dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 16
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 314
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał mostek Zobacz post
    o wlasnie kolejny minus pelletu - nigdy nie wiesz co jest w worku - wyda sie prawie 1 tys. zl. a tam spieki i szybka czarna ... a pewnie ile nerwów przy tym ... u mnie napewno niejedno slowo na k poleciało
    Szybka czarna jest, bo są spieki, które blokują dopływ powietrza do komory spalania.
    Są urządzenia na rynku, które nie nie dopuszczają do gromadzenia się spieków z pelletu. Dzięki nim nie ma takiego dylematu: czy Barlinek, czy Stelmet, czy jakość dobra, czy nie. Czy pellet za 1000 zł/t czy za 700. W worku ma być pellet i już. To powinno wystarczyć.

    Pozdrawiam

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał mostek Zobacz post
    o wlasnie kolejny minus pelletu - nigdy nie wiesz co jest w worku - wyda sie prawie 1 tys. zl. a tam spieki i szybka czarna ... a pewnie ile nerwów przy tym ... u mnie napewno niejedno slowo na k poleciało
    użytkowniku tak samo masz przy eko groszku -też nigdy nie masz 100% pewności, że w worku a nawet gdy przywiozą Ci go luzem nie znajdziesz kamienia..... lub innego dziadostwa.... no cóż życie!
    Za pelletem przemawia to, że nie masz syfu w kotłowni w moim wypadku był to główna zaleta tegoż paliwa..... to co pozostaje bo spalonym pellecie to śmiechu warte kilka garści za cały miesiąc palenia ( widziałem u swojego kuzyna ) no i możesz to wysypać gdzie chcesz... według mnie pellet ma przyszłość i trzeba na niego stawiać, w prawie całej zachodniej eu masz dopłaty do pelletu ponieważ jest to paliwo typu Bio!
    Ja już zdecydowałem, że będę palił pelletem jak na tym wyjdę zobaczymy,,,,,,, na pewno lepiej niż teraz...palę gazem

  3. #83
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    napisz ile tego gazu zużyleś na sezon.
    R-290 pod strzechy

  4. #84
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kawowy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Imperatore a zdecydowałeś się już na jakiegoś konkretnego producenta pelletu ? Najczęściej słyszę o pellecie z Barlinka albo Stelmecie.

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    napisz ile tego gazu zużyleś na sezon.
    3 800m3 gazu - dogrzewając codziennie kominkiem bez rozprowadzenia. w domu maks. 18 st. C dom ok 120m2
    Dlaczego pytasz?

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kawowy Zobacz post
    Imperatore a zdecydowałeś się już na jakiegoś konkretnego producenta pelletu ? Najczęściej słyszę o pellecie z Barlinka albo Stelmecie.
    jeszcze nie zdecydowałem - ale chyba wybiorę barlinka - może popróbuje kilka paliw ciężko mi ocenić...... teraz jeszcze wybieram producenta koła na te paliwo

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał imperatore Zobacz post
    3 800m3 gazu - dogrzewając codziennie kominkiem bez rozprowadzenia. w domu maks. 18 st. C dom ok 120m2
    Dlaczego pytasz?
    coś ty kręcisz i to mocno
    raz podajesz dom 145m2, teraz zmniejszył ci się do 120m2
    zużyłeś na jego ogrzanie 3800 m3 gazu?
    Nawet gdyby to była prawda, to albo nie masz okien, albo nieszczelna instalację, albo kręcisz
    Pisałeś że z tym forum zbudowałeś dom, zapewne jest on nowy i gdyby nawet jeszcze nie był ocieplony to nie spalił byś więcej niż 2000 m3

    bez sensu ...
    R-290 pod strzechy

  8. #88

    Domyślnie

    użytkowniku dom o wielkości 145 m2 mam ale grzeje tylko i wyłącznie ok 120 m2...... co w tym dziwnego.... nie rozumie twojej podejrzliwości... haha
    Starty jeszcze są duże, ponieważ dom nie jest w 100% wykończony.....

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał imperatore Zobacz post
    użytkowniku dom o wielkości 145 m2 mam ale grzeje tylko i wyłącznie ok 120 m2...... co w tym dziwnego.... nie rozumie twojej podejrzliwości... haha
    Starty jeszcze są duże, ponieważ dom nie jest w 100% wykończony.....
    nie wiem co tym tam masz i na jakim etapie wykończenia, ale jak go ocieplisz według dzisiejszych standardów
    to przy aktualnych cenach barlinka i gazu twoje oszczędności rocznie nie przekroczą 500zł, a jak kupisz nie najlepszych lotów kocioł i nie będziesz w stanie go odpowiednio wyregulować, to jeszcze na tym stracisz.
    R-290 pod strzechy

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    nie wiem co tym tam masz i na jakim etapie wykończenia, ale jak go ocieplisz według dzisiejszych standardów
    to przy aktualnych cenach barlinka i gazu twoje oszczędności rocznie nie przekroczą 500zł, a jak kupisz nie najlepszych lotów kocioł i nie będziesz w stanie go odpowiednio wyregulować, to jeszcze na tym stracisz.
    Kurde nie mąć mi już w głowie,,,,,,, bo jestem zdecydowany ..... na pellet i kocioł na takie paliwo.....
    Na tak duże zużycie jest kilka czynników między innymi też to, że kocioł viss. był zamontowany pracował ale jeszcze w domu nie mieszkałem tylko byli tam jeszcze pracownicy którzy: kładli tynki malowali itp....... jest wiele czynników myślę iż w tym roku już całkowicie skończę budowę,,,,, razem z pełnym wykończeniem domu..... myślę, że będę miał ciężko zejść ze spalaniem gazu poniżej 3000m3 gazu....

  11. #91
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    jak masz gaz i szukasz alternatywy, to masz do wyboru, ekogorszki zaoszczędzisz może 200-300zł, miał w kotle z podajnikiem zaoszczędzisz 1500 - 1700zł, drewno w zależności jakie byś miał źródła pozyskania i ceny np przy 150zł za 1mp i kotle zgazowującym z buforem wyszło by podobnie do miału.
    Inwestycja w pelety w najlepszym przypadku zwróci ci się za 20 lat, według mnie bez sensu, to ten kocioł tyle nie przeżyje.
    R-290 pod strzechy

  12. #92
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał imperatore Zobacz post
    myślę, że będę miał ciężko zejść ze spalaniem gazu poniżej 3000m3 gazu....
    a ja myślę, że po zamieszkaniu, wygrzaniu i wysuszeniu całości nie spalisz więcej jak 1500-1600 m3 i to razem z CWU na cały rok w ilości 8,2 kWh.na dobę czyli 200l podgrzanych od 10 do 45C.
    R-290 pod strzechy

  13. #93

    Domyślnie

    Vld ile spalasz gazu rocznie jaka powierzchnia i jaki kocioł co najważniejsze?

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał imperatore Zobacz post
    Vld ile spalasz gazu rocznie jaka powierzchnia i jaki kocioł co najważniejsze?
    Zużycie w moim domu za ost 6 lat w kWh/rok
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5277880
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  15. #95
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał imperatore Zobacz post
    Vld ile spalasz gazu rocznie jaka powierzchnia i jaki kocioł co najważniejsze?
    ja nie mam gazu, palę miałem w kotle automatycznym. W ostatnim sezonie poszło na CO+CWU 14000 kWh. W gazie to by wyszło ok 1500-1600 m3, w miale 3,7 t, z czego te 700kg to na grzanie wody latem i 3t na CO+CWU zimą. Dom 180 m2 użytkowej, 200 m2 całkowitej, ocieplony 15cm styropianem sciany/podłogi i 25-35 cm wełny poddasze.
    Ostatnio edytowane przez Vld ; 06-07-2012 o 09:52
    R-290 pod strzechy

  16. #96

    Domyślnie

    niezły wynik,,,,,,, możesz mi napisać jakej marki urządzenie? Jeżeli nie chcesz na publicznym forum proszę o info na priv.
    Będę wdzięczny, może pomoże mi to wybrać urządzenia do mnie do domu...... jak się orientujesz wybieram kocioł na pellet

  17. #97
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Zużycie w moim domu za ost 6 lat w kWh/rok
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5277880
    czy już uwzględniasz w wyliczaniu kWh sprawność urządzeń, takich jak kocioł gazowy czy kominek?
    te 12600 kWh to z 6 mp dębiny w kominku?
    jeśli tak to trzeba te 12600 podzielić co najmniej przez 2.

    Cytat Napisał imperatore Zobacz post
    niezły wynik,,,,,,, możesz mi napisać jakej marki urządzenie? Jeżeli nie chcesz na publicznym forum proszę o info na priv.
    Będę wdzięczny, może pomoże mi to wybrać urządzenia do mnie do domu...... jak się orientujesz wybieram kocioł na pellet
    ja pale w kotle co najmniej dwukrotnie przewymiarowanym do swoich potrzeb i jest to tłokowy Multikomfort 22 kW Lazara.

    orientuje ...
    że chcesz sobie strzelić w kolano, lub napluć w brodę za rok/dwa
    Ostatnio edytowane przez Vld ; 06-07-2012 o 10:07
    R-290 pod strzechy

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    czy już uwzględniasz w wyliczaniu kWh sprawność urządzeń, takich jak kocioł gazowy czy kominek?
    te 12600 kWh to z 6 mp dębiny w kominku?
    jeśli tak to trzeba te 12600 podzielić co najmniej przez 2.
    To są wyniki brutto wg faktur jesiennych (cały rok, co, cwu, światło), Do wyliczeń netto przyjmuję sprawność kotła gazowego na 93%, kominka z pw na 70%.
    Wolę liczyć brutto bo za to płacę i to jest moim kosztem.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 06-07-2012 o 11:52
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  19. #99
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    To są wyniki brutto wg faktur jesiennych (cały rok, co, cwu, światło), Do wyliczeń netto przyjmuję sprawność kotła gazowego na 93%, kominka z pw na 70%.
    Wolę liczyć brutto bo za to płacę i to jest moim kosztem.
    masz oczywiście do tego prawo, sobie liczyć jak ci się podoba.
    Ale musisz też sobie zdawać z tego sprawę, że takie liczenie nie pozwala na porównywalnie paliw.
    Wyszło ci przykładowo 21000 kWh na rok, ale w rzeczywistości gdybyś pozyskał te energię tylko z prądu to wynik był by odpowiednio CO+CWU 10500 kWh i 3500 kWh prąd.
    Poślizg jakieś 7000 kWh

    Z kominka nigdy nigdy nie uzyskasz 70% sprawnosci
    R-290 pod strzechy

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Poślizg jakieś 7000 kWh
    Z kominka nigdy nigdy nie uzyskasz 70% sprawnosci
    Już to kiedyś liczyłem, przy rocznym zużyciu brutto 21000kWh, netto na co i cwu potrzebowałbym 14450kWh + 150kWh na pompkę obiegową, oczywiście przy w/w sprawnościach układu. Niektórzy producenci kominków twierdzą, że ich wyroby osiągają sprawność 77%, np Lechma, inni nawet do 80%.
    http://allegro.pl/wklad-kominkowy-z-plaszczem-wodnym-lechma-pl210eco-i2471923576.html
    mój w instrukcji ma 70%.
    Dla mnie jest ważne, że w 2011r zmieściłem się w 18000kWh, w tym roku spodziewam się większych oszczędności, gazu nie zużyję 300m3, przejdę do tar W1.1, sporo paliłem w kominku, poszło 6mp dębiny.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 06-07-2012 o 13:33
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

Strona 5 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony