dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 80
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 1585
  1. #801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna Pepa Zobacz post
    Mam wielką prośbę o pomoc w dobraniu koloru drzwi wewnętrznych - przerasta mnie temat zgrania kolorystyki w domu - robota stoi a czasu brakuje (budynek musimy odebrać 30 września). Jaki kolor drzwi będzie pasował? Trepy na schodach będą jasne (jesion), płytki są beżowe (arkesia bege). Na zdj. centralnie drzwi do łazienki (z małym okienkiem)
    Ja też za bielą Nie, nie wenge... będzie smutno i drzwiowo-dominująco. Bardzo ładna kompozycja Wam się udała!

  2. #802

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marysia2 Zobacz post
    Ja też za bielą Nie, nie wenge... będzie smutno i drzwiowo-dominująco. Bardzo ładna kompozycja Wam się udała!

    Strasznie bałam się tego, że wyjdzie "wiejsko - czarodziejsko". Z uwagi na to, że nie potrafię dobierać kolorów postanowiłam wszysto zrobic w bieli i "rzygliwych beżach" (tak kolor beżowy określa moja 8 letnia córka). Ech dziewczyny żebyście zobaczyły moja łazienkę w starym mieszkaniu mojego projektu - do dziś sie wstydzę.

  3. #803

    Domyślnie

    No i bardzo dobrze, że białe. Jednak wiesz drzwi nie powinny być dominującym elementem wnętrza lepiej postawić na fajną drewniana podłogę.

  4. #804
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jungla

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich, mam problem z doborem koloru drzwi,paneli podłogowych i gresu do mojego pokoju. Pokój jest koloru czerwonego, na jednej ścianie jest zabudowa TV na której jest kamieni dekoracyjny koloru grafitowego, gres chcę położyć przed tą zabudową, tak jak robi się przy kominkach.

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...ecbd913c1.html
    Ostatnio edytowane przez jungla ; 03-09-2012 o 20:11

  5. #805

    Domyślnie

    To dobierasz panele, drzwi i gres do koloru sciany!!!!!!! dzizas!!!!! Nie lepiej ten okropny kolor sciany zlikwidowac i od razu bedzie lepiej z doborem reszty. Na pewno gres w kolorze tej zabudowy ołtarzowej dla ukochanego TV.

  6. #806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna Pepa Zobacz post

    Strasznie bałam się tego, że wyjdzie "wiejsko - czarodziejsko". Z uwagi na to, że nie potrafię dobierać kolorów postanowiłam wszysto zrobic w bieli i "rzygliwych beżach" (tak kolor beżowy określa moja 8 letnia córka). Ech dziewczyny żebyście zobaczyły moja łazienkę w starym mieszkaniu mojego projektu - do dziś sie wstydzę.
    Białe drzwi wcale się specjalnie nie brudzą i nie zółkną, u mnie w mieszkaniu są same białe, więc wiem, co mówię Co innego sciany - jeśli masz w domu zwierzynę, ale to zupełnie inna historia...

  7. #807

    Domyślnie

    Cytat Napisał jungla Zobacz post
    Witam wszystkich, mam problem z doborem koloru drzwi,paneli podłogowych i gresu do mojego pokoju. Pokój jest koloru czerwonego, na jednej ścianie jest zabudowa TV na której jest kamieni dekoracyjny koloru grafitowego, gres chcę położyć przed tą zabudową, tak jak robi się przy kominkach.

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...ecbd913c1.html
    Jeśli dobrze widzę, te kamienie są w takim odcieniu zimnego ciemnego brązu. PAsowałby do nich stąd http://www.mardom-sp.pl/produkty/p/1/81/ dąb wiktoriański albo - jaśniejszy - pustelnika. Nie mogę podać bezpośrednich linków do paneli, bo mają dziwacznie małe te obrazki.
    Natomiast faktycznie z tą czerwienią może się pokój wydawać nieco przytłaczajacy.

  8. #808

    Domyślnie

    Cytat Napisał jungla Zobacz post
    Witam wszystkich, mam problem z doborem koloru drzwi,paneli podłogowych i gresu do mojego pokoju. Pokój jest koloru czerwonego, na jednej ścianie jest zabudowa TV na której jest kamieni dekoracyjny koloru grafitowego, gres chcę położyć przed tą zabudową, tak jak robi się przy kominkach.

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...ecbd913c1.html
    Może Ci się szybko znudzić... stonuj ścianę, będzie o niebo lepiej. Mniej = więcej.

  9. #809
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna_am

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Jasne drzwi obowiązkowo

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    NIE!!!!!!!!!!!!! Macie piękną, klasyczną, jasną bazę - tylko jasne drzwi bez udziwnień!

    Ładne wnętrze - tez uważam, że ciemne drzwi nie będą dobre. Tym bardziej, że listwy podłogowe są w jasnym kolorze. Za bardzo przytłumią wnętrze.

  10. #810

    Domyślnie

    Witam, a co myślicie o parkiecie dębowym olejowanym plus ciemne drzwi dębowe (w kolorze orzech), na dole są 3 drzwi tylko, do gabinetu i wiatrołapu chciałem maksymalnie przeszkolone, a do łazienki pół na pół. Kuchnia połączona z salonem, meble kuchenne też chciałem ciemne, okna mam orzech. Piszecie, że ciemne przytłaczają, ale u mnie z salonu widać tylko jedne z tych drzwi, chodzi mi o sam pomysł ciemnych drzwi do dębowego parkietu (w naturalnym kolorze), może ktoś z Was ma i może podesłać zdjęcie?
    Wiem, że panuje teraz moda na biel i jasne kolory, ale ja lubię ciemne...
    Na poddaszu zaś chciałbym lżejsze tonacje - myślałem o drzwiach 'brązowawych', jaśniejszych od parkietu i bez przeszkleń (tylko łazienka).
    Czy 2 różne style na parterze i poddaszu będą się gryzły?

  11. #811

    Domyślnie

    Moi teściowie też chcieli robić na górze i na dole ten sam kolor drzwi, bo "tak się robi", ale dla mnie to był głupi pomysł. Ostatecznie udało się ich przekonać, ze na dole ciemne podłogi, okna i ciemne drzwi, a na górze jasne panele i jasne drzwi. Od początku dół miał być tak "ciężej" urządzony, drewniane solidne meble itp, na górze zaś dużo bieli, coś w oscieniu sosny itp. Więc odpowiadając na Twoje pytanie - nie muszą być takie same i nie muszą być baiłe. Zależy, jaka jest wizja całości.

  12. #812
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zielona_pz

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Podpinam się do istniejącego tematu, żeby nie robić zamieszania.. Mamy małe mieszkanie, 39 metrów i szykujemy się do remontu dużego pokoju i sypialni oraz korytarza. O ile w sypialni nie mam problemu z zaplanowaniem przestrzeni (kanapa zajmie 2/3 pokoju ) o tyle jeśli chodzi o salon, to gryzę się z kolorami. Jest mnóstwo rzeczy, które mi się podoba, jednak najczęściej okazuje się, że nie pasuje do kompletnie do niczego.

    Do rzeczy.

    Na początku ważna informacja: mieszkanie jest dość ciemne, parter z balkonem piętro wyżej, więc zależy nam na rozjaśnieniu mieszkania.

    Poniżej wklejam zdjęcie układu mieszkania. W obu pokojach kładziemy panele, a w korytarzu płytki (jeszcze nie wiemy jakie).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	układ.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	31,8 KB
ID:	139712

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panele.jpg
Wyświetleń:	444
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	139710


    Panele - Egger - Dąb Skandynawski, AC5 - 49zł/m2 to nie jakoś podejrzanie mało??



    Problem nr 1 - jak dobrać do tego farby? Na pewno chcemy coś neutralnego - beże lub szarości, lub coś pomiędzy. Ale przy szarościach boimy się, że będzie za szaro, a z beżami - hmm.. czy beż nie będzie się gryzł z szarością na podłodze?

    Problem nr 2 - meble. W tak małym mieszkaniu ciężko jest się pomieścić, od tygodnia wynosimy rzeczy z domu workami, ale bez dużej szafy w salonie się nie obędzie. Po obejrzeniu setek szaf, narożników i komódek, wybór padł na szafę z delikatną wstawką "dąb sonoma" (korpus też dąb sonoma, a może lepiej biały, jak na zdjęciu?). Szafa na zdjęciu ma 150cm, ta nasza będzie miała 250cm więc będzie zdecydowanie większa.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szafa.jpg
Wyświetleń:	265
Rozmiar:	23,4 KB
ID:	139711

    Do tego wybraliśmy witrynkę, szafkę pod TV i ławę - białe, ze wstawkami dąb truflowy (Nie ma możliwości zrobienia ich w tym samym odcieniu, już pytaliśmy, ale odcienie ogólnie się nie gryzą).



    Narożnik - jak na zdjeciu, bądź wersja troche węższa (na zewnątrz obicia białe lub kremowe - eko skóra & poduszki: szare lub kawa - tak, jak zaznaczone na zdjęciu).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanapa.jpg
Wyświetleń:	320
Rozmiar:	62,9 KB
ID:	139708

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanapa-obicia.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	139709



    Na stół kompletnie nie mamy jeszcze pomysłu, pewnie będzie biały.
    Wiem, że trochę tego sporo, nie krzyczcie, ale jestem po prostu zielona w tych sprawach i nie mam tej wyobraźni przestrzennej, która powie mi: zwariowałaś, to do tego nie pasuje. Mam totalny mętlik w głowie, więc pytanie do Was - czy to co wybraliśmy do tej pory nie będzie się ze sobą jakoś strasznie gryzło? Panele/wstawki w meblach/narożnik? Co z farbą i płytkami na korytarz?

    Wszystko będziemy ożywiać limonkowymi/zielonymi dodatkami
    Wszelkie podpowiedzi i luźne pomysły mile widziane

  13. #813

  14. #814
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czupiradelko
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Pomocy!

    Pogubiłam się bardzo w wykańczaniu naszego domku. Domek parter i poddasze użytkowe. Na parterze będą beże i brązy - okna orzech, beżowe płytki na całym parterze, meble (mało) też w orzechu. W tym samym kolorze drzwi wejściowe, więc i drzwi wewnętrzne planuje w orzechu. Gorzej z górą. Tu podłogi szare, meble planuje jaśniutkie, łazienka w bieli i... nijak mi nie pasują te drzwi w orzechu. Na moje nieszczęście nie pomyślałam, żeby na górze zrobić okna dwukolorowe, więc tam też są w orzechu. Co zrobić? Zmienić koncepcję podłóg (część już położona), czy dać białe drzwi u góry? Jak wykończyć schody? Planowałam też obłożyć je w orzechu. HELP!!!

  15. #815

    Domyślnie

    Czyli dominuje orzech a jakie masz drewno na podłodze na górze? Może trzeba to właśnie przełamać i do jasnej podłogi zrobić białe drzwi i białe listwy.

  16. #816
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czupiradelko
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Otóż na podłodze na górze mam: korytarz szary gres, a w pokojach planuje panele Quick-Step - Dąb stary jasno-szary - Classic. O takie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9727382.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	23,1 KB
ID:	144301

    Na korytarzu będzie barierka mleczne szkło plus aluminium z elementami drewna (orzech) schody będą też odłożone drewnem w kolorze orzecha. I jak to zebrać. Zachciało mi się dołu w barwach ziemi (brązy i beże) i góry z szarymi podłogami. RATUNKU. Czy te okna w orzechu nie będą źle wyglądały z białymi drzwiami?

  17. #817
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iwa87

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    17

    Domyślnie

    A czy ktoś ma pomalowany sufit w innym kolorze niż biały? I czy malowanie ścian i sufitu jednym kolorem nie pomniejszy pokoju?

  18. #818
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Invado

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Ciasna
    Kod pocztowy
    42-793
    Dzielnica
    Dzielna
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał wnetrzedomowe Zobacz post
    Czyli dominuje orzech a jakie masz drewno na podłodze na górze? Może trzeba to właśnie przełamać i do jasnej podłogi zrobić białe drzwi i białe listwy.
    wnetrzedomowe, zgadzamy się z Tobą - białe drzwi są dosyć uniwersalne, jeśli jeszcze połączymy je z białymi listwami, efekt końcowy powinien być zadowalający.

  19. #819

    Domyślnie

    Najlepiej najpierw wypróbować próbki. Powinny być w większych sklepach wiem że teraz nawet kawałki tapet dają na zobaczenie czy pasuje.

  20. #820
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iwa87

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Invado Zobacz post
    wnetrzedomowe, zgadzamy się z Tobą - białe drzwi są dosyć uniwersalne, jeśli jeszcze połączymy je z białymi listwami, efekt końcowy powinien być zadowalający.
    Widzę,że można tu skorzystać z fachowej porady Invado, to i ja bardzo proszę o pomoc Szukając dzisiaj paneli zobaczyłam te drzwi
    http://www.drzwiipodlogi.vox.pl/kate...ne_amber,1335/
    Czy przy dziecku w domu mogę się na nie spokojnie zdecydować - syn to niezły rozrabiaka.Teraz mamy wszędzie drzwi z płyty.

Strona 41 z 80