dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Zwykłe okna jako dachowe ?

    Może dziwne pytanie ...

    W projekcie mam 2 okna dachowe 114x118. Okna będą służyły u mnie jako świetliki , więc szczerze mówiąc nie muszą się nawet otwierać , a umyć jak trzeba będzie to można od strony dachu ...

    Typowe okna dachowe są zimne i ... drogie ...
    Te energooszczędne maja bardzo wysokie ceny ..

    W domu prawdopodobnie będą okna na systemie Veka Softline 82mm z szybami 0,5 i nawet w tym systemie Fix czy nawet okno "rozwierne" było w cenie niższej niż najtańsze okno dachowe w tym rozmiarze a dodatkowo było by prawie 2x cieplejsze ...

    Najchętniej zamontowałbym 2 fixy jako okna dachowe i tyle.
    Uszczelnić można by było taśmami rozprężnymi, takimi jak w tzw "ciepłym montażu" ..

    Czemu nie wolno stosować zwyklych okien jako dachowe ?
    A jesli wolno to czy ktoś montował ?
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 12-07-2016 o 08:55
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Czemu nie wolno stosować zwyklych okien jako dachowe ?
    Bo będzie problem z odprowadzaniem wody.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Może dziwne pytanie ...

    W projekcie mam 2 okna dachowe 114x118. Okna będą służyły u mnie jako świetliki , więc szczerze mówiąc nie muszą się nawet otwierać , a umyć jak trzeba będzie to można od strony dachu ...

    Typowe okna dachowe są zimne i ... drogie ...
    Te energooszczędne maja bardzo wysokie ceny ..

    W domu prawdopodobnie będą okna na systemie Veka Softline 82mm z szybami 0,5 i nawet w tym systemie Fix czy nawet okno "rozwierne" było w cenie niższej niż najtańsze okno dachowe w tym rozmiarze a dodatkowo było by prawie 2x cieplejsze ...

    Najchętniej zamontowałbym 2 fixy jako okna dachowe i tyle.
    Uszczelnić można by było taśmami rozprężnymi, takimi jak w tzw "ciepłym montażu" ..

    Czemu nie wolno stosować zwyklych okien jako dachowe ?
    A jesli wolno to czy ktoś montował ?
    A jak chcesz rozwiązać sprawę kołnierza wokół okna "zwykłego", wstawisz zwykłą ramę okienną?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #4

    Domyślnie

    problemem też będzie wykonanie izolacji przeciwwodnej przy połączeniu dachu z oknem.
    Okna dachowe są dedykowane do tego miejsca. odpowiednia konstrukcja. dodatkowe kołnierze - wszystko po to byś miał to połączenie szczelne i nie lało Ci się po roku czy dwu do domu
    Tak na marginesie, dodaj do tego Twoje koncepcyjnego okna szybę hartowaną i już różnica w cenie będzie mniejsza

  5. #5

    Domyślnie

    Przecież do okna dachowego też montuje się kołnierz , więc chyba do takiego też by się dało ..
    Są też przecież różne folie i uszczelniacze , więc sądzę że to nie jest problem ...

    Można było by też zrobić "kołnierz" z taśm dekarskich ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    problemem też będzie wykonanie izolacji przeciwwodnej przy połączeniu dachu z oknem.
    Okna dachowe są dedykowane do tego miejsca. odpowiednia konstrukcja. dodatkowe kołnierze - wszystko po to byś miał to połączenie szczelne i nie lało Ci się po roku czy dwu do domu
    Tak na marginesie, dodaj do tego Twoje koncepcyjnego okna szybę hartowaną i już różnica w cenie będzie mniejsza
    Fix z szybami 0,5 , gdzie Uw całego okna to 0,74 o wymiarach 1x2 to koszt z upustem około 500zł ...

    Najgorsze okno 114x118 dachowe to koszt około 850zł a Uw = 1,4 ...
    Dodatkowo jeszcze kołnierz ...

    Energooszczedne okna dachowe są baaardzo drogie ...
    Ciekawy jestem ile by kosztowało takie okno 114x118 z Uw też 0,74 ...

    Patrzyłem na super energooszczedne które nie zbliżyły się do tego Uw które ma fix za 500zł a kosztowały około 3000zł za sztukę ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Fix z szybami 0,5 , gdzie Uw całego okna to 0,74 o wymiarach 1x2 to koszt z upustem około 500zł ...

    Najgorsze okno 114x118 dachowe to koszt około 850zł a Uw = 1,4 ...
    Dodatkowo jeszcze kołnierz ...

    Energooszczedne okna dachowe są baaardzo drogie ...
    Ciekawy jestem ile by kosztowało takie okno 114x118 z Uw też 0,74 ...

    Patrzyłem na super energooszczedne które nie zbliżyły się do tego Uw które ma fix za 500zł a kosztowały około 3000zł za sztukę ..
    Z innej beczki. Jak widać w podłogę dałeś 10 cm styropianu czyli mało, szukasz natomiast super energooszczędnego okna dachowego i dodatkowo chcesz, żeby było to okno elewacyjne. Dziwne to wszystko. Ja mam w dachu 9 okien Velux standard plus, szyba pierwsza hartowana, druga laminowana, termo technology, wymiar 78 x 160 cm czyli duże. Za sztukę z kołnierzem po rabacie zapłaciłem niecałe 1900 złotych. Ale nie martwię się przeciekaniem itp, gdyż to okno typowo dachowe. Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #8

    Domyślnie

    Niestety. Zarysowuje sie tu jakies dziwne podejscie do tematu. Tam gdzie mozesz i mogles oszczedzic-oszczedziles.
    W szukaniu oszczednosci obrales zly kierunek.
    Kup tansze meble czy telewizor ale tu gdzie trzeba i rygor zastosowanych materialow i jakosci wykonania dopilnowac - szukasz oszczednoscj.
    Nie zastosujesz kolnierza od okna dachowego do normalnego okna.
    Nie zagwarantujesz szczelnosci normalnego okna zamontowanego w plaszczyznie dachu.
    Kazda nieszczelność spowoduje dewastacje ocieplenia. Lekkie zawilgocenie zmniejszy radykalnie jego izolacyjnosc
    Zrob jak chcesz. Twoja kasa. Twoje okna. Twoje wybory.
    Tylko nie pisz pozniej.....POMOCY ? Gdy ludzie jak widac lepiej zorientowani Ci to odradzaja.

    Zamiast do samochodu z silnikiem benzynowym lej olej napedowy - przeciez jest tanszy

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Niestety. Zarysowuje sie tu jakies dziwne podejscie do tematu. Tam gdzie mozesz i mogles oszczedzic-oszczedziles.
    Spokojnie ...

    Mówimy o zupełnie innym domu , więc proszę nie sugerować się podpisem ...

    Po drugie , było to pytanie , bo byłem ciekawy czy jest jakiś sposób , albo ktoś zwykłe okna montował i tyle ...
    Pytanie padło , bo okna fasadowe są tańsze i w tej cenie oferują dużo lepszą energooszczędność ...

    Myślałem że są może jakieś kołnierze i sposoby montażu ...

    Jak się nie da i nie można , to to zamyka temat i tyle ...

    Wybiorę okna dachowe i tyle ...

    Więc spokojnie i bez obrażania ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #10

    Domyślnie

    No i temat wyjasniony

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony