dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Słupki ogrodzeniowe z kostki granitowej???

    Witam wszystkich.
    Mam zamiar wykonać słupki ogrodzeniowe z kostki grnitowej 7/9 lub 8/11. Będą miały wysokość 150cm oraz szerokość /głębokość(grubość) na 3 rzędy kostki. W związku z tym mam pytanie jak taki słupek zazbroić??? - czy wypuszczam z fundamentu np. 2 pręty fi10 i i muruję słupek (cały z kostki) czy jednak robię z kostki zewnętrzną warstwę (jak w przypadku ogrodzenia z cegły klinkierowej) a zazbrojony środek po wymurowaniu słupków zalewam betonem?
    proszę o pomoc i dziękuję.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    jak zalejesz środki betonem to mniej kostki wyjdzie, szkoda dawać w środek kostkę. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  3. #3

    Domyślnie

    Lepiej zastanów się jak złapać pion, bo koski są nierówne. Przyłożenie poziomicy do nich zawsze daje inny odczyt.
    Polecam słupki szersze np. 80x40cm. Są łatwiejsze do zbudowania i dają lepszy efekt. Trzeba je postawić tylko na końcówkach ogrodzenia. Resztę można zrobić z elementów kutych plus granitowa podmurówka. Wyjdzie taniej i ładniej

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Antek W.

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    świdnica
    Posty
    8

    Domyślnie

    Zdecydowanie budujesz zewnętrzną warstwę, wewnątrz pręty wystające z fundamentu i wszystko zalewasz betonem.
    Podobnie robisz podmurówkę (już bez prętów), też wewnątrz zalewasz betonem. Jednak przy podmurówce lub innych długich i cienkich ściankach trzeba pamiętać o szczepieniu dwuch ścian razem np kawałkiem pręta w fudze co ok 70-80 cm. W przeciwnym razie zawewając betonem ściany mogą się rozejść.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BoloBenio

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    44-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 24-03-2013 o 06:21

  6. #6

    Domyślnie

    Witam. Słupki rzeczywiście wykonujesz tak, że najpierw układasz kostkę a potem zalewasz środek. Ja osobiście wykonał bym nieco szerszy słupek, bowiem będą problemy z zachodzeniem na siebie kostek przy tak krótkim odcinku a po drugi nie wiem czy będzie to ładnie wyglądało. Kostka granitowa to piękny materiał ale w moim przekonaniu nie koniecznie na ogrodzenia. Ale to tylko moje odczucie. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony