dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 190
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Bader ! Ja własnie o tym. Zdawało mi się, że już ustaliliśmy
    w naszym gronie (z małymi wyjątkami ) to dawno. Ustaliliśmy,
    że większość wkładów powietrznych to scheis. Ustaliliśmy
    również chyba, że Varia 1V - "zwykły powietrzniak", bardziej nadaje
    sie do zamkniętej hypokaustum ,niz niejeden w tym celu wyprodukowany,
    np Romotop
    A to dało się zauważyć - TWA z inklinacją do GTW( bezskutecznie ;D)
    I proszę nie myl moich określeń powietrzak to nie przewietrzak- czyli wkład robiony na obraz i podobieństwo izolowanej kuźni z odbiorem ciepła po za samym wkładem.A co do hypokaustum, to zastanawiające jest , że prawie w ogóle w ojczyźnie swojego powstania Pewnie dlatego wybuchł ta taki kryzys ;D
    festina lente

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Taki test już był http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5020393
    Od pewnego czasu, spalanie drewna na zredukowanym dopływie powietrza przestało mnie już interesować. Od piętnastu lat nie udało mi się trafić na żeliwne palenisko, które w umiarkowany sposób uwalnia ciepło przez 8-10h a przy tym szyba pozostaje krystalicznie czysta.
    Chyba testy jednak różnią się.

    Marnych skutków poszukiwań współczuję . Jako,że nie jestem tu dla reklamy mogę wysłać Ci na prv. parę modeli , które spełnią Twoje oczekiwania.
    festina lente

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Trwają prace nad 100% uszczelnieniem wkładów Dragon
    No to ja mam pytanie, dosc wazne.
    Faktycznie do pelnej szczelnosci mojemu Dragonowi 8 troche brakuje i nie mam tu na mysli drzwiczek, ktora wydaja sie bardzo szczelne, tylko uklad doprowadzania powietrza z zewnatrz.
    Przy silnym wietrze lub wyzsszej temperaturze bardzo trudno przytlumic plomienie. Przymkniecie szybra i wajcha powietrza w lewo niewiele w takich warunkach pomagaja.
    Przy wiatrach i/lub mrozach czuc tez czesto, ze po przydlawieniu powietrza ze szczeliny dzwigni regulacyjnej dmucha zimnym wiatrem.

    Wklad jest bardzo fajny i warto byloby te wady usunac. Teraz pytanie, czy da sie to zrobic, czy moze te "prace nad uszczelnieniem" dotycza tylko nowych wkladow?
    Zespol doprowadzajaco-regulacyjny wyglada na przykrecony od spodu do korpusu kominka.

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Witam
    Jeżeli nikt wcześniej nie odpisze, postaram się bardziej szczegółowo odpisać w łykent.
    Teraz tylko "wpadłem" wypisać faktury i dalej do czarnej roboty.
    Bo przeca ktoś kominki musi stawiać.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Witam
    Jeżeli nikt wcześniej nie odpisze, postaram się bardziej szczegółowo odpisać w łykent.
    Teraz tylko "wpadłem" wypisać faktury i dalej do czarnej roboty.
    Bo przeca ktoś kominki musi stawiać.
    Witam


    chętnie o tym :"Zespol doprowadzajaco-regulacyjny wyglada na przykrecony od spodu do korpusu kominka."
    poczytam
    Ostatnio edytowane przez sterowiec40 ; 24-02-2012 o 19:22

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał maqsz Zobacz post
    No to ja mam pytanie, dosc wazne.
    Faktycznie do pelnej szczelnosci mojemu Dragonowi 8 troche brakuje i nie mam tu na mysli drzwiczek, ktora wydaja sie bardzo szczelne, tylko uklad doprowadzania powietrza z zewnatrz.
    Przy silnym wietrze lub wyzsszej temperaturze bardzo trudno przytlumic plomienie. Przymkniecie szybra i wajcha powietrza w lewo niewiele w takich warunkach pomagaja.
    Przy wiatrach i/lub mrozach czuc tez czesto, ze po przydlawieniu powietrza ze szczeliny dzwigni regulacyjnej dmucha zimnym wiatrem.

    Wklad jest bardzo fajny i warto byloby te wady usunac. Teraz pytanie, czy da sie to zrobic, czy moze te "prace nad uszczelnieniem" dotycza tylko nowych wkladow?
    Zespol doprowadzajaco-regulacyjny wyglada na przykrecony od spodu do korpusu kominka.
    To nie są wady w seryjnych produktach UNICO DRAGON, tylko świadome działania konstruktora.
    W nich doprowadzenie powietrza wtórnego (dopalającego) jest doprowadzone z pomieszczenia, niezależnie od doprowadzenia powietrza z zewnątrz. Są to małe średnicowo kanały które za szamotami podają powietrze do samej góry paleniska.
    Są plany i proste możliwości aby to powietrze było pobierane z tej przykrecanej "puszki" czyli komory sterowalnego rozdziału powietrza. Jednak wiąże się to z pewnym ryzykiem późniejszego użytkowania, przez popularnego (masowego) użytkownika. Samego opisu działania i zawartości "puszki" tej przykręcanej nie będę opisywał szczegółowo, ogólny opis dla użytkownika jest dostępny w folderach informacyjno reklamowych.
    Takie zabezpieczenia w postaci nieregulowarnych otworów dolotowych powietrza, stosują praktycznie wszyscy producenci kotłów CO na paliwa stałe. POPROSTU BOJĄ SIĘ, róznych zachowań i poczynań użystkowników.
    Tyle na teraz, jeżeli Masz dodatkowe pytania, to pytaj.

    Chociaż na schematach rozprowadzenia powietrza jest wszystko widoczne.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	detal2.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	8,9 KB
ID:	102917   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dragon-8.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	7,5 KB
ID:	102918   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zasysanie.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	55,9 KB
ID:	102919   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	powietrze.jpg
Wyświetleń:	306
Rozmiar:	12,0 KB
ID:	102921   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolektor.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	102924  

    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 24-02-2012 o 19:05

  7. #47

    Domyślnie

    Mam pytania - co w takim razie oznaczaja "prace nad calkowitym uszczelnieniem wkladow"? Chodzi o doprowadzenie powietrza dopalajacego z puszki, czy o cos innego?

    I pytanie nr 2 - co z wwiewaniem zimnego powietrza do pomieszczenia przez "puszke" i co z kiepska (moim zdaniem) szczelnoscia przyslon na doprowadzeniu, ktora objawia sie bardzo duza wrazliwoscia na podmuchy wiatru - da sie cos z tym zrobic?

    Jesli ustawie wajche w polozeniu srodkowym, to co - cale powietrze idzie wtedy z pomieszczenia?
    Ostatnio edytowane przez maqsz ; 24-02-2012 o 19:28

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Są wersje na "specjalne" zamówienia wkładów szczelnych, to znaczy powietrze do spalania doprowadzane jest tylko z zewnątrz.

    Jezeli chodzi o jakiś wywiew zimnego powietrza z okolic "wajchy" to pierwsza taka Twoja uwaga, którą pchnę dalej, czyli do osoby zajmującej się faktycznie konstrukcją.

    Powietrze z pomieszczenia idzie tak jak widać na schemacie cały czas, są to niewielkie ilości powietrza które palenisko pobiera (dozuje) sam, gdy wkład jest ustawiony na palenie zasadnicze, czyli dźwignia w środku. Główne i podstawowe ilości do spalania pobierane są wtedy z zewnątrz budynku.

    A tylko z pomieszczenia wtedy gdy zamkniesz przesuwając dżwignie w pozycje zamknietą, czyli tam gdzie sa dwa kwadraty.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 24-02-2012 o 20:30

  9. #49

    Domyślnie

    Rozumiem.

    W takim razie szczelnosc zamkniecia w pozycji "dwa kwadraty" jest watpliwa, bo przy wietrze na zewnatrz ogien huczy az milo...

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał maqsz Zobacz post
    Rozumiem.

    W takim razie szczelnosc zamkniecia w pozycji "dwa kwadraty" jest watpliwa, bo przy wietrze na zewnatrz ogien huczy az milo...
    PRZY WIETRZE NA POLU KTÓRY ODZIAŁUJE NA KOMIN, CZY NA CZERPNIE POWIETRZA?

    Wszelkie zamknięcia są metal - metal. Tutaj nie ma uszczelek (miekkich). Mimo całej staranności i precyzji wykonania odpowiadającej klasie wkładów, połaczenia (zamknięcia) nie będą w 100% szczelne. No ale to jest raczej zrozumiałe.

    Biorąc pod uwagę aktualne możliwości produkcyjne, można wykonywać różne wersje z 100% szczelnościami. Jednak wtedy produkty wejdą do innej klasy kategori sprzedaży. Co automatycznie jest jednoznacznie związane z kosztami produkcji - ceną końcową.

    PS
    ŚLEDZISZ forum i może się orientujesz, że są firmy które uważają że wszelkie zabiegi typu pobieranie powietrza z zewnątrz są zbędne. Udawadniają to obszernymi jednoznaczącymi opisami rewelacyjnego działania takich wkładów.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 24-02-2012 o 20:46

  11. #51

    Domyślnie

    Wiatr dziala w rownym stopniu na komin, co na czerpnie.

    Ale ostatniego Twojego akapitu nie rozumiem. Taka zmiana nie powinna wplywac na cene. A przynajmniej nie w znacznym stopniu. Dla mnie to jednak sprawa drugorzedna, wklad juz mam i drugiego kupowal nie bede...

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał maqsz Zobacz post
    Wiatr dziala w rownym stopniu na komin, co na czerpnie
    Pomyśl, że nie do końca to jest prawdą, gdzie indziej komin, w innym miejscu czerpnia.
    Jedno i drugie można zabezpieczyć przed działaniem wiatrów jak to jest dużym problemem.

    UWAGA
    Jako, że ten temat dotyczy wkładów kominkowych UNICO, wypada mi poinformować, że od 1 marca 2012 roku nastąpi podwyżka cen na wkłady kominkowe.

    POZDRAWIAM
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 25-02-2012 o 11:45

  13. #53

    Domyślnie

    Chodzilo mi o to, ze zarowno komin, jak i czerpnia sa po tej samej stronie budynku. Komin nie ma obrotowej czapki, a czerpnia na swoj "daszek".

    Moim zdaniem, zwlaszcza jesli wklad zabezpieczono przed brakiem powietrza stosujac doplyw z pomieszczenia, zdlawienie doplywu z zewnatrz mogloby byc szczelniejsze.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał maqsz Zobacz post
    Chodzilo mi o to, ze zarowno komin, jak i czerpnia sa po tej samej stronie budynku. Komin nie ma obrotowej czapki, a czerpnia na swoj "daszek".

    Moim zdaniem, zwlaszcza jesli wklad zabezpieczono przed brakiem powietrza stosujac doplyw z pomieszczenia, zdlawienie doplywu z zewnatrz mogloby byc szczelniejsze.
    A już myślałem , że logiczne myślenie to zjawisko na wymarciu
    pzdr.
    festina lente

  15. #55

    Domyślnie

    Spalem zle i krotko, wiec prosze o rozwiniecie tej mysli

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Vencyrgetoryks

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Kobiernice
    Kod pocztowy
    43-356
    Posty
    1

    Domyślnie UNICO Dragon 2 B

    Witam,

    zdecydowałem się na zakup wkładu UNICO Dragon 2 B jednak w instrukcji znalazłem akapit mówiący o tym, że w pomieszczeniu, w którym zamontowany będzie wkład nie wolno montować wentylacji wyciągowej mechanicznej. Trochę mnie to niepokoi bo zdecydowałem się na ogrzewanie nadmuchowe z rekuperatorem i do całego systemu kanałów chciałem podłączyć ciepłe powietrze zasysane znad wkładu. Czy mogę mieć tu jakieś problemy związane z eksploatacją? Czerpnia powietrza oczywiście na zewnątrz. Będę wdzięczny za jakieś informacje.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał maqsz Zobacz post
    Spalem zle i krotko, wiec prosze o rozwiniecie tej mysli
    Po prostu lubię , gdy ktoś zadaje konkretne pytania , nie zadawalając się wymijającymi odpowiedziami Dla rynku jest to również dobre- zmusza producentów i dystrybutorów do rzetelności , a nie opowiadania,że sprząta, pierze, gotuje, krawaty wiąże oraz usuwa ciąże

    pzdr.

    ps. sporo tych wkładów sprzedałem, nie widząc znaczącej różnicy ( poza ceną ) w stosunku do pierwowzorów, na których są oparte
    festina lente

  18. #58

    Domyślnie

    Jesli sprzedajesz te wklady, to wypowiedz sie prosze na temat instalowania okapow kuchennych z wentylatorem (czyli wyciagow) w domach, gdzie pali sie we wkladzie Unico.

    Obecnie w wiekszosci domow kuchnia, jadalnia i pokoj dzienny tworza *fizycznie* jedno pomieszczenie. Tak jest u mnie. Jesli kominek pobiera czesc powietrza z pomieszczenia, to co - mam zmienic wyciag na pochlaniacz?

    Szczerze mowiac, jestem lekko wk****wiony, bo we wszystkich materialach (z wyjatkiem instrukcji) wklady Unico Dragon byly opisywane jako "pobierajace powietrze z zewnatrz".

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał maqsz Zobacz post
    Jesli sprzedajesz te wklady, to wypowiedz sie prosze na temat instalowania okapow kuchennych z wentylatorem (czyli wyciagow) w domach, gdzie pali sie we wkladzie Unico.

    Obecnie w wiekszosci domow kuchnia, jadalnia i pokoj dzienny tworza *fizycznie* jedno pomieszczenie. Tak jest u mnie. Jesli kominek pobiera czesc powietrza z pomieszczenia, to co - mam zmienic wyciag na pochlaniacz?

    Szczerze mowiac, jestem lekko wk****wiony, bo we wszystkich materialach (z wyjatkiem instrukcji) wklady Unico Dragon byly opisywane jako "pobierajace powietrze z zewnatrz".

    Złość urodzie szkodzi a i życie skraca

    Na odległość trudno doradzać. Jeżeli zbudowałeś termos z bardzo ograniczoną wymianą powietrza to możesz mieć problem z wyciągiem Jeżeli dom ma dobrą wentylacje grawitacyjną z prawidłową wymianą powietrza to owa "założona nieszczelność" , mimo że nie tak niewielka , jak twierdzi Boguś , to wyciąg nie będzie miał wpływu na kominek.
    A materiałami reklamowymi nie radzę się zbytnio przejmować ( instrukcjami zresztą też) Grunt to rozsądek
    Gdyby było inaczej znalazłbyś informacje ,że bezpośrednie podłączenie do komina takiego wkładu ( oraz całej dominującej obecnie grupy wkładów ) bez porządnego odbioru ciepła ze spalin może być przyczyną uszkodzenia komina Ale gdyby takie rzeczy pisali w instrukcjach sprzedaż spadła by takim producentom o 95% ( pozostałe 5% to zwolennicy odzysku + niegramotni )

    pzdr.
    festina lente

  20. #60

    Domyślnie

    Wentylacja jest - nie liczac wyciagu znad kuchenki sa 4 szyby bodajze 14x14 cm.

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony