dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 75 z 80
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 1585
  1. #1481

    Domyślnie

    Witam. Mam prośbę o pomoc w wyborze koloru podlogi do przedpokoju i drzwi wewnętrznych. W salonie bedzie deska w kolorze dąb olejowany, ściany jasny beż lub ciepla biel. W sypialniach panele w zblizonym kolorze jak w salonie. W przedpokoju marzył mi się gres drewnopodobny ale nie wiem jaki kolor bylby odpowiedni. Myslalam o Paradyz thorno bianco. Czy to byloby ok? Drzwi w kolorze dębu? Mąż nie zgadza sie na biale drzwi. Czy moze ciemna podloga w przedpokoju? Ale wtedy juz chyba zwykły gres nie drewnopodobny? Nie mam za grosz talentu plastycznego, może ktos się wypowie.

  2. #1482
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Gres drewnopodobny jest teraz bardzo modny, ale to może być moda jednego lub dwóch sezonów, a okładziny ceramiczne instalujemy na podłodze dłużej niż na 2-3 lata, dlatego lepiej wybrać coś bardziej uniwersalnego ale ładnie komponującego się z odcieniem dębu olejowanego. Paradyż thorno bianco jest gresem na tyle jasnym i neutralnym ze wydaje się być dobrym wyborem. Ciemna podłoga w przedpokoju będzie pasowała ale będzie też mało praktyczna. Na kolorze ciemnym zdecydowanie bardziej widać piasek i kurz.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  3. #1483

    Domyślnie

    moda modą ale grunt, aby wybierać, to co nam pasuje

  4. #1484
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Szymek.parz

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-234
    Posty
    4

    Domyślnie

    zgadzam się, chociaż jestem absolutnym fanem szarości i bieli, które.. chyba nigdy nie wyjdą z mody i plusem jest to, że pasują do każdego wnętrza. Co do białych drzwi, to nie macie wrażenia że to jakiś stereotyp? że będą się brudzić że to że tamto. Każde drzwi trzeba czyścić i każde się mogą ubrudzić. A białe drzwi są praktyczne i po prostu pasują wszędzie.

  5. #1485
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Angelika.g

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-231
    Posty
    6

    Domyślnie

    to zależy białe drzwi są trochę przereklamowane i nie wszędzie pasują

  6. #1486
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bedzik85

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    wielkopolska
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    Może pomożecie?
    Mam problem z drzwiami, a dokładnie z doborem koloru. Okna mam koloru orzech, podłoga parkiet dębowy naturalny. Jak dobrać drzwi? Orzech czy białe? Dodam, że ściany są białe.

  7. #1487

    Domyślnie

    Nie zawsze trzeba z czegoś rezygnować, popatrzcie na ten model - łączy uniwersalną biel i prawie dowolny kolor drewna, w połączeniu z białymi listwami przypodłogowymi i np. szarymi ścianami wygląda petarda.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	intensoooooooooo.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	48,6 KB
ID:	394441 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	intensoooooo222.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	394442

  8. #1488
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar MaziX99
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-012
    Posty
    9

    Domyślnie

    Biały jest dosyć uniwersalnym kolorem wiec najbezpieczniej chyba w ten odcien celowac
    Reklama jest płatna

  9. #1489

    Domyślnie

    Witam,
    proszę o pomoc w doborze koloru nowych paneli.
    Pokój 23m kw,
    ściany 3 jasny szary(ciepły), 1 ściana biała,
    okna plastik białe, drzwi jasne,
    meble śliwa walis,
    rogówka szara tapicerka, boki brąz...
    pokój jasny duże okna plus drzwi balkon

    zmieniamy panele i zastanawiam się nad kolorem podłogi proszę o rady,
    myślałem nad czymś w stylu paneli z krono kolor Dąb Native lum Dąb Mardi Gras chodz to tylko luźna myśl, generalnie nie chcemy zbyt jasnych ani bardzo ciemnych...

    z góry dziękuję
    Ostatnio edytowane przez Michal.z ; 23-08-2017 o 12:07

  10. #1490
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał bedzik85 Zobacz post
    Witam
    Może pomożecie?
    Mam problem z drzwiami, a dokładnie z doborem koloru. Okna mam koloru orzech, podłoga parkiet dębowy naturalny. Jak dobrać drzwi? Orzech czy białe? Dodam, że ściany są białe.
    Kolorystykę paneli ograniczać mogą jedynie elementy drewniane wyposażenia i własny gust, bo kolorystyka wnętrza jest neutralna, więc niemal wszystko będzie pasowało. Może warto szukać wśród odcieni jasnych ale chłodnych, szarawych lub bielonych (skandynawskich)? Nada to wnętrzu nowocześniejszy look, powiększy optycznie, rozświetli i sprawdzi się w praktyce.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  11. #1491
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    roman88

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-898
    Posty
    10

    Domyślnie

    Warto zaopatrzyć się w próbki i protestować kolory na ścianie

  12. #1492
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szymek.parz Zobacz post
    zgadzam się, chociaż jestem absolutnym fanem szarości i bieli, które.. chyba nigdy nie wyjdą z mody i plusem jest to, że pasują do każdego wnętrza. Co do białych drzwi, to nie macie wrażenia że to jakiś stereotyp? że będą się brudzić że to że tamto. Każde drzwi trzeba czyścić i każde się mogą ubrudzić. A białe drzwi są praktyczne i po prostu pasują wszędzie.
    Każde drzwi brudzą się tak samo. Na jednych bardziej to widać, a na innych mniej. Poza tym drzwi laminowane lepiej jest czyścić częściej niż czekać na bardzo duże zabrudzenia i później szorować je i moczyć laminat. Drzwi takie łatwo uszkodzić w ten sposób.
    A co do szarości, bieli i czerni to też jestem fanem tych odcieni. Erkado ostatnio pokusiło się (w końcu) o wypuszczenie koloru "beton premium". Na wzorniku robi wrażenie bardzo fajne. Drzwi całych jeszcze nie widziałem ale myślę, że będą OK. Z ciemnych szarości - tych mniej brudliwych - dali ciemny szary w pod nazwą "jesion grafit premium". I tak samo jak tamten na wzorniku fajnie się prezentuje.
    Wiadomo, rzecz gustu. Jedni lubią industrial i modern, inni bardziej klasyczne rozwiązania imitujące drewno. Ja wzorniku już mam od jakiegoś czasu więc można i kolor drzwi przykładać do próbek farby na ścianie.

  13. #1493
    Banned
    postek

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bedzik85 Zobacz post
    Witam
    Może pomożecie?
    Mam problem z drzwiami, a dokładnie z doborem koloru. Okna mam koloru orzech, podłoga parkiet dębowy naturalny. Jak dobrać drzwi? Orzech czy białe? Dodam, że ściany są białe.
    Dla mnie kolor drzwi zdecydowanie powinien być w kolorze listew przypodłogowych

  14. #1494
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazwoj Zobacz post
    Każde drzwi brudzą się tak samo. Na jednych bardziej to widać, a na innych mniej. Poza tym drzwi laminowane lepiej jest czyścić częściej niż czekać na bardzo duże zabrudzenia i później szorować je i moczyć laminat. Drzwi takie łatwo uszkodzić w ten sposób.
    A co do szarości, bieli i czerni to też jestem fanem tych odcieni. Erkado ostatnio pokusiło się (w końcu) o wypuszczenie koloru "beton premium". Na wzorniku robi wrażenie bardzo fajne. Drzwi całych jeszcze nie widziałem ale myślę, że będą OK. Z ciemnych szarości - tych mniej brudliwych - dali ciemny szary w pod nazwą "jesion grafit premium". I tak samo jak tamten na wzorniku fajnie się prezentuje.
    Wiadomo, rzecz gustu. Jedni lubią industrial i modern, inni bardziej klasyczne rozwiązania imitujące drewno. Ja wzorniku już mam od jakiegoś czasu więc można i kolor drzwi przykładać do próbek farby na ścianie.
    Szarości i biele we wnętrzach są rzeczywiście propozycją uniwersalna i dość łatwą do skomponowania w fajny projekt. Połączenie ich z elementami drewnianymi jest proste i daje niemal zawsze dobry efekt. Rzeczywiście listwy przypodłogowe i stolarkę drzwiową lepiej ujednolicić i odciąć kolorystycznie od podłogi. Nie warto się przejmować względami praktycznymi, szarość i biel brudzą się podobnie jak inne kolory i ulegają nieubłagalnym wpływom czasu. Jedyna rada? Stosować materiały wysokiej jakości, by użytkowanie było mniej kłopotliwe.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  15. #1495

    Domyślnie

    witam
    z góry przepraszam jeżeli umieszczam post w nie tym wątku co trzeba.
    ponieważ totalnie nie znam się na przerabianiu zdjęć/grafik w programach graficznych zwracam się z gorącą prośbą do jakiegoś życzliwego forumowicza o zrobienie przeróbki grafik tak aby stolarka okienna była w kolorze antracytowym. jest to wizualizacja wnętrza domu i zastanawiamy się czy nie zdecydować się na stolarkę w kolorze antracyt. bardzo dziękuje za wszelką pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dakota_w6.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	399584   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dakota_w13.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	399585  

  16. #1496
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Erykaaaa

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Krakówek
    Kod pocztowy
    32-123
    Posty
    4

    Domyślnie

    szczerze mówiąc nie do końca rozumiem tej fascynacji białymi meblami . Ja jestem osobiście zdania , że Meble powinny być jednak bardziej praktyczne . Może i taki styl fajnie wygląda , ale widać na nim każde zaburzenie . Także u mnie takich mebli raczej nigdy nie spotkacie. Zresztą moja szwagierka też zrezygnowała z białych mebli w stylu skandynawskim . Na początku uległa tej modzie , ale koniec końców też doszła do wniosku , że jest z nimi naprawdę bardzo dużo zachodu poza tym wolę jednak klasyczne modele, a Wy co o tym myślicie?

  17. #1497
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oliwier.m

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Młochów
    Kod pocztowy
    07-724
    Posty
    16

    Domyślnie

    Gres drewnopodobny to fajna sprawa na przedpokój, tylko zdecydowałbym się do koloru jak najbardziej zbliżonego do podłogi w salonie, inaczej może być zbyt duży misz-masz kolorów i faktur.

  18. #1498
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sonique

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Płlock
    Kod pocztowy
    00-863
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Erykaaaa Zobacz post
    szczerze mówiąc nie do końca rozumiem tej fascynacji białymi meblami . Ja jestem osobiście zdania , że Meble powinny być jednak bardziej praktyczne . Może i taki styl fajnie wygląda , ale widać na nim każde zaburzenie . Także u mnie takich mebli raczej nigdy nie spotkacie. Zresztą moja szwagierka też zrezygnowała z białych mebli w stylu skandynawskim . Na początku uległa tej modzie , ale koniec końców też doszła do wniosku , że jest z nimi naprawdę bardzo dużo zachodu poza tym wolę jednak klasyczne modele, a Wy co o tym myślicie?
    Każde meble trzeba czyścić niezależnie od ich koloru. A białe uważam świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach słabo doświetlonych, o samych gustach natomiast nie dyskutuję Gdzie Szwagierka miała meble: salon, sypialnia, kuchnia i w czym tkwił problem ?

  19. #1499
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Phalenopsis

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-148
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć, może Wy mi pomożecie. W załączeniu zdjęcie mojej kuchni. Po lewej stronie jest okno, którego nie widać na zdjęciu. Na ścianie z płytą planuję szybę, tak samo na ścianie z oknem. Pojawia się problem koloru szyby, w kolorze blatu? W kolorze mebli? Czy coś zupełnie innego. Dodatkowo nie wiem co zrobić z szybą na prawej ścianie. Szyba na taką wysokość jak między szafkami czy tylko niska listwa? Jeśli tylko listwa to zostawić takie kolor ściany czy może przemalować? W ogóle nie mam pomysłu na tą ścianę. Zdjęcie trochę przekłamuje kolory, meble są kremowe a blat czekoladowy. Pomóżcie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	401946

  20. #1500
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szkło czekoladowe nada wyrazistości i stopi optycznie rzucający się w oczy okap ze ścianą.
    Po prawej zrobiłabym tylko listwę. I powiesiła plakat, zegar.

Strona 75 z 80