dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 16
Pokaż wyniki od 301 do 314 z 314
  1. #301
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    U mnie dobry ba bardzo dobry ekogroszek z kopalni Chwałowice na składzie jest po 750 zł /tona a na sezon wystarczy mi tego 2 tony więc jest jak najbardziej ok i oby dalej nic się nie zmieniło

  2. #302
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    U mnie dobry ba bardzo dobry ekogroszek z kopalni Chwałowice na składzie jest po 750 zł /tona a na sezon wystarczy mi tego 2 tony więc jest jak najbardziej ok i oby dalej nic się nie zmieniło
    A tutaj ci próbują wmówić że to tyle samo co gazem.. a i że kotły 5 klasy ludzie piszą że to smieciuchy, masakra, przy dobrym spalaniu leci ledwie widoczny biały dymek.. popiołu wcale też nie wiele, ale według ludzi z forum przy eko groszku spędzasz godziny w tygodniu, na czyszczenie wystarczy 20 minut na około tydzień. No nic ja jestem zwolennikiem peletu.

  3. #303
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Znam te paplaniny i oni więcej czasu poświęcają cykając klawiszami komputera niż te sławetne czyszczenie kotła a to tak na dobrą sprawę 5 minut roboty raz w miesiącu bez nawet wygaszania kotła tylko naciskam guzik stop i po 5 minutach kociołek dalej idzie .
    ps a co do dymu to nie ma opcji aby tam jakis kolwiek dym wychodził , zwłaszcza jak suchy opał to nawet w mrozy nie ma tej pary .

  4. #304

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Znam te paplaniny i oni więcej czasu poświęcają cykając klawiszami komputera niż te sławetne czyszczenie kotła a to tak na dobrą sprawę 5 minut roboty raz w miesiącu bez nawet wygaszania kotła tylko naciskam guzik stop i po 5 minutach kociołek dalej idzie .
    ps a co do dymu to nie ma opcji aby tam jakis kolwiek dym wychodził , zwłaszcza jak suchy opał to nawet w mrozy nie ma tej pary .
    Powieś w kotłowni pranie do wysuszenia hahahahahahahaha >

  5. #305
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaju Zobacz post
    Powieś w kotłowni pranie do wysuszenia hahahahahahahaha >
    A myślisz , że co robię zimą ? Pralka i dwie suszarki stoją obok kotła i 3t peletu . Na beżowej posadzce z białymi ścianami.
    To nie to samo co kiedyś przy kotle węglowym , gdzie trzeba było co chwilę dokładać i dym wydostawał się na piwnicę.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  6. #306
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaju Zobacz post
    Powieś w kotłowni pranie do wysuszenia hahahahahahahaha >
    Mam całe poddasze i łazienke łacznie z suszarkami do tego celu wiec piwnica do niczego poza kotłownią nie służy ,

  7. #307
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaju Zobacz post
    Powieś w kotłowni pranie do wysuszenia hahahahahahahaha >
    A wczym problem? byle nie bło powieszone przy zasypie czy czyszczeniu. Jak normalnie jeszcze paliłem to czynność raz na 7-14 dni.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #308
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Bajek nie opowiadajcie że czyszczenie kotła na paliwo stałe to 5 minut i pranie obok się suszy. Sadza fruwa po całej kotłowni, a ściany długo białe nie zostaną.
    Mój kocioł pelletowy czyszczę nie częściej niż raz na miesiąc, ale po zabiegu trzeba się wykąpać z myciem głowy włącznie.
    A i tak mam zamontowaną dmuchawę do liści, która wyciąga sadzę z nad kotła podczas czyszczenia do kanału wentylacyjnego.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  9. #309
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Przecież pranie nie wisi przy czyszczeniu , bo wiadomo ,że trochę się kurzy , ja np szczotkując wciągam ile się da do odkurzacza kominkowego .
    Czyszczenie dokładne oczywiście ,że nie trwa 5 minut , ale wyniesienie popiołu co jakiś czas już tak . Porządne czyszczenie u mnie na początku sezonu i w połowie .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  10. #310
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Bajek nie opowiadajcie że czyszczenie kotła na paliwo stałe to 5 minut i pranie obok się suszy. Sadza fruwa po całej kotłowni, a ściany długo białe nie zostaną.
    Mój kocioł pelletowy czyszczę nie częściej niż raz na miesiąc, ale po zabiegu trzeba się wykąpać z myciem głowy włącznie.
    A i tak mam zamontowaną dmuchawę do liści, która wyciąga sadzę z nad kotła podczas czyszczenia do kanału wentylacyjnego.
    Nie równaj wszystkich do siebie bo ty masz tak a ja mam tak że piwnica gra rolę piwnicy czyli kotłownia i skład opału tylko i wyłacznie , na pranie i suszenie mam całe poddasze ponad 100m2 z docieplonym poddaszem 30cm wełną i ryra mnie czy w tej piwnicy cos lata czy nie bo pranie i suszenie ma się czysto i pachnąco .

  11. #311
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Wydajność? rzeczywiście chodziło mi o sprawność.
    Nie robię dokładnych pomiarów ile spalam na rok. Sporo idzie paliwa latem na grzanie wody, więc kwestia czy latem grzejesz wodę użytkową?
    W tym roku kupiłem jesienią 2 tony pelletu (z dowozem 675 zł za tonę) i jeśli zima będzie taka jak teraz to powinno do wiosny wystarczyć.

    Z węgla masz sporo żużla. Jak często wyciągasz żużel i czyścisz kocioł? U mnie popiół wyciągam raz na 2 tygodnie i wysypuję na ogródek (bo jest nawozem). Z żużlem węglowym tego się nie robi.
    No i cała obsługa kotła na biomasę jest niej brudząca niż węgiel. Wiem bo kiedyś obsługiwałem kocioł na ekogroszek - dlatego właśnie wziąłem kocioł na pellety.
    Sprawność obecne kotły na ekogroszek i na pellety osiągają podobną więc przy dobrze dobranym kotle na ekogroszek [moc maksymalna na styk żeby w podtrzymaniu w sezonie stał jak najmniej] będzie podobnie.

    Latem wodę grzeję obecnie PPC do CWU bo kiedyś kupiłem do przetestowania i chłodzenia domu przy okazji grzania CWU latem i to wychodzi najtaniej, mogę tez prądem najdrożej lub nieco taniej ekogroszkiem.

    Popiół i żużel z węgla [zależy jaki kupisz bo niektóre nie żużlują] wyrzucam do kosza na śmieci raz w tygodniu, czyszczenie kotła raz na 2 miesiące - teraz testuję jak długo bez tego się obejdzie i póki co od 19.10 jest ok, czasowo zajmuje z 2 minuty bo to kwestia zdjęcia klapy, wyjęcia klapki spod niej, pociągnięcia kilka razy za dwie wajchy i włożenia klapki oraz klapy z powrotem.

    Przy wsypywaniu węgla trochę wprawy i unika się kurzenia - nacięty worek wrzucam do zasobnika i wyciągam pusty, a przy wyciąganiu popielnika od razu odkurzam z podłogi pył, którego się trochę zawsze posypie z szuflady.

    Paliłem na próbę pelletami i na pewno popiołu jest znacznie mniej, ale wychodzi u mnie sporo drożej i wsypywać trzeba częściej, do tego trzeba mieć gdzie go przechowywać [2 palety z węglem stoją u mnie "pod chmurką" przykryte plandeką i to wystarcza, jedna się już powoli kończy, na przyszłość będę zamawiał tylko jedną bo szkoda miejsca].

    Bywam w kotłowniach, gdzie przy ekogroszku jest bardzo czysto a czasem w takich gdzie jest syf - kwestia podejścia użytkownika jak to wygląda.

    Jak masz dobry pellet po 675 zł/tonę z dowozem i miejsce do przechowywania to jest najlepszy wybór i sam bym w tej sytuacji wolał kocioł pelletowy [z zasobnikiem 400 litrowym czyli na 250 kg - taki ostatnio uruchamiałem] choćby dlatego, że zasyp wystarcza na dłużej niż u mnie 125 kg ekogroszku.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #312
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuuKee Zobacz post
    Na taki kolos wziąłbym eko groszek, masz duże straty ciepła więc węgiel kaloryczniejszy. Pellet czystszy i wbrew pozorom w nowych domach dużo tańszy niż gaz, na przykładzie znajomego który w 170 M2 w ostatnim sezonie wydał na pellet 2700 przy temp komfortowych 23 stopnie, gazu by spalił za 3500- 4000 przy temp. 21. Tutaj jest dużo ludzi co ci powiedzą że pellet po 1100 cena porownywalna, ale to nie prawda.. jak chcesz mieć w pełni bezobsługowy system i wgl nie zaglądać do kotłowni bierz gaz, za wygodę się płaci a w tym gaz jest lepszy, uważam że lepszy od pc, kotly tanie i bezawaryjne..
    Niby tak, ale grzanie PC kosztuje tyle co ekogroszkiem lub przy 2 taryfach jest tańsze więc warto zamiast płacić za gaz dać raz więcej za PC i mieć niższe rachunki.

    Do tego do wymiany źródła ciepła dostaniesz dopłatę a do gazu nie dostaniesz tylko do samego kotła gazowego co dodatkowo zwiększa opłacalność PC w porównaniu z gazem.
    Czasem przyłączenie gazu wiąże się z pruciem podjazdu, pracami budowlanymi w domu i to już przekracza koszt dopłaty do PC względem kotła gazowego.

    Ceny paliw najlepiej brać realne z własnej okolicy bo u jednego pellety są po 850 a u drugiego po 675 / tonę co robi różnicę, ekogroszek można liczyć maksymalnie po 980 zł / tonę za 27-28 MJ/kg bo taki dobry i niespiekający jest dostępny wysyłkowo na terenie całego kraju więc bez sensu płacić więcej, ale niektórzy mają też taniej np. kryzys po 750 , ceny gazu i prądu są podobne choć i tu niektórzy mają taryfę G13W a inni jak ja tylko G12.

    Dalej - jeden ma podłogówkę a drugi małe grzejniki potrzebujące 70C na zasilaniu przy dużych mrozach co praktycznie wyklucza PC bez ich wymiany - różne są przypadki i do każdego trzeba podejść biorąc to wszystko pod uwagę.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #313
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Mnie zasobnik 135kg peletu wystarcza na grudniowe temperatury 8-10 dni, gdybym miał takiego grzmota na 400 kilo , to miesiąc z głowy. Ale i tak nie narzekam.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  14. #314
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Bajek nie opowiadajcie że czyszczenie kotła na paliwo stałe to 5 minut i pranie obok się suszy. Sadza fruwa po całej kotłowni, a ściany długo białe nie zostaną.
    .
    Sadza???

    Nie rozumiem. Przez wiele lat paliłem w kotle - i owszem, w kanałach zbierał się pyłek na kanałach, ale to był raczej pył przypominający popiół. By wyczyścić kocioł trzeba było go zgarnąć. Kocioł Buderus Logano dolnego spalania, czyli prosta konstrukcja.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Strona 16 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony