dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 80
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.300 z 1585
  1. #1281

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Bardzo proszę o pomoc w doborze koloru ścian. Mieszkanie małe, kawalerka, w której mieszka moja babcia. Obecnie ściany są pomalowane na jasny kolor (coś w okolicach magnolii lub nawet jaśniejsze). Oświetlenie jest dobre, bo to strona południowa, ale korytarz jest dosyć ciemny. Meble są w kolorze "wiśnia dworkowa", na podłodze dywany w kolorach najróżniejszych Mieszkanie nie jest zagracone, nie ma dużej ilości figurek, ozdóbek itp, jedynie wszędzie umieszczone są książki.
    Dzisiaj pokazałam dla babci paletę farb i wybór padł na coś zbliżonego do "tygrysiego oka". Oczywiście mieszkanie malowane byłoby w całości na jeden kolor... Liczyłam na to, że wybrana zostanie jakaś bardzo jasna farba, która nie zdominuje i nie przytłoczy. Boję się, że mieszkanie takim kolorze będzie wyglądało ciężko i śmiesznie.
    Chciałabym prosić was o pomysły jak można pomalować żeby było przyjemnie, ciepło i jednocześnie ładnie Babcia jest dosyć wybredna, ale nie boi się zmian, więc wszystkie opcje będą przydatne. Tylko chciałabym prosić aby unikać bieli - ten kolor na pewno nie przejdzie. W załączniku dołączam rzut mieszkania.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mb.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	306177

  2. #1282
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia, jak wyglądają kolory, o których piszesz...

  3. #1283

    Domyślnie

    Przepraszam, myślałam, że jak podam nazwy, to ktoś zainteresowany sprawdzi jak te kolory wyglądają W załącznikach przykłady - magnolia, wiśnia dworkowa i "tygrysie oko"Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0RWhEufdfG9fy7zrXX.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	25,4 KB
ID:	306185Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	47.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	12,9 KB
ID:	306186Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20_tygrysie_oko.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	4,4 KB
ID:	306187

  4. #1284
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    annbis

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    potrzebuje pomocy w doborze koloru paneli podlogowych do schodów.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images3.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	7,6 KB
ID:	306258

    schody są w kolorze jak powyżej, a problem to dobór do nich odpowiednich paneli na piętro w kolorze innym niż odcien mahoniu.
    podobają mi się odcienie szarości ( caly dom jest w odcieniach czarny, biały szary, jedynie drzwi okna i schody mahoniowe), ale zupelnie nie mam wyobraźni jak skomponować te kolory razem, a może coś jaśniejszego?

  5. #1285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał adder Zobacz post
    Przepraszam, myślałam, że jak podam nazwy, to ktoś zainteresowany sprawdzi jak te kolory wyglądają W załącznikach przykłady - magnolia, wiśnia dworkowa i "tygrysie oko"Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0RWhEufdfG9fy7zrXX.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	25,4 KB
ID:	306185Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	47.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	12,9 KB
ID:	306186Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20_tygrysie_oko.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	4,4 KB
ID:	306187
    ta pomarańczowa wiśnia z pomarańczowymi ścianami po prostu się zleje i będzie za pomarańczowo.

    Oliwkowa zieleń (w tle jeszcze żółto-beżowy):
    http://2.bp.blogspot.com/_10dA3xf7Cf...n-flooring.jpg
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-02-2015 o 17:31

  6. #1286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał annbis Zobacz post
    a może coś jaśniejszego?
    Może jakieś bielone dęby, jesiony?

  7. #1287
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    annbis

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    no wlasnie ale nie chciałabym zrobic misz maszu poniewaz drzwi wewnetrzne sa biale. zupelnie nie mam wyobraźni czy będzie pasowała bielona podloga i białe drzwi. Najbardziej podobają mi się i miałam zamiar położyć mniej wiecej takie:
    Załącznik 306509

    ale niestety okazało się, że schody muszą być w kolorze drewna. nie wiem jak teraz połączyć te dwa kolory. gdybym położyła w kolorze schodów boje się że powstanie taka plama.

  8. #1288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zdecydowanie uważam, że kolory podłogi i schodów powinny być jak najbardziej różne, by nie było zgrzytu estetycznego na styku prawdziwego drewna i laminatu drewnopodobnego

  9. #1289
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nataliaa176

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1

    Domyślnie Wybór koloru.

    Witam, Wybrałam farbę do pokoju lazurowy szantung, chciałabym to połączyć z jakimś odcieniem żółtego. Jak myślicie jest to dobre połączenie?
    Ma to być do pokoju dziennego.

  10. #1290
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    jaki to kolor???
    Meble? Dodatki? Okna? Drzwi?
    W jakim stylu to wnętrze?

  11. #1291
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agatka_1308

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ja bym chyba wybrała biały i lazurowy. Ale to zależy od upodobań,

  12. #1292

    Domyślnie

    Ja mogę Ci polecić duluxa albo dekolar - gotowe kolory. Pamiętaj, że duzo zależy od tego jaki jest obecny kolor ścian i ile warstw farby nałożysz

  13. #1293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ta pomarańczowa wiśnia z pomarańczowymi ścianami po prostu się zleje i będzie za pomarańczowo.

    Oliwkowa zieleń (w tle jeszcze żółto-beżowy):
    http://2.bp.blogspot.com/_10dA3xf7Cf...n-flooring.jpg
    Dziękuję za odpowiedź, oliwkowa zieleń przypadła babci do gustu. Mam jeszcze pytanie - oliwka pójdzie na jedną lub dwie ściany, na resztę ścian i w korytarzu lepiej dać szary czy beż?

  14. #1294
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hanias78

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Skórzewo
    Kod pocztowy
    60-185
    Posty
    54

    Domyślnie

    Ten lazur jest już na tyle wyrazisty, że w połączeniu z żółtym, może krzyczeć:/ ja bym postawiła na biel, bo troszkę by go stonowała i uspokoiła

  15. #1295
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    papiszynka

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-062
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witajcie,

    proszę o radę odnośnie pomalowania kuchni:

    podłoga płytki "Perugia Marrone", szafki (jeszcze nie przyjechały) na dole kolor "zebrano mat" górne szafki białe połysk, blaty białe matowe. Jedna ściana zabudowana pod sufit szafki białe połysk i piekarnik+mikrofala w słupku, obok lodówka 2 drzwiowa - wszystko inox.

    Nad blatami chciałam szybę zamiast płytek z soczystym trawiastym wzorem (nie wiem czy będzie pasowało? wydaje mi się, że tak) no i jakie kolory ścian do tego byście polecali?

  16. #1296

    Domyślnie

    a ja mam na to sposob zawsze robie wedlug uznania swojego i wychodzi super chyba mam dar

  17. #1297
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Werra87

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-002
    Posty
    15

    Domyślnie

    Tej szyby nie dawaj ze wzorem.

  18. #1298
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał annbis Zobacz post
    no wlasnie ale nie chciałabym zrobic misz maszu poniewaz drzwi wewnetrzne sa biale. zupelnie nie mam wyobraźni czy będzie pasowała bielona podloga i białe drzwi. Najbardziej podobają mi się i miałam zamiar położyć mniej wiecej takie:
    Załącznik 306509

    ale niestety okazało się, że schody muszą być w kolorze drewna. nie wiem jak teraz połączyć te dwa kolory. gdybym położyła w kolorze schodów boje się że powstanie taka plama.
    annbis - nie wiem, czy podłoga już wybrana, ale ja mam białe drzwi i bieloną podłogę - wygląda to bardzo ładnie. Do Twoich schodów to najlepszy wybór - bielona lub w jasnym odcieniu szarości - ślicznie
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  19. #1299
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agatka_1308

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ja też myślę o jasnym odcieniu szarości

  20. #1300
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    agnieha1102

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    PROSZĘ RATUJCIE!
    Mimo że jestem tu może drugi raz to prosze o pomoc, a mianowicie moja sytuacja wygląda w następujący sposób na parterze mojego domu mam położone płytki pamesa roble. schody chciałabym w kolorze podobnym więc może nugatowym. Jednak na piętrze chyba wolałabym panele już w kolorze jaśniejszym i tu właśnie tkwi problem bo chciałabym aby to wszystko pasowało do siebie a w sklepie z panelami nie wiem co wybrać. Natomiast w przypadku drzwi mam wybrane drzwi Braga firmy Vasco - tylko też nie jestem przekonana jaki wybrać kolor. co do ścian to myślałam o jasnym brązie.
    Jeśli tylko ktoś może mi doradzić to z góry dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam

Strona 65 z 80