dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 98
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    częściowo zadaszony - czyli dwa w jednym
    tak samo u nas

    nie chce, zeby nagly deszczyk powodowal poploch

  2. #62

    Domyślnie

    U mnie częściowo zadaszony, konkretnie pod dachem 3.5 na 3m w sam raz na nieduży stół na 4-6 osób , albo wygodny fotel i stolik.+

  3. #63

    Domyślnie

    częściowo powinien być

  4. #64

    Domyślnie

    My mamy w planach taras niezadaszony z możliwością zadaszenia
    Każdy ma swój wehikuł czasu. W przeszłość przenoszą nas wspomnienia, w przyszłość marzenia.

  5. #65

    Domyślnie

    Na razie niezadaszony, ale może kiedyś częściowo zadaszymy, ale tylko tak aby dach nie zacieniał salonu.

  6. #66

    Domyślnie

    Mi się marzy zadaszony, ewentualnie częściowo... Niestety nie mogę znaleźć dobrego projekty z takimi wytycznymi. Szkoda, że w wyszukiwarkach nie ma sprecyzowanej tej opcji...

  7. #67
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kasiakp
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Lubin
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał quethas
    Mi się marzy zadaszony, ewentualnie częściowo... Niestety nie mogę znaleźć dobrego projekty z takimi wytycznymi. Szkoda, że w wyszukiwarkach nie ma sprecyzowanej tej opcji...
    tez tej opcji w wyszukiwarce projektow mi brakowalo
    Wybralismy wkoncu i jestesmy zadowoleni Dobudowalismy jeszcze spora czesc poza dach wstajaca i mamy 2 w 1 - zadaszony i niezadaszony

  8. #68

    Domyślnie

    W projekcie zadaszony - przeważyły względy praktyczne.

  9. #69
    Flawia
    Guest
    Flawia

    Domyślnie

    no to chyba najlepiej wybrać projekt z zadaszonym tarasem a tarasu zbudować więcej, żeby można było sie poopalać poza dachem... jeśli rozmiar działki pozwoli

  10. #70

    Domyślnie

    Ja mam częściowo zadaszony i o to chodziło. Na części gdzie jest ściana jest zadaszony, a gdzie okno tarasowe- zadaszenie jest minimalne. Więc nie zasłania słoneczka, które przez okno może zaglądać do domu.
    Super sprawa latem można usiąść w cieniu lub na drugiej części opalać się.

  11. #71

    Domyślnie

    W domach gdzie do tej pory mieszkałem zawsze był niezadaszony czyli w momencie kiedy zaczynało padać był koniec imprezy na polu i przenoszenie się do domu. Nie wiem jak Wy ale dla mnie pomysł zadaszenia kawałka tarasu balkonem jest do bani a specjalne zadaszenie( jedyne które mnie się podoba) jest dość drogie i dlatego u mnie będzie również nie zadaszony ewentualnie kupie jakąś markizę.

  12. #72

    Domyślnie

    Zdecydowałam się na taras zadaszony, ponieważ zawsze o takim marzyłam. Na początku miałam obawy, że w salonie będzie ciemno, szczególnie zimą, ale ponieważ mam jeszcze boczne okna, wewnątrz jest jasno i bardzo przytulnie. Dodam tylko, że taras jest od zachodu - duży, drewniany około 18 m2, a dwa okna doświetlają salon od południa. Tak że dla mnie bomba

  13. #73

    Domyślnie

    wczesniejszy i terazniejszy tarasy sa zadaszone. Przebywamy w tym miejscu niemal cale lato i nie wyobrazam sobie, by deszcz wypraszal nas z tarasu

  14. #74

    Domyślnie

    Zadaszony, ale... Aby nie tracić na doświetleniu salonu myślę o wstawieniu jakiś okien doświetlających wnętrze (taras mam od północy), może ktoś cosik podobnego przerabiał, albo ma jakiś sprawdzony patent?

    Pozdrawiam

  15. #75

    Domyślnie

    Drewniany zadaszony taras nad ziemia!

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    iwonka i tomaniu

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    283

    Domyślnie

    DRewniany i zadaszony...super w jesienny deszczowy poranek



    Salon z oknem od południa

  17. #77
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kami-lla
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    oczywiście zadaszony

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Zadaszony będzie na 100% ale markizą albo pergolą tak żeby zimą słoneczko swobodnie wpadało do salonu i go "dogrzewało".

  19. #79

    Domyślnie

    U nas będzie markiza, a taras w piaskowcu lub ładnym gresie także deszczyk nie powinien mu bardzo szkodzić.

  20. #80
    Flawia
    Guest
    Flawia

    Domyślnie

    iwonko i tomaniu macie idealne zadaszenie tarasu, z tym że ja bym wyszła poza obrys dachu z podłogą tarasu, żeby wyszedł ten salonik zewnętrzny 25 m2
    Bardzo lubię jak w bryle domu pod "głównym dachem" jest wnęka tarasowa, a jeszcze lepiej gdy dach jakoś akcentuje to miejsce i czyni je jeszcze bardziej ozdobnym. Fajnie by było, jak w filmach, dać trochę balustradki pomiędzy słupami i wtedy może przy tej balustradzie stać stoliczek i siedziska...
    Ludzie, przecież możliwość siedzenia na zewnątrz jest tym, co najbardziej odróżnia dom od mieszkania, warto poświęcić miesiąc na jak najstaranniejsze przemyślenie wyglądu i funkcji miejsca do siedzenia na dworze, łagodnego przejścia z przestrzeni zamkniętej do otwartej, zastanowienia sie gdzie najwygodniej ustawić grill czy huśtawkę z baldachimem. To naprawdę bardzo trudne ale warte zachodu.
    Ja też na końcu, po zaprojektowaniu domu, wzięłam się za projekt tarasu i on sprawił że w projekcie domu zaszło kilka zmian, ścięłam róg salonu i dobudowałam zadaszenie na słupkach przyległe do ścięcia, od biedy można uznać że część tarasu jest pod tym samym dachem, tylko fantazyjne wypuszczonym nad taras...
    Przespacerujcie się po osiedlach i zobaczcie jak dużo jest nierozwiązanych miejsc, gdzie są okna do ziemi, jak mało przytulne bywają kąciki do siedzenia nawet pomimo zrobienia wnęki w elewacji czy podestu przy oknach do ziemi.
    A w ilu filmach scena rozgrywa się przy balustradce w ogrodzie pod zadaszeniem przy domu. Zastanówcie się czy chcecie podobnie czy na pewno nie... Oczywiście, gdybyście wszyscy tak zrobili, wcale to nie oznacza, że wasze domy staną się za bardzo do siebie podobne

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony