dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekpx Zobacz post
    Nie chcę się wymądrzać ale dla mnie to bzdura ...
    I nikt Cię nie powinien wyprowadzać z błędu. Ważne, że masz swoje zdanie i tego się trzymaj.
    Użyte przez Ciebie słowo "bzdura" doskonale pasuje do tego co napisałeś.
    To, że nie masz absolutnie racji to inna sprawa. Ne wiem czy to reguła, że na ogół ktoś, kto nie ma o czymś pojęcia zabiera głos wprowadzając tym samym innych w błąd.
    Nastały złe czasy. Kiedyś to kończyło się jakieś szkoły a teraz wystarczy net i anonimowość.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał szybkaosa Zobacz post
    A dlaczego oczekujesz uzasadnienia dla rozwiązania z górnym zbrojeniem płyty? Proszę u uzasadnienie uzasadniania.
    A poza tym, to nie każdy majster, murarz, pomocnik na budowie wie, że zbrojenie dajemy w pewnych sytuacjach głownie na górze ławy.

    Nigdzie nie napisałem, że nie stosuje się zbrojenia w "górnej" części (może trochę nie jasno się wyraziłem), bo je także stosujemy ale chciałem zauważyć, że w dolnej części ław występują dużo większe siły rozciągające (a stal dobrze pracują na rozciąganie) wynikają one z momentu zginającego jakie powoduje obciążenie z góry. Dlatego stal na "dole". U góry także dajemy stal tam te siły są jednak troszkę inne. Dlatego bardzo dziwiło mnie rozwiązanie ze zbrojeniem tylko "górnej" części płyty. No bo co z powstałymi po przyłożeniu obciążeń liniowych (jakimi są przegrody konstrukcyjne posadowione na ów płycie) naprężeniami rozciągającym w "dolnej części".

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał helixwroclaw2005 Zobacz post
    I nikt Cię nie powinien wyprowadzać z błędu. Ważne, że masz swoje zdanie i tego się trzymaj.
    Użyte przez Ciebie słowo "bzdura" doskonale pasuje do tego co napisałeś.
    To, że nie masz absolutnie racji to inna sprawa. Ne wiem czy to reguła, że na ogół ktoś, kto nie ma o czymś pojęcia zabiera głos wprowadzając tym samym innych w błąd.
    Nastały złe czasy. Kiedyś to kończyło się jakieś szkoły a teraz wystarczy net i anonimowość.
    To co napisałem to przedstawiona łopatologicznie podstawa, którą dowiaduje się każdy student budownictwa na pierwszych zajęciach z Mechaniki ogólnej (wiem coś o tym) a jeżeli to Pan kwestionuje to tylko świadczy o poziomie wiedzy na ten temat. Obrażać kogoś personalnie bez uzasadnienia łatwo ale proszę przedstawić coś sensownego co by w logiczny sposób podważyło to co napisałem (tak bo tak to nie jest żaden argument). I wykształcenia proszę mi nie ujmować.
    Faktycznie w płycie schemat statyczny jest troszkę bardziej skomplikowany niż to przedstawiłem ale główna idea jest prawdziwa dlatego nie obejdzie się bez zbrojenia w "dolnej" części płyty przynajmniej w miejscach przyłożenia sił działających z góry.
    Ostatnio edytowane przez bartekpx ; 21-03-2011 o 00:10

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał helixwroclaw2005 Zobacz post
    I nikt Cię nie powinien wyprowadzać z błędu. Ważne, że masz swoje zdanie i tego się trzymaj.
    Użyte przez Ciebie słowo "bzdura" doskonale pasuje do tego co napisałeś.
    To, że nie masz absolutnie racji to inna sprawa. Ne wiem czy to reguła, że na ogół ktoś, kto nie ma o czymś pojęcia zabiera głos wprowadzając tym samym innych w błąd.
    Nastały złe czasy. Kiedyś to kończyło się jakieś szkoły a teraz wystarczy net i anonimowość.
    Czy Pan za to ma pojęcie o tym?
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  5. #25

    Domyślnie

    Aedifico zapraszam na budowę. Jesteś z Wrocławia. Wysłałem Ci wczoraj na pw wiadomość.
    Jutro ok. 11-12 będę zalewał kolejną płytę fundamentową betonem SCC. Warto zobaczyć technologię. Polecam

    Mój nr komórki jest ogólnie dostępny: 503958422

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał helixwroclaw2005 Zobacz post
    Aedifico zapraszam na budowę. Jesteś z Wrocławia. Wysłałem Ci wczoraj na pw wiadomość.
    Jutro ok. 11-12 będę zalewał kolejną płytę fundamentową betonem SCC. Warto zobaczyć technologię. Polecam

    Mój nr komórki jest ogólnie dostępny: 503958422
    Aedifico idź zobacz i podziel się doświadczeniami.

  7. #27

    Domyślnie

    fajnie sie tak czyta ta duskusje

    zbrojenie plyty fundamentowej to z reguly daje sie gora - jesli chodzi o przeslo plyty (naprezenia od odporu gruntu), a pod scianami nosnymi zbroimy i dolem - ogolnie dla posadowienia ponizej glebokosci przemarzania

    gdy posadawiamy plyty "na poziomie terenu" na zageszczanej podsypce zbrojenie powinno byc dolem i gora

    oczywiscie kazdy przypadek nalezy rozpatrzec indywidualnie

    ps - plyty fundamentowe nigdy nie wypra tradycyjnych law fundamentowych w budynkach nie podpiwniczonych
    Ostatnio edytowane przez face ; 21-03-2011 o 13:39

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał helixwroclaw2005 Zobacz post
    Aedifico zapraszam na budowę. Jesteś z Wrocławia. Wysłałem Ci wczoraj na pw wiadomość.
    Jutro ok. 11-12 będę zalewał kolejną płytę fundamentową betonem SCC. Warto zobaczyć technologię. Polecam

    Mój nr komórki jest ogólnie dostępny: 503958422
    Z przyjemnością aczkolwiek pracuję od 7 do 19 więc pozostaje mi obejrzeć zdjęcia. Jak do tej pory zabetonowałem z 10 000 m3 płyt fund. i żadne z jedną siatką nie widziałem.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  9. #29

    Domyślnie

    płyta jest zbrojona dołem , siatka jest na wysokości ok 5cm od dołu, płyta ma 24 cm, wzmacniana pod ścianami wieńcem, szkode ze nie da się zdjecia wkeić

    Jak więc uważacie, będzie OK (bezpiecznie) dać ciężki dach z dachówki? czy raczej blacha..

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał greg2000 Zobacz post
    płyta jest zbrojona dołem , siatka jest na wysokości ok 5cm od dołu, płyta ma 24 cm, wzmacniana pod ścianami wieńcem, szkode ze nie da się zdjecia wkeić

    Jak więc uważacie, będzie OK (bezpiecznie) dać ciężki dach z dachówki? czy raczej blacha..
    da sie wkleic zdjecie

    najlepiej zrobic skan, albo zdjecie cyfrowka tylko aby bylo wyrazne

    5cm jest na otuline pretow

    plyta wzmocniona pod scianami wiencem
    przy scianach plyta oczywiscie zbrojenie dolem, jednak uwazam ze w srodku przesla plyty rozciaganie wystapi gora i tam powinno byc zbrojenie - tyle teorii

    konstruktor przeliczyl i zaprojektowal, ma wszystkie informacje - skoro zaprojektowal jak napisales to musi to byc dobrze

    co do obciazen od dachowki to raczej pytanie do autora projektu plyty
    plyte sie stosuje aby rozlozyc ciezar na wieksza powierzchnie (z zalozenia cala powierzchnia plyty przenosi ciezar budynku na grunt), wniosek ze przy standardowych lawach ciezar dachowki wywoluje "sporo" wiekszy nacisk fundamentu na grunt
    przy plycie fund ten nacisk jest na sporo wieksza powierzchnie, wiec obc na m2 zwiekszy sie bardzo nieznacznie o ok 5-6% z wiadomosci jakie podales

    pytanie jakie wsp bezpieczenstwa przyjal projektant
    Ostatnio edytowane przez face ; 23-03-2011 o 11:38

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał greg2000 Zobacz post
    mam pytanie do fachowców ( projektantów, inżynierów). Buduję dom z ciężkich materiałów - silikaty, stropy lane na płycie o pow. 140 m2 grubości 24 cm zbrojonej jedną ciatką fi 12 na krzyż co 15 cm i wieńcem obwodowym pod ścianami nośnymi. moj projektant powiedział, że jedna siatka zbrojenia wystarczy. dom bedzie ważył ok 180 ton. Zastanawiam się czy mogę sobie jeszcze pozwolis na krycie dachówka (dodatkowe 10 ton) bez ryzyka? dzieki
    Witam plyta oprocz wiencow pod scianami nosnymi z powodzeniem moze miec jedna siatke zbrojeniowa z tym ze troche grubsza w gornej czesci, poniewaz zbrojenie pracuje na rozciaganie a beton na sciskanie. Polecam wykonanie szwedzkiej plyty fundamentowej opisanej w watku "plyta fundamentowa zbrojenie" takie rozwiazanie moze sie okazac tansze od law fundamentowych.
    Technik budowlany, ekspert w dziedzinie nowoczesnego budownictwa pasywnego minimalnym kosztem.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Wielokrotnie widzialem, ze przy zbrojeniu stropu, zamiast dodatkowego zbrojenia gora, przy podporach (scianach nosnych) stosuje sie odgiecie co drugiego preta siatki do gory. Dlaczego podobnego rozwiazania nie mozna zastosowac w plycie fundamentowej? (oczywiscie w tym przypadku trzeba by odginac co drugi pret siatki gornej do dolu)

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kolo004
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jedna siatka jest stosowana w Szwecji (tu pracuje) bo nie ma sensu dwóch dawać ponieważ podłoże jest kamienne często i mega utwardzone czyli płyta pracuje tylko pod naciskiem. W Polsce ja zrobiłem dwie siatki ponieważ mam podłoże gliniane i płyta w niektórych miejscach może mieć odgięcie dlatego na polskie warunki w większości stosuje się dwie siatki ponieważ do końca nie wiadomo jak płyta zachowa się pod naporem budynku i jednoczesnym oddziaływaniem gruntu w różnych miejscach. To że masz jedną to niewiele mówi ważne co masz pod płytą i jak jest twarde podłoże?

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał helixwroclaw2005 Zobacz post
    I nikt Cię nie powinien wyprowadzać z błędu. Ważne, że masz swoje zdanie i tego się trzymaj.
    Użyte przez Ciebie słowo "bzdura" doskonale pasuje do tego co napisałeś.
    To, że nie masz absolutnie racji to inna sprawa. Ne wiem czy to reguła, że na ogół ktoś, kto nie ma o czymś pojęcia zabiera głos wprowadzając tym samym innych w błąd.
    Nastały złe czasy. Kiedyś to kończyło się jakieś szkoły a teraz wystarczy net i anonimowość.
    Proszę mi wybaczyć czepliwość ale wątek wydał mi się interesujący.
    Czy może Pan na poparcie swoich teorii dotyczących zbrojenia płyt dołączyć mapę naprężeń górnych i dolnych w płycie..
    Bo potem inwestorzy naczytają się takich (nie chcę tu pisać bzdur, napiszę ciekawych teorii) i udają specjalistów.
    Gorzej jeżeli jakiś Miecio z budowy to przeczyta i narobi ludziom problemu przy układaniu zbrojenia w płycie.
    Może jako ciekawostkę napiszę że jeszcze NIGDY nie wyszło mi z obliczeń żeby jakiegoś zbrojenia (górnego lub dolnego) nie dawać.
    pozdrawiam

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kolo004
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie :)

    Mi projektant odpowiedział tak: my się nie zimujemy takimi projektami jak płyta fundamentowa pod dom - robi to praktykant, a projektant się pod tym pod pisuje. Dwie siatki daję się ponieważ nie wiemy jak płyta zapracuje (góra czy dół). Wnioski: ma rację bo czasami grunt trzyma a czasami musi zapracować płyta żeby przenieść siły. Takie rozwiązanie ma sens zwłaszcza w przypadku mojego domu 160 ton. Strach jest taki, że siły wyliczyli mi w KN a a u mnie na metr bieżący obwodu płyty gdzie idzie ściana przenosi prawie 4 tony czyli 20 KN.

    Co co jednej siatki - oczywiście można widziałem to w Szwecji ale tak: bdb podbudowa tak żeby płyta pracowała wyłącznie na ścinanie i belki mocne po obwodzie i domek do 100 ton max. Szwedy mają często skałę wulkaniczna pod spodem natomiast u nas glina z iłem więc lepiej dać dwie jeśli ma się gdzieś zapaś to będzie bezpieczniej ale zawsze polecam wzmacniać belki zalane w płycie fundamentowej.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolo004 Zobacz post
    ściana przenosi prawie 4 tony czyli 20 kn.

    .
    bzdura.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kolo004
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    faktycznie masz racje 4 tony to 40 KN

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolo004 Zobacz post
    Jedna siatka jest stosowana w Szwecji (tu pracuje) bo nie ma sensu dwóch dawać ponieważ podłoże jest kamienne często i mega utwardzone czyli płyta pracuje tylko pod naciskiem. W Polsce ja zrobiłem dwie siatki ponieważ mam podłoże gliniane i płyta w niektórych miejscach może mieć odgięcie dlatego na polskie warunki w większości stosuje się dwie siatki ponieważ do końca nie wiadomo jak płyta zachowa się pod naporem budynku i jednoczesnym oddziaływaniem gruntu w różnych miejscach. To że masz jedną to niewiele mówi ważne co masz pod płytą i jak jest twarde podłoże?
    Kolego jak nie masz pojęcia o analizie statycznej płyt podpartych na podłożu sprężystym to może lepiej się nie wypowiadaj, to czy i gdzie się daje siatkę zbrojeniową zależy od tego w której warstwie występują naprężenia rozciągające, a to zależy od konkretnego rozkładu momentów w płycie, który może i przebiega nawet tak, że przytaczane tu zbrojenie "nadpodporowe" w przypadku płyty fundamentowej musi znaleźć się prostopadle do "podpory" czyli ściany w dolnej jej części, czyli jako siatka dolna.

    [QUOTE=kolo004;7123519]Mi projektant odpowiedział tak: my się nie zimujemy takimi projektami jak płyta fundamentowa pod dom - robi to praktykant, a projektant się pod tym pod pisuje. Dwie siatki daję się ponieważ nie wiemy jak płyta zapracuje (góra czy dół). .......QUOTE]

    Własnie po to konstruktor ma swoją wiedzę i program obliczeniowy żeby wiedzieć gdzie dokładnie potrzebne jest zbrojenie, a ten projektatankt. który Ci tak powiedział to zwykły g.k..., oby nigdy się nie przejechał na praktykantach....
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 16-06-2016 o 08:13

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony