dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 137
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Betak

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-355
    Posty
    7

    Domyślnie

    Weronika gratululacje!!! Dowiedz się u Pani architekt, jak można by jeszcze obniżyć koszty budowy, czy np. przy blachodachówce może być lżejsza więźba. Zresztą Twój Tato też będzie wiedział.Daj znać.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betak Zobacz post
    Weronika gratululacje!!! Dowiedz się u Pani architekt, jak można by jeszcze obniżyć koszty budowy, czy np. przy blachodachówce może być lżejsza więźba. Zresztą Twój Tato też będzie wiedział.Daj znać.
    Mój tata nie widział projektu i nie wie jaka jest tam więźba. Ale mówi,że na pewno może być
    lżejsza pod blachodachówkę niż pod dachówkę. A jeszcze taniej wychodzi jak się samemu kupi drewno w lesie i odda do tartaku. Mam nadzieję,że dobrze tatę zrozumiałam i dobrze przekazuję Z Panią architekt mam jak do tej pory tylko kontakt mailowy także nie chcę się jej pytać by czegoś nie namieszać
    My z mężem szykujemy się na budowę systemem gospodarczym, także na pewno na tym zaoszczędzimy. W kosztorysie są wykładziny na strychu, my ich kłaść nie będziemy. Nie wiem tylko czy na strychu jest w projekcie jakiś kaloryfer, bo jeżeli tak to też go nie będzie. Likwidujemy jedną łazienkę,także też odchodzą koszta.A największą oszczędnością u nas będzie to,że dom budujemy bez garażu. Jak jeszcze wpadnę na jakiś pomysł na czym jeszcze można oszczędzić, to napiszę

  3. #43

    Domyślnie

    Acha,raczej będziemy budować z suporeksu.

  4. #44

    Domyślnie

    Hej
    Projekt na wizualizacji fajny, ale te ścianki ukośne w wejściu z hallu do salonu to kiepsko wg mnie wyglądają. Pewnie to rzecz gustu.
    Ta mini toaleta na końcu hallu to mało funkcjonalne....Fajna jest dość duża spiżarnia przy kuchni. Sam salon z jadalnią 23m2 to średnio dużo - ja mam 25m2 w bloku i szału nie ma.

    Pozdrawiam Projektanta

    Anita

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anita Krystyna Zobacz post
    Hej
    Projekt na wizualizacji fajny, ale te ścianki ukośne w wejściu z hallu do salonu to kiepsko wg mnie wyglądają. Pewnie to rzecz gustu.
    Ta mini toaleta na końcu hallu to mało funkcjonalne....Fajna jest dość duża spiżarnia przy kuchni. Sam salon z jadalnią 23m2 to średnio dużo - ja mam 25m2 w bloku i szału nie ma.

    Pozdrawiam Projektanta

    Anita
    Jeżeli chodzi o te ścianki ukośne w wejściu z hallu, to rzeczywiście lepiej byłoby gdyby ich nie było. Ale cóż są i już się do nich przyzwyczaiłam.
    Ja akurat tej toalety na końcu hallu nie będę miała, nie potrzebuję dwóch łazienek plus jeszcze wc. Także zyskuję tym dodatkowe pomieszczenie do wykorzystania. Mój salon obecnie ma 14m2 i jedynie czego mi brakuje,to stołu, do którego będzie dostęp ze wszystkich stron. Projekt mi odpowiada praktycznie w 100%, także ja gratuluję architektowi, który trafił w mój gust i moje potrzeby. Domek ładny, prosty,niedrogi i w zupełności wystarczający dla rodziny czteroosobowej. Poza tym ludzie budują o połowę mniejsze domy i też są szczęśliwi. Każdy patrzy na miarę swoich możliwości

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał weronikka1 Zobacz post
    Jeżeli chodzi o te ścianki ukośne w wejściu z hallu, to rzeczywiście lepiej byłoby gdyby ich nie było. Ale cóż są i już się do nich przyzwyczaiłam.
    Ja akurat tej toalety na końcu hallu nie będę miała, nie potrzebuję dwóch łazienek plus jeszcze wc. Także zyskuję tym dodatkowe pomieszczenie do wykorzystania. Mój salon obecnie ma 14m2 i jedynie czego mi brakuje,to stołu, do którego będzie dostęp ze wszystkich stron. Projekt mi odpowiada praktycznie w 100%, także ja gratuluję architektowi, który trafił w mój gust i moje potrzeby. Domek ładny, prosty,niedrogi i w zupełności wystarczający dla rodziny czteroosobowej. Poza tym ludzie budują o połowę mniejsze domy i też są szczęśliwi. Każdy patrzy na miarę swoich możliwości
    weronikka1, zgadzam się z Tobą (przynajmnej na razie) Oglądając wiele projektów przywykłem do salonów 35m i więcej, no bo skoro dom, to dom - musi być dużo miejsca. Obecnie, po modyfikacjach nasz salon bedzie miał ok 26m czyli 'malutko'. Myślę jednak, ze będzie on przytulniejszy niż wtedy, gdyby mial te 35m (tak miało byc na początku). Wygodospadarowany w ten sposób dodatkowy pokój bądzie miał wieksze znaczenie niż ogromny salon. Nasze pierwsze lokum miało 38m (w całości ) Ponadto, patrząc w realu na pokój wielkości 32m naprawdę wydaje się że, było by to za dużo.
    Co do ukośnych ścian, wydaje się że dodaja one uroku i szczerze się zastanawiam, czy je zostawić czy nie - póki co, mamy jeszcze tą możliwość.

  7. #47

    Domyślnie

    Inwestor-1Czyli zostaliście przy tym projekcie? Jak tak, to kiedy kupujecie projekt?

    Moim zdaniem, fajnie byłoby mieć wielki salon, sypialnie po 15m2, kuchnię też z 17m2, tak by się wyspa zmieściła itd......Ale niestety w moim przypadku muszę mieć oczy szeroko otwarte i nie mogłam sobie pozwolić by chęci posiadania czegoś na co mnie nie koniecznie stać przewyższyło nad zdrowym rozsądkiem. Na początku były by nerwy by wybudować duży dom, a później zmartwienia by go ogrzać i utrzymać. Najważniejsze by mieć nareszcie swój wymarzony dom z ogródkiem, by dzieci miały swoje pokoiki itd....Nie sądzę by było nam ciasno

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał weronikka1 Zobacz post
    Inwestor-1Czyli zostaliście przy tym projekcie? Jak tak, to kiedy kupujecie projekt?

    Moim zdaniem, fajnie byłoby mieć wielki salon, sypialnie po 15m2, kuchnię też z 17m2, tak by się wyspa zmieściła itd......Ale niestety w moim przypadku muszę mieć oczy szeroko otwarte i nie mogłam sobie pozwolić by chęci posiadania czegoś na co mnie nie koniecznie stać przewyższyło nad zdrowym rozsądkiem. Na początku były by nerwy by wybudować duży dom, a później zmartwienia by go ogrzać i utrzymać. Najważniejsze by mieć nareszcie swój wymarzony dom z ogródkiem, by dzieci miały swoje pokoiki itd....Nie sądzę by było nam ciasno
    weronikka1, robimy projekt indywidualny - za dużo zmian chcemy wprowadzić do Anatola. Niemniej jednak pierwowzorem jest Anatol ze wględu na 4 sypialnie. Jesteśmy na etapie ustalania szczegółów. Mówiąc szczerze, jak się ma wpływ na wszystko, to jest naprawdę trudno zdecydować się na cokolwiek...

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    figurka123

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam
    Jestem pierwszy raz na forum, chciałabym uczestniczyć w wymianie poglądów, gdyż niedługo staniemy się z mężem właścicielami działki i chcielibyśmy kupić projekt Anatol. Mamy 3 dzieci i ten projekt nam odpowiada. Jednakże zastanawiam się czy ten jeden pokój nie jest za mały, ale myślę, że tą ściankę od pomieszczenia gosp. można troszkę przesunąć. mamy działkę szer. 23m i taki projekt spełniałby nasze oczekiwania. Czekam na ciekawe propozycje.\

  10. #50

    Domyślnie

    figurka123 Witam. Gratuluję wyboru projektu Myślę, że tę ściankę da się przesunąć kosztem schodów. Tylko co ze schodami? Hmm, może też przesunąć lub zrobić ściągane ze stropu - wtedy nie trzeba tyle miejsca na nie.

    Nasz projekt nadal leży u Pani architekt i robią się zmiany jak i adaptacja.

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    figurka123

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam
    Normalnie głowa już mnie boli od ciągłego szukania projektów. Myślę, że ostatecznie pozostaniemy przy Anatolu. W banku powiedzieli nam, że mogą nam skredytować jedynie dom o łącznej powierzchni 116m wraz z garażem i pomieszczeniem gospodarczym. Niewiem co robić. Wydaje mi się, że jest to jednak dom który można za wybudować za miarę rozsądne pieniądze, dach dwuspadowy i małe pomieszczenia. Co myślicie o tych wymiarach, czy w salonie będzie można postawić jakąś komodę czy zabraknie miejsca?

  12. #52

    Domyślnie

    figurka123 Mnie też głowa bolała od wybierania projektów, ale jestem przekonana, że Anatol jest tym, który szukaliśmy razem z mężem. My aby obniżyć koszty budowy zrezygnowaliśmy z garażu, może w przyszłości jak będzie więcej gotówki to się postawi coś oddzielnie. Pomieszczenia owszem mogłyby być większe ale ja akurat patrzę na to na co mnie stać - niestety Ważne jest to by mieć swój własny domek z ogrodem. Co do salony, to napiszę może tak - obecnie w bloku mam salon 14m2 i mam w nim komodę narożną na której stoi tv, sofę trzyosobową i dwa fotele, większy stolik kawowy i stół z czterema krzesłami. Owszem jest ciasnawo, ale myślę, że dodatkowe 10m2 rozwiązały by problem. Także jak dla nas salon w Anatolu jest ok

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    figurka123

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Weroniko mam pytanko: czy już zakupiliście projekt, jeżeli tak to czy bez garażu, czy zmiany już wprowadził architekt adoptujący projekt, czy długo czekaliście na projekt? Trochę bez składu i ładu ale chyba wiesz o co mi chodzi. Pozdrawiam cię i mam nadzieję że niedługo będziemy się wymianiać spostrzeżeniami i uwagami
    Kasia

  14. #54

    Domyślnie

    figurka123Tak, projekt już kupiony i leży u Pani architekt. My akurat projekt kupowaliśmy jak jeszcze był podczas realizacji, ponieważ była to zupełna nowość i czekaliśmy albo dwa lub trzy tygodnie. Dokładnego czasu nie pamiętam. Ale teraz projekt już jest gotowy i pewnie jak Ty byś zamawiała, to pewnie po trzech lub czterech dniach projekt byś miała - tak mi się przynajmniej wydaje. Projekt kupiliśmy z garażem gdyż wersji bez garażu nie ma. Architekt adaptujący nam projekt poprostu go wykreślił Architekt już nam wszystko zrobił. Czekamy tylko na warunki techniczne z Eneii, które miały być w tym tygodniu i składamy wniosek o Pozwolenie na Budowę A Ty w tym roku chciałabyś jeszcze zacząć budowę?
    Ze zmian jakie wprowadziliśmy, to właśnie likwidacja garażu, likwidacja drugiej łazienki i zrobienie w niej pralni, a wejście do kotłowni przez pralnię, którą powiększyliśmy. Zmieniliśmy okno w jednym pokoju na takie jak są wszędzie czyli 150/150, zmiana wyjścia na taras na pojedyncze z oknami po bokach, wstawienie okna w byłej łazience, zmniejszenie drzwi wyjściowych ze 110cm na 90cm. Będziemy również poszerzać kuchnię na 315cm, by lodówka się zmieściła na tej ścianie co jest okno. I chyba to wszystko

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    figurka123

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam
    Weroniko, z której strony będziesz miała tą cudną spiżarkę? Czy kuchnię będziesz robiła zamkniętą czy otwartą? Ja szczerze mówiąc wolałabym zamkniętą, jasną i funkcjinalnąkuchnię. Dziś u mnie na działeczce koparka wywównuje teren i wyrywa dąbki z korzeniami. My może zaczniemy we wrześniu, ale zobaczymy jak pójdzie w banku. Pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    figurka123Kuchnia będzie otwarta na salon z barkiem. Spiżarka będzie ale troszkę mniejsza, jak znajdę chwilę czasu to wyrysuję i pokażę. Możesz napisać czy macie jakąś określoną kwotę na dom, w której chcecie się zmieścić??

  17. #57

    Domyślnie

    Warunki techniczne Enea przyszły wczoraj. W przyszłym tygodniu można składać wniosek o PnB

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    figurka123

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Weroniko
    Myślimy zamknąć się w 300tys. Wszystko oczywiście na kredyt. Będzie ciężko, ale wszystko przemyśleliśmy i zaciągamy pętlę na 30 lat. Pozdrawiam i czekam na ciekawe wątki

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    figurka123

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam
    Zamówiłam dziś projekt ciekawa jestem kiedy przyjdzie.
    Mam nadzieję, że we wrześniu zaczniemy, zobaczymy jak z papierologią.
    Pozdrawiam

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał figurka123 Zobacz post
    Witam
    Zamówiłam dziś projekt ciekawa jestem kiedy przyjdzie.
    Mam nadzieję, że we wrześniu zaczniemy, zobaczymy jak z papierologią.
    Pozdrawiam
    Gratuluję!!! My budowę przełożyliśmy na wiosnę, także będę obserwowała Wasze postępy. Liczę na mnóstwo zdjęć i mam nadzieję,że założysz dziennik budowy

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony