dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał goffy Zobacz post
    W jaki sposób te wszystkie właściwości ekologiczne (bo rozumiem, że jest to główny atrybut firmy Knauf) przekładają się na praktyczne wykorzystanie wełny, oprócz tego, że nie będzie ona szkodliwa dla środowiska? Oczywiście jestem jak najbardziej za ochroną naszej planety, jednak chciałbym się skupić na tym, jak przekłada się to bezpośrednio na jakość i energooszczędność mojego domu
    z tego co ja rozumiem, to po prostu masz cieplej w domu - mniej zużycia gazu, oleju czy tam węgla

  2. #42

    Domyślnie

    W jaki sposób te wszystkie właściwości ekologiczne (bo rozumiem, że jest to główny atrybut firmy Knauf) przekładają się na praktyczne wykorzystanie wełny, oprócz tego, że nie będzie ona szkodliwa dla środowiska? Oczywiście jestem jak najbardziej za ochroną naszej planety, jednak chciałbym się skupić na tym, jak przekłada się to bezpośrednio na jakość i energooszczędność mojego domu

    Wełna mineralna mimo swoich właściwości ekologicznych, posiada takie same bądź nawet lepsze parametry co tradycyjna wełna. Nie ma więc obawy, że jest gorsza ale ekologiczna. Łatwiejsza i przyjemniejsza jest także w montażu, ponieważ nie pyli się i nie mamy uczucia swędzenia podczas montażu. Potwierdzone jest to otrzymaniem certyfikatu Eurofins GOLD, wydane przez niezależne laboratoria.
    Jeżeli więc szuka Pan wełny, która jest zarówno ekologiczna jak i świetnym materiałem izolacyjnym ciepła i akustyki jak najbardziej polecam produkt firmy Knauf Insulation.
    Adam Sztabach
    eRzecznik firmy Knauf Insulation

  3. #43

    Domyślnie

    Ostatnio byłem u mojego przyjaciela, który na poddaszu nie wykończył jeszcze w żaden sposób zaizolowanych ścian, tak więc póki co jest na nich "goła" wełna i muszę przyznać że zaraz po wejściu do tego pomieszczenia uderzył mnie bardzo specyficzny, raczej nieprzyjemny zapach... Czy jest to po prostu specyfika każdej wełny, czy może jakichś konkretnych? Po wykończeniu ścian zapach ten powinien zniknąć?

  4. #44

    Domyślnie

    a co w takim razie z ceną? Czy ten ekologiczny produkt bardzo odbiega cenowo od innych wełn?

  5. #45

    Domyślnie

    http://knaufinsulation.pl/files/ki_p...ulation_PL.pdf wszystko jest na ich stronie, troszkę zaangażowania. Czekam wciąż na odpowiedź na moje "zapachowe" pytanie, ponieważ dosyć mnie ta sprawa nurtuje

  6. #46

    Domyślnie

    W każdej wełnie zawarte są substancje takie jak formaldehyd, akryl oraz fenol- stąd zapach. Produkt firmy Knauf Insulation wolna jest od w/w substancji dzięki czemu jest ona bezzapachowa. Również montaż jej jest o wiele przyjemniejszy, ponieważ nie sypię się i nie mamy uczucia swędzenia.
    Panie prokopin cena mimo tego, iż wełna jest ekologiczna i produkowana zgodnie z założeniami rozwoju zrównoważonego jest rynkowa a nawet niższa od innych marek.
    Adam Sztabach
    eRzecznik firmy Knauf Insulation

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maron79

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie!
    Jestem właśnie na etapie wyboru projektu domu. Chciałbym wybudować dom w miarę energooszczędny za rozsądne pieniądze,
    dlatego chciałbym się poradzić Was jaki projekt wybrać. Wpadł mi w oko projekt domu z Archonu "w morelach 3"

    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4cd9395fd9737

    Chciałbym wprowadzić w nim kilka zmian:
    1. Likwidacja balkonów.
    2. Na ściany silikaty.
    3. Wentylacja mechaniczna z reku + GGWC.
    4. Nad garażem pomieszczenie techniczne, pralnia, graciarnia (tutaj wentylacja grawitacyjna).
    5. Ogrzewanie podłogowe w całym domu + mała "kózka" dla klimatu.
    Ogrzewanie najprawdopodobniej gazem, może PC PW do CWU jak starczy kasy.
    6. Ocieplenie budynku do poprawki , ale dopiero się wgryzam w OZC.
    7. Zastanawiam się nad płytą fundamentową, ale musiałbym chyba zrównać poziom garażu z domem,
    żeby to miało sens ekonomiczny.

    Czy jest szansa z tym projektem wybudować dom ok.4- 5 litrowy?
    Czekam na krytykę.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar emilus18
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    Budowałam dom wg typowego projektu Z68. Po paru "udoskonaleniach" wyszedł energooszczędny i bardzo nas to cieszy. Gazu zużywamy całkiem bardzo przyzwoicie, ciepła (czytaj:gorąca) woda całe lato za darmo (nawet w tak paskudne lato jak tego roku) - zużywana często do basenu, wentylacja mechaniczna daje świeże powietrze cały czas a kominek dodaje boskiego klimatu. Co zrobiliśmy? Budowa silką 25cm+15cm szarego styropianu, okna drewniane 1,1, wentylacja mechaniczna, wełna na strychu 15 cm + na poddaszu (lub na sufitach jak kto woli) 15+10cm + dodatkowo podłoga z płyt OSB, instalacja solarna, dach z pełnym deskowaniem, papą i dachówką. Co prawda przez te "udoskonalenia" nie wystarczyło na meble, drzwi na poddaszu i ogród - ale nie żałujemy

  9. #49

    Domyślnie

    Wełna pomimo tego, iż jest ekologiczna posiada takie same a nawet lepsze właściwości co tradycyjna wełna dostępna na rynku.
    Adam Sztabach
    eRzecznik firmy Knauf Insulation

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A co myślicie o tym: http://www.eko-pur.pl

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony