dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Brama jednoskrzydłowa z furtką i automatyką

    Z uwagi na rozmiary działki, wjazdu i usytuowania wejścia do domu mam w planie zamontowanie bramy i furtki na szerokości 3,5 m - miało by to być skrzydło bramy 2,5m oraz furtka 1m, przy czym aby wygodnie wjechać na posesję należy otworzyć bramę i furtkę - pomiędzy nimi nie ma słupka. Nie znalazłem takiej bramy gotowej, są raczej na zamówienie - chyba że ktoś się z taką spotkał? Przykład bramy: http://img05.allegroimg.pl/photos/40.../58/1530915825
    I wszystko byłoby OK gdyby nie chęć zamontowania automatyki do otwierania, bo jeżeli siłownik miałby być także na furtce, to z jednej strony furtka musi się otwierać klamką jak każda inna furtka, a z drugiej, gdy jest zamknięta, to musiałby na niej działać siłownik ją otwierający. Być może jakiś zdolny fachowiec byłby w stanie coś takiego stworzyć - czy ktoś się z czymś takim spotkał bądź ma pomysł jak do tego podejść? Przeszukałem google i firmy od bram ale nigdzie nie natrafiłem na podobne rozwiązanie. Nawet takich bram jednoskrzydłowych z furtką jest jak na lekarstwo. Ostatecznie mogę się zmieścić w tych 2,5m bramy swoim samochodem bo mam szeroką ulicę i wykręcę, ale na dłuższą metę chyba nie ma to sensu. Gdybym zrobił bramę dwuskrzydłową na 3,5m to furtka będzie naprzeciw pustej (bez okna) ściany domu i nie będzie to fajnie wyglądało. Ktoś ma jakiś pomysł?

  2. #2

    Domyślnie

    Kiedyś ktoś mi powiedział na budowie, że lepiej gdy furtka nie jest naprzeciw drzwi wejsciowych. Nikt nie patrzy Ci bezpośrednio do chaty, gdy wychodzisz z domu do gościa.

  3. #3

    Domyślnie

    Ciężko ktoś będzie miał takie coś zrobić .Chętnie obejrzę gotowe wykonanie.Bo jeżeli jedno skrzydło ma się otwierać i ręcznie i na automat.To będzie problem.Gdzyz aby otworzyć ręcznie automat trzeba go odblokować.A później znowu zablokować do pracy.Chyba ze się mylę

  4. #4

    Domyślnie

    a po co Ci furtka? nie lepiej zrobic sobie wygodny wjazd...ja u siebie mam 4,4 m w świetle wjazdu i rezygnuje z furtki (wykorzystywana byłaby bardzo rzadko wiec po co) i robie bramę 2 - skrzydłową 4 - metrową (40 cm będzie na metalowe słupki);

  5. #5

    Domyślnie

    powiem więcej - kupię chyba tą z liroya - za 650 + 2 słupki po 200 zł - tylko automatyke to trza już porządną (1500-2000 )

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukep3 Zobacz post
    powiem więcej - kupię chyba tą z liroya - za 650 + 2 słupki po 200 zł - tylko automatyke to trza już porządną (1500-2000 )
    Wiesz że profile z których wykonana jest ta brama maja 1,5mm grubości(tak słyszałem). Pod automat to lepiej jakieś wzmocnienie zrobić.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adas Zobacz post
    Z uwagi na rozmiary działki, wjazdu i usytuowania wejścia do domu mam w planie zamontowanie bramy i furtki na szerokości 3,5 m - miało by to być skrzydło bramy 2,5m oraz furtka 1m, przy czym aby wygodnie wjechać na posesję należy otworzyć bramę i furtkę - pomiędzy nimi nie ma słupka. Nie znalazłem takiej bramy gotowej, są raczej na zamówienie - chyba że ktoś się z taką spotkał? Przykład bramy: http://img05.allegroimg.pl/photos/40.../58/1530915825
    I wszystko byłoby OK gdyby nie chęć zamontowania automatyki do otwierania, bo jeżeli siłownik miałby być także na furtce, to z jednej strony furtka musi się otwierać klamką jak każda inna furtka, a z drugiej, gdy jest zamknięta, to musiałby na niej działać siłownik ją otwierający. Być może jakiś zdolny fachowiec byłby w stanie coś takiego stworzyć - czy ktoś się z czymś takim spotkał bądź ma pomysł jak do tego podejść? Przeszukałem google i firmy od bram ale nigdzie nie natrafiłem na podobne rozwiązanie. Nawet takich bram jednoskrzydłowych z furtką jest jak na lekarstwo. Ostatecznie mogę się zmieścić w tych 2,5m bramy swoim samochodem bo mam szeroką ulicę i wykręcę, ale na dłuższą metę chyba nie ma to sensu. Gdybym zrobił bramę dwuskrzydłową na 3,5m to furtka będzie naprzeciw pustej (bez okna) ściany domu i nie będzie to fajnie wyglądało. Ktoś ma jakiś pomysł?
    Zrób brame dwuskrzydłową a automatykę kup sobie z funkcją furtki(np. NICE WINGO 2024) do tego przełącznik kluczykowy lub klawiatura numeryczna.Jak ktoś będzie chciał wejśc to sobie wstuka kod i otworzy tylko jedno skrzydło.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaroll Zobacz post
    Wiesz że profile z których wykonana jest ta brama maja 1,5mm grubości(tak słyszałem). Pod automat to lepiej jakieś wzmocnienie zrobić.
    Te 1,5mm to chyba razem z farbą.Na dodatek brama jest połapana punktowo.

  9. #9

    Domyślnie

    nie 1,5 mm tylko 2,5 mm - to chyba nie ma tragedii

  10. #10

    Domyślnie

    No jestem ciekawy gdzie jest te 2,5mm.Przy takich bramach.Nie spotkałem jeszcze profili 2,5mm.Dopóki nie zobaczę bramy z castorami i innych marketów na profilu 2,5mm nie uwierze.Chyba ze przy zawiasach w co też wątpię.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bekaert
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    gm. Dąbrowa Chełmińska
    Posty
    127

    Domyślnie

    z doświadczenia powiem iż w przypadku tych bram (market) i zawiasów nie regulowanych, zastosowanie automatyki=nerwy. Chyba że ktoś jest biegły w tego typu sprawach i nie przeszkadza mu że siłownik wyrwie się z mocowania w za cienkiej ściance i sam sobie ponownie przespawa oraz w okresach zima lato pozmienia ustawienia i siły i kąta bramy. Reklamacja niestety w takich przypadkach nie działa, a automatyk napewno skasuje za przyjazd, chyba że jest to dobry znajomy to się flaszkę zrobi
    Mój domek
    Zajrzyj http://www.archeton.net/RESOURCES/WI...a-390-a0-p.jpg
    Ogrodzenia i bramy - to moja praca, która zaspokaja moje 3 PASJE - rodzinę, dom i motoryzację

  12. #12

    Domyślnie

    u znajomego już 9 lat śmiga na marketówce - a napęd pewnie więcej niż 15 lat nie pochodzi nawet ten najlepszy więc i tak będzie trzeba wymienic

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bekaert
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    gm. Dąbrowa Chełmińska
    Posty
    127

    Domyślnie

    to zobacz sobie aktualne marketówki i porównaj u znajomego, pogoń za ceną spowodowała prawdziwą anoreksję w konstrukcjach stalowych
    Mój domek
    Zajrzyj http://www.archeton.net/RESOURCES/WI...a-390-a0-p.jpg
    Ogrodzenia i bramy - to moja praca, która zaspokaja moje 3 PASJE - rodzinę, dom i motoryzację

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Wracając do tematu to nie widzę w pełni wygodnwego rozwiązania. Gdy ktoś przychodzi to otwieramy guzikiem lub pilotem jedno lub dwa skrzydła, a jeśli domowik wychodzi to może też mieć pilot ze sobą, ale i tak to nie będzie wygodne. Jeśli jest możliwość to najlepiej tak usytuować bramę, ażeby mieć możliwość wstawienia normalnej furtki, nawet pod kątem prostym do bramy.

  15. #15

    Domyślnie

    W Internecie podają takie rozwiązanie tej sytuacji aby zastosować bramę dwuskrzydłową a w jednym skrzydle umieścić furtkę dokładnie tak jak na foto http://www.pl.all.biz/img/pl/catalog/89056.jpeg
    TYLKO PYTANIE CZY OTWIERAJĄC FURTKĘ NIE ROZCHWIEJEMY CAŁEGO MECHANIZMU??? CZY TEN MECHANIZM JEST NA TYLE SILNY? I czy ta furtka może być w tej sytuacji również dodatkowo otwierana domofonem?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony