dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 157
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie zakątek "nie"pokoju

    Po kilku latach szukania wymarzonego? - to za dużo powiedziane, raczej w miarę nam odpowiadającego domu, po przeglądnięciu setek ofert sprzedaży w internecie i obejrzeniu na żywo nieco mniej domów i działek budowlanych na terenie małopolski, w końcu zakupiliśmy TEN DOM. Położony zaledwie kilometr od naszego osiedla
    Ho ho, ale nie bylo łatwo - dokładnie rok od podpisania umowy przedwstępnej podpisaliśmy akt własności.
    Oto i obiekt, przez który nasza cierpliwość została wystawiona na prawdziwą próbę i tę próbę przetrwała.
    Tutaj już po wykoszeniu puszczy jaka była na działce.

    Przed domem taki oto "kurnik", o który toczy sie wojna między inwestorami: inwestora - zburzyć, rozebrać; inwestor - zostawić, wyremontować... chyba odpuszczę, jak sie wkurzę to sama rozbiorę, narazie stoi, straszy i służy za składowisko różności uprzątniętych z działki i domu

    i inne fotki naszego nabytku (nie patrzeć na bałagan-to pozostałości po poprzednim właścicielu na dzień dzisiejszy juz upchnięte w/w kurniku

    saloon



    Ostatnio edytowane przez vesila ; 05-08-2011 o 00:50
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    kuchnia...hmm...raczej nie zachęca do czegokolwiek..


    hol i kolizja drzwi do łazienki i wc....

    zejście z poddasza do saloonu...

    poddasze...tu mamy pole do popisu ...





    teraz czekamy na:
    *zatwierdzenie projektu poddasza, projektu instalacji gazowej,
    *kosztorys hydrauliki, gazu, ogrzewania i centralnego odkurzacza - to wszystko u jednego wykonawcy, który a jakże - zwleka
    *zgodę sąsiadki na kopanie w jej drodze dojazdowej w celu przyłączenia do miejskiej kanalizacji, pani-sąsiadka wydająca sie bardzo miła i sympatyczna w przezpłotowych pogaduszkach - teraz zaczęła warczeć i cytuje w skrócie: "problemu nam robić nie będzie i sie zgodzi na kopanie przez jej drogę, ale szukajcie innego rozwiązania, bo ona mopem myła tą drogę kiedy jej przyłączali kanalizacje, bo wszędzie pełno było błota i gliny" . Nic dodać nic ująć... Jeszcze sie kobieta nie zdecydowała ostatecznie, może jutro w końcu się dowiemy...
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie 18-11-2010

    Dziś dostałam wycenę od hydraulika, na bagatela ok 39 tyś . Tak sie nam wydawało że ok 30stu to wyniesie, a tu prawie dycha więcej. Wycena obejmuje
    *instalacje centralnego ogrzewania - na parterze: skucie wylewki w łazience pod ogrzewanie podłogowe i chyba w kuchni też, płukanie wszystkich grzejników które zamontował jeszcze poprzedni właściciel, płukanie wykonanej już instalacji ogrzewania, , i jeszcze coś tam... a na poddaszu nie ma wylewek (na szczęście) więc już bez kucia - instalacje ogrzewania podłogowego i pod grzejniki
    *instalacja centralnego odkurzacza - na parterze trzeba kuć wylewkę
    *instalacja wodno kanalizacyjna - parter wiadomo, trochę kucia i przeróbek
    *instalacja pod solary
    *cała kotłownia do przerobienia
    *przyłącz gazu od skrzynki w ogrodzeniu do budynku z kopaniem i wewnętrzna instalacja
    *w tym wszystkie materiały, dwa piece ( gazowy 26kw i żeliwny na węgiel), grzejniki, montaż, wszystkie przeróbki na parterze. Zapewniają serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
    Firma z polecenia, maja własny sklep, właściciel młody, konkretny, widać że zna sie na rzeczy, iiiii... pochodzi z tej samej wsi co szanowny mój małżonek . Dopiero jak Krzysiek (właściciel tej firmy) przyjechał do nas na działkę, okazało sie, ze sie znają z moim M., bo M. jako że juz od 10ciu lat w rodzinnej wsi nie mieszka to nawet nie wiedział że tam jest taki fachman-hydraulik-od-wszystkiego.
    Nie wiem czy te 39 000 to dużo , mało, czy w sam raz; nawet nie będziemy szukać innego wykonawcy, Krzysiek zrobił na nas dobre wrażenie, zobaczymy jak będzie z wykonaniem.
    I jeszcze, jako że nie byliśmy pewni czy stać nas będzie na solary w tym roku, poprosiliśmy go o osobną wycenę i kolektory słoneczne 2-płyty z montażem kosztowałyby ok 8,300 zł (juz bez instalacji, bo ta wliczona została do powyższych instalacji).
    A teraz najlepsze: rozmawiałam z panią-przyszłą-sąsiadka i przyznać muszę że tak mało rozgarniętej dorosłej osoby , jeszcze nie spotkałam
    poniżej skan mapki + moje maziaje pokazujące na niebiesko, miejsce gdzie kazano nam sie przyłączyć do kanalizacji - czyli przez drogę dojazdowa sąsiadów; na różowo studzienka zalana asfaltem na drodze miejskiej, (latem tego roku położono nawierzchnię asfaltową) i na jasny-nieb, kolejna studzienka w drodze


    wracając do pani-przyszłej -sąsiadki, to juz dwa razy rozmawiałam z nią na miejscu pytając czy wyraża zgodę na wejście w jej drogę, tłumaczyłam, pokazywałam, obiecywałam, bla bla bla...
    za pierwszym razem nasłuchałam sie ho ho ile rzeczy i stwierdziła ze musi z mężem porozmawiać ( no ok , to normalne) i kazała przyjechać na drugi dzień; drugiego dnia zjawiłam sie u pani-przyszłej-sąsiadki z nadzieją, że jej mąż głowę ma na karku i swej żonie przemówi do rozsądku, i że zgoda będzie... ale skądże ! nasłuchałam sie znowu co niemiara, jacy to oni (wodociągi, burmistrz i wszyscy którzy kazali kopać w jej drodze) są nienormalni, że mamy studzienkę zaraz przy wjeździe(jej mąż też niezadowolony, pamięta tą studzienkę), ale zalali ja asfaltem i teraz ja powinnam to zgłosić, niech te studzienkę wykopią spod asfaltu i wtedy do niej mogą kazać nam sie podłączyć, a nie robić problem mi i jej każąc niszczyć jej drogę, i dalej bla bla bla... na koniec dla mi nr tel i kazała dzwonić. Moja uprzejmość do tej pani sie wyczerpała, kazałam mojemu M. do niej dzwonić, chociaż biedaczek za granicą tyra na ten nasz dom. Dzwonił, ale pani-przyszła-sąsiadka z mężem jeszcze raz nie rozmawiała, kazała dzwonić następnego dnia. ręce opadają ... zadzwoniłam dziś, po kilku dniach, pytam milutko: i jaka decyzja? wyrażają zgodę czy nie? a pani-sąsiadka dalej o tej chole**ej studzience co jest pod asfaltem, powiedziała że ona na 100% wyrazi zgodę, jeśli będzie trzeba, ale nie teraz, bo jej mąż (jednak równie dziwny men) uparcie twierdzi że studzienka jest 15cm pod asfaltem i jak przyjedzie (a więc nie ma go w domu) na święta to on nam TĘ STUDZIENKĘ WYKOPIE SPOD ASFALTU[ co ja sobie o tych ludziach pomyślałam to szkoda słów] dodała że najlepiej niech sie dogadamy z jej mężem jak będzie, czyli za miesiąc , tłumaczenia że to nie od nas zależy gdzie mamy kopać i gdzie sie podłączyć do kanalizacji, na nic sie zdały, kobieta jest &^*%& i co tu więcej mówić, zakończyłam rozmowę uprzejmie, bojąc sie że zaraz powiem głośno do słuchawki co myślę i spapram całą sprawę ...
    nie wiem co z tą kanalizacją zrobić, projektant mówił że burmistrz nie wyda zgody na niszczenie nowej nawierzchni, co mnie nie dziwi zresztą ... musze jutro porozmawiać z anaszym kierownikiem budowy i projetantem w jednym, co z tym fantem począć..



    [/SIZE][/SIZE]
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie projekt ogólny

    Dom nasz ma juz swoja historię...
    do kogo ta działka należała kilkanaście lat temu, to nie wiemy, ale był tam stary dom z hydrofornią (czyt.kurnikiem) ..
    *pewne małżeństwo ( nie wiem czy to kupili, czy to był spadek) rozebrało część tego starego domu, zlecili wykonanie projektu nowego domu, projekt obejmował stare mury , z których miał być duży garaż i dobudowanie pozostałej mieszkalnej części domu; miał to być dom parterowy ze strychem; małżeństwo to zainwestowało tylko w fundamenty i sprzedało działkę z projektem...
    *pewien pan-kawaler kupił to z myślą o przyszłości, o rodzinie...i wybudował dom, ale nie widziało sie mu budowanie dokładnie wg projektu wymyślonego przez przednich inwestorów i wprowadził kilka zmian nie zgłaszając tego odpowiedniemu organowi, więc popełnił ...samowole budowlaną tadaaam.. a więc: zwiększył kubaturę budynku przez poniesienie ścianki kolankowej, zwiększył kąt nachylenia dachu(zmienił geometrię dachu), wykonał jaskółkę nad wejściem, i zrobił schody na poddasze z pokoju dziennego(a projekt przewidywał schody na strych z zewnątrz). dom zaczął pomału wykańczać (wewnątrz tylko parter): ocieplił (marnie-tylko 10 cm styropianu) i otynkował, wstawił okna i drzwi - na poddaszu tylko pionowe, wstawił bramy garażowe, wykonał centralne ogrzewanie + wodę + kanalizacje, wykonał wylewki, a w kotłowni wstawił hydrofor i jakiś stary piec węglowy (tak na próbę podobno), wykonał dookoła całej działki fundament i słupki do ogrodzenia i obsadził działkę z dwóch stron przy ogrodzeniu- tujami oraz tu i ówdzie sosnami i drzewkami. W trakcie budowy się ożenił i postanowili dom sprzedać, bo... żona wolała zostać na swoim
    *my znużeni poszukiwacze, postanowiliśmy ten dom kupić pod warunkiem, że wszystkie papiery będą zgodne ze stanem faktycznym, i sie zaczęło... przez rok projektant i nadzór budowlany zatwierdzali te wszystkie zmiany
    No ale to już przeszłość, jest dom - pora działać, projekt architektoniczny poddasza zrobiony, jeszcze czekamy na pana-konstruktora i projekt techniczny - potem wędruje to znów do nadzoru budowlanego do zatwierdzenia. Nasz kerownik budowy i projektant w jednym też zresztą szybki nie jest, a nawet odwrotnie, zdecydowanie nieterminowy, u niego to luzik ale w sumie sympatyczny pan...wysłuchawszy wcześniej co i jak chcemy, taki zrobił nam wstępny plan parteru i poddasza, i chyba już tak zostanie, ewentualne zmiany będą nieistotne...


    i elewacja od frontu/drogi
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie garaż i kotłownia na początek...13-01-2011

    Nareszcie robota ruszyła, na dzien dzisiejszy zrobione jest:
    - cała kotłownia została uprzątnięta, stary piec wywalony, rurki poprawine, naprawine, dołożone nowe, cała hyraulika i kanalizacja poprawiona gdzie trzeba było, dopasowane do nowych pieców i instalacji gazowej
    - w kuchni wylewka skuta pod ogrzewanie podłogowe, hydraulika też poprawiona, grzejnik spod okna zdemontowany
    - w łazience też wylewka skuta pod ogrzewanie podłogowe, poprawiona kanalizacja, w ścianie wykute do wyprowadzenia pionu kanalizacyjnego na poddasze, grzejnik spod okna usunięty a drugi przesunięty bliżej drzwi
    - w salonie zamontowany grzejnik pod schodami, który został zdemontowany spod okna kiedy wstawiono schody na poddasze ( ale to jeszcze poprzedni inwestor takie schody zamówił)
    Od wczoraj na budowę wkroczył pan Marek - budowlaniec i robota normalnie idzie mu błyskawicznie, oto co zrobił do dzisiejszego południa:
    - wczoraj cały garaż i kotłownia wysprzątane, zakupione płytki i klej do garażu i kotłowni
    - w kotłowni zatynkowali wszystkie rury i część ściany zasłonili płytami g-k
    - dziś już połowa podłogi w garażu wyłożona terakotą i w kotłowni na ścianach też już płytki są do połowy
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie 8.lutego 2011

    Narazie robota stanęła, bo czekamy na nowe bramy garażowe.
    Garaż juz prawie gotowy do zamieszkania - jest BIAŁO jak w szpitalnej sali operacyjnej Nasz pan Marek - budowlaniec otrzymał od mojego M. zalecenie takie < tanio i szybko> , więc o nic nie pytając zrobił nam w garazu szpital ... do tego dojdą białe bramy garażowe no nie wiem, sie zagraci - to nie bedzie tak biało. Jeden otwór na bramę trzeba bedzie jeszcze przesunąć bliżej ściany wschodniej ( i nowo połozone płytki pójdą do kucia w tym miejscu), bo w środku na suficie jest belka za blisko otworu i nie zmiesci sie tam szyna nowej bramy. Do tego mają dojść dwa grzejniki pod luksferami, no i nie wiem dlaczego ekipa Krzyśka nie przygotowała instalacji ogrzewania zanim p.Marek położył płytki na ścianach. Mój M. zostawił im wolna ręke w garażu i oto efekt.
    Odnośnie bram, to zanim zamówiłam, dzwoniłam do trzech przedstawicieli. Hormann wycenił moje zamówienie na ponad 10 tyś zł, Krispol na 8.500 zł a Wiśniowskiego nie pamiętam dokładnie ale ok 6.500 zł.
    21.stycznia zamówiłam 2 bramy Krispol: segmentowe, białe, bez przetłoczeń, jedna z automatem, druga bez automatu ale z drzwiami serwisowymi ( bo do garażu nie ma osobnego wejścia). W piątek 11.lutego maja być bramy garażowe, ale czy będą - sie okaże.
    Ponad to p. Marek przerobił wejście do spiżarni na drugą stronę ściany.
    Wreszcie-nareszcie wszystkie projekty gotowe zostały wczoraj złożone w starostwie, cztery miesiące zajęło projektantowi zrobienie projektu adaptacji poddasza, projektu przyłącza do miejskiej kanalizacji i instalacji gazowej, przy czym w połowie projekt poddasza gotowy był zanim kupiliśmy dom. Teraz pozostaje czekać na zatwierdzenie projektów i oddanie ich mnie, podobno ok miesiąc trzeba na to czekać. Zgłosiłam tez w urzędzie miasta tą nieszczęsną studzienkę zalaną asfaltem, niewesoła miał pan minę jak mu o tym powiedziałam, żal mu sie zrobiło nowej nawierzchni ale powiedział, że sie zajmie tym problemem i kazał czekać tydzień do dwóch na wyjaśnienie tej sprawy.
    pffff.... czekać, czekać, czekać..... na wszystko czekać..
    i pare fotek

    kuchnia przed rowałką







    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie 8.lutego 2011cd...

    kuchnia w trakcie rozwałki









    ale to jeszcze nie koniec.... rozwałki
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie 8.marca 2011

    ech, nawet pisać sie mi nie chce... znowu utknęliśmy z robotą przez urzędy
    trochę sie jednak zmieniło na budowie, 8.marca wymieniliśmy w końcu bramy, oczywiście nie obyło sie bez problemów - jeden otwór w bramie należało przesunąć, bo od środka pod stropem są belki, jedna wchodziła blisko bramy a strop niski, więc nie zmieściłaby sie tam brama po otwarciu. bramy musieliśmy w tym samym dniu zdemontować stare i zamontować nowe, ekipa Marka uwijała sie od wczesnego ranka z demontażem, przesunięciem otworu jednej bramy i wtedy okazało sie też ze trzeba w tym przesuniętym otworze zrobić jeszcze nowe nadproże, bo nie było w ogóle, w efekcie druga bramę zamontowano tym dniu prowizorycznie i dopiero kolejnego dnia przyjechali i poskręcali do końca.
    ktoś-tam na forum zwrócił uwagę na czarne uchwyty bramy a srebrną klamkę i listwy od drzwi - za dodatkową opłatą, i to niemałą, listwy można było zamówić białe, a uchwyty? no nie było w umowie o ich kolorze i też sie troche zdziwiłam jak zobaczyłam czarne :/

    stare bramy

    oto i nowe bramy garażowe tadaaaaam

    i garaż juz prawie gotowy, pod lukksfery dojdą grzejniki, jeszcze gniazdka i sprzątanie
    przed


    po

    przed

    po

    przed

    po


    cdn...
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie 8.marca 2011 cd...

    jeszcze tego samego dnia p.Marek dowiedziawszy sie że chce przejście z kuchni do salonu, wyciął dziure w ścianie szeroką na 150cm, wstawił nadproże i już.... ten człowiek mnie zaskakuje tempem swojej pracy i fachowa wiedzą budowlaną , a do tego ceny ma całkiem przyzwoite
    i tak za: wykończenie garażu (płytki, okna, malowanie, przeróbki wszelkie, itp) oraz przeróbki drzwi w kuchni, zapłaciliśmy 12 800 zł z materiałem.

    oto rozwałki kuchennej cd:

    widok na salon

    widok na salon->hol->spiżarnie

    widok na okno kuchenne z salonu


    no i wracając do naszych wspaniałych urzędów...
    pełna nadziei na zatwierdzenie naszych projektów i ich szybkie odebranie zadzwoniłam do starostwa po miesiącu z pytaniem, czy wszystko ok ?... po kilku dniach dowiedziałam sie że projekty są ok, ale z braku planu zagospodarowania przestrzennego, oni potrzebują decyzje z urzędu miasta o warunkach zabudowy dla naszego terenu , więc w te pędy kolejnego dnia do urzedu miasta z zaytaniem czy adaptacja poddasza wymaga wz-etki, a tam franca jedna stanowczo powiedziała że tak, bo tak mówią przepisy i nie ważne, że budynek już wybudowany, a my chcemy tylko okna dachowe wstawić i lekkie ścianki działowe.... zmiana sposobu użytkowania wymaga wz i juz zła jak osa złożyłam wniosek o wydanie warunków zabudowy w urzedzie miasta i dowiedziałam sie że na wydanie wz poczekam co najmniej TRZY MIESIĄCE !!! no to juz zrobiłam sie zła jak rój os! musiałam wycofać projekty ze starostwa, bo dali tydzień na doniesienie decyzji o wz...
    tak więc parter możemy wykańczać, a poddasze nie do końca
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie 15.marca

    Tego dnia zaczęła sie rozwałka totalna na naszej działce
    Dzień wcześniej ekipa Krzyśka (hydraulika itp) - czyli dwaj panowie + operator koparki, kopali pod przyłącze gazowe od czubka działki do garażu,tj przez całą działke, kilka drzewek mi przesadzili, jedne wsadzili z powrotem ale parę nadal leży gdzieś tam na działce i czeka na ponowne wsadzenie. Sąsiadom tak sie to nie spodobało, że zadzwonili na straż miejską, ale zanim dojechali to juz ekipy nie zastali.
    oto co mi zrobili z ogrodem


    Na drugi dzień ekipa Marka wjechała z kolejną, większą koparą i wzięli się za podjazd. Sąsiadom znowu się coś nie spodobało, bo ponownie przyjechała straż miejska na budowę, strażnicy podobno sami wyśmiali donosicieli i pojechali...
    tacy są właśnie w większości Polacy - boli ich jak ktoś ma lepiej i będą robić wszystko żeby tylko drugi miał gorzej, tak więc my na dobre stosunki sąsiedzkie nie mamy co liczyć ...niestety sąsiadów mamy wszystkich w podeszłym wieku, a tacy to dopiero bywają upierdliwi, ale jest nadzieja ze może chociaż jeden, który wybudował dopiero dom obok nas, będzie młodszy i normalny
    a oto co narobili budowlańcy :





    a tak mam przed wyjściem z domu


    w miejscu tej wieeelkieej kupy... ziemi stał przedtem "kurnik" - teraz "kurnik" zamienił sie miejscem z ziemią wybraną z podjazdu
    Ostatnio edytowane przez vesila ; 25-11-2014 o 13:46
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie 5.kwietnia

    Nareszcie wylewki...
    przed południem przyjechałam na działkę, bo umówiłam sie na pomiar okien na poddaszu [które będą wymieniane na balkonowe], i zastałam tam dwie ekipy. Panowie: Krzysiek i Marek wreszcie sie dogadali; ekipa Krzyśka rozkładała podłogówkę, a Marek ze swoimi pracownikami robili wylewkę , bardzo sprawnie im to szło, więc zmyłam się stamtąd po pomiarze. Niewiele zdjęć podłogówki udało sie mi zrobić, bo prawie od razu zalali ją betonem, mam nadzieje że nie spaprali tego...sie okaże w sezonie grzewczym czy wszystko jest ok i jak należy...
    Wylewki wyszło ok 240 m2 z kawałkiem, 38zł/m2 - kosztować miała kompletna wylewka,
    za całość Marek policzył nam 9000 PLN + 300 PLN za kable do alarmu.
    Na czwartek (14.kwietnia) umówiłam sie z panem od przyłącza kanalizacyjnego, coby zobaczył projekt i wstępnie wycenił...
    jeszcze tylko to jedno przyłącze i będzie chyba koniec kopania w ziemi i demolowania ogrodu...
    no to tak wyglądała praca w toku...


    i poddasze ma wylewkę....







    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie 6.kwietnia

    Kolejnego dnia podłogówkę i nową wylewkę dostały kuchnia i łazienka na parterze oraz niby-taras. Niby-taras, bo to nie jest to co ja bym chciała i uważała za taras dla mnie to taki ganek, ale na powiększenie jeszcze jednego okna w pokoju dziennym i zrobienie przy nim tarasu-takiego-jak-należy, mój M. sie nie zgodził absolutnie, oj nie, żadne argumenty go nie przekonały, trudno... jak się nie ma co się lubi, to sie lubi co się ma... albo przynajmniej się przyzwyczaja, bo innego wyjścia niet....
    więc foto z parteru....
    łazienka przed wylewką


    nowa wylewka



    kuchnia przed wylewka

    nowa wylewka



    niby-taras przed

    po

    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie 21.kwietnia - kanalizacja

    Najpierw 14.kwietnia wreszcie, nareszcie, po wielu telefonach do Urzędu Miasta - zobaczyłam to:
    wydobyta z pod asfaltu studzienka kanalizacyjna, do której mogliśmy wreszcie podłączyć naszą kanalizację.

    21.kwietnia pan od kanalizacji szybko uporał sie z przyłączem w pól dnia, musiał wstawić dwie studzienki rewizyjne na naszej działce oraz przekopać sie pod fundamentami naszego ogrodzenia i pod drogą miejską do studzienki w drodze.
    Oczywiście nie obyło sie bez niespodzianek - koparką przecięli rurę gazową bo zapomniałam im powiedzieć że skręca ta rura w stronę ogrodzenia ale "szczęście w nieszczęściu" i "głupi ma zawsze więcej szczęścia i rozumu" - w tym przypadku ja - wszytko szybko sie załatwiło-naprawiło.
    Na drugi dzień, kiedy to przyjechałam na działkę, bo pan od kanalizacji koniecznie chciał mi cos pokazać (wtedy jeszcze nie wiedziałam o przeciętej rurce gazowej), na działce sąsiada panowie z gazowni odkładali kamienie na miejsce- które to przestawili kiedy robili przyłącze do mojego ogrodzenia i tak te kamienie potem zostawili; dopiero po naszym tel do gazowni, przyjechali "posprzątać" to co "nabałaganili" i akurat w tym samym czasie kiedy ja z panem od kanalizacji umówiliśmy sie na naszej działce zobaczyć problem kanalizacyjny. Przy tak sprzyjającym zbiegu okoliczności pan od kanalizacji dogadał sie z panami z gazowni i ci przyszli do nas , i pięknie mi tą rurke gazową połączyli
    No większego farta w życiu nie miałam.
    Jednak, to nie koniec niespodzianek, booo... później sprawdzaliśmy czy kanalizacja w kotłowni jest sprawna (ubikacja+kratka ściekowa w podłodze) i drożna, no i okazało sie że owszem jest, ale ścieki spływają do starego szamba a nie do kanalizacji miejskiej ponieważ nasz kochany pan Marek-budowlaniec, jak robił podjazd, to od razu położył rury odwodnienia przed garażem i połączył je z rurą która wychodziła z garażu myśląc że jest to odpływ od niedrożnej kratki( która była w garażu ale została wypłytkowana) a odwodnienie jest połączone właśnie ze starym szambem. Na szczęście pan od kanalizacji powiedział że połączy kotłownię ze studzienką na działce. W sumie kanalizacja kosztowała nas: 3150 PLN.



    tu widać efekty zamachu terrorysty-koparki na rurę od gazu ...



    a tu ścieki z kotłowni połączone na razie z odwodnieniem...


    kolejny etap: wymiana okien na balkonowe i kuupa ziemi do rozwiezienia po działce...
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie 17. maja

    Pogoda piękna była, w sam raz do wymiany okien
    Wczesnym rankiem jeden z pracowników Marka pojawił sie na budowie i demontował stare okna na poddaszu, a po południu przyjechały dwa nowe okna balkonowe Okna są firmy DAKO, jedne z potrójną szybą. Niestety, jak zwykle, i tym razem nie wszystko zostało zrobione do końca... przy wycinaniu otworu pod nowe okno nad garażem, kilka pustaków odkleiło sie i musieli je wyciągnąć, okno zamontowali na dłuugich śrubach, ale dziury narazie zostały. Trzeba okno miejsami obmurować, żeby te dziury załatać i potem ponownie ściągnąć ekipe od okien, żeby uzupełnili pianke.











    Ja musiałam szybko jakąś budkę dla ptaszków zmontować, bo uwiły sobie gniazko na poddaszu i było w nim pięć pisklaków. Samiczka dostawała sie na poddasze przez szparę pod oknem, które mało być wymienione. Szybko w mieszkaniu zrobiłam im prowizoryczna budkę z kartonu, delikatnie włożyłam do tego gniazdko z pisklakami [które nawet nie drgnęły] i wystawiłam na balkon. Bałam sie czy mama je odnajdzie, ale nie potrzebnie, bo wieczorem juz mnie chciała zaćwierkać jak weszłam na ten balkon
    ptaszki na krokwiach


    i w kartonowej budce na balkonie
    Ostatnio edytowane przez vesila ; 25-11-2014 o 13:47
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie 2. czerwca

    tak się mi jakoś nie chciało dodawać wpisów w dzienniku i zaległości są...
    najpierw kolektory słoneczne nam zamontowali na dachu i dokończyli kotłownię, ale spaprali sprawę w kotłowni, bo wszystko wcisnęli w jeden kąt jak sardynki do puszki ja sie jeszcze przecisnę między 300l zbiornikiem a piecem węglowym, ale facet mój ledwo nogę tam wstawi
    Krzysiek-hydraulik stwierdził że nie ma po co tam sie wciskać, bo ręką przecież dosięgnie... zaczęliśmy sie zastanawiać gdzie by ten zbiornik przestawić, ale efekt byłby niewspółmierny do kosztów, więc jest jak jest... tylko szlak mnie trafia już na samą myśl że trzeba tam będzie w końcu umyć...

    oto solary na dachu


    kotłownia ukończona
    z marnym efektem końcowym



    i dzięki Markowi-budowlańcowi, który myśli o wszystkim za nas inwestorów, mam kranik na zewnętrznej ścianie zachodniej do podlewania ogrodu np... szczerze przyznaje zginęlibyśmy marnie bez niego czyli szefa ekipy budowlanej...
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie 9.lipca

    na ten czas zrobili mi balkon, oj wiem że wiele osób za głowę się złapie.. po co? na co to? jest przecież nad wejściem i taras jest ... ale: wejście jest od północy, na takim balkonie, ani słońca ani wiatru (bo obudowany), a taras jest na parterze (a sypialnie docelowo na poddaszu), a ja lubię mieć przewietrzoną pościel - dosłownie i nie widzi mi sie taszczyć jej na taras i z powrotem, pralkę też na poddaszu planuję i suszenie przy pogodzie na balkonie gdzie wiaterek i słoneczko... walczyłam o ten balkon, bo nie widział sie on tam ani mężowi, ani architektowi; w końcu ulegli... oto i on w pierwszej odsłonie



    wieeelka kupa ziemi, która zalegała przed domem od marca, została w końcu rozplantowana i widać dom ,
    i rzecz niełatwa - jaką elewacje ?????
    dach brązowy, rynny brązowe, okna i bramy białe, drzwi wejściowe dębowe - koloru dla mnie nieokreślonego, podbitka do przemalowania...aaa i jeszcze parapety zewn. mąż zamówił stalowe grafitowe (chciałam białe) misz-masz...
    .....

    ale to nie koniec płaczów bo w salonie musieliśmy pod sufitem wstawić wieeelką belkę stalową, bo tak nakazał konstruktor, bez tego mogliby nam nie przyjąć odbioru budynku ... ustrojstwo paskudne, nijak nie pasuje, no po prostu obudować to nie problem, tylko jak to zrobić, żeby nie raziło, nawet ta szyna nie idzie przez środek salonu tyko dzieli sufit na dwie nierówne połowy




    na koniec dodam, że rozliczyliśmy sie już ostatecznie z Krzyśkiem- cała hydraulika z materiałami wyniosła nas 49 tyś PLN (w tym: centralne ogrzewanie, podłogówka, instalacja centralnego odkurzacza, cała kotłownia - bez umywalki i kompaktu, przyłącze gazowe, kolektory słoneczne, wszelkie przeróbki wody, kanalizacji i c.o.)
    parapety wewnętrzne już dostarczone, leżą w garażu i czekają na montaż, są piękne z kamienia czarnego w jaśniejsze ciapki, nazwy nie pamiętam...kosztowały 1550 PLN...
    a za tydzień pierwsza dostawa płytek podłogowych...
    Ostatnio edytowane przez vesila ; 21-11-2012 o 16:59
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie płytki

    Pierwsze płytki położone ,
    Marek znienacka zadzwonił rano i poprosił o projekt podłóg; usiadłam do kompa, wydrukowałam moje wypociny podłogowe i pędem na budowe... on obejrzał projekty i rzekł, że w holu to nie będzie tak jak chcę, bo sciany krzywe i te nierówności będą widoczne przy takim układzie płytek, ale ja sie uparłam na karo z opaską, więc po chwilowym wspólnym dumaniu jak-to-ułożyć-żeby-było-ładnie-i-dobrze, Marek zaproponował taki układ i na tym ostatecznie stanęło w holu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podloga hol2.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	68075
    potem kolejne minuty dumania nad kuchnią, w której tez zdecydowana byłam na karo w czarnej opasce, ale miałam dla niego projekt z szachownicą w opasce, jednak wiedział że ma być karo i nie było problemu...
    taki projekt dostał
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia6a.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	68079
    taki chciałam, ale nie zdążyłam tego projektu zrobić i wydrukować rano
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podloga-kuchnia wzor5.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	68080

    i tak mi położyli płytki w kuchni




    różnica jest, prawda ??? prawie tak jak chciałam, ale to jednak nie to...
    i dylemat mam kazać im to skuć i położyć jeszcze raz = dodatkowe koszty + koszty + czas + obraza fachowca (bo jednak starał sie żeby było dobrze i mądrze doradzał) + zamordowanie mnie przez męża
    czy przyzwyczaić sie i pomyśleć, że tak miało być i już = nie pełnia szczęścia + zero dodatkowych kosztów + życie me niezagrożone...
    oj nie wiem co począć...

    a poniżej hol i spiżarka


    i widok z salonu na hol



    głaadzieee!!! kiedy będą gładzie???
    ............................................... po 15stym sierpnia................. na ściany więc nie patrzeć
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie warunki zabudowy - prawomocne

    Doczekawszy sie wreszcie uprawomocnienia mojej decyzji o warunkach zabudowy, pojechałam pędem ją przypieczętować w UM, a potem pędem do architekta z tą decyzją i nadzieją że jeszcze dziś złożą mój projekt adaptacji poddasza w starostwie.... w skowronkach tam pędziłam... nooo ale, jak zwykle wyszedł bubel o którym uprzejmie powiadomiła mnie pani z biura architekta. Otóż w decyzji napisali: "teren jest uzbrojony w energie elektryczną, wodę, kanalizacje sanitarną i gaz z sieci miejskich, przebiegających w pasie drogowym; ze względu na konfiguracje terenu i oddalenie działki od ulicy brak jest aktualnie możliwości podłączenia budynku do sieci, ale wielkość działki pozwala na zlokalizowanie własnego zbiornika na ścieki sanitarne..." no nie wiedziałam śmiać sie czy płakać, bo my już podłączeni do tej kanalizacji miejskiej jesteśmy... na myśl,że miałabym czekać na nowe warunki, dostałam nerwa ustaliliśmy z architektem, że złoża ten projekt za dwa dni z tą decyzją jaka jest i miejmy nadzieje że w starostwie nie będą sie czepiać...
    Ostatnio edytowane przez vesila ; 03-08-2011 o 17:47
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie gładzie

    czas uzupełnić dziennik...
    najpierw sprawa projektu adaptacji poddasza
    otóż ze starostwa dostałam pismo wzywające do uzupełnienia braków
    1pkt - chcą do wglądu ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektu podlegającego przebudowie - czyli mielibyśmy najpierw mieć pozwolenie na użytkowanie parteru po to żeby móc przerobić strych na poddasze użytkowe - są nienormalni...
    2pkt - nie podoba sie im nazwa planowanej inwestycji, czyli "przebudowa istniejącego poddasza nieużytkowego (...) na cele mieszkalne" - punkt dla nas niezrozumiały
    3pkt i 4pkt - w związku z powyższymi pkt-ami chcą nowej decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu i cztery projekty planowanego zamierzenia budowlanego - są nienormalni do potęgi n-tej
    to tak w skrócie wymieniłam i zrozumiale dla normalnego obywatela, bo wezwanie upstrzone paragrafami - których normalny obywatel nie zna, bo i skąd?
    poszłam z tym wezwaniem do biura naszego architekta, tam stwierdzili że projekt trafił do baby, która jest zwyczajnie nie-ten-tego, ale na wezwanie odpowiedzieć musimy, więc na drugi dzień osobiście poszła pani z biura architekta do starostwa wyjaśnić o co chodzi, bo dla nich też te punkty były durne, wyssane z palca i w ogóle nie miały racji bytu w starostwie baba, do której trafił nasz projekt, poszła na urlop, w zastępstwie pewna sympatyczna pani wyjaśniła o co chodziło tej babie nie-ten-tego w 2pkt, otóż baba ni-ten-tego uważała że powinniśmy przebudowę poddasza potraktować jako dodanie kolejnej kondygnacji do parteru i napisać w projekcie, że to przebudowa i nadbudowa... głupota ludzka nie zna granic...
    na wezwanie odpowiedzieliśmy tak ( w skrócie):
    odbioru budynku nie możemy przedstawić bo jest w budowie, nie planujemy starac sie o pozwolenie na użytkowanie parteru przed wykończeniem poddasza, by ponownie parteru nie demolować wykańczając poddasze - to do 1pkt
    nie będziemy zmieniać nazwy projektu , ponieważ nie dobudowujemy kondygnacji, nie zmienia sie wysokość i kubatura budynku - to do 2pkt
    pismo poszło do starostwa, co dalej będzie? czekamy... jak zwykle...

    a teraz przyjemne sprawy
    na początku września trzech panów wkroczyło do naszego domu i go wybielili w środku, położyli nowe gładzie, zamontowali nasze cudne kamienne parapety, obudowali belkę w salonie i zrobili kolejny łuk w przejściu kuchnia<->salon, teraz malują... oj co to będzie...

    biało wszedzie - czyli gaładzie


    przejście salon<->kuchnia


    parapet w spiżarce


    obudowany stelaż wc juz z parapetem
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Angry &^%%$^%*@34^*

    nosz ku*** jego mać!!!
    właśnie odebrałam przesyłkę od listonosza
    już prawie skakałam z radości jak wypakowałam nasze projekty na adaptacje poddasza, z nadzieją że je zatwierdzili i już możemy brać sie za poddasze, ale do jednego projektu dołączona została decyzja starostwa o taka
    no jak sie nie wku***ć, no jak? - sie pytam....
    odpowiedź na wezwanie dostali w terminie!!! szympansy jedne ...
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony