dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Hydrofor przeponowy - czy konieczna poduszka pow

    Witam

    Mam pytanie dotyczące konieczności robienia poduszki powietrznej w hydroforze przeponowym, stosowanym do pompowania wody do podlewania ogródka, mycia kostki itd., czyli raczej do pracy w dłuższych okresach.
    Otóż wyczytałem, że w zasadzie do takich zastosowań, to wystarczy sama pompa, bez zbiornika, co w sumie ma sens.
    Jednakowoż, ponieważ posiadam już cały zestaw, zwany potocznie hydroforem, to nie chcę teraz kombinować i rozmontowywać tegoż.
    Zastanawia mnie jedynie to, czy w takiej sytuacji konieczne jest robienie poduszki powietrznej w zbiorniku, czy można to sobie odpuścić, a może wręcz przeciwnie, nabić tyle powietrza, żeby wody w zbiorniku prawie wcale nie było...?
    Wydaje sie, ze w tym przypadku im mniej wody w zbiorniku tym lepiej, ale moge sie mylić....

    pzdr
    k

  2. #2

    Domyślnie

    jeżeli jest to nowy hydrofor to w przeponie powinno być powietrze, hydrofory te różnią się tym od starych że to powietrze jest o wiele dłużej bo przepona chroni je przed mieszaniem się z wodą jeżeli niema to należy napompować zgodnie z instrukcją producenta, pompa hydroforowa nie powinna ciągle pracować bo się szybciej zużywa lub może się przegrzewać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony