dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Załącznikiem do mojego wniosku o PnB były tylko i wyłącznie "Warunki" wydane przez ZE, podobnie przez dostawców wody i gazu, bez żadnego projektu przyłącza. O instalacjach nawet nie wspominając, bo tego w projekcie nie musi być już od dość dawna.


    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Projekt instalacji elektrycznej jest niezbędny do uzyskania PnB i stanowi jego nieodłączną część.
    Do PnUż jest potrzebny protokół z oględzin i pomiarów wykonanej instalacji..
    no własnie ja kupiłem domek od Developera, jest PnB i nie ma projekty elektrycznego kupuje w stanie surowym zamknietym

    czy do PnUż jest potrzebny zatem wpis w dzienniku budowy uprawnionego z branzy elektrycznej ?

    podobno warto mieć ale chyba nie jest wymagany, jak również dla innych instalacji np sanitarnych ?

  3. #23
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  4. #24
    Banned
    tomekll

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-999
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ja na przykład sam wykonywałem instalację w domu z 2 tygodnie temu, później zamówiliśmy tylko ekipę, która nam to wszystko sprawdziła (my akurat wybraliśmy Elektryczne Pogotowie) i całe szczęście, bo mam małe doświadczenie i zanelźli jeden błąd.


    Cytat Napisał renata_i_piotr Zobacz post
    Witam

    Jakie są formalne wymogi, aby instalacja elektryczna została dopuszczona do eksploatacji.

    Chciałbym sam wykonać instalację elektryczną we własnym nowo budowanym domu.
    Posiadam stosowne umiejętności praktyczne - jedyne czego mi brak to uprawnienia elektryczne.

    I teraz mam pytanie.

    Jeżeli samodzielnie wykonam instalację, to w świetle przepisów prawa, jak można taką instalację zgłosić do odbioru.
    Jakie uprawnienia musi posiadać wykonawca instalacji elektrycznej, jakiego typu pomiary i kto je wykonuje muszą być przeprowadzone.
    Jeżeli pomiary są ok a wykonawca , tak jak w moim przypadku, nie ma stosownych uprawnień, to czy instalacja może być odebrana przez inspektora z zakładu elektrycznego.

    Ostatnie zagadnienie - jak można stosowne uprawnienia do wykonania instalacji elektrycznej w domach jednorodzinnych uzyskać, nie będąc elektrykiem z wykształcenia.

    Pozdrawiam

    Piotr

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony