dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    madaa

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    4

    Domyślnie ile kosztuje podlączenie energii elektrycznej i wody

    Witam mam postawiony dom na wsi w woj wielkopolskim w stanie surowym chciałbym w tym roku podlaczyć prąd, wodę i zrobić okrzewanie centralne czy mógły ktoś powiedzieć jakie mogą być tego koszty?
    -Przeczytałam gdzieś że koszt podłącznie prądu to 100-130zl /kW dla domu jednorodzinnego że potrzeba od 15 do 30W co wynosi od 1500-4000zl czy jest to cena z robocizną?
    - woda to ponoc koszt ok 3000zl
    rozumie ze są to koszty doprowadzenia do domu a jakie kosztu musze jeszcze doliczyc aby rozprowadzic to wszystko po domu?
    no i okolo ilu wyniesie ogrzewanie centralne?

    jesli już gdzies cos takiego bylo to bardzo przepraszam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    U mnie w elektrowni chca 170 zl brutto za 1 KW. Na moj domek 110 m2 potrzeba mi 11 KW czyli do zaplacenia mam nie cale 1900 zl brutto. Jest to cena za podlaczenie pradu do dzialki czyli z robocizna, skrzynka i wszystko co bedzie w skrzynce, ale juz od skrzynki do domu musisz podlaczyc na swoj koszt.
    Wszystkie media typu elektrownia, kanalizacja, gazociag, hydrant itd podaja ceny za podlaczenie wybranego media do dzialki, a nie do domu. Zeby podlaczyc wybrane media do domu musisz doliczyc koszt podlaczenia od granicy dzialki do domu.

    Ps: Uwazaj bo nie wszystkie elektrownie podaja ceny brutto.
    Ostatnio edytowane przez selius ; 17-03-2011 o 16:19

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    madaa

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    uważasz że 5000 - 6000 zl wystarczylo by na pociagniecie pradu do działki i porozprowadzanie tego po domu?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Piszac rozprowadzenie po domu masz na mysli cala instalacje elektryczna w domu? Jesli tak to nie ma szans zmiescic sie w 5- 6 tys zl za to wszystko.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    ile kosztuje podlaczeni enegri elektryczniej i wody?
    Proponuje wystąpić do zakładu energetycznego i spółki wodociągowej
    o warunki przyłączenia do sieci
    Koszt zależy od kilku czynników między innymi od odległości od mediów, rejonu itd...
    Nikt nie odpowie Ci dokładnie ile to będzie kosztowało przez internet

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    madaa

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    pawlo111 ale mnie nie chodzi o dokłądne koszty jak chiałam się poprostu zorientować ile to moze kosztować. Ktoś kto już to robił wie ile na to wydał więc jakiś przedział jestem wstanie sobie określić. A do załadu energetycznego to nawet nie bardzo mam jak w tej chwili pojsc bo jestem pozagranicami kraju i nie musisz być złośliwy bo to że trzeba iśc do zakladu energetycznego to kazdy głupi wie ale przed tym zawsze możan się mniej wiecej dowiedzieć z jakimi kosztami trzeba sie liczyc

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    madaa

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    selius dziekuje za pomoc
    rozprowadzenie po domu mialam namysli cala reszte ktora trzeba zrobic aby byl w domu prad gniazdka w pokojach swiatlo itp po tym jak juz bedzie dociagniety prad do dzialki. przepraszam jesli niezrozumiale pisze ale nie bardzo sie na tym znam i nie wiem jak to fachowo ujasc

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    madaa Nie miałem najmniejszej ochoty Cię obrazać ale nadal twierdzę że nikt nawet w przybliżeniu nie określi z tego co podałaś,
    za mało danych.
    Koszt przyłącza wodociągowego to widełki między 2 tys a kilkaset tys. [jeśli jest do zrobienia magistrala-kilkaset metrów+zasówa+hydrant]
    Koszt instalacji elektrycznej wewnętrznej robocizna+materiał=od 5 tys->20 tys zależne od ilości gniazd, punktów oświetlenia, obwodów
    Centralne ogrzewanie z kotłem od 15 tys do kilkudziesięciu tys. zależne od sposobu ogrzewania[kocioł na paliwo stałe,gaz,olej opałowy,pompy ciepła]
    grzejniki czy ogrzewanie podłogowe?

  9. #9

    Domyślnie

    Ja zbieram wyceny na centralne plus woda z kotłem, zbiornikiem itd.
    Dom 171m2, 71m2 podłogówki, reszta grzejniki.
    Ma już dwie wyceny
    jedna 49 tyś netto
    druga 34 tyś netto
    zaznaczę, że użyte materiały są tych samych firm , firmy instalatorskie sprawdzone na lokalnym rynku.
    Czekam teraz na wycenę projektu i podłączenia wody do domu ok 8m , jak bede znał cene to ci podam.

    pozdrawiam

    a co do prądu to u mnie zrobienie podłączenia ze skrzynką w ogrodzeniu to z tego co pamiętam coś ok 2000zł. nie mam jeszcze wyceny ile doprowadzenie od skrzynki do domu.
    Ostatnio edytowane przez Magik Cz-wa ; 21-04-2011 o 10:28

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar duss
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Ciężkowice
    Posty
    111
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja place za:
    - wode ~ 4k, a pierwsza wycena byla 6,5k
    - prad ziemia = 2,7k
    ale wszsytkie ceny zaleza od warunkow przylaczeniowych.

    ale prad powiedzieli ze beda starali sie zrobic w tym roku ....heheheh zalamali mnie ;(
    Moj dziennik budowy
    Dom:
    Jest Stodoła pow.grz. 292m2,całkowita : 550m2, płyta fund. z odizolowanym gruntem 20 cm EPS,ściany silikat 24 + 20cm styro 0,031 grafit od samych fundamentów, okna 3-szyby, drzwi Delta Prestige Ud 0,64, Brama Horman.
    Dach: OSB22PW,Montana ScalaPlastic + ~30cm piany,Fakro FTT-U6,Czarny Lindab,
    CO: 100%podłogówka + PE 18kW, reku,
    Wew: KNX, alarm Grade II, multiroomy ,and HOTSPRING
    start: 14-05-2012, koniec: ~ 02.2014;D OZC~?? kWh/m2.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ADZIK87

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    lebork
    Kod pocztowy
    84-300
    Posty
    1

    Post Przyłącze wody, kanalizy i prądu.

    Witam,
    Zamierzam kupić działkę,lecz nie posiada ona mediów, czy może ktoś podać orientacyjną cenę podłączenia wody, kanalizy i prądu do granicy działki? Poniżej kopię mapki działki przy czym nasza działka jest zaznaczona kolorem różowym, droga pomiędzy działkami na zielono a koniec różowej kreski bliższej działce oznacza koniec kanalizy i w tym samym miejscu znajduje się przyłącze nitki wodociągowej i prądu.Czy ktoś może orientacyjnie powiedzieć czy będzie to zwykłe podciągnięcie mediów do działki czy przedłużanie sieci ze względu na inne działki? Z Góry Dziękuje za waszą pomoc. Pozdrawiam PS. Jest to Woj. Pomorskie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Scan.jpg
Wyświetleń:	1159
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	77062  

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    ADZIK87
    Koszt kanalizacji i wodociągu:

    Jeżeli twoja "zielona" droga jest gminna, to sprawa wygląda następująco
    - zgłaszasz się do odpowiedniej jednostki w gminie (odpowiedzialny za wodę i kanalizację) i wnioskujesz o wydanie warunków przyłączenia do sieci wod-kan
    - w warunkach dostajesz informacje nt. tego jak mają być zbudowane: sieć wodociągowa (w ulicy) , sieć kanalizacyjna (w ulicy), przyłącze wodociągowe (na twojej działce), przyłącze kanalizacyjne (na twojej działce). Jak= jaki typ rur, jaka średnica rur, gdzie wybudować studnie rewizyjne, w jaki sposób wciąć się do istniejącej sieci itd.
    Warunki są ważne 2 lata od wydania.

    Wg. tych warunków robisz projekt (zewnętrzny projektant) - u mnie 1500zł
    Do projektu musisz dostarczyć mapę do celów projektowych od geodety, plus później tzw ZUD (zespół uzgodnień dokumentacji) - również geodeta. U mnie to kwota od 1500-2000zł, zależy od geodety.

    Zatem dokumentacja to 3000-3500zł.
    Potem występujesz o pozwolenie na budowę i zgłaszasz budowę do nadzoru budowlanego.

    Potem wykonawstwo. Teoretycznie gmina ma obowiązek wybudować kanalizację i wodociąg na własny koszt, ale to się zwykle nie zdarza. Nie będę się rozpisywał na ten temat.
    Koszt jest następujący (na dzień dzisiejszy, pytałem wykonawcę tydzień temu) - 200zł /mb kanalizacja, 70zł/mb wodociąg. Dużo.

    Na koniec musisz zrobić jeszcze inwentaryzację geodezyjną powykonawczą - nie wiem ile to kosztuje, pewnie kilkaset zł.

    pzdr

  13. #13

    Domyślnie

    Panowie ile aktualnie kosztuje 1mb za przylaczenie 1kw do domu. U mnie ZE za 14 kw przylaczeniowych wycenil mi 2400, Licznik 3F, odcinek od slupa do domu 20m, kabel ziemny, skrzynka pomiarowa na budynku. A teraz pytanie o kanalizacje i wode, wyceny jeszcze nie mam od hydraulika, odleglosc od domu do medium 20m, ile to moze mnie kosztowac orientacyjnie Panowie.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja w październiku 2011r. za przyłącze 16 kw zamówiłem, w ziemi wszystko, ZK policzył ok 2800 Zł. Skrzynka w granicy działki w płocie, reszta we własnym zakresie.

  15. #15

    Domyślnie

    Co do przylacza to 170zl za 1kw przylaczeniowy wychodzi, ok z ta cena musze sie pogodzic wyjscia nie mam, a teraz przylacza wody i kanalizacji orientuje sie ktos ile bedzie mnie to kosztowac, tak jak pytalem wyzej.
    Ostatnio edytowane przez toma1 ; 25-02-2012 o 19:54

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Romana101
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Sobącz
    Posty
    700

    Domyślnie

    Umowa ze stycznia z Energą: 1900zł netto za 13Kw. Co do wody to najlepiej wystąpić o wydanie warunków. U nas niestety gmina nie ma pieniędzy na budowę wodociągu, więc sami go budujemy - 16 działek. Mamy do wybudowania 600m - projekt, budowa, przyłacze indywidualne, odbiór powykonawczy zamknie się w kwocie 4,5tys. od działki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony