dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 98 z 98
  1. #81

    Domyślnie

    Zdecydowanie zadaszony ( u mnie jeszcze wyjście na tarasik z salonu i z kuchni - super sprawa) , nie trzeba uciekać jak deszczyk pada a jak się chce zażyć kąpieli słonecznych to mam w koło trawke

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Taras częsciowo zadaszony (jakieś 3,5 na 4) reszta odkryta. Taras od strony południowej. Też baliśmy się o to, że pokój będzie słabo doswietlony, ale pocieszam się że dadzą radę 2 duże okna na innej ścianie

  3. #83
    Flawia
    Guest
    Flawia

    Domyślnie

    niektórzy twierdzą że to niedobrze gdy taras od południa. Ja w jednym domu mam taras niekryty od południa i faktycznie: pusta patelnia. Ale mam też od południa przy domku gospodarczym kolejny tarasik ale na jakieś 1,20 m zadaszony a dalej przekryty pergolą. Akurat taki daszek na wysokości 2,5 m pozwala osłonić oczy przed słońcem i poopalać nogi

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Flawia, rozmarzyłam się .....<lukarna bujająca w obłokach>

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    U nas taras 4mx4m zadaszony, od strony południowo-zachodniej.
    Nie zabiera światła w salonie, bo salon od strony zachodniej ma wielkie okno szerokości 340cm.
    Wolałabym taras na poziomie gruntu, ale mała działka ze spadkiem uniemożliwiła nam takie rozwiązanie.
    Taras traktujemy jak dodatkowy pokój. Zadaszenie pozwala na trzymanie miękkich poduch na meblach tarasowych przez cały sezon. Deszcz im nie straszny.

    http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/alt2.jpg

    http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/noc.jpg

    http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/t2.jpg

    Przyjemnie w dzień, wieczorem jeszcze bardziej
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  6. #86
    Flawia
    Guest
    Flawia

    Domyślnie

    rewelacja inspiracja!
    a nas ostatnio w Austrii zdziwił kącik z poduchami zimą na dworze, nawet bez dachu, wokół wolnostojącego kominka, bomba! i to coś było przygotowane na wieczór przy lokalu albo hotelu...

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Pod gołym niebem....można siedzieć pod gołym niebem, a zadaszenie powoduje z jednej strony takie swoistego rodzaju "przedłużenie" pokoju dziennego, a z drugiej bliski kontakt z ogrodem - bo możesz z tarasu korzystać niezależnie od pogody.

  8. #88

    Domyślnie

    Jeśli miałbym taras od południa, to napewno zdecydowałbym się na taras zadaszony, co by można się w upalne dni pod daszkiem schować, a jak bym się chciał poopalać to leżak na trawkę sobie wystawię, a tak trza będzie się przenieść do domu, albo na frątową część domu, aby od słoneczka uciec

  9. #89
    Flawia
    Guest
    Flawia

    Domyślnie

    na trawkę i na trawkę, tia... Jak zaprosisz na grila sześć osób to zobaczymy czy wszyscy będą chcieć siedzieć pod dachem i czy wszyscy będą chcieli grzęznąć w trawce... Powierzchnia plaska na dworze, częściowo zadaszona, powinna mieć powierzchnię pokoju dziennego. A taki pokój dzienny minimum powinien mieć 18 m2...

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flawia
    na trawkę i na trawkę, tia... Jak zaprosisz na grila sześć osób to zobaczymy czy wszyscy będą chcieć siedzieć pod dachem i czy wszyscy będą chcieli grzęznąć w trawce... Powierzchnia plaska na dworze, częściowo zadaszona, powinna mieć powierzchnię pokoju dziennego. A taki pokój dzienny minimum powinien mieć 18 m2...
    Myślę że jeśli będzie słońce mocno napierdzielać, to napewno będą woleli pod dachem siedzieć, a co do trawy to współczuje Tobie terenu skoro w niej grzęźniesz , natomiast powieszchnia zadaszonego tarasu, to indywidualna kwestia, jeden lubi duży, a inny lubi mały.
    Pozdrawiam Flawia

  11. #91
    Flawia
    Guest
    Flawia

    Domyślnie

    Ty mi niczego nie współczuj bo mam za sobą setki spotkań w ogrodzie i naprawdę ani nie ma powodu żeby Wszyscy byli pod dachem ani wszyscy by się nie pomieścili. I większość osób usiłowała chodzić po nawierzchni utwardzonej. Po trawniku sporadycznie. Współczuję braku wyobraźni w Twoim przypadku...
    I proszę o czytanie ze zrozumieniem, nie piszę o powierzchni zadaszonego tarasu tylko tarasu całego...

  12. #92

    Domyślnie

    Jasne Flawia.
    Nie będę z Tobą się "kopał" w tej kwesti, a to dla tego że, po pierwsze tak jak pisałem zadaszony, czy nie zadaszony taras to INDYWIDUALNA sprawa każdego inwestora, po drugie gratuluję przekonania i uwarzam iż twoje wypowiedzi są niespójne, a po trzecie proszę wyjaśnij mi dlaczego brakuje mi wyobrażni - [/u] Twoim ( bardzo mało ważnym dla mnie) zdaniem
    Pozdrawiam
    Bez odbioru

  13. #93
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eldorado

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    167
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    A co sądzicie o Markizie Markilux, na lato rozkładasz, a na zimę zwijamy ? Tylko ta cena....
    Już u siebie...

  14. #94
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    My bedziemy mieli zadaszony i nie jednocześnie, na dodatek daszek nad tarasem bedzie szklany, wiec nie bedzie zacieniał - taras od wschodu.


  15. #95

    Domyślnie

    Moim zdaniem zdecydowanie nie zadaszony. Argumentować nie muszę bo bym powtarzał swoich przedmówców.

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Witam, czy osoby które są przeciwne tarasom zadaszonym mają takie bądź miały i dlatego są na nie, czy nie mają i nie chcą po prostu? Pytam, bo chciałabym uzyskać opinię na temat tarasu zadaszonego osób faktycznie użytkujących taki taras.
    ------------
    Z91 L GP2

  17. #97
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klodziki Zobacz post
    Witam, czy osoby które są przeciwne tarasom zadaszonym mają takie bądź miały i dlatego są na nie, czy nie mają i nie chcą po prostu? Pytam, bo chciałabym uzyskać opinię na temat tarasu zadaszonego osób faktycznie użytkujących taki taras.
    Jest jeszcze jeden "drobny" aspekcik trwale zadaszonego tarasu, z którego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Chodzi tu o coraz częściej występujące w naszym klimacie silne wichury lub nawet (coraz częściej) trąby powietrzne. Ponieważ nad tarasami wykonuje się zadaszenia o naprawdę dużej powierzchni, to wystarczy nie tak duża wichura (albo "trąba), aby stało sie nieszczęście. Przyjdzie taka, i nasze spore pieniądze ....poooofruną w siną dal.
    Dlatego jeśli już, to niech projektant przeliczy odpowiednio to zadaszenie (przynajmniej na takie "średnie" wichury).

    Pozdrawiam

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Podnoszę temat. Ktoś może się jeszcze wypowiedzieć, czy podjęta decyzja była słuszna?
    Ja obecnie mam zadaszony na jakiś 1m (pod balkonem) od południa i jak jest upał, to nie da się wytrzymać. Jest markiza, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że w czasie wiatru to wielki żagiel, a w czasie deszczu trzeba zwijać, bo zapleśnieje jak się nie wysuszy i zwinie.
    Drugi mniejszy tarasik mam od północy i ten jest zadaszony, więc latem chętniej na nim siedzimy. W sumie to nie tylko latem, bo jak pada, to też w czasie innych pór roku. Pod dachem stoją krzesła z poduszkami praktycznie cały rok, a na tym gołym niestety nie da się.
    W nowym domu chcę całkowicie zadaszony (taki rodzaj werandy) po doświadczeniach z obecnymi, ale może ktoś ma jeszcze inne spojrzenie na sprawę?

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony