dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 98
  1. #21

    Domyślnie

    Ja tylko jeszcez dodam, że wydaje mi się, że w zadaszonym łatwiej się odizolować od komarów i innych takich...

  2. #22

    Domyślnie

    Zdecydowanie uważam, że część tarasu powinna być zadaszona. Grillowaliśmy raz u znajomych i podziwialiśmy strugi deszczu podlewające okolicę...

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Właśnie,najlepsze wyjście,to częściowe zadaszenie,wilk syty i owca cała

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    beata

    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    przyłączam się do "złotego środka" czyli częściowo zadaszony.
    U nas będzie duży taras( jeszcze nie wylany), ale częściowo zadaszony. Wyjście jest z salonu, czyli został przedłużony dach. A więc deszczyk można podziwiać siedząc na tarasie pod czapeczką z dachu, a gdy bedziemy chcieli się "posmażyć", to wystarczy przesunąć leżak poza obręb "czapki".

  5. #25

    Domyślnie

    Widzę, że większość za częściowym zadaszeniem

  6. #26

    Domyślnie

    Ja jeszcze myślałam o tym, żeby w przyszłości częściowo zadaszyć pozostałą część tarasu, ale raczej pergolą obrośniętą czymś zielonym, żeby nie był to pełny cień...

  7. #27

    Domyślnie

    Jak najbardziej zadaszony. Popijanie kawy na tarasie podczas deszczu ma swój urok. Moj jest od południa i niestety bez daszka zamieniał się w piekarnik a tak jest miło i chłodno

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    A moim marzeniem jest ogród zimowy w części tarasu nad garażem. Ale taki, żeby można było latem rozmontować część ścianek i w ten sposób uzyskać tylko zadaszenie. Ale to daleka przyszłość. Na razie jedynym daszkiem na tarasie przy salonie jest dosyć daleko wysunięty dach - i to chyba wystarczy.

  9. #29
    Peter
    Guest
    Peter

    Domyślnie

    My mamy w odległości kilku metrów od planowanego domu ( na razie są fundamenty ) już wybudowany zadaszony murowany gril. Bedzie osłonięty pergolami z pnączami wina, powojników czy też czegoś innego ( od kwiatów jest żona ). Na razie na etapie budowy pozwala schować się przed deszczem i skwarem.
    Peter

  10. #30

    Domyślnie

    W naszych warunkach geograficznych (pół roku zima i drugie pół roku – zimno) optymalnym rozwiązaniem jest taras zadaszony. Daje możliwość "wyjścia" z domu do ogrodu i jednocześnie uniezależnia od pogody. Zapytajcie Pań domu, która przygotuje elegancki posiłek pod gołym niebem? (oczywiście nie mam na myśli pikniku). Nie ma obaw, że zacieni pokój (większość pokoi z tarasem ma przecież przynajmniej 2 okna), za to w upał ochroni wnętrze jak markiza. Dodatkowo sam taras może nieco wystawać poza obrysy dachu i problem znika. My zdecydowaliśmy się na taras od północnego zachodu (widok i jedyna możliwość cieszenia się zachodzącym słońcem). Jedynym realnym problemem do pokonania jest wg mnie przekonanie cieśli i innych majstrów, żeby nie zadaszać całości tarasu (to samo tyczy balkonów), ponieważ nie mieści się to w stereotypach, które jeszcze długo nie znikną z przekonań naszych krajowych wykonawców.
    Pozdrawiam
    Finiszant
    _________________

  11. #31

    Domyślnie

    W projekcie zadaszony, inaczej nie widzę.

  12. #32

    Domyślnie

    U mnie w projekcie tras nie jest zadaszony i nie zmienię tego podczas budowania domu, ponieważ będę miał salon od strony południowej a zniego wielkie pszeszklone drzwi na taras i nie chcę żeby daszek z tarasu zasłaniał mi światło wpadające do salonu. Jażeli bede miał ochotę posiedzieć w cieniu to ustawię stolik z rozkładanym parasolem.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomstan
    U mnie w projekcie tras nie jest zadaszony i nie zmienię tego podczas budowania domu, ponieważ będę miał salon od strony południowej a zniego wielkie pszeszklone drzwi na taras i nie chcę żeby daszek z tarasu zasłaniał mi światło wpadające do salonu. Jażeli bede miał ochotę posiedzieć w cieniu to ustawię stolik z rozkładanym parasolem.
    a jaka fantastyczna sprawa na tarasie zadaszonym, gdy deszcz w lecie pada...nic dodać

  14. #34

    Domyślnie

    Najlepiej mieć jeden i drugi wariant
    Justa

  15. #35

    Domyślnie

    W projekcie jest zadaszony ale rezygnujemy z niego, gdyż zasłaniałby jedyne okno (210x230) doświetlające duży pokój, które znajduje się od południa.
    I może kiedyś rozwiązaniem będzie markiza lub też podobnie jak u tomstana, ogrodowy parasol .

  16. #36

    Domyślnie

    A my mamy dwa tarasy - zadaszony (ponad 20 mkw, podcień) i odkryty (jakieś 8mkw). Salon narożny.

  17. #37

    Domyślnie

    Zadaszony- pokój doświetlony jest jeszcze jednym oknem. Nie będzie ponuro!!
    cele budzą szacunek

  18. #38

    Domyślnie

    Zdecydowanie lepszy ( moim zdaniem) duzy zadaszony taras.

  19. #39

    Domyślnie

    częściowo zadaszony jest the best

  20. #40

    Domyślnie

    Dla mnie najlepszy jest zdecydowanie zadaszony. Nie kapie na głowe gdy pada i nie grzeje gdy upał.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony