dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 16
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 314
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Wielkie dzieki jarecki za informacje.
    Poczytalem troche na ten temat i juz nie jestem taki zielony nie wiem duzo rzeczy, ale chociaz rozrozniam palniki a tak na powaznie przejrzalem kilka ofert piecow do 6 tys zl. Rozmawialem z kilkoma przedstawicielami firm i byl bym zainteresowany dwoma piecami z pleszewa:

    1) SKAM-P firmy Konsal 17 KW z palnikiem Ekoenergia/Brucer. Ktory palnik jest lepszy? Przedstawiciel poleca bardziej Ekoenergie z tego wzgledu ze sprzedaje je od ok 3 lat i nie mial jeszcze z nim problemu ani reklamacji. Brucer podobno na poczatku byl troche awaryjny ale zostalo to juz poprawione. Sterownik titanic(slyszalem cos o nim ale nie wiem nic o nim). Atest na blache o grubosci 6 mm. Latwosc czyszczenia. Serwis gwarancyjny jak i po gwarancyjny. Gwarancja 5 lat
    Cena: 6400 zl

    2) Tilgner ekr 17 kw z takim samym palnikiem jak wyzej. Rozni sie tylko tym ze posiada strumienice wodna, ale za to gorzej sie go czysci. Niby bardziej wydajny ale to nie to tu chodzi... Sterownik menuet. Tak samo atest na blache 6 mm, serwis tak samo. Gwarancja 3 lata.
    Cena: 6200 zl

    Co powiecie o tych piecach? Obie firmy ponad 20 lat w branzy.

    Powiedzcie mi jeszcze jedna rzecz bo tez sa zdania podzielone, a mianowicie jakie ruszta awaryjne sa lepsze? Zeliwne czy wodne? Jakie sa wady i jakie zalety ich stosowania?

    Pozdrawiam
    Krzysiek
    Ostatnio edytowane przez selius ; 17-03-2011 o 22:05

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Wielkie dzieki jarecki za informacje.
    Poczytalem troche na ten temat i juz nie jestem taki zielony nie wiem duzo rzeczy, ale chociaz rozrozniam palniki a tak na powaznie przejrzalem kilka ofert piecow do 6 tys zl. Rozmawialem z kilkoma przedstawicielami firm i byl bym zainteresowany dwoma piecami z pleszewa:

    1) SKAM-P firmy Konsal 17 KW z palnikiem Ekoenergia/Brucer. Ktory palnik jest lepszy? Przedstawiciel poleca bardziej Ekoenergie z tego wzgledu ze sprzedaje je od ok 3 lat i nie mial jeszcze z nim problemu ani reklamacji. Brucer podobno na poczatku byl troche awaryjny ale zostalo to juz poprawione. Sterownik titanic(slyszalem cos o nim ale nie wiem nic o nim). Atest na blache o grubosci 6 mm. Latwosc czyszczenia. Serwis gwarancyjny jak i po gwarancyjny. Gwarancja 5 lat
    Cena: 6400 zl

    2) Tilgner ekr 17 kw z takim samym palnikiem jak wyzej. Rozni sie tylko tym ze posiada strumienice wodna, ale za to gorzej sie go czysci. Niby bardziej wydajny ale to nie to tu chodzi... Sterownik menuet. Tak samo atest na blache 6 mm, serwis tak samo. Gwarancja 3 lata.
    Cena: 6200 zl

    Co powiecie o tych piecach? Obie firmy ponad 20 lat w branzy.

    Powiedzcie mi jeszcze jedna rzecz bo tez sa zdania podzielone, a mianowicie jakie ruszta awaryjne sa lepsze? Zeliwne czy wodne? Jakie sa wady i jakie zalety ich stosowania?

    Pozdrawiam
    Krzysiek
    Obie firmy są dobre,a nawet bardzo dobre.
    Pierwszy ma równiez bardzo sprawny wymiennik.
    Polecam z palnikiem Ekoenegia, dla mnie ma więcej plusów jak brucer. Ogólnie to zbliżone wyroby.

    Titanic, to sterownik firmy PROND, klasyczny model ze strefami czasowymi w ciągu tygodnia, opcja rozbudowy o domowy panel kontrolny oraz o czujnik pogodowy. Obecnie z zielonymi wyświetlaczami.
    Titanic jest o tyle fajny,że normalnie ma proste wyświetlanie, dopiero jak uaktywnisz funkcje stref, czy termostatu zmieni się sposób wyświetlania.

    Menuet, to też zwykły sterownik, nie ma stref czasowych, opcja rozbudowy o sterowanie pogodowe, wyjście na panel domowy.

    Moim zdaniem bardziej logiczne menu ma titanic. Menuet ma strasznie dużo kombinacji nastaw.

    Ceny bardzo niskie Ci zaproponowali, nie wiem z czego to wynika.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panel small simple.JPG
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	55,8 KB
ID:	48518   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panel z obudową.JPG
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	61,3 KB
ID:	48515   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pilot_r_2008_small.JPG
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	64,9 KB
ID:	48516   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panel strefy small.JPG
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	54,2 KB
ID:	48517  
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  3. #43

    Domyślnie

    Co do tematu pellet czy ekogroszek to ja mam możliwość spalania tego i tego ale wole spalać pellet. I nie tylko dlatego że mój kocioł jest bardziej przystosowany do tego paliwa i spalanie pelletu wychodzi całkiem ekonomicznie ale też dlatego że nie musze tak często ganiać i wybierać popiołu, zapalarka bardzo dobrze sobie radzi z pelletem i nie ma takiego syfu w kotłowni.

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Przedstawiciel powiedzial ze kupuje i sprzedaje od kilku juz lat te piece i przez to ma duze znizki. Piece kupuje z Pleszewa, gdzie podobno widzial produkcje tych piecow i stosuje sie tam maszynowe ciecie blachy, jak najmniej spawow przez wyginanie blachy, spawanie maszynowe... Polecal bardziej Konsala SKAM-Pa, wyglada podobno jak mebel a nie piec

    A co z tymi rusztami awaryjnymi? Ktore lepsze zeliwne czy wodne i dlaczego?

    Pozdrawiam

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Przedstawiciel powiedzial ze kupuje i sprzedaje od kilku juz lat te piece i przez to ma duze znizki. Piece kupuje z Pleszewa, gdzie podobno widzial produkcje tych piecow i stosuje sie tam maszynowe ciecie blachy, jak najmniej spawow przez wyginanie blachy, spawanie maszynowe... Polecal bardziej Konsala SKAM-Pa, wyglada podobno jak mebel a nie piec

    A co z tymi rusztami awaryjnymi? Ktore lepsze zeliwne czy wodne i dlaczego?

    Pozdrawiam
    Ruszt wodny:
    musi być wyżej nad palnikiem, będzie miał mniejszy zasyp, przerwy między rurami muszą być na tyle duże, aby bez problemu przechodziły spaliny.
    Spalisz na nim grube drewno albo jakieś papiery
    Plus jest taki,że nie wygaszasz palnika a także nie tracisz czasu i nie brudzisz rąk na montaż żeliwa.

    To dla osób, które na bieżąco dzień w dzień mają jakieś papiery do spalania

    Ruszt żeliwny:
    może być montowany tuż nad palnikiem, zapewnia 2-3krotnie większy zasyp
    szczeliny między rusztami są wąskie, zatem spalisz także drobniejsze paliwo
    powinno się go wyjąć na czas pracy automatu

    to typowo rozwiązanie na sytuacje awaryjne lub np. jak wiosną czy jesienią chcesz tylko przepalić na sam bojler i niech chcesz do tego celu stosować podajnika
    korzystasz od wielkiego dzwonu, średnio raz na powiedzmy 4tygodnie

    Przemyśl zatem, które rozwiązanie jest dla Ciebie bardzie korzystne

    ps. zapytaj czy to cena z fakturą? Bo może jeszcze Vat będziesz musiał dodać...
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 18-03-2011 o 17:22
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Podana cena jest cena brutto z faktura vat.

    A jak jest z trwaloscia rusztu wodnego? Wydaje mi sie to lepsze rozwiazanie, tylko czy w takich pieacach nie przepala sie?
    Ostatnio edytowane przez selius ; 18-03-2011 o 20:09

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Podana cena jest cena brutto z faktura vat.

    A jak jest z trwaloscia rusztu wodnego? Wydaje mi sie to lepsze rozwiazanie, tylko czy w takich pieacach nie przepala sie?
    Najstarsze, znane mi konstrukcje podajników z wodnym chodzą już po 7lat. Jak nie walisz non stop pełną mocą z palnika po rurach, to nic się nie stanie.
    Na nich przecież wisi jeszcze delfektor

    Dla mnie to wygodne rozwiązanie, nie upieram się,że najlepsze, ale z całą pewnością wygodne
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Ok dzieki za wszystkie wskazowki. Mam jeszcze troche czasu, wiec zapoznam sie jeszcze z innymi firmami kotlow.

    Pozdrawiam
    Krzysiek

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    A mam jeszcze jedno pytanie, ktore mnie nurtuje a mianowicie ktory sterownik jest lepszy do palnika Ekoenergia pod wzgledem samego ustawienia jak i oszczednosci opalu Titanic czy sterowniki PIDy np Ognik?
    Pozdrawiam

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    A mam jeszcze jedno pytanie, ktore mnie nurtuje a mianowicie ktory sterownik jest lepszy do palnika Ekoenergia pod wzgledem samego ustawienia jak i oszczednosci opalu Titanic czy sterowniki PIDy np Ognik?
    Pozdrawiam
    Nie wiem jak pracuje kocioł na Titanicu ale mogę powiedzieć z czystym sumieniem że po przejściu ze zwykłego sterownika (Lider) na Ognika Plus Pid spalenie spadło co najmniej o jakieś 20% .

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    A moze powie cos na ten temat kolega jarecki? Czy naprawde przy tym sterowniku spada spalanie i sam sie dorstraja do kazdego opalu?

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kroitz Zobacz post
    Widziałem nieraz mokry workowany i to kilku producentów, więc podejrzewam że to nie przypadek....
    Chcąc spróbować jak będzie się zachowywał mój kocioł (typowy pelleciak) zasypałem go eko groszkiem, kupiłem pięć worków znanego producenta i co się okazało. Trzy z pięciu były w środku mokre, nie jakoś tam wilgotne ale mokre. Dwa wcześniejsze (te suche) spalały się ładnie, oczywiście w porównaniu do pelletu znacznie większa ilość popiołu i sadzy, ale w ogólnym rozrachunku nieźle. Natomiast te mokre (choć ten sam producent) - inna bajka, popiół przekształca się w bryły twarde jak kamień i trzeba je wyciągać z palnika. To był jednorazowy eksperyment i raczej pozostanę przy pellecie.
    Pozdrawiam Jacek

  13. #53

    Domyślnie

    też mam kocioł głównie pellet i jakoś nie ciągnie mnie do ekogroszku. Spalanie pelletu w dobrym kotle wcale nie wychodzi tak drogo jak większość myśli
    Nie ma jak to na swoim

  14. #54

    Domyślnie

    Witam,
    chciałem się Was zapytać jaki polecilibyście dobry piec na pellet. Dobry mam na myśli z dobrym palnikiem, zabezpieczeniami i z dobrym sterownikiem, fajnie jakby można było go sterować przez net np. sterownikiem "bruli".

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aanawa

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Osobiście wybrałem Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic 15 kW (dom 170m) i mam nadzieję, że się nie rozczaruję. Kocioł dopiero co zainstalowany jeszcze przed pierwszym odpaleniem. Na rynku jest zatrzęsienie producentów, ale ten piec pomimo swojej wysokiej ceny na tle konkurencji wypada imponująco. Piec posiada bardzo rozbudowaną automatykę i sterowanie i sądzę, że sterowanie nim przez net byłoby już lekką przesadą i zbędnym "bajerem". Piec spala praktycznie wszystko i posiada bardzo dużą sprawność w granicach 91%. Wybór należy do Ciebie.

    http://rozlewisko.blogspot.com/

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał aanawa Zobacz post
    Witam
    Osobiście wybrałem Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic 15 kW (dom 170m) i mam nadzieję, że się nie rozczaruję. Kocioł dopiero co zainstalowany jeszcze przed pierwszym odpaleniem. Na rynku jest zatrzęsienie producentów, ale ten piec pomimo swojej wysokiej ceny na tle konkurencji wypada imponująco. Piec posiada bardzo rozbudowaną automatykę i sterowanie i sądzę, że sterowanie nim przez net byłoby już lekką przesadą i zbędnym "bajerem". Piec spala praktycznie wszystko i posiada bardzo dużą sprawność w granicach 91%. Wybór należy do Ciebie.



    http://rozlewisko.blogspot.com/
    Dość ciekawy kocioł. Cena też w miarę no i oprócz peletu jest jeszcze alternatywa.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    patol

    tutaj kociol buderus g115 na pellet użytkownik PiDo opisuje swoje doświadczenia z kotłem na pellety z palnikiem vikinga - to może przyda Ci się w wyborze właściwego kotła na pellety.

    Obyś trafił z wyborem lepiej niż ja - chciałem kupić kocioł na ekogroszek a kupiłem żeliwiaka śmieciucha przerobionego na ekogroszek. Co prawda dzięki temu ciesze się teraz z każdej nawet małej modernizacji którą mu serwuję.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    patol

    tutaj kociol buderus g115 na pellet użytkownik PiDo opisuje swoje doświadczenia z kotłem na pellety z palnikiem vikinga - to może przyda Ci się w wyborze właściwego kotła na pellety.

    Obyś trafił z wyborem lepiej niż ja - chciałem kupić kocioł na ekogroszek a kupiłem żeliwiaka śmieciucha przerobionego na ekogroszek. Co prawda dzięki temu ciesze się teraz z każdej nawet małej modernizacji którą mu serwuję.
    Witaj,
    dziękuję za sugestie, będę pisał do PiDo

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GoodbyeHooray

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-379
    Posty
    19

    Domyślnie

    Z góry przepraszam za odkopywanie starych tematów, ale ze względu na moją sytuację (mam mało czasu na zdecydowanie się, a remont wchodzi w końcową fazę) proszę o wyrozumienie.
    Chodzi mi oczywiście o wybór między opalaniem ekogroszkiem a pelletami. Gdzieś zasłyszałem, że jednak lepsze są pellety. Jak uważacie?

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michał30
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Pelplin
    Kod pocztowy
    83-130
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał GoodbyeHooray Zobacz post
    Z góry przepraszam za odkopywanie starych tematów, ale ze względu na moją sytuację (mam mało czasu na zdecydowanie się, a remont wchodzi w końcową fazę) proszę o wyrozumienie.
    Chodzi mi oczywiście o wybór między opalaniem ekogroszkiem a pelletami. Gdzieś zasłyszałem, że jednak lepsze są pellety. Jak uważacie?
    Witam.Sam jeszcze ostatnio byłem nastawiony tylko na pellety,lecz po dokładniejszym wgłębieniu się w temat postanowiłem że lepiej było by mieć jakąś alternatywę tzn.spalać pellety,ekogroszek,pestki,miał znajomy polecił mi kociołek RBR Ekouniwersal , osobiście nie posiadam jeszcze tego kociołka w mojej kotłowni,bo przebywam za granicą i czekam na urlop w polsce. Nie traktuj tego jako reklamy broń boże o kociołku możesz poczytać tutaj http://karoka.eu/kategoria,3/firma-instalco na Forum Muratora tez oczywiście znajdziesz informacje na temat tego kociołka tam dowiesz się już wszystkiego co chciałbyś wiedzieć .Pozdro

Strona 3 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony