dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 529 z 534
Pokaż wyniki od 10.561 do 10.580 z 10665
  1. #10561

    Domyślnie

    Mam dzisiaj takie oto pytanie: do tej pory paliłem niestety węglem który był raczej mokry/wilgotny (Imex Piechota Opole), przywykłem do niego, myślałem , że taki już musi być. Kupiłem po raz pierwszy od innego dostawcy groszek który był cały czas przechowany pod zadaszeniem i jest naprawdę suchy. Pali się super i jest ok ale zauważyłem , że przy nim nie mam w palniku stożka tylko jakby zapadlisko i do tego mam trochę wyższą temperaturę podajnika. Co mogę z tym zrobić ?

  2. #10562
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Jeśli palisz w automacie zejdź w dół z nadmuchem [korekta dmuchawy] powoli po 1-2 oczka do skutku.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #10563

    Domyślnie

    Na razie przywróciłem ustawienia fabryczne i zobaczę co będzie. Choć dziwne mi się wydaje to , że domyślnie dmuchawa dla 12KW ustawiona jest na 60%.
    Wcześniej przy poprzednich ustawieniach przed przywróceniem fabrycznych tak właśnie robiłem. Tylko problem w tym był, że obniżanie nadmuchu powodowało podnoszenie temperatury podajnika...

  4. #10564

    Domyślnie

    Mam pytanie . Mam już w garażu oep 16 i pytanie jak go zamontować .
    Może zamiast 4d zamontować wszędzie na grzejnikach zawory termostatyczne takie elektronicznie sterowane po 50 zł szt. a obieg bojlera i jego pompę włączyć jako obieg mieszający. Obieg na CO z pompka autoadapt grundfosa. Tylko pytanie czy da się ustawić sterownik tak aby pompę cwu(zwykłego grundfosa) włączał w dwóch sytuacjach.
    1. spadnie temp. Powrotu
    2. spadnie temperatura cwu?
    Czy może lepiej nie inwestować w zawory termostatyczne (mam kilka reszta to zawór pod głowice term. ) i zamontować przy piecu zawór 4d????
    Proszę o radę bo instalator za kilka dni przychodzi.

  5. #10565

    Domyślnie

    Instalacja nowa w miedzi. Grzejniki KFA z 2010 aluminiowe 140 żeberek w całym. Domu. Dom w sierpniu będzie ocieplony. Pow. Użytkowa około 170 mkw.

  6. #10566
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał simko1 Zobacz post
    Mam pytanie . Mam już w garażu oep 16 i pytanie jak go zamontować .
    Może zamiast 4d zamontować wszędzie na grzejnikach zawory termostatyczne takie elektronicznie sterowane po 50 zł szt. a obieg bojlera i jego pompę włączyć jako obieg mieszający. Obieg na CO z pompka autoadapt grundfosa. Tylko pytanie czy da się ustawić sterownik tak aby pompę cwu(zwykłego grundfosa) włączał w dwóch sytuacjach.
    1. spadnie temp. Powrotu
    2. spadnie temperatura cwu?
    Czy może lepiej nie inwestować w zawory termostatyczne (mam kilka reszta to zawór pod głowice term. ) i zamontować przy piecu zawór 4d????
    Proszę o radę bo instalator za kilka dni przychodzi.
    Oczywiście, że tak.

    Pompę bojlera podłączasz normalnie jako CWU i ustawiasz w opcjach jako CWU + mieszająca - efekt będzie taki, że sterownik włączy pompę w dwóch sytuacjach:

    1. spadnie temp. Powrotu
    2. spadnie temperatura cwu

    "Może zamiast 4d zamontować wszędzie na grzejnikach zawory termostatyczne takie elektronicznie sterowane po 50 zł szt"

    Ja bym tak zrobił.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #10567
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paradoks Zobacz post
    Ten kocioł świetnie steruje zaworem mieszającym+siłownik nie kombinuj z tymi termostatami na grzejnikach.
    Zaworem nie ustawisz różnych temperatur w pomieszczeniach np. niższą w sypialni a wyższą w salonie czy łazience.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #10568

    Domyślnie

    No proszę.. mamy nowy kocioł OGNIWO EKO PLUS PELLET...
    Powoli przedstawimy się na pellety, a z ekogroszkiem w p...u !

    http://powietrze.malopolska.pl/wp/wp...PLUS-PELET.pdf

    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 09-06-2017 o 18:10

  9. #10569
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Nie znam się ale rura z podajnika do palnika powinna być jak najbardziej w pionie.

  10. #10570
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Pelletów mamy jeszcze sporo jako największy producent mebli w Europie, sporo nawet jest eksportowane, ale im więcej będzie na nie kotłów tym ceny bardziej zaczną rosnąć, a w kotle pelletowym nie napalisz ekogroszkiem czy miałem więc sam jestem ciekaw jak to będzie.

    Osobiście wolałbym bardziej uniwersalny kocioł na ekogroszek, groszkomiał, miał plus możliwość palenia pelletem niż pelletowca na ściśle ograniczony rodzaj paliwa.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #10571
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Taki o którym piszesz już istnieje.

  12. #10572
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Pewnie, że istnieje i to o niego mi chodzi
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #10573
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Pewnie, że istnieje i to o niego mi chodzi

  14. #10574

    Domyślnie

    Witam, mam OEP 25 około 5 lat palę groszkiem czy mogę zasypac piec peletem?

  15. #10575

    Domyślnie

    Witam czy mógłby się wypowiedzieć, bardzo proszę, o zastosowanie pelletu w OEP 25 kw, dotychczas paliłem ekogroszkiem, teraz znalazłem w mieście którym mieszkam ogłoszenie, jestem zainteresowany, ale nie wiem, czy to jest wskazane do tego modelu kotła? https://www.olx.pl/i2/oferta/pelet-d...ml#:7dba93f235

  16. #10576
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Przeczytaj kilka mich wpisów na ten ten temat a poznasz moje zdanie.
    Jest to oczywiście moje zdanie.
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 18-08-2017 o 09:31

  17. #10577

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź, mógłbyś trochę rozwinąć, ponieważ przeczytanie 10 000 postów zajmuje trochę czasu

  18. #10578
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Pellet w takich kotłach z palnikami na miał i groszek jest paliwem zastępczym. Do pelletu jest palnik pelletowy a nie groszkowy. Oczywiście spalisz w nim wszystko tylko z jakim efektem ?

  19. #10579

    Domyślnie

    Nie mam pomieszczenia na groszek, uroki miasta, więc przypominam go w garażu, co się z tym wiąże zawsze nawet workowany, się z niego kurzy, rozumiem że pellet jest mniej kaloryczny, ale i czystszy, tona kosztuje 650 gdybym go spalił w porównaniu 1, 5t pellet do 1 tony groszek to cena będzie taka sama?

  20. #10580
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Jaką kaloryczność ma ten po 650 zł skoro Olimp za połowę więcej ma ok. 19 MJ/kg ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 529 z 534

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony