dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar gayah83
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    7

    Domyślnie szara elewacja, biale okna i grafitowy dach, ma ktos?

    zastanawiam sie nad takim zestawieniem kolorystycznym i prosze o opinie...

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    ja mam grafitowy dach, grafitowe okna i część elewacji w kolorze naturalnego wapienia, ale jeszcze nie całość jest zrobiona. Wyglada czadersko.

    Szare ściany i białe okna to będzie trochę tak z amerykańskich przedmieść, inna ciekawa inspiracja to domy z belgii i środkowej francji - są bardzo popularne czarne (grafitowe) dachy (dachówka albo łupek), białe okna i ściany w kolorze piaskowym, czyli rożne odcienie beżu. Też bardzo ładnie wyglają okna w kolorze złamanym czyli ecru, lekki beż albo wpadające w zielonkawy.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    U mnie możesz zobaczyć - choć ja mam jeszcze z pomarańczem połączenie, ale garaż jest jasno szary.
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar gayah83
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    dzieki za posta, wkleisz moze zdjecie jak skonczysz? no wlasnie tez sie nad tym szara elewacja zastanawiam bo nie jestem na 100% pewna gdzie okna na pewno beda biale ze szprosami, dach grafit (blacha) i podbitki juz sa tez biale... w sumie wolalabym biala elewacje, ale boje sie czy nie zamuli pozdrawiam!

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar gayah83
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    mirella, dzieki za wiadomosc, no dach mam taki jak Ty, podbitki tez, tylko nie chce okien ciemnych a z reguly na forach z zestawieniem takim jak bym chciala to ciezko znalezc, co do pomaranczowej elewacji, to jak dla mne za odwaznie bo wolalabym sie jakos wtopic w sasiedztwo , z drugiej jednak strony jak patrze na Twoj dom to wyglada calkiem calkiem, pozdrawiam!

  6. #6

    Domyślnie

    mirela99, gdzie mozna zobaczyc twoje zdjecia? Tzn twojego domu.
    Pamiętam dobrze ideał swój
    Marzeniami żyłem jak król
    Siódma rano to dla mnie noc
    Pracować nie chciałem, włóczyłem się
    Za to do puszki zamykano mnie
    Za to zwykle zamykano mnie
    Po knajpach grałem za piwko i chleb
    Na szyciu bluesa tak mijał mi dzień

  7. #7

    Domyślnie

    slawek9000 a może masz gdzieś fotki domów belgijsko/francuskich? mam w planach użycie podobnych kolorów...

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    tu masz taki typowy dom ze środka Francji http://www.smith.edu/french/la_maison_francaise.php.
    jest tez sporo elewacji kamiennych (wapienne na południu granitowe na północy ale na poludniu jest inna dachówka taka łaciata) generalnie różne odcienie żółtego, beżu z czarnym dachem bardzo klasycznie wygląda, jak widać nie trzeba wiele detalu i dom nabiera uroku. Te obramówki wokół okien sa bardzo typowe francuskie, imho warto rozważyć ich stosowanie jeśli dom ma klasyczne proporcje. Oczywiście jakiś nowoczesny architekt powie że to kiczowata elewacja, ale tak ma być- kicz to jest coś co się większości podoba, i osiągnąć taki stan wcale nie jest łatwo. Zwróć też uwagę na rynny i gzymsy, ew. jeśli jest podbitka (lub widoczne deski poszycia dachowego) to przeważnie malowane na biało. Podbitki to w zasadzie w cywilizowanym świecie się nie stosuje, tam potrafią deski oheblować na okapy co jest i tańsze i ładniejsze.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejwwa Zobacz post
    mirela99, gdzie mozna zobaczyc twoje zdjecia? Tzn twojego domu.
    W stopce jest Granat.
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony