dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 16
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 314
  1. #261
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomekizde

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-710
    Posty
    5

    Domyślnie

    ekogroszek, starcza na dłużej

  2. #262
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekizde Zobacz post
    ekogroszek, starcza na dłużej
    Ale popiołu nie mam i nie dorzucam do zasobnika. Poza tym nie dymi się z komina a w kotłowni pachnie drzewem.

    Na razie jest OK. Około 3 tygodnie temu dorzuciłem 2t przemysłówki ale "strasznej" (taka się trafiła) i zaczął wylatywać żar z palnika. Dorzuciłem teraz 500 kg lepszego pelletu (po 550 zł) i jest git.

  3. #263
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Witam,

    Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi produktami - KOMINKI HYBRYDOWE NA PELLET i DREWNO !

    Z powodzeniem zastępują standardowe kotły - szczególnie w małych domach, w których nie ma miejsca na oddzielne pomieszczenie - kotłownię.

    Kominki mają zbiornik pelletu wystarczający na ok. 3 dni oraz można w nich spalać również drewno.

    Są w pełni automatyczne, a drzwi od kominka wystarczy otworzyć 1 raz w miesiącu.

    Sprawność 90% - moc 10 lub 13 kW.
    Załącznik 306781



    Zapraszamy do komentarzy !

    Pozdrawiamy
    www.iwonapellets.pl
    Ostatnio edytowane przez IWONA PELLETS ; 28-02-2015 o 18:16 Powód: nowy link filmu

  4. #264
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy we wkładach louis air będzie opcja podwójnej i potrójnej szyby? Bo widzę w ofercie , że w aqua już jest taka opcja.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #265
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Jest możliwość zastosowania szyby podwójnej lub potrójnej również w modelach powietrznych.

    Wprowadziliśmy również jako nowość - zbiorniki na pellet o pojemnościach 200 kg lub 400 kg. Niedługo planujemy wprowadzić również model 100 kg oraz 300 kg. Zbiorniki są wykonane ze stali nierdzewnej.
    Zbiorniki mogą stać obok kominka lub w pomieszczeniu za kominkiem.

  6. #266
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Ogrzewanie gazem ziemnym jest zbliżone kosztami do pelletu
    Moi znajomi którzy ogrzewają swoje domy gazem "z rury" (+ ciepła woda użytkowa latem) płacą po 6-7 tys za rok.
    Ja mam kocioł na pelety (i też grzeję kotłem wodę latem) mieszczę się zazwyczaj w 4 tys. Mamy domy podobne gabarytami i technologią.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  7. #267
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    doliczać kosztu utylizacji odpadów. a np przy węglu, ekogroszku, pellecie znowu mamy odpady, które trzeba gdzieś składować i utylizować. to też należałoby doliczyć do ogólnego rozrachunku.
    Przy pelecie mam wiadro popiołu na miesiąc, które wyrzucam do kompostownika (podobno użyźnia ziemię)
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  8. #268

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Moi znajomi którzy ogrzewają swoje domy gazem "z rury" (+ ciepła woda użytkowa latem) płacą po 6-7 tys za rok.
    Ja mam kocioł na pelety (i też grzeję kotłem wodę latem) mieszczę się zazwyczaj w 4 tys. Mamy domy podobne gabarytami i technologią.
    Opisz swój dom, liczyłeś zapotrzebowanie na ciepło domu?

  9. #269
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar IWONA PELLETS
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Informujemy, że udoskonaliliśmy wykończenie wkładów.

    Już wkrótce nasze wkłady będą wyłożone dobrze spasowanym wermikulitem prążkowanym pionowo.

  10. #270
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kusicie
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #271
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    Cytat Napisał IWONA PELLETS Zobacz post
    Informujemy, że udoskonaliliśmy wykończenie wkładów.

    Już wkrótce nasze wkłady będą wyłożone dobrze spasowanym wermikulitem prążkowanym pionowo.
    Co to ma wspólnego z tematem "Piec na pellet czy ekogroszek"?

  12. #272
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Uszczegółowienie Dla mnie to interesująca informacja. Swego czasu nawet dawałem taką sugestie. I wykrakałem.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #273
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    johnny7

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Groblice
    Kod pocztowy
    55-010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 07-07-2015 o 13:54

  14. #274
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    odbierają śmieci. ale popiołu z węgla jest na pewno o wiele więcej niż z pelletu.
    Ale np. u mnie odbierają ten popiół za darmo nawet w okresie letnim.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  15. #275
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Plamich

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-180
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Pytanie laika do użytkowników pieców na ekogroszek czy też pelety. Piec, aby działał musi być podłączony do prądu czy też innego źródła zasilania, co się dzieje w przypadku braku w dostawie energii elektrycznej? Piec dalej działa, podgrzewa grzejniki, wodę itd.? Czy może macie jakieś dodatkowe (awaryjne) źródło zasilania? Czy dłuższa przerwa w dostawie energii spowoduje uszkodzenie pieca? Wiem, że mogę zapytać się u producenta, ale wolę opinie tych, którzy mieli ten problem "na żywo".
    Buduję dom i zastanawiam się nad typem ogrzewania (w grę wchodzi ekogroszek / pelety / ew. elektryczne), gazu w miejscowości nie ma, nie ma również planów, aby w niedalekiej przyszłości był, a dzierżawa dużej butli nas nie interesuje.
    Jako ciekawostkę podam, że obecnie mieszkam w domu (mieszkaniu) o powierzchni 40m^2. Mieszkanie na parterze, ogrzewanie gazowe. Piec dwu-funkcyjny Viesmana, Vitodens. Rachunki za gaz miesięcznie w miesiącach chłodnych (październik-marzec) 250 zł, przy temperaturze 20-21 stopni. Fakt, budowlańcy byli mega-partaczami. Sąsiad płaci za 70m^2 i temperaturę 24 stopni 700 zł / m-c w tych samych miesiącach.
    I tu wraca problem zasilania, bo dwa lata temu, nie było 2 dni prądu w zimie (zresztą przerwy w dostawie en. elektrycznej zdarzają się dość często), a piec mimo, że jest na gaz, to też jest na prąd. Temperatura spadła w mieszkaniu do 15 stopni... Niestety w związku z powierzchnią nie było gdzie zainstalować dodatkowego źródła zasilania.

  16. #276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Plamich Zobacz post
    Witam
    Pytanie laika do użytkowników pieców na ekogroszek czy też pelety. Piec, aby działał musi być podłączony do prądu czy też innego źródła zasilania, co się dzieje w przypadku braku w dostawie energii elektrycznej? Piec dalej działa, podgrzewa grzejniki, wodę itd.? Czy może macie jakieś dodatkowe (awaryjne) źródło zasilania? Czy dłuższa przerwa w dostawie energii spowoduje uszkodzenie pieca? Wiem, że mogę zapytać się u producenta, ale wolę opinie tych, którzy mieli ten problem "na żywo".
    Buduję dom i zastanawiam się nad typem ogrzewania (w grę wchodzi ekogroszek / pelety / ew. elektryczne), gazu w miejscowości nie ma, nie ma również planów, aby w niedalekiej przyszłości był, a dzierżawa dużej butli nas nie interesuje.
    Jako ciekawostkę podam, że obecnie mieszkam w domu (mieszkaniu) o powierzchni 40m^2. Mieszkanie na parterze, ogrzewanie gazowe. Piec dwu-funkcyjny Viesmana, Vitodens. Rachunki za gaz miesięcznie w miesiącach chłodnych (październik-marzec) 250 zł, przy temperaturze 20-21 stopni. Fakt, budowlańcy byli mega-partaczami. Sąsiad płaci za 70m^2 i temperaturę 24 stopni 700 zł / m-c w tych samych miesiącach.
    I tu wraca problem zasilania, bo dwa lata temu, nie było 2 dni prądu w zimie (zresztą przerwy w dostawie en. elektrycznej zdarzają się dość często), a piec mimo, że jest na gaz, to też jest na prąd. Temperatura spadła w mieszkaniu do 15 stopni... Niestety w związku z powierzchnią nie było gdzie zainstalować dodatkowego źródła zasilania.
    Kocioł na groszek mam bez ups`a ... dlaczego ? - wstaje nawet po 8h braku prądu (rozpala się sam) , chwilowe (1h) braki nie są w ogóle zauważalne.

    W nowym domu jeśli braknie Ci prądu a nie będziesz miał wentylacji grawitacyjnej tylko mechaniczną i odpowiednio i staranie ocieplony dom , temperatura spadnie Ci max o 2*C/24h.

    Zrób sobie OZC - i na podstawie tych obliczeń wybieraj źródło ciepła w domu. Koszty inwestycji + eksploatacja
    Ostatnio edytowane przez adkwapniewski ; 02-09-2015 o 14:06
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  17. #277

    Domyślnie

    Dobry kocioł peletowy zgaśnie i później odpali sie samoczynnie.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  18. #278
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Dobry kocioł peletowy zgaśnie i później odpali sie samoczynnie.
    A mi się wydawało że teraz to już chyba każdy tak działa a nie tylko "dobre"
    te które tego nie robią i jeśli są takie to po prostu nie można zaliczyć do tych dobrych

  19. #279

    Domyślnie

    wiesz ile jeszcze jest sprzedawanych retortówek - jako kotły na pellet. No i pomijam jeszcze różne inne wynalazki.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  20. #280
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    wiesz ile jeszcze jest sprzedawanych retortówek - jako kotły na pellet. No i pomijam jeszcze różne inne wynalazki.
    Piszemy o kotłach pelletowych a te wynalazki same prędzej czy później znikną z rynku.

Strona 14 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony