dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piwakk

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bolimow
    Kod pocztowy
    99-417
    Posty
    7

    Wink Piec ogniwo eko 15kw ster ecoal

    Witam
    Przymierzam się do zakupu pieca ogniwo.W komplecie jest sterownik ecoal który steruje trzema pompami co cwu i pompą mieszającą.Dotychczas posiadałem piec miałowy z jedną pompką teraz doszły by trzy bo także do cyrkulacji cwu.Tak więc koszty energii wzrastają. Wiekszość użytkowników pieców z podajnikiem wstawia zawory 3lub 4dr.w celu mieszania wody.
    Wyczytałem że gwarancja też obowiązuje gdy wstawi się zawór. Nie wiem jak to rozwiązać co byłoby lepsze.Niby pompki dzałają naprzemiennie (nie wszystkie na raz)ale kilka pompek podajnik dmuchawa.Można zastosować dodatkowy sterownik do zaworu ale dwa sterowniki.Moja instalacja niby 12letnia ale starym sposobem grawitacyjna rury zas. 2" i pow. 2" Dom ok 100m ocieplony sciana trójwarstwowa styr.9cm.
    1. wstawiać zawór 3-4dr( sterowany ręcznie) czy zostać przy pompce mieszającej chodzi mi o względy ekonomiczne
    ktoś mi doradził że do 2"rur wystarczy zawór 5/4"
    2. czy tylko ogniwo zaleca pompę mieszającą
    Czekam na jakieś porady
    Dziękuję

  2. #2

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anna5555

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wólka Dąbrowska
    Kod pocztowy
    27-310
    Posty
    2

    Domyślnie mam problem z ogniwo eko 24...

    otóż piec po rozpaleniu i osiągnieciu temp prawie zadanej takjakby sie dusił i gaśnie. Wygląda to tak jakby dostawał za dużą ilośc miału i nie mogł go przepalić a popielnik jest zawalony w pół dnia. Czy ktoś mógłby mi doradzić co zrobić?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony