dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie JAPOŃSKIE DRZWI

    Ponieważ muszę oddzielić sypialnię ( tylko na okres odwiedzin przez gości - czyli nie koniecznie "cichym murem") dlatego poszukuję osoby które sa posiadaczami drzwi przesuwnych lub składanych w stylu JAPOŃSKIM - chodzi mi o taką właśnie delikatną budowę - niekoniecznie z drewna i papieru. Czy dużo osób może pochwalić się takimi konstrukcjami- może macie zdjęci lub linki lub firmę

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Ja jestem w ogóle zakochana w japońskiej stylistyce i "choruję" właśnie na takie drzwi. Nie znalazłam w polsce nikogo kto specjalizowalby się w takich wyrobach. Ale na zagranicznych str. jest sporo zdjęć i pewnie zdolny stolarz zrobiłby takie na wzór
    http://www.shoji-versand.de/
    http://www.saroshi.de/shop/Rahmen.ph...KategorieID=26
    http://www.japan-arts.com/shoji.html
    i jeszcze "po japońsku"
    łazienka: http://www.arsdeko.home.pl/villeroyb...no/nagano.html
    sypialnia: http://www.fix.sosnowiec.pl/gal%20ko...plytki_p01.jpg

  3. #3

    Domyślnie


    probuje umiescic zdjecie

  4. #4

    Domyślnie a ja będę miećtakie drzwi

    A ja będę mieć takie drzwi i zrobi mi je tanio firma spod Krakowa- solidni chłopcy- robią dokładnie tak jak im się pokaże na zdjęciu.
    A chwalę się bo szukałam takiej firmy 4 m-ce
    Iskra

  5. #5

    Domyślnie

    Równiez jestem zwolenniczką takich drzwi i przegród. Zamierzam takie zainstalować między salonem a jadalnią.

  6. #6

    Domyślnie JAPOŃSKIE DRZWI

    Cześć! Iskra, proszę, podaj namiar na tą ekipę, która robi Ci takie drzwi. Będę stukrotnie wdzięczna
    lidka

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Iskra ja też poproszę o namiary na priva...u mnie też takie będą...gdzie tylko się da

  8. #8

    Domyślnie

    To prosze o namiar na forum( nie na priva) no i kiedyś o zdjęcia

  9. #9

    Domyślnie bardzo przepraszam

    Bardzo przepraszam, dawno juz nie zaglądałam na to forum w temacie drzwi, jeśli komuś po tak długim okresie oczekiwania coś dadzą namiary to podaję
    EUG-MAR w Pcimiu tel. ( 12)274-91-42,(12) 274-84-07 .
    Ja robiłam tam drzwi wewnętrzne- bo z tych do szafy japońskich zrezygnowałam ( dlatego, że w ogóle zrezygnowałam z szafy w tym miejscu) zrobili wszystko OK, trzeba tam jechać ze zdjęciem zrobią wg wzoru.
    Tylko- te drzwi są z pełnego drewna z szybkami i będą na pewno ciężkie- trzeba to wziąć pod uwagę. Ceny były rozsądne i brakujące drzwi tam na pewno zamówimy. Ja mam teraz drzwi w kolorze czekolady( ciemnej ) z szybami z mlecznego szkła. Ładne. Pozdrawiam.
    Iskra

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Iskra nie bądź taka i zdradź tą cenę...bo Pcim ode mnie to rzut kamieniem...
    I jeszcze jedno pytanie: masz te drzwi przesuwane? Niby oczywiste...ale...,więc jeśli tak to z jakiej firmy i jakie masz wózki?
    Z góry dzięki!

  11. #11

    Domyślnie odpowiadam

    Płaciłam za drzwi z szybkami i ościeżnicą i z montażem 900 zł, sosna lakierowana na czekoladę, dąb kosztował ok 1100 zł.
    Miałam zniżkę 10% bo zamawialiśmy 5 sztuk razem.
    Ale to było w kwietniu 04- teraz ceny mogą być inne.
    Iskra
    Te ościeżnice są najfajniejsze.
    Przesuwanych tak jak napisałam wcześniej w ogóle nie zrobiłam- bo zrezygnowałam z takiego rozplanowania przestrzeni, ale też się przymierzałam do zrobienia w EUG-MARZE.
    Iskra

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    Hej Hej.
    Widzę, że temat bardzo dawno nie pojawił się na tapecie
    Gdyby ktoś miał jakieś info o shoji - ścianie, drzwiach japońskich (chodzi o polecenie firmy sprawdzonej) to bardzo proszę o info.
    A fotki by mnie uszczęśliwiły

  14. #14

    Domyślnie

    mój stolarz wykonał mi drzwi do szafy garderobianej inspirowane właśnie japońskim shoji. rama jest z litego drewna, wnętrze ze szkła lakierowanego na biało.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    mój stolarz wykonał mi drzwi do szafy garderobianej inspirowane właśnie japońskim shoji. rama jest z litego drewna, wnętrze ze szkła lakierowanego na biało.
    więc przedstaw Te drzwi tu na forum ?

  16. #16

    Domyślnie

    nie publikuję zdjęć online, wyjątki popełniam niezwykle rzadko.
    podpowiadam natomiast rozwiązanie techniczne, ew mogę odkopać projekt

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    rozwiązanie techniczne jest mi wiadome lecz interesuje mnie rozwiazanie końcowe moze być drogą e-mail [email protected]

  18. #18

    Domyślnie

    ja też byłabym wdzięczna za foto na priva.. proszę proszę
    i jeśli jeszcze mogłabym podpytać o kwestie finansową, mamy do zabudowania około 8 metrów po długości...
    jakieś firmy znalazłam w necie , na pdst podanych przez nich cen za poszczególne elementy, wyszło nam ok 10.000

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jurand.szczerkowski@

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-776
    Posty
    1

    Domyślnie

    Wszystkich zainteresowanych drzwiami japońskimi ostrzegam przed firmą SHOJI DRZWI JAPOŃSKIE z Dąbrowy Górniczej. Są to partacze i oszuści. PRZESŁALI NAM KOMODĘ DREWNIANĄ Z SUWANYMI DRZWIAMI SHOJI ZA 2990 PLN, KTÓRA ZACZĘŁA SIĘ ODKSZTAŁCAĆ I WYPACZAĆ W CIĄGU JEDNEGO TYGODNIA OD DOSTARCZENIA!!! PO DWÓCH MIESIĄCACH GROŻENIA PRAWNIKAMI I SĄDEM PRZYSŁALI INNĄ KOMODĘ, RÓWNIE "WSPANIALE" WYKOŃCZONĄ. Z PÓŁKAMI NIE MIESZCZĄCYMI SIĘ WEWNĄTRZ KOMODY (PRZEZ CO DRZWI NIE DA SIĘ ZAMKNĄĆ), PLASTIKOWYMI LISTWAMI (ZAMIAST PIERWOTNYCH ALUMINIOWYCH) ORAZ TANDETNĄ BIAŁĄ DYKTĄ ZAMIAST PLECÓW W KOLORZE CAŁOŚCI (WENGE). SPRAWA BĘDZIE MIAŁA CIĄG DALSZY W SĄDZIE. ZAINTERESOWANYCH DOKUMENTACJĄ FOTOGRAFICZNĄ PROSZĘ O KONTAKT: [email protected].
    Może więcej osób miało przejścia z tą firmą.

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ihs

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-766
    Posty
    2

    Domyślnie

    Potwierdzam niestety opinię powyżej - firma Shoji drzwi japońskie to albo jeszcze partactwo, albo już przekręt. Nie skręcili drzwi przy montażu, spadły z szyny pierwszego dnia, porysowały mi podłogę. Ciężką drewnianą maskownicę przybili na czterech szpilkach (to nawet nie były gwoździki) które wypadały jedna po drugiej - w pewnym momencie maskownica została mi w ręku, jak sobie myślę że mogła spaść na moją raczkująca półroczną córkę krew mnie zalewa. Kiedy jakimś cudem udało mi się do nich dodzwonić (nie odbierają telefonu) umówili się na termin naprawy... i nie przyjechali. Zero telefonu, maila, nic. Po kolejnych dwóch tygodniach dzwonienia - powtórka z rozrywki, firma przeprasza, umawia się na naprawę... i nie przyjeżdża bez jednego sms-a - a czekam na nich pół dnia. Od tego czasu nie odbierają telefonów. Innymi słowy - największe partactwo i niesolidność z jaką się spotkałem. Zdecydowanie unikać.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony