dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Pilnowanie budowy.

    W jaki sposób radzicie sobie z pilnowaniem budowy. Chodzi o to aby nikt nie kradł z placu materiałów i narzedzi.
    Ile kosztuje wynajęcie baraku lub jego zakup. Zatrudniacie może jakiś stróżów ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #2

    Domyślnie

    Z firmami, z którymi rozmawiam o ewentualnej budowie stanu surowego otwartego uzgadniam, że na ich głowie jest organizacja placu budowy zaopatrzenie materiałowe i kierowanie budową. Ja daję działkę, prąd i wodę.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    Z firmami, z którymi rozmawiam o ewentualnej budowie stanu surowego otwartego uzgadniam, że na ich głowie jest organizacja placu budowy zaopatrzenie materiałowe i kierowanie budową. Ja daję działkę, prąd i wodę.
    I jak one do tego podchodzą ? Czy działke masz ogrodzoną ?
    Z tego wynika, że to one są odpowiedzialne za zakupy ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  4. #4

    Domyślnie

    Z obu stron mojej budowy mieszkają sąsiedzi, uważam za jeden z lepszych sposobów ochrony podczas murowania ścian.
    Rozważam jednak zatrudnić emerytowanego funkcjonariusza służb mundurowych na okres, kiedy będę wykańczał stan surowy ok. 2-3 miesiące.
    Koszty na poziomie 600-800pln miesięcznie. Głównie nocne dyżury wchodzą w grę. Wydatek może być porwnywalny z ubezpieczeniem, jednak w razie ewentualnych szkód, muślę że stała obecność kogoś w domu odstraszy amatorów cudzej własnoścci.

  5. #5
    Murgrabia
    Guest
    Murgrabia

    Domyślnie

    ja założyłem prosty alarm i podłączyłem do monitoringu.
    Centralka, syrena, klawiatura i czujka, które zamontowałem zostaną wykorzystane w ostatecznej instalacji alarmowej. Więc alarm nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Podłączenie do monitoringu, to konieczność zapłaty abonamentu za 3 miesiące z góry (wtedy dają nadajnik za darmo) i jakiejś małej kwoty za przyłączenie. Razem coś ze 400 zeta. Aha - okna trzeba zabezpieczyć, żeby i ptaki alarmu nie właczały i dać czujkę dualną, żeby alarmu nie wzbudzały przeciągi. Alarm jest u mnie od zimy i nie miałem jak na razie ani jednego alarmu. Widać z tego, że miejscowych żulików tabliczka agencji ochrony i syrena skutecznie do tej pory odstraszały. Odpukać...
    Ale wszystko zależy od okolicy. U mnie po prostu jest chyba spokojnie. Ale niestety moi znajomi, którzy budują się w lesie, mieli włamania pomimo monitoringu! Raz im wyrwali cały alarm, bo wył 45 minut. Stacja monitoringu powiedziała, że nie odebrali żadnego sygnału alarmu. W końcu zatrudnili ciecia z agencji ochrony, który tam u nich mieszkał. Ten Cieć parkował maluszka przed ogrodzeniem, bo nie było jak wjechać na działkę. Pewnej nocy przyszli złodzieje kraść mu tego maluszka. Cieć wyszedł i powiedział - będę strzelał. A oni mu na to - A to se strzelaj - i dalej się włamują. Naszczęście miał krótkofalówkę i wezwał posiłki.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja zrobię tak u siebie
    jak dam wykonawcy np. paletę cementu to musi on zostawić tzn. oddać mi wszystkie puste worki aby sprawdzić czy wszystko zużył i tak samo z resztą

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawid73
    Ja zrobię tak u siebie
    jak dam wykonawcy np. paletę cementu to musi on zostawić tzn. oddać mi wszystkie puste worki aby sprawdzić czy wszystko zużył i tak samo z resztą

    Nie martw się!!! Poradzi sobie - przesypie .
    Kupiłem wełnę do ocieplenia poddasza. Ponieważ zależało mi na tym, aby ocieplenie było dobrze wykonane, zabrałem się do tego sam (razem ze śwagrem ). Wełny kupiłem tyle, co mój bliźniak miał na fakturze. Zostało mi 12 rolek (x 6 m2 = 72 m2).
    Pytanie, co się stało z taką ilością wełny u sąsiada?
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  8. #8

    Domyślnie

    Wełny kupiłem tyle, co mój bliźniak miał na fakturze. Zostało mi 12 rolek (x 6 m2 = 72 m2).
    Pytanie, co się stało z taką ilością wełny u sąsiada?

    A może u niego dobrze wciskali tą wełnę ? Te 12 rolek to jaki procent całości zakupu ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony