dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 98
  1. #41

    Domyślnie

    Na dole taras mamy zadaszony. Pełnił będzie rolę pokoju - salonu letniego
    U góry mam balkon również wsunięty na 2 pod dach.

  2. #42

    Domyślnie

    Czy ktoś posiada foto tarasu zadaszonego markizą lub pergolą?
    pzdr.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Malutka_
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.475
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    podnoszę temat, pochwalcie się swoimi tarasami i zadaszonymi i nie.

  4. #44
    Flawia
    Guest
    Flawia

    Domyślnie

    właśnie jestem na etapie projektowania swojego tarasu. W pocie trudzie udało mi się jakoś dolepić do domu daszek dwuspadowy na słupach, a teraz męczę wlaśnie te powierzchnie niezadaszone, bo dobrze mieć na działce miejsce na leżaki do opalania się, a dobrze też jest w cieniu posiedzieć pod gołym niebem. Ideałem byłby 1 taras spełniający wszystkie kryteria, może dałoby się to uzyskać projektując cały dom zupełnie inaczej, od nowa...
    Jeśli mam coś poradzić wam i sobie, to zastanówcie się nad tym biorąc pod uwagę całą działkę, gdzie jest ładny widok, gdzie ten trawnik, gdzie granice, gdzie dom. Ktoś pewnie ma zaplanowane oczko wodne z pomostem i leżakiem i może odpuścić leżaki przy domu, ktoś inny musi mieć koniecznie wiatę z widokiem na swój dom, w głębii ogrodu - wtedy odpuszcza zadaszenia przy domu. Ja sie bałam że mi wszelkie takie wiaty-altany zasłonią widok albo zabiorą miejsce więc musiałam przy domu ten daszek. Teraz mam do przemyślenia oczko wodne bo mam na działce dużo wody...

  5. #45

    Domyślnie

    warto mieć - jesli się uda - i taras zadaszony (zacieniony) i otwarty ....

    nie chwaląc się, sam tak mam

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Też mam część tarasu zadaszonego, przy wyjściu z jadalni, a część otwartego przy wyjściu z salonu Uważam, że to optymalne rozwiązanie.
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  7. #47

    Domyślnie

    Dość oryginalnie wygląda taras zadaszony konstrukcją metalową lub z elementami metaloplastyki + pokrycie poliwęglanem.
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  8. #48

    Domyślnie

    Mój taras będzie zadaszony markizą. Podobająmi się tarasy z dachem, ale u mnie byłoby za ciemno w salonie

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Badija

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Łoj, taras to wielki problem.

    Przyjemnie jest być na zadaszonym tarasie, na który akurat zagląda słoneczko.

    Ale jak jest zadaszony, to w pomieszczeniach, do których okna znajdują się pod dachem jest ciemno. Miło siedzi się w cienu (dachu), ale lato w naszym klimacie trwa parę miesięcy, a reszta to noc polarna, kiedy podstawową funkcją tarasu staje się zaciemnianie pomieszczeń.

    Jak taras jest odkryty, to z markizą jest problem, bo brudna, bo mokra, bo mechanizm się psuje, z parasolami zawracanie głowy, a i na deszczu płytki, którymi wyłożony jest taras, pękają, brudza się. Znaczy się niezadaszony, jeszcze gorszy niż zadaszony.

    Wybrałam zadaszony pleksi lub szkłem. Też nie jestem zadowolona, bo wolałabym żeby latem był normalny cień. Ale myślę sobie, że po rusztowaniu glicynię puszczę i latem będą liście, a zimą liście opadną i będzie światło w oknach.

  10. #50
    Flawia
    Guest
    Flawia

    Domyślnie

    no właśnie po to są projekty indywidualne, żeby sobie zażyczyć u architekta zadaszenie tarasu które nic nie zaciemni. U mnie tak jest, słońce wpada do salonu od wschodu i od południa a dach przylega do salonu nad otworem południowo-wschodnim oraz przy ścianie bez okien, przeznaczonej na TV. Cała sztuka i dużo pracy projektowej w tym właśnie zeby i dom miał styl który chcemy i żeby zadaszony taras nie zabrał światła z pomieszczeń potrzebujących światła...

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Ja będę mieć częściowo zadaszony taras, który mieści się od wschodu, a przez pół dnia słońce i tak tam zagląda od strony południowej.

  12. #52

    Domyślnie

    Ja mam niewielki podcień na tarasie, ale i tak zadaszę cały czymś półprzezroczystym głownie żeby nie padało. Okna co prawda trochę przysłoni ale tylko kuchenne i wiatrołapu, więc tragedii nie ma. Coś za coś.
    budująca blondynka

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    damimax

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    U mnie będzie 2w1

  14. #54

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    częściowo zadaszony - czyli dwa w jednym
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #56

    Domyślnie

    U mnie taras 8/5 - więc 5/5 zadaszę , reszta odsłonięte (jakaś roślinność koniecznie być musi )

  17. #57

    Domyślnie

    u nas całkowice zadaszony, choć w projekcie zadaszenie było minimalne pod balkonikiem. teraz mamy duży południowy balkon oparty na 4 kolumnach z fajnym widokiem, a pod spodem mamy obszerny taras.
    co jeszcze mamy ?
    ciemnicę w tego powodu w salonie

  18. #58

    Domyślnie

    nie zadaszony .

    Pozdr,

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aneta s
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.958

    Domyślnie

    u mnie 2 w 1. częsciowo zadaszony

  20. #60

    Domyślnie

    Świadomie zdecydowałem, że będzie taras niezadaszony, drewniany.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony