dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Unhappy Chrabąszcz majowy S.O.S

    Od dwóch lat mam problem z chrabąszczem majowym. W ubiegłym roku, w miesiącu lipcu, zauważyłem, że coś złego dzieje się z częścią trawnika. Okazało sie, że pędraki zjadły korzenie i trawę wygrabiłem do gołej ziemi. Na początku maja kupiłem DURSBAN i zlaliśmy z żoną trawnik, mając nadzieję że się z nimi pożegnamy. Obecnie, od dwóch dni obserwuję wieczorami rój fruwających chrabąszczy nad kalenicą domu. Myślę, że w ciągu dnia siedzą sobie pod ciepła dachówką a wieczorami wychodzą na żer. Czy znacie jakiś skuteczny sposób na pozbycie się drani? Obawiam się, że zniszczą mi drzewa i krzewy w ogrodzie oraz żywopłot ze szmaragdów. Już zaobserwowałem podjedzone liście na klonach. Proszę pomóżcie!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    jest tu w ogrodach wątek o pędrakach- poszukaj. Ludzie tam sobie doradzają jakie metody testowali o co im się udało. Bo to nie łatwa kwestia.
    REKLAMA

  3. #3

    Domyślnie

    Tak. Tylko w tej chwili mam problem z dorosłymi osobnikami i chciałbym się ich pozbyć

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam również miliony chrabąszczy na działce. Fruwają sobie ok 2 tygodnie w roku. Trochę są irytujące gdy walą Cię w głowę. Nie zauważyłem żadnych szkód w ogrodzie. Nie będę im robił krzywdy. Ptaki i mój kot już trochę nad nimi pracują.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony