post
    A dlaczego nie od zewnątrz?
    Jak się coś doradza to trzeba się na tym znać, a jeśli się znasz to uzasadniaj swoje odpowiedzi.
    Dla mnie np jest bez znaczenia z której strony jest niższy współczynnik bo ich suma jest taka sama ale mogę się mylić.
    Poza tym super mata nie występuje w płytach i gorzej będzie rolkami ocieplać nad krowkwiami......
    Jak coś piszesz to podpieraj to argumentami a nie podajesz odpowiedzi typu: "mercedes jest najlepszy bo......... bo tak albo bo ty tak uważasz.......
    Fakty, liczby, doświadczenia - to jest ważne
    pa
    Zapewne chodzi o to że dając lepszy wsp. od środka masz go na całości dachu, jeśli go dasz między krokwie to tylko między nimi. Jak rozpatrujesz tylko przegrode wełna-wełna to izolacja wyjdzie Ci podobna, natomiast jeśli rozpatrywać izolacyjność dachu jako wypadkową dwóch przegród (jak pisal Waldi) tj. wełna-wełna i krokwie-wełna, to ma znaczenie czy na krokwiach będzie 0.033 czy 0.035

  8. #28

    Domyślnie

    Jak rozpatrujesz tylko przegrode wełna-wełna to izolacja wyjdzie Ci podobna, natomiast jeśli rozpatrywać izolacyjność dachu jako wypadkową dwóch przegród (jak pisal Waldi) tj. wełna-wełna i krokwie-wełna, to ma znaczenie czy na krokwiach będzie 0.033 czy 0.035

    Jednak coś zrozumiałeś (hehe). Udzieliłem mu jedynej prawidłowej odpowiedzi tylko on nie chce słuchać, ja umiem to policzyć i mam na to papiery. Może jak uważnie przeczyta to co mu napisałem to zrozumie, że mniej istotne jest to w całości przekroju dachu co wsadzi między belki, tylko to co da na ruszt pod belkami, jeżeli 15 cm wełny pod belki ma współczynnik 0,045 i 10 cm ma współczynnik 0,40 a cena tych 15 cm jest mniejsza niż 10-ki to ma dać to to jest korzystniejsze ekonomicznie, pomiędzy belki ma dać płytę tylko ze względu na jej opadanie po jakimś czasie oraz wentylację nie jest to zjawisko wcale rzadkie jak się niektórym wydaje i często na termowizji wychodzi, i bez termowizji po kilku latach je widać jak śnieg topnieje nierówno na połaci dachowej.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał WaldiM Zobacz post
    Jak rozpatrujesz tylko przegrode wełna-wełna to izolacja wyjdzie Ci podobna, natomiast jeśli rozpatrywać izolacyjność dachu jako wypadkową dwóch przegród (jak pisal Waldi) tj. wełna-wełna i krokwie-wełna, to ma znaczenie czy na krokwiach będzie 0.033 czy 0.035

    Jednak coś zrozumiałeś (hehe). Udzieliłem mu jedynej prawidłowej odpowiedzi tylko on nie chce słuchać, ja umiem to policzyć i mam na to papiery. Może jak uważnie przeczyta to co mu napisałem to zrozumie, że mniej istotne jest to w całości przekroju dachu co wsadzi między belki, tylko to co da na ruszt pod belkami, jeżeli 15 cm wełny pod belki ma współczynnik 0,045 i 10 cm ma współczynnik 0,40 a cena tych 15 cm jest mniejsza niż 10-ki to ma dać to to jest korzystniejsze ekonomicznie, pomiędzy belki ma dać płytę tylko ze względu na jej opadanie po jakimś czasie oraz wentylację nie jest to zjawisko wcale rzadkie jak się niektórym wydaje i często na termowizji wychodzi, i bez termowizji po kilku latach je widać jak śnieg topnieje nierówno na połaci dachowej.
    ok zrozumiałem zwracam honor
    pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał mp_krk Zobacz post
    A jak wygląda kwestia dopłaty do wełny o lepszym współczynniku a zwrotu kosztów, przypuśćmy na ogrzewaniu.

    Planuję dać na dach 30cm wełny (od ściany kolankowej do kalenicy; teraz lub w przyszłosci pewnie coś wrzucę w sufit podwieszany by nie grzać stryszku). Znalazłem np taka ofertę:

    http://allegro.pl/welna-mineralna-kn...493124052.html

    Tym samym 30cm wełny o wsp. 0,044 kosztuje 17.42 zł/m2. Biorąc pierwszy lepszy Isover Uni-Mata 0,039 wychodzi jakieś 26 zł/m2.

    Lub http://allegro.pl/welna-owens-cornin...490454921.html co daje jakieś 22 zł/m2 przy wsp. 0,040.
    Powiedz cie mi jak wy to liczycie te ceny.
    Na stronie isover w cenniku jest podane:
    Uni Mata 0,039 15cm cena= 32,05zł/m2 czyli 30cm to będzie 64,10zł/m2. Ty natomiast piszesz że wychodzi 26/m2. Pytam się jakim cudem??

    Interesuje mnie ten temat bo za parę miesięcy sam będę musiał położyć wełnę na dach. I ciekawi mnie ile wyniesie mnie koszt założenia 30cm wełny o lambda 0,035 a jeszcze lepiej 0,033. I jak widzę inne ceny na stronach firmowych a inne na forach to ciekawi mnie jak wy to liczycie. Albo skąd taka ogromna różnica w cenie?

    Dziękuje i proszę o odpowiedź.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony