dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 137
  1. #1

    Domyślnie projekt ANATOL pracownia MG PROJEKT

    Witam.

    Czy jest ktoś kto przymierza się do budowy domu Anatol z pracowni MgProjekt?

    http://mgprojekt.com.pl/domki/anatol/anatol.php#opis

    Razem z mężem przeanalizowaliśmy już dość dużo projektów. Ciągle myśleliśmy, że to już ten ostatni, lecz jednak zawsze coś wychodziło, że jednak to nie to. W końcu postanowiliśmy, że wybudujemy mały i tani domek. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na dom Promyk z pracowni MGProjekt. Niestety w tym tygodniu otrzymaliśmy warunki zabudowy, które wykluczają Promyka.
    Anatol odpowiada nam bardzo i jesteśmy zdecydowani. Już niebawem zakupimy projekt i latem jak się uda z papierami ruszamy z budową. Nasz Anatol będzie bez garażu.

    [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

    [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

    [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

    [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
    Ostatnio edytowane przez weronikka1 ; 03-04-2011 o 18:08

  2. #2

    Domyślnie

    Projekt będzie gotowy najprawdopodobniej pod koniec kwietnia. Także czekamy. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś zdecyduje się na budowę tego domu by móc dzielić się informacjami czy też radami

  3. #3

    Domyślnie

    Zamówiliśmy razem z mężem projekt. Czas jego realizacji, to 28.04.2011r. Z tego co wiem, to jeszcze dwie osoby na niego czekają. Ciekawe czy tu zajrzą

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał weronikka1 Zobacz post
    Zamówiliśmy razem z mężem projekt. Czas jego realizacji, to 28.04.2011r. Z tego co wiem, to jeszcze dwie osoby na niego czekają. Ciekawe czy tu zajrzą
    Witam!

    Również jesteśmy bardzo zainteresowani tym projektem. Czy macie już może pomysł na kuchnię, tzn. na jej umeblowanie?
    Czy powierzchnie pokoi nie wydają sie Wam za małe? Z moich dotychczasowych doswiadczeń wynika, że na tej powierzchni z reguły są rozlokowane 3 pokoje + salon. Nam zależy na czwartej sypialani, dlatego ten projekt jak do tej pory wydaje sie być optymalny. Chętnie poczytam czym wy się kierowaliście przy wyborze - może postawi to kropke na 'i'

    Z góry dzięki.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inwestor-1 Zobacz post
    Witam!

    Również jesteśmy bardzo zainteresowani tym projektem. Czy macie już może pomysł na kuchnię, tzn. na jej umeblowanie?
    Czy powierzchnie pokoi nie wydają sie Wam za małe? Z moich dotychczasowych doswiadczeń wynika, że na tej powierzchni z reguły są rozlokowane 3 pokoje + salon. Nam zależy na czwartej sypialani, dlatego ten projekt jak do tej pory wydaje sie być optymalny. Chętnie poczytam czym wy się kierowaliście przy wyborze - może postawi to kropke na 'i'

    Z góry dzięki.
    Witam.
    Przede wszystkim szukaliśmy projektu taniego w budowie, tzn. parterówka o niedużej powierzchni zabudowy, do tego dach dwuspadowy i przede wszystkim 4 pokoje na parterze. Również zależało nam na spiżarce przy kuchni oraz dość dużej kotłowni. Odpowiada nam, że jest osobne wc. Z drugiej łazienki rezygnujemy i robimy pomieszczenie na rzeczy typu odkurzacz, mop itp. Ten dom odpowiada nam w 100%. Może nie ma wielkich pokoi, salonu i kuchni, ale nam to wystarczy. Teraz moje córcie mają obie pokój 10m2 i im wystarcza, także jak dostaną każda po takim pokoju, to będzie super. A my w końcu będziemy tylko spać w sypialni, także też super. Czwarta sypialnia będzie dla gości, no chyba, że jakieś maleństwo się pojawi na świecie Ale tą małą sypialnię zawsze można powiększyć kosztem schodów w kotłowni, a schody zrobić wyciągane i chowane. Na kuchnię również mam pomysł, a raczej jestem już zdecydowana, że taką chcę Tutaj jest link http://www.magnolia0joaska.mojabudow...ok=2011&page=2. Jeżeli się nie otworzyła kuchnia, to po lewej stronie masz miesiące i wejdź w styczeń 2011r, na 1 i na 2 stronie będzie dość dużo zdjęć tej kuchni. Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał weronikka1 Zobacz post
    Witam.
    Przede wszystkim szukaliśmy projektu taniego w budowie, tzn. parterówka o niedużej powierzchni zabudowy, do tego dach dwuspadowy i przede wszystkim 4 pokoje na parterze. Również zależało nam na spiżarce przy kuchni oraz dość dużej kotłowni. Odpowiada nam, że jest osobne wc. Z drugiej łazienki rezygnujemy i robimy pomieszczenie na rzeczy typu odkurzacz, mop itp. Ten dom odpowiada nam w 100%. Może nie ma wielkich pokoi, salonu i kuchni, ale nam to wystarczy. Teraz moje córcie mają obie pokój 10m2 i im wystarcza, także jak dostaną każda po takim pokoju, to będzie super. A my w końcu będziemy tylko spać w sypialni, także też super. Czwarta sypialnia będzie dla gości, no chyba, że jakieś maleństwo się pojawi na świecie Ale tą małą sypialnię zawsze można powiększyć kosztem schodów w kotłowni, a schody zrobić wyciągane i chowane. Na kuchnię również mam pomysł, a raczej jestem już zdecydowana, że taką chcę Tutaj jest link http://www.magnolia0joaska.mojabudow...ok=2011&page=2. Jeżeli się nie otworzyła kuchnia, to po lewej stronie masz miesiące i wejdź w styczeń 2011r, na 1 i na 2 stronie będzie dość dużo zdjęć tej kuchni. Pozdrawiam.

    Witaj,

    Dzięki za link! - bardzo się przydał.

    Odnośnie kosztów - domyślam się że w projekcie będzie strop drewniany, to rzeczywiście jakieś 10k taniej od terivy, ale widzę że w bryle budynku jest ściana nośna co podroży koszt fundamentów. Boję się że może ta parterówka nie będzie tańsza w budowie od wersji z poddaszen użytkowym, ale może się mylę.

    Skrytka dobra rzecz, choć wejście od kuchni ogranicza umeblowanie na jednej ścianie - myślimy czy nie zrobić tego wejscia od hallu. Domyślam się, że będziecie mieli otwartą kuchnię na salon - czyli że nie bedzie ściany rozdzielającej widocznej na rysunku, zgadza się? My się głowimy jak by tu zmieścić w tej kuchni w miarę normalny stół - póki co małe szanse.

    Trzy łazienki to rzeczywiscie dużo Rezygnujecie z tej z natryskiem czy z tego małego WC? Nam zależałoby aby jednak mieć prysznic w drugiej łazience, więc może zrobilibyśmy z tego WC jakąś graciarnię. Trzeba to przemyśleć. Niemniej jednak pomysł jest świetny.

    Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    Inwestor-1
    Odnośnie kosztów - Myślę, że ściany nośne są dlatego, że strop jest belkowy, a on jest cięższy od wiązarów kratownicowych (tak mi się wydaje, nie znam się). My będziemy szukać jakiegoś rozwiązania, może nawet pomyślimy nad terivą - ale jeszcze nic nie wiadomo. Strych to bardzo fajna sprawa, tym bardziej, że my narazie nie będziemy mieć garażu. Poza tym nie wiem czy ta parterówka nie będzie tańsza od domku piętrowego. Podam takie moje przykłady:
    -dom piętrowy musi mieć schody, czyli koszt ok. 10tys.
    -dom piętrowy musi mieć na górze drugą łazienkę czyli koszt min.5tys.
    -całe wykończenie, gładzie, tynki itp. znów koszt ( a wydaje mi się, że nawet przy mniejszej zabudowie takiego domku i tak będzie tych ścian do robienia więcej),
    -W domu piętrowym dochodzi kolejny korytarz, także dochodzi oświetlenie, podłogi.
    -zawsze jak oglądam domy piętrowe, to mają znacznie więcej okien + okna dachowe, co wiąże się z ich kosztem, a później koszta firanek, karniszy i rolet dochodzą.
    -domek parterowy ma większą powierzchnię zabudowy i zapewne większą powierzchnię dachu. Ale Anatol pomimo tego, że ma wszystko czego szukaliśmy w projektach nie ma dużej powierzchni zabudowy. Bez garażu wydaje mi się, że jest to ok.140m2. Nie wiem tylko ile m2 odejdzie dachu.
    Pewnie jeszcze czegoś bym się doszukała, ale nie pamiętam. Także jak coś to dopiszę. Tylko pamiętaj, ja nie jestem fachowcem i to są tylko moje przemyślenia, także jak coś głupiego napisałam, to nie bierz tego pod uwagę Za dwa i pół roku się okaże czy ten dom był drogi do wybudowania czy też nie.

    Kuchnia. Ściany oddzielającej kuchnię, a salon nie będzie. Planujemy tam barek jak w tym linku co podałam. Stołu też nie planujemy w kuchni, tylko w salonie taki na 4osoby. Ale musi być rozkładany by w razie gości mogło usiąść więcej osób. Rzeczywiście wejście do spiżarki troszkę ogranicza aranżację kuchni. Również pomyślę nad wejściem z hallu. Ciężko mi teraz cokolwiek napisać, bo nie ma jeszcze rysunków szczegółowych. Czyli tak naprawdę nie wiadomo jak i co rozplanować.

    Łazienka. Rezygnujemy z tej z natryskiem. Powiększymy jeszcze nieco kotłownię by była troszkę bardziej ustawna, a miejsce na szafę zostawimy gdzieś 1.5m2. To małe wc się przyda dla gości, by nie musieli chodzić na koniec domu, jest dość fajnie usytuowane. W łazience o pow.6.72m2 mam nadzieję zmieścić i wannę i prysznic

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał weronikka1 Zobacz post
    Schody na strych planuję takie zamówić http://allegro.pl/schody-strychowe-e...559950827.html
    W kwestii formalnej dodam, że są rzeczy na których się znam, ale z pewnością nie jest to budowanie domów
    Schody o których piszesz są całkiem fajne – do tej pory myśleliśmy tylko o takich prowizorycznych rozkładanych z góry, ale skoro można coś takiego, to warto to rozważyć. Faktem jest, ze ponoć rzadko się korzysta z takich strychów, ale być może powodem tego są właśnie takie prowizoryczne i kłopotliwe schody. Jak by nie patrzeć, nad sufitem będzie spora powierzchnia…
    My planujemy wybudować garaż od razu, a kotłownię przenieść do pomieszczenia za garażem. Daltego z założenia od razu powiększamy pokój kosztem pomieszczenia gospodarczego -kotłowni. Będzie tam tylko wejscie na strych i do garażu. Ciągle jednak myślimy jak powiększyć kuchnię – póki co nie chcielibyśmy aby była otwarta.

  10. #10

    Domyślnie

    Inwestor-1Jeżeli chodzi o schody w kotłowni, to jednak nie chciałabym chowanych. Ze strychu będę często korzystać, także chcę mieć dobry dostęp do niego. Na strychu na pewno zrobię sobie kilka sznurków na pranie, także będę tam często Natomiast jeżeli chodzi o kuchnię, to może powiększyć ją kosztem spiżarki. A jeżeli kotłownię przeniesiecie za garaż, to może uda się w tym pomieszczenie wygospodarować miejsce na jakiś regał, na którym będzie można poustawiać sobie słoiczki itp.

  11. #11

    Domyślnie

    Inwestor-1Jeżeli chcecie mieć zamkniętą kuchnię, to może być tak:
    [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Betak

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-355
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ty to jednak masz super pomysły na zmiany. Znalazłam też Twojego bloga. To będzie pierwszy,którego będę czytać. Koleżanka będzie ze mnie zlewać, bo jej zawsze mówiłam:"co cię obchodzi życie innych". Zamieszczaj dużo zdjęć jak już zaczniesz budowę. Uważam, że anatol to super projekt. Droższy od promyka, ale też z zewnątrz ładniejszy przez ten większy kat nachylenia dachu. Chciałabym wiedzieć, czy będziecie dawać dachówkę, czy blachę i jakie ogrzewanie? Myślę, że stryszek będzie bardzo przydatny. Ciekawe czy można by tam było zrobić pralnię. Chodzi mi o zamarzanie wody przez 1 miesiąc w roku. Łażenie na góre z mokrym praniem będzie uciążliwe.Pozdrawiam i gratuluję wspaniałego wyboru.

  13. #13

    Domyślnie

    BetakDziękuję za zainteresowanie moim blogiem Mam dużo czasu na różne przemyślenia i może dlatego mam w głowie tyle różnych pomysłów na zmiany. Przeglądanie i śledzenie różnych blogów rzeczywiście jest ciekawe i wiele uczy i nasuwa dużo pomysłów. Jak tylko ruszy budowa to na pewno będę wklejać dużo zdjęć. Mam nadzieję, że w tym roku uda się choć fundamenty zrobić. Ale niestety ta cała papierologia jest bardzo skomplikowana i trwa długo
    Myślę, że z tym wchodzeniem po schodach z praniem nie będzie problemu. Dla mnie teraz problemem jest jak suszarka z praniem mi stoi w salonie lub w kuchni, koszmar. Myślę, że na takim dużym stryszku na pewno będzie można zrobić pralnię. W końcu na stronie mg projektu jest napisane, że w przypadku adaptacji poddasza trzeba zmienić bieg schodów tak by były od hallu. Ale jeżeli byście chcieli zrobić tam tylko pralnię, to schody zapewne mogłyby zostać tak jak są. Ale to tylko mi się tak wydaje, nie wiem na 100% czy tak można. Jeżeli chodzi o dach, to planujemy dachówkę ceramiczną. Ale z tym może być różnie, wszystko zależy od kasy Ogrzewanie na eko groszek, innego nie rozważamy. Mam nadzieję, że jak odetniemy garaż, to nie będzie ten dom aż tak strasznie dużo droższy od Promyka, zobaczymy jak to wszystko wyjdzie Pozdrawiam.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Betak

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-355
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jeśli ja bym była zmuszona tak jak Wy zrezygnować z promyka, bo nie dowiadywałam się jeszcze jakie są warunki zabudowy, to też bym chciała budować anatola (oczywiście to odległe plany bo mam na razie działkę rolniczą). Dlatego byłam ciekawa jakie ogrzewanie, bo u mnie gazu nie ma i też miałabym piec na paliwo stałe, a nie wiem czy przy takim ogrzewaniu mogą być te schody w kotłowni. Uwierz czterdzistce, że wnoszenie mokrego prania to problem. Ogólnie nie cierpię chodzić po schodach, dlatego podobają mi się parterówki, no i w piętrowych domach wszystko czego się potrzebuje jest akurat na innym piętrze niż się jest.

  15. #15

    Domyślnie

    Betak Ja też nie znoszę schodów, dlatego zdecydowaliśmy się razem z mężem ostatecznie na parterówkę. Oczywiście również parterówka ze względów finansowych. Nie mam jeszcze rysunków szczegółowych, także nie wiem jaka jest szeroka ta kotłownia. Wiem, że najlepsze kotłownie na takie kotły z zasobnikiem to 200x200cm. Ale jeżeli w Promyku się mieszczą takie piece, to w Anatolu też się zmieści.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Betak

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-355
    Posty
    7

    Domyślnie

    Na pewno się zmieści piec z podajnikiem, chodzi mi o to, że schody są drewniane, może to grozić pożarem. Nie ma w projekcie wyjścia na dwór, więc nie wiem czy to kotłownia na paliwo stałe. A jesli trzeba będzie te schody dać tak jak przy użytkowym poddaszu to nie wiem gdzie, bo nie mam takiej wyobraźni jak Ty. Na szczęście nie długo będziesz miała projekt i będziesz myśleć i przecierać szlak dla tego projektu. Jak już przebrniecie przez papierologię to reszta pójdzie szybko, przecież to prosty domek. Prostota i elegancja. Nie to co po niektóre gargamele. Pozdrowienia!

  17. #17

    Domyślnie

    Budować będziemy bez garażu, także my drzwi na zewnątrz domu z kotłowni mieć będziemy. Domek prosty w budowie ale trzeba mieć gotówkę, a my w tym roku będziemy mogli sobie pozwolić jedynie na fundamenty. Reszta od przyszłego marca niestety. Jeżeli chodzi o schody, to ja je raczej zostawiam w tym samym miejscu, gdyż na poddaszu będę miała tylko strych, który w jakiś sposób wykorzystam ale na pewno nie na pokoje. Także schody z kotłowni mogą być. Usytuowanie schodów trzeba zmienić, jeżeli ktoś by chciał górę zrobić użytkową na pokoje.

  18. #18

    Domyślnie

    Betak A Wy jesteście na etapie odrolnienia działki?

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Betak

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-355
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nie załatwiam jeszcze odrolnienia, bo nie wiem kiedy będę miała pieniądze na budowę. Może się w końcu za to wezmę w lecie. Zawsze to byłby jakiś krok do przodu. Życzę ci,żebyś w końcu tu miała formułowiczów, którzy będą budować to cudo, bo inwestor przestał się odzywać.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betak Zobacz post
    Nie załatwiam jeszcze odrolnienia, bo nie wiem kiedy będę miała pieniądze na budowę. Może się w końcu za to wezmę w lecie. Zawsze to byłby jakiś krok do przodu. Życzę ci,żebyś w końcu tu miała formułowiczów, którzy będą budować to cudo, bo inwestor przestał się odzywać.
    Spokojnie Betak - przestał się odzywać bo intensywnie myśli nad propozycją kuchni od weronikka1

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony