dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 80
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 1585
  1. #661

    Domyślnie Jaki kolor do białych mebli w kuchni ?

    Witam, remontuję kuchnie i kupiłem nowe meble w kolorze białym. Chciałem jednocześnie zmienić kolor ścian (wcześniej były białe) tylko nie wiem jaki będzie dobry do takich mebli. Na pewno nie chcę już białych ścian. Nie jestem plastykiem i nie znam się bardzo na kolorach więc chciałem usłyszeć opinie fachowców

  2. #662

    Domyślnie

    Do białego pasuje praktycznie wszystko A jakie kolory lubisz? jak wygląda reszta domu?

  3. #663
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Pakiet obowiązkowy (chyba sobie to gdzieś zapiszę):
    - jaki masz blat?
    - jaka jest podłoga?
    - jakie są drzwi (o ile są)?
    - w jakim stylu są meble?

  4. #664
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gosia86
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Okolice Wrocławia
    Posty
    475

    Domyślnie

    albo po prostu wklej zdjęci mebli i po sprawie
    14.02.2012 Oby się udało...

  5. #665
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ja mam białe meble w kuchni, do tego biała podłoga, szary blat. Ściany białe i ciemno szare z żółtymi kafelkami. Według mnie wygląda ok. ale to u mnie, a do białego wszystkie kolory chyba pasują.

  6. #666

  7. #667

    Domyślnie

    Ja chce ożywić dodatkami bo faktycznie sama szarość i biel na dłuższą metę może być męcząca. Będę próbować dodać czerwień lub fiolet, ale to w późniejszym czasie. Dodatkowo w pomieszczeniach przewija się drewno egzotyczne np. łazienkę mam szarą i odskocznią jest zabudowa stelaża drzewem w kolorze merbau.
    My jednak podłogę kupiliśmy szarą i nie ukrywam podoba mi się, pasuje do płytek. Jednak na piętro dam już inny cieplejszy kolor podłogi.

  8. #668
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mada0011

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    1

    Domyślnie jesionowa podłoga, szare ściany

    Witam, mam prośbę o pomoc w wyborze koloru komody do wnętrza- salon połączony z kuchnią. Kuchnia jest biała, nowoczesna na wysoki połysk, ściany jasnoszare a podłoga jasna jesionowa, w tej chwili mam komodę i witrynę w takim samym stylu-nowoczesną na wysoki połysk, ale wg ,mnie nie wygląda to dobrze bo wszystko zlewa się w jedną całość i wygląda jak poszerzenie aneksu kuchennego. Chciałabym kupić komodę brzozową z kolekcji rodan na www.meblebrzozowe.pl tylko zastanawiam się nad kolorem: na pewno odpada heban i mahoń, a także biały, zastanawiam się nad kolorami naturalny, kasztan lub dąb, prszę o pomoc w wyborze, pozdrawiam i z góry dziękuję

  9. #669

    Domyślnie Dobór kolorystyki agd w kuchni

    Witam serdecznie.

    Mam pewien problem w zasadzie tylko ja bo partnerka nie widzi w tym problemu.
    Robimy sobie kuchnie. Staramy się ją zrobić ładnie ale nie wydając dużo kaski, staramy się oszczędzać jak się w ogóle uda.
    Jeśli chodzi o sprzęt agd, to mamy lodówkę w kolorze białym, piekarnik w kolorze białym, zmywarkę w kolorze białym.
    Problem mamy z dobraniem płyty,chodzi również o oszczędności. Najtańsza płyta jaką widzieliśmy jest w kolorze inox.I teraz tu pytanie do specjalistów jak to będzie wyglądać???? Myślałem nad użyciem czarnej płyty ale znowu jest troszkę droższa, z drugiej strony w kolorze inox będziemy mieć zlewozmywak więc nie byłoby aż tak tragicznie. Ja generalnie jestem za użyciem czarnej płyty,znowu moja twierdzi że przesadzam. Kogo tu posłuchać??
    A wszystko ok.

  10. #670
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar edmaan
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    65
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Bardzo proszę o opinię na temat drzwi wewnętrznych. Problem mój polega na tym , że okna , brama garażowa i drzwi wejściowe mam w kolorze mahoń ( białych nie cierpię), ale z kolei drzwi wewnętrzne podobają mi się białe lub ecru. Czy nie będzie to głupio wyglądało, czy jestem skazana na mahoniowe drzwi wewn.?
    Jakie jest Wasze zdanie?

  11. #671
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Nie widzę problemu Pod warunkiem, że 1) podłoga będzie ciemna (w nawiązaniu do okien), 2) listwy też będą białe

  12. #672

    Domyślnie

    Ja mam do Was pytanie
    Mam płytki w przedpokoju "pure vanilia" Stargres w salonie NOCE NATURALE by My Way - pierwsze pytanie jak je połączyć? czy kupić tą mozaikę dedykowaną do tych płytek przez paradyż czy jakoś inaczej,
    salon łączy się również z kuchnią gdzie płytki to "steal level" Stargres i tu drugie pytanie jak wyżej.
    Trzeci problem - drzwi wewnętrzne mam kolor mahoń, jeżeli chodzi o kolorystykę ścian to chciałbym iść w szarości i biele i teraz mam pytanie o listwy przypodłogowe, pamiętając o kolorystyce płytek, czy dobrać je do koloru drzwi ?

    ps. pisząc że "mam" tzn są kupione ale jeszcze nie zamontowane/ ułożone
    Ostatnio edytowane przez Magik Cz-wa ; 22-02-2012 o 14:28

  13. #673
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Magiku,
    żadnej mozaiki nie dawałabym już do tych podłóg - zrób łączenie korkiem lub normalnie fugą. Nie umiem Ci na 100% doradzić, co zrobić z listwami, bo dużo się już dzieje Chyba najsensowniej będzie zrobić identyczne jak drzwi - zadbaj jednak, żeby ten kolor powtórzył się też w meblach i nabrał uzasadnienia

  14. #674

    Domyślnie

    joliska dzięki za podpowiedź.
    Zmartwiłaś mnie stwierdzeniem "dużo się dzieje" ?? Może podam trochę więcej danych.Kolor drzwi wewnętrznych jest zbliżony do koloru okien i drzwi wejściowych.
    Nadmienię, że kuchnia nie łączy się z przedpokojem tylko z salonem. Zamówione meble do kuchni to białe fronty na wysoki połysk z szarym-srebrnym blatem.

    Zastanawiam sie nad jeszcze jednym. Ponieważ płytki kuchnia i przedpokoju są tego samego formatu różnią się tylko kolorem to zastanawiam się czy w tych płytkach w przedpokoju nie wrzucić co jakiś czas nie za często tej płytki szarej którą będą miał w kuchni (pewnie kilka sztuk zostanie).

    pozdrawiam i czekam na sugestie

  15. #675
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Nie, nie mieszaj już W tym "dużo się dzieje" chodziło mi o użycie 3 rodzajów podłóg w sąsiadujących pomieszczeniach - podłóg, z których żadna nie nawiązuje do stolarki. Byłoby znacznie łatwiej, gdyby w salonie nie było gresu drewnopodobnego...

  16. #676

    Domyślnie

    jest jeszcze opcja ze te same płytki co w przedpokoju mogę dać do kuchni ale wtedy w kuchni zrobiłoby się mdło (patrząc na kolorystykę mebli które już zamówiłem)

  17. #677
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Dlaczego byłoby mdło, sory nie czytałam dokładnie Twoim postów i nie mam pojęcia co masz za płytki. Wolę jak ktoś zdjęcia dodaje niż linki.

    Te same płytki w przedpokoju i kuchni moim zdaniem to dobry pomysł. Te same płytki co kolor mebli jeszcze lepszy

  18. #678
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie


  19. #679

    Domyślnie

    Witam ponownie
    To płytki które planowałem/kupiłem do kuchni,( tak jak pisałem meble zamówione do kuchni to białe fronty na wysoki połysk, blat i cokół srebrny, pomiędzy szafkami szkło tu też prośba o pomoc czy kolor dopasowany do szafek czyli biały czy do blatu i cokołów? )


    Te płytki kupiłem do korytarza i przedpokoju

    A te płytki kupiłem do salonu i jadalni łączących się z kuchnią ( kuchnia nie łączy się z przedpokojem, wejście do niej jest od salonu/jadalni)


    Jako,że nie mam wersji elektronicznej rzutu parteru wklejam rzut, który jest bardzo zbliżony do mojego układ przedpokój/ salon/jadalnia/kuchnia, tylko u mnie nie nie ma ściany pomiędzy jadalnią/salonem, a kuchnią tu będzie wyspa, a co za tym idzie nie mam wejścia z przedpokoju do kuchni.

    Być może te dodatkowe informację bardziej zobrazują moją sytuacja. Tak jak pisałem w/w płytki już kupiłem i jak mi doradzicie bym jednak takie same płytki dał o kuchni i przedpokoju bo będzie dużo lepiej to pewnie tak zrobię, ale jak nie będzie takiej potrzeby to jak mawiał klasyk "kasa misiu kasa".

    z góry dziękuje i pozdrawiam

  20. #680

    Domyślnie

    Hej,
    jestem we wstępnej fazie aranżowania mojego mieszkania 2 pokoje i kuchnia, balkon. Czy jest to możliwe aby zgrały się następujące koncepcje:
    1) przedpokój ściany w delikatnym pomarańczu, szafa wenge, przy samych drzwiach jasne płytki a na całości potem panele (tu nie wiem jeszcze co może pasować)
    2) sypialnia ściany w ciepłej szarości, meble wenge, dodatki śliwka - podłoga nieznana jeszcze ale będą to panele
    3) łazienka biało-niebieska - mozaika biało niebieska gdzieniegdzie, w przewadze biała glazura i białe lub niebieskie ściany, podłoga biała z niebieskim cokołem i obramowaniem - gres, kolor mebli nie jest jeszcze zaplanowany ale orzech mi się podoba...
    4) kuchnia meble w orzechu, ściany w zieleni, gres kremowy
    5) salon - tu nie mam jeszcze szczegółowej koncepcji ale pewnie meble w wenge i ściany kremowe, na podłodze panele ale kolor nieznany

    Drzwi zewnętrzne od dewelopera - ciemny brąz - drzwi wewnętrzne- jeszcze nie zaplanowane.

    dziękuję i pozdrawiam

Strona 34 z 80