dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 80
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 1585
  1. #841
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Alino,
    - dywanik do wyniesienia - do niczego nie pasuje, niczemu nie służy, jest malusieńki
    - dziwne usytuowanie tv i narożnika... dlaczego nie daliście tv na którąś ścianę obok drzwi balkonowych? wtedy narożnik przodem do tv, a nie bokiem ...
    - nie umiem się z tych zdjęć zorientować, jaki jest plan salonu - czy on jest ze wszystkich stron przechodni?
    - czy część jadalnianą przewidujesz?
    - jakie kolory lubisz?
    - jakie meble muszą się tu znaleźć?
    - przedpokój: turkusowa ściana nieładna - do tego brązu albo coś neutralnego, albo w ciemnym kolorze (turkus z porządnego mieszalnika będzie ok.)


  2. #842
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alinaw

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Alino,
    - dywanik do wyniesienia - do niczego nie pasuje, niczemu nie służy, jest malusieńki
    - dziwne usytuowanie tv i narożnika... dlaczego nie daliście tv na którąś ścianę obok drzwi balkonowych? wtedy narożnik przodem do tv, a nie bokiem ...
    - nie umiem się z tych zdjęć zorientować, jaki jest plan salonu - czy on jest ze wszystkich stron przechodni?
    - czy część jadalnianą przewidujesz?
    - jakie kolory lubisz?
    - jakie meble muszą się tu znaleźć?
    - przedpokój: turkusowa ściana nieładna - do tego brązu albo coś neutralnego, albo w ciemnym kolorze (turkus z porządnego mieszalnika będzie ok.)

    dzięki za odpowiedź. Meble, dywaniki itp. są do zmiany to tylko tymczasowe ze starego mieszkania. Rogówki w salonie nie chce tylko jakies kanapy. Tv sie ogląda bardzo wygodnie, tak jak mówiłam narożnika nie bedzie wiec tak to nie bedzie stało. A daliśmy na tą ścianę, bo miejsce pod oknem z prawej strony narożnika to własnie miejsce na stół jadalniany. Na ścianach w salonie mam szarości, jedna ściana ciemniejsza, reszta jaśniejsza, która wyszła za jasna i nie wygląda ładnie. W przedpokojach mam kawę z mlekiem. Lubie własnie szarości złamane beżem, brązy. Zastanawiam sie nad dodaniem akcentów w salonie w kolorze turkusu lub fioletu. w salonie przewiduję stolik kawowy plus jakies kanapy, fotele i stół jadalniany, ewentualnie jakaś komoda (salon nie jest duzy ok. 29m kw. łącznie z częścią jadalnianą)
    Moę to zdjęcie pomoże sie zorientować

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC15152.JPG
Wyświetleń:	319
Rozmiar:	53,6 KB
ID:	151037
    koło okna które widać jest wejście do kuchni, a schody prowadzą na górę, naprzeciwko schodów jest wejscie do przedpokoi.

    W przedpokoju to juz sama nie wiem jak zrobić, te jasne ściany bardzo sie brudzą a jak wybiore ciemny kolor to boję sie że bedzie za ciemno. Proszę o rady.

  3. #843

    Domyślnie

    Mam w łazience na trzech ścianach takie oto płytki


    Ma do was kilka próśb / pytań
    1. jaki kolor fugi dobrać (najlepiej z kolekcji baumit ponieważ mam na tą markę dobre upusty)
    2. pytałem jakiś czas temu na jaki kolor pomalować 4 ścianę. Ja myślałem o ciemno szarym, ale moja żona mówi że za dużo tego szarego by już było (cały parter planuje zrobić w różnych odcieniach szarości i bieli). Co myślicie w kontekście tych płytek o takich kolorach jak: granatowy, malinowy, limonkowy, fioletowy no chyba ze coś jeszcze zupełnie innego, a może jakaś fajna tapeta (jak coś podrzućcie jakieś linki. Proszę was o pomoc bo już mam konkretny mętlik w głowie

  4. #844
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Do tych płytek poszłabym w zupełny kontrast 4 ściany: czarna lub biała
    Nie znam fug Baumit, więc nie pomogę.

  5. #845

    Domyślnie

    mam nadzieje ze mogę (str. 6)
    http://www.baumit.pl/upload/prospekty/Baumacol.pdf

    Biały można powiedzieć ze mam teraz (gładź plus grunt) i jakoś tak chyba nie bardzo. Czarny ? łazienka nie jest za duża nie myślisz że mógłby ją przytłoczyć?

  6. #846

    Domyślnie

    Co do fugi to ostateczne wybór padł na beż z Mapeia

    Co do koloru ściany to zastanawiam się nad ciemnym brązem takim ala gorzka czekolada.

  7. #847
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar costaadeje
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-063
    Posty
    37

    Domyślnie

    A powiedzcie mi jak się teraz maluje ściany? Od podłogi do sufitu czy zostawia się pasek przy suficie? Czy to wszystko zależy od upodobań?
    Marzenia się spełniają.
    Niedługo i ja będę mieć swój dziennik.

  8. #848

    Domyślnie

    Raczej od upodobań. Ja lubie białe sufity przy kolorowych scianach i sztukaterie Ale to wszystko kwestia gustu.

  9. #849

    Domyślnie

    Cytat Napisał costaadeje Zobacz post
    A powiedzcie mi jak się teraz maluje ściany? Od podłogi do sufitu czy zostawia się pasek przy suficie? Czy to wszystko zależy od upodobań?
    Zdecydowanie łatwiej jest pomalować ściany z odstępem od sufitu, przyklejona wcześniej taśma daje nam idealnie równą linię łączenia. Przy suficie także można wspomóc się taśmą ale jest to na pewno trudniejsze. Dodatkowo stosując pas pod sufitem można oszukać nieco optykę i obniżyć lub podwyższyć pomieszczenie.

    Z tego co wiem to na dziś ok 70-80% osób wykonuje ten pasek.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  10. #850

    Domyślnie

    W sieci jest takie darmowe narzędzie - http://www.centrum.meble.pl/kk Dobierasz fronty, dekory, kolorystykę, półki, wybierasz co najbardziej odpowiada. Ile razy już mieliśmy tak, że po zakupie człowiek chciał coś zmienić, ale było za późno... Lepiej wszystko porównać, dobrać wcześniej, tak żeby głupio nie tracić kasy.

  11. #851
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Jak to widzicie co pasuje do takiego koloru okna.
    Jest to okleina złoty dąb Podłoga ma być w sypialniach na poddaszu.
    Od miesiąca jeżdzę z probkami i nie potrafię się zdecydować.
    Jednego jestem pewien ze sciany bedą białe w 100 %.
    fotki okna i probka deski iroko z barlikna z lewej kampala z baltic wood z prawej



    Dzieki za wszystkie sugestie.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  12. #852

    Domyślnie

    F.5 aż się normalnie wypowiem W Twoim przypadku można konkretnie wybrać A lub B i jest zdecydowanie łatwiej.
    Dla mnie z prezentowanych przez Ciebie podłóg zdecydowanie ta ciemniejsza po prawej stronie czyli . Stwarza delikatny kontrast z ramą okna i bardziej mi się takie rozwiązanie podoba. Iroko samo w sobie jest bardzo ładne (w ogole patrząc po Twoich postach, to wybierasz kolory drewna w moim guście), ale sądząc na podstawie fotografii tutaj za bardzo zlałoby się IMO z oknem.

    Na całości obdywie podlogi będą raczej wzorzyste, chociaż kambala może mieć bardziej konstrastujące wzorki. Iroko jest IMHO cieplejsze. Warto pomyśleć o efekcie końcowym zwłaszcza w kontekście mebli, jeśli macie albo planujecie jakieś konkretne meble.

    To tyle z mojej strony
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  13. #853

    Domyślnie

    Najlepiej zacząć od przeznaczenia tego pokoju jego rozmiaru, ilości światła w nim etc. W małych pokojach najlepsze są ciepłe żywe jasne kolory np łosoś, pomarańcz. Ja farb nie kupuje w wielkich centrach typu NOMI itd tylko w prywatnych sklepach, gdyż w wielkich sieciach na puszkach jest małym druczkiem napisane wyprodukowano dla... i dlatego cena okazyjne i potem wychodzą odcienie takie jakie wychodzą.

  14. #854
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    F.5 aż się normalnie wypowiem
    Aantenka no normalnie dzieki za odzew jak człowiek zaczyna cudować to potem są problemy
    Osiolkowi w żłobie dano......
    Meble mam i bedzie to palisander indyjski- Mebli juz nie będę zmieniał zabieram ze sobą

    Cytat Napisał Oslo88 Zobacz post
    Najlepiej zacząć od przeznaczenia tego pokoju jego rozmiaru, ilości światła w nim etc. W małych pokojach najlepsze są ciepłe żywe jasne kolory np łosoś, pomarańcz. Ja farb nie kupuje w wielkich centrach typu NOMI itd tylko w prywatnych sklepach, gdyż w wielkich sieciach na puszkach jest małym druczkiem napisane wyprodukowano dla... i dlatego cena okazyjne i potem wychodzą odcienie takie jakie wychodzą.
    Przeznaczenie jest .....sypialnie 3 sztuki 16 m2 + 16m2 i 24 m2
    Na scianach zadnych kolorów bron Boze łososi i tym podobne tylko biele.
    kolor to okna i podłoga no i meble brąz palisander zapomniałem o parapecie tez brąz
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  15. #855

    Domyślnie

    ja w swoim domu wybrałam jasne brąz, drewno drzwi okien. myślę, że zawsze będzie modny i będzie ślicznie wyglądał

  16. #856

    Domyślnie

    Cytat Napisał gieniastus Zobacz post
    ja w swoim domu wybrałam jasne brąz, drewno drzwi okien. myślę, że zawsze będzie modny i będzie ślicznie wyglądał
    Wszystko kwestia gustu. Ja od złotego dębu wolę czekoladowe odcienie i wiśniowe i wenge. Choć moze bardziej na nich widać brud

  17. #857

    Domyślnie

    Ciężko dobrać podłogę do okien chyba lepiej pójść w kontrast - dużo jaśniejsze bądź ciemniejsze drewno. Wenge fajnie by wyglądało z takimi oknami ale jest dosyć drogie więc może dąb czekoladowy?

  18. #858

    Domyślnie

    Dobieranie tych wszystkich kolorów spędza mi sen z powiek.. Okna na poddaszu mam białe a parterze w kolorze dąb bagienny,
    Żałuję że nie dałam też białych albo jakiś jaśniejszych. Drewniane parapety do tych okien nie wyszły aż tak ciemne, mimo że wybraliśmy najciemniejszą bejce, także już mam 2 inne odcienie na oknach . No i teraz się zaczyna ... bo nie chce mieć drzwi wewnętrznych takich ciemnych i podłogi w salonie. No i pozostają jeszcze schody...
    Plis....Może ma ktoś z Was okna też w takim kolorze(nieszczęsnym jak dla mnie) i podzieli się doświadczeniem w doborze innych rzeczy.

  19. #859

    Domyślnie

    Z tego co piszesz to już dużo się dzieje Polecam więc białe drzwi + białe cokoły a podłogę wszędzie zrobić dębową bieloną tak samo schody. W ten sposób będzie można dobrać właściwie każdy kolor mebli.
    przykład:
    http://www.barlinek.com.pl/smaki_zyc...,883,info.html

  20. #860
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jarek74

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    I ja dorzucę parę słów od siebie. Okna mam w kolorze ciemnego machoniu a podłogi naturalne lakierowane-ani jasne ani ciemne. Takie pół na pół

Strona 43 z 80