dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie sterowanie oświetleniem

    szukam systemu do zarzadzania oswietleniem w domu, co mozecie polecić

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Co znaczy system do zarządzania oświetleniem? Zwykły wyłącznik też jest systemem do zarządzania oświetleniem, jak go wyłączysz to oświetlenie zgaśnie. Czego oczekujesz? Jakie funkcje ma ten system spełniać? Chodzi ci o system inteligentnego sterowania budynkiem, czy może chodzi ci o jakieś samo centralne sterowanie scenami świetlnymi? Jeśli tak to jak to sobie wyobrażasz?

  3. #3

    Domyślnie

    no jasne,że ne chodzi o wylaczniki swiatla tylko jakis inteligentny system automatyki do sterowania oswietlenie. bede sie budowac, chce jakis system ktory można będzie rozbudowywać, macie jakies doswiadczenia z cenami, wykonawcami takiej automatyki? nikt z moich znajomych nie ma takiego systemu tak więc nie mam kogo podpytac

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zależy ile chcesz/możesz wydać. Zaczyna się od kilku tys a końca nie widać. Ja mam zamontowany nexwell.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Ja stosuję głównie magistralny rozproszony AMPIO www.ampiosystem.pl To że budujesz to tylko na plus bo nie jesteś skazany na bezprzewodówkę. Można wiedzieć w jakiej części kraju powstaje dom?

  6. #6

    Domyślnie

    dom powstaje za jankami pod warszawą. chciałbym pogadac z kims rzeczowym z jakiejs firmy, kto by sie na tym naprawde znal co robi bo jak sprawdzi sie funkcjonalnosc to nie wykluczam rozbudowy

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Łukasz_SK

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Plewiska
    Kod pocztowy
    62-064
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ze swojej stromy mogę zaproponować urządzenia SpeedKey.
    Są to urządzenia głównie do sterowania oświetleniem w obiektach. Za pomocą tych urządzeń możemy wysterować oświetlenie, stworzyć sceny oświetleniowe, sterować roletami, ogrzewaniem, klimatyzacją, ściemniaczami, a w wersji sieciowej (seria 3000) dzięki dołączonemu tabletowi sterować z aplikacji na smartfonie.
    Cenowo wygląda bardzo rozsądnie, nie wymaga żadnych centralek. Do komunikacji między urządzeniami wystarczy położenie magistrali. Awaria jednego z urządzeń nie wpływa na działanie reszty systemu. Instalacja i programowanie banalnie proste.

    Jeśli potrzeba, chętnie omówię więcej szczegółów.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Jeśli będziesz chciał sprawdzić sobie te Ampio to prześlę ci numer do kolesia który się tym zajmuje w Warszawie to sobie pogadacie. Sprawdź sobie w dziale moduły czy odpowiadają ci np. panele sensorowe. Jest to system o inteligencji rozproszonej z mocno rozbudowaną logiką w każdym module, jest niedrogi i ma 5 lat gwarancji.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał kory79 Zobacz post
    jak obiecałem to sprawdzięłm, mi automatykę robił ib systems spod warszawy. rzeczowy wlasciciel, zna sie na swojej robocie i doradzi lepeiej niz ktokolwiek z nas na tym forum, kontakt do nich http://ibsystems.com.pl/kontakt.php
    kory79 to właściciel albo pracownik firmy ibsystems. Chodzi i spamuje nie mając nic rzeczowego i sensownego do powiedzenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony