dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 80
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 1585
  1. #681
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Zakręciłam się od tych kolorów Osobiście nie lubię kolorowych wnętrz, a już pomaranczowych w ogóle, ble. Wenge też raczej nie więc ogólnie jestem na nie.

    Ale i tak za mało danych, czy przestrzenie są otwarte, duże, czy się łączą ze sobą - to wszystko jest ważne.

  2. #682

    Domyślnie

    Tutaj rzut mieszkania:

    wlasnie tak sie zastnawiam czy to wszystko zagra...a meble w wenge pasuja do wszystkiego :>

  3. #683
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    The_Cat,
    Meble wenge do mało czego pasują! A jeśli już, to musi to być drewno wenge (o pięknym odcieniu i rysunku struktury), a nie laminat w prążki Bez względu na wszystko wenge + pomarańcz to jedno z najgorszych połączeń kolorystycznych.
    Moim (skromnym) zdaniem jesteś na dobrej drodze do uprzykrzenia sobie życia w nowym mieszkaniu: kolorów jest zbyt dużo, planujesz zbyt gwałtowne barwnie przejścia z jednego pomieszczenia do drugiego. Mieszkanie nie jest olbrzymie, a wyraźne zróżnicowanie kolorów ścian jeszcze optycznie zmniejszy tę przestrzeń. Nie wiesz, jakie dasz panele, a wiesz, że meble będą wenge? A skąd wiesz, czy dobierzesz do nich pasującą podłogę? Mam nadzieję, że panele wszędzie będą takie same?
    Po co chcesz mieszać podłogę w przedpokoju? Albo wszędzie gres (skoro i tak będzie w kuchni), albo wszędzie panele (ładnie się połączy przedpokój z pokojem dziennym). Układ podłóg połączy wszystko w całość, uspójni to wnętrze. Masz jeszcze siłę? Pomarańczowe ściany + meble wenge - na kremowym gresie Do mebli orzechowych - pięknie będzie wyglądać butelkowa zieleń. Do mebli wenge i szarych ścian - fioletowe dodatki - to już było i ciężko zrobię fajne wnętrze...

    Magiku, jeśli tylko masz szansę, oddaj czym prędzej te niebieskawe kuchenne płytki i zrób w kuchni takie same jak w korytarzu - bardzo ładnie połączy to przestrzenie.
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 24-02-2012 o 16:36

  4. #684

    Domyślnie

    joliska Dziękuję za konstruktywną krytykę wszelkie konkrety chętnie przyjmę i przemyślę. Nie upieram się przy swoich koncepcjach bardzo, no i mam czas na zmiany jeszcze.
    no właśnie ja bym dużo chciała, ale coś mi się wydaje, że muszę porzucić coniektóre pomysły.
    1)przedpokój + salon - zastanawiałam się nad tym gresem przy drzwiach wejściowych ze względów praktycznych (chyba płytki lepiej znoszą piach i błoto - ale mogę się mylić). Może lepiej porzucić ten pomysł na rzecz właśnie paneli jednakowych w dużym pokoju i korytarzu i wtedy też taki sam kolor ścian - może niekoniecznie pomarańczowy, jakiś jasny bo w korytarzu ciemno będzie - kremowy? Wtedy jakie te panele i jakie meble/szafa w korytarzu żeby to zagrało?

    2) kuchnia - dobrze że chociaż tutaj trafiłam - ale jakoś trzeba będzie dopasować drzwi do kuchni z panelami i innymi drzwiami i te orzechowe kuchenne meble. Może ta kuchnia nie pogryzie się z kremowym/piaskowym salonem i korytarzem...

    3) sypialnia - szary+wenge+fiolet - no cóż nie jest to odkrywcze połączenie ale jakoś mi się podoba. Pytanie czy to będzie pasować do całej reszty?

    4) A ta niebieska łazienka w tym wszystkim ma sens czy może lepiej w inny kolor się skierować (bardzo opieram się beżom i brązom...).

    Uff muszę z tym wszystkim wyjść na prostą w końcu

  5. #685
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Cat,
    nawet nie wiesz, jak mnie cieszy Twoja odpowiedź Mało na FM osób, które pytając, chcą usłyszeć prawdę i coś z nią potem zrobić...

    Chętnie doradzę co do kolorów ścian, mebli i drzwi, ale muszę znać trochę szczegółów:
    - jaki masz budżet (panele po 30 czy 100 zł)? Możesz napisać PW, jeśli tu nie chcesz.
    - jakich mebli potrzebujesz: komoda, stół, szafka rtv, regały na książki?
    - czy już jakieś meble masz? Sofę?
    - jakie jest usytuowanie mieszkania (piętro, strony świata)?

    Łazienka może być inna niż reszta, byle w podobnym stylu. U Ciebie zapowiada się klasycznie, więc jest ok. Zaplanuj tylko sensownie rozkład kolorów/formatów płytek, żeby nie było wrażenia przypadkowości lub upychania wszystkiego, co daje producent na niewielkiej przestrzeni

  6. #686

    Domyślnie

    Nie będę udawać że się tak znowu znam na aranżacjach, i chętnie wszystkie propozycje przyjmę PM posłane

  7. #687

    Domyślnie

    Wrzucam swoją kuchnie tutaj bo tu wiecej osób zaglada - pomożcie mi - jak to zimne pomieszczenie zamienić w ciepła kuchnie.




    Co dać na podłogę? Co na ściany? Jaki kolor blatu? (nie stac mnie dzis na kamień, więc to z góry odpada)

    Jedna rzecz która jest pewna i niezmienna to biały lakier na frontach (wiem, ze to oklepane, ale mnie się podoba).
    W jadalni i salonie beda meble z tej serii (bo już są, a ze maja ok 2 lat to nie predko znikna)


    Do tych mebli bardziej widzi mi sie jasna podłoga - na zdjęciu powyżej jest wprawdzie ciemna, ale rozjaśnia ją jasny dywan. Ja przy trojce małych dzieci na jasny dywan raczej nie predko bedę mogła sobie pozwolic)
    Dlatego myslałam zeby iść w jakis ... jesion na przykład. Jaka więc zrobic podłoge w kuchni zeby pasowało?
    Myslałam o dwoch opcjach:
    1)pociągnąć to samo co w pozostałej części czyli jesion
    2) dać jasny gres (np jasno-szary ) - w częsci przedpokojowej, wiatrołapie i kuchni.

    Tyle tylko ze dalej pomieszczenie jest strasznie jasne Chciałabym wprowadzic jakis intensywniejszy, rozweselający kolor - np zielony - cos w ten deseń

    Jak to zrobic? Mają to byc raczej akcenty niż przytłaczające powierzchnie.
    I jeszcze jedno... jaki dac okap zeby grał z całości?
    Problemem jest tu okno frontowe - sciana przy kuchence ma tylko 55 cm i wiekszośc standardowych okapów wychodzi na okno
    Pomożcie...

    (wiecej o moich rozterkach domowych znajdziecie tu: http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C5%9Bci/page9 - zapraszam jesli bedziecie miały ochote troche pokrytykować moje laziekni i kuchnie- wolę błedy wyłapac teraz niż jak juz wszystko bedzie na scianach)
    Ostatnio edytowane przez szocik ; 26-02-2012 o 18:58

  8. #688

    Domyślnie

    Aha - jeszcze jedna rzecz mi sie przypomniała - okna beda w kolorze ciemnego orzecha (wybór nie należał do mnie - nie da rady już ich zmienic)

  9. #689

    Domyślnie

    Poradźce proszę: w domu będzie kuchnia otwarta na salon. W kuchni białe meble na wysoki połysk z blatem w kolorze betonu, kuchnia otwarta na salon, w salonie podłoga merbau, okna w kolorze orzech, ściany raczej białe. Jaki kolor powinny mieć: schody, drzwi wewnętrze i podłoga w kuchni i korytarzu?

    Z góry dziękuję za pomoc.

  10. #690
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    W kuchni - jak w salonie. W korytarzu też, schody merbau

  11. #691

    Domyślnie

    Dzięki Joliska za zaiteresowanie tematem . Sugerujesz merbau na całym parterze? Pięknie by było, tylko w kuchni i korytarzu ma być ogrzewanie podłogowe, więc lepiej bez drewna mimo wszystko, że to egzotyk. Schody merbau jak najbardziej. A czy jakieś płytki będą pasowały w tej kuchni i korytarzu, tylko jaki kolor Twoim zdaniem? A drzwi wewnętrzne do podłogi merbau?

  12. #692

    Domyślnie

    Moi Drodzy mam do Was pytanie - prośbę o pomoc
    Mam w łazience na trzech ścianach takie oto płytki

    tą czwartą ścianę chce pomalować i tu właśnie pytanie jaki by tu najlepiej pasował kolor?Czy może coś stonowanego czy może wręcz odwrotnie?
    Dodam, że okno, parapet i szafka pod umywalkę są/będą w kolorze złoty dąb, a na górze pomiędzy ostatnią i przedostatnią linią płytek jest dekor z otoczaków. Łazienka jest w kształcie prostokąta, do pomalowania jest ta jedna z dłuższych ścian.

  13. #693

    Domyślnie

    może zaszaleć z czarnym?

  14. #694

    Domyślnie

    Ja myślałem raczej o jakimś ciemnym szarym, ale nie wiem czy by było ok?

  15. #695

    Domyślnie

    taki wpadający w grafit myślę, że byłoby ciekawie

  16. #696

    Domyślnie

    A co to za plytki - ciekawe...

  17. #697

    Domyślnie

    Ja też z pytaniem:
    Okna: mahoń/meranti
    Podłoga: teak
    I problem z parapetami: osadzone 50cm nad podłogą, mają być drewniane.
    Który kolor wybrać?

  18. #698

    Domyślnie

    Mój dom nie jest szary. I "bujam" się teraz z kolorami.
    Obecnie muszę wybrać meble i kanapę do pokoju dla gości.
    A kolorystycznie w tym pokoju wygląda tak: okna i drzwi złoty dąb, podłoga dąb a kolor ścian zielony (morska trawa z duluxa). Trochę namieszałam, co?
    Zastanawiam się, czy do tych ciepłych kolorów można dobrać szarą kanapę i jasnoszare meble? (meble widziałam w Ikei) A może meble lepiej białe?

  19. #699

    Domyślnie

    Szare meble do zielonych ścian jakoś nie widzę tego zestawienia.
    Postaw na kolor biały będzie zachowany akcent i nie będzie nudno

    Kilka zestawień jak się komponuje biel z zielenią.

    Załącznik 109884Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	109885Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	33,1 KB
ID:	109886Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	57,5 KB
ID:	109887Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	34,4 KB
ID:	109888

  20. #700

    Domyślnie

    Moim zdaniem z zielonym dobrze komponuje żółty, ale to raczej opcja dla odważnych...

Strona 35 z 80