dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 80
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 1585
  1. #861

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi. Drzwi białe niestety odpadają, 'przerabiałam' już ten temat z mężem... Też myślałam o takiej podłodze - ani jasnej ani ciemnej, albo pod kolor najbardziej zbliżony do parapetów.Nie wiem po prostu co do czego podobierać w moim przypadku...

  2. #862
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pasadena

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-230
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie!

    Zarejestrowałam się, bo chcę się poradzić osób, które mają wyobraźnię i doświadczenie większe aniżeli ja mam

    Muszę wykończyć i umeblować pokój dzienny tak, by dobrać do siebie:
    - podłogę (bardzo bym chciała jasną, jak najjaśniejszą)
    - schody
    - drzwi wewnętrzne
    - komody

    Wszystko determinują okna ZŁOTY DĄB już nie do zmiany.

    Bardzo proszę o Wasze zdania, pomysły. Może już mieliście z czymś takim do czynienia. Sama się w tym gubię, a na projektanta niestety mnie nie stać

  3. #863

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Mam pewien problem z doborem szeroko rozumianego cokołu.
    Wiem, że to moja winę ze doprowadziłem do takiego stanu ale jest jak jest.
    Mianowicie w przedpokoju mam płytki kolor waniiowo-szarawy (Pure Vanilla stagresu), przedpokój łączy się z salonem gdzie mam płytki noce naturale do tego wszystkiego drzwi wewnętrzne z ościeżnicami mam w kolorze mahoń i teraz mam pytanie jakie dobrać to tego listwy przypodłogowe czy cokoły?
    Czy oddzielnie do przedpokoju i salonu? czy jednak takie same? no i jaki kolor? Kolor na ścianach planuje w szarościach, meble w nowoczesnym stylu. Wstępnie mam trzy koncepcje
    1. białe listwy z mdf-u na całości
    2. w salonie listwy dobrane do koloru podłogi czyli jakiś orzech pewnie, a w przedpokoju no właśnie jaki? biały czy może mahoń pod kolor ościeżnic, a może jeszcze inny?
    3.salon pod kolor podłogi, przedpokój cokół z płytek podłogowych, tylko tu gorzej z wykończeniem, bo oryginalnych cokołów do tych płytek niema a cięte z płytek trzeba by pewnie wykończyć listwą, a to chyba by nadało przemysłowego charakteru temu pomieszczeniu i chyba nie za ciekawie by wyglądało.

    Bardzo proszę o poradę bo jestem w totalnej kropce a czasu na podjęcie decyzji bardzo mało.

    pozdrawiam

    ps dla zobrazowania sytuacji łączenia się przedpokoju z salonem pożyczyłem od kogoś zdjęcie(mam nadzieje, że się ta osoba nie pogniewa). Nawet kolory trochę podobne

    http://img259.imageshack.us/img259/6104/pict0018za.jpg

    dokładnie to takie

    http://www.myway-paradyz.com/kolekcj...atyna_198x1198
    i
    http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...9QEwAw&dur=463

    i drzwi
    http://www.drzwivasco.pl/Images/prod...LineMahon5.jpg
    Ostatnio edytowane przez Magik Cz-wa ; 23-01-2013 o 09:53

  4. #864

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasadena Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie!

    Zarejestrowałam się, bo chcę się poradzić osób, które mają wyobraźnię i doświadczenie większe aniżeli ja mam

    Muszę wykończyć i umeblować pokój dzienny tak, by dobrać do siebie:
    - podłogę (bardzo bym chciała jasną, jak najjaśniejszą)
    - schody
    - drzwi wewnętrzne
    - komody

    Wszystko determinują okna ZŁOTY DĄB już nie do zmiany.

    Bardzo proszę o Wasze zdania, pomysły. Może już mieliście z czymś takim do czynienia. Sama się w tym gubię, a na projektanta niestety mnie nie stać
    Ten złoty dąb nic nie szkodzi jakie są przy nim parapety? podłogę i schody zrób jasną skoro chcesz to nie będzie się gryzło oto przykład:
    http://www.barlinek.com.pl/smaki_zyc...e,38,info.html

  5. #865
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pasadena

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-230
    Posty
    16

    Domyślnie

    Dzięki, w**owe!

    Podłoga mi się podoba. Idąc dalej, jak widzi się do tego biała listwa przypodłogowa i białe drzwi wewnętrzne? Trochę boję się zbyt wielu kolorów drewna...

  6. #866
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Welonka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Białe raczej nie bardzo, za zimne.

  7. #867
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Nic nie za zimne!
    Pasadeno - białe drzwi i listwy będą bardzo ok. Pilnuj tylko spójności stylistycznej.

  8. #868
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jazzy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam,
    proszę o opinię wszystkich, którzy posiadają drzwi wewnętrzne w kolorze BIAŁYM.
    Czy one naprawdę z biegiem czasu tak się brudzą, czy nawet żółkną?
    Przymierzam się do drzwi Pol-Skone Etiuda (białych, rzecz jasna ) Może ktoś z Was takie posiada?
    Będę wdzięczna za odpowiedzi
    komentarze

    dziennik budowy

    My home is my castle.

  9. #869
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Domyślnie

    witam

    prosze poradzcie jaki kolor ścian zrobić. Planuje jasne szarości w całym domu. Na większości scian bardzo jasny a ścianę przy schodach ciemniejszą. Tu zestawienie kolorów które biore pod uwagę. Te duże to płytki które będą w wiatrołapie i częsciowo otwartej kuchni


  10. #870
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    S 0500N to biały kolor, lekko cieplejszy niż klasyczna biel - różnicę między 500N a bielą widać tylko wtedy, gdy są obok siebie
    Jeśli Ci to nie przeszkadza, wybierz go, a ciemniejszy S1500 lub jeśli nie boisz się takiej ciemnej farby (jasno tam jest?) 2000N. Jakiego koloru masz/planujesz drzwi i listwy?

  11. #871
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Domyślnie

    dzieki Joliska za odpowiedz. Planuje cały dom w takich kolorach. Doł jest dobrze doświetlony ale korytarz u góry już nie tak bardzo. Drzwi planuje nowoczesne z dużym przeszkleniem,dębowe bejcowane na ciemno (ciepły brąz) rozważałam białe ale nie udało mi się przekonać męża. Na dole jest tylko jedna para drzwi. Do wiatrołapu i do kuchni będą z mlecznego szkła. Rozważałam kolory 1000 i 2000 ale boje sie zeby nie było mdło. Chyba faktycznie dobrze będzie wyglądać złamana biel ? jak sie ma s500 do ral 9010? orientujesz sie może? bo takie mam parapety (sufit śnieżno biały)

    edit. listwy? hmm czy lepiej zrobić jaśniejsze jak podłoga czy ciemne jak drzwi???

  12. #872
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    natex

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Posty
    3

    Domyślnie Jaki kolor drzwi wewnętrznych do gresu ochra? Pomocy!

    Witajcie,

    Jestem w trakcie kapitalnego remontu - śledzę to forum od jakiegoś czasu i dało mi bardzo dużo pomysłów, ale teraz utknęłam. W ciągu 2 dni muszę wybrać kolor drzwi. W przedpokoju, kuchni i łazience będzie Paradyż Woodentic Ochra

    Natomiast w pokojach - parkiet w kolorze sosny.

    Wnętrza będą w stylistyce raczej loftowej i skandynawskiej. Mieszkanie ma dwa pokoje i kuchnię, 64 metry.

    Jakie drzwi wewnętrzne będą pasować? Czy wenge to dobry pomysł?

    Pozdrawiam i dzięki!

  13. #873
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Semiro, myślę, że mniejszym złem będą jednakowe listwy w kolorze drzwi niż dodatkowy podział listwami dopasowanymi do podłóg

    Natex, styl loftowy i skandynawski to dwa zupełnie różne style Do sosnowego parkietu pięknie będą wyglądać białe drzwi, z gresem drewnopodobnym gorzej ...

  14. #874
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pasadena

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-230
    Posty
    16

    Domyślnie

    Joliska,
    dzięki serdeczne za odpowiedź!

    Jazzy,
    ja dziś mam białe drzwi. Już 7 lat. Nic a nic nie zżółkły. Ale jestem już po tym czasie mądrzejsza o to, by nie kupować bardzo fikuśnych z wgłębieniami. Zbiera się w rogach kurz i wygląda to fatalnie, jeśli się na bieżąco nie myje. Ja też będę teraz kupować białe ale jak najprostsze. Nie boję się, że zżółkną.

    Semiro,
    jak dla mnie to listwy w kolorze drzwi.

  15. #875
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    natex

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Semiro, myślę, że mniejszym złem będą jednakowe listwy w kolorze drzwi niż dodatkowy podział listwami dopasowanymi do podłóg

    Natex, styl loftowy i skandynawski to dwa zupełnie różne style Do sosnowego parkietu pięknie będą wyglądać białe drzwi, z gresem drewnopodobnym gorzej ...
    Dziękuję ślicznie! Chodziło mi ciut bardziej o loft zatem.
    A czy są jakieś drzwi pasujące i do sosnowego parkietu, i do gresu drewnopodobnego Woodentic Ochra? Czy np. wenge jest dobrym pomysłem? A może bardziej dąb?

  16. #876
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Domyślnie

    dziewczyny niby macie racje ale... Musze przejrzeć inspiracje gdzie są ciemne listwy na jaśniejszej podłodze. W górnym korytarzu będzie to lepiej wyglądać bo tam jest 7 par drzwi w niedużych odstępach, Na dole już mi to nie pasuje., Tam jest jedna para dzwi zaraz przy wiatrołapie i dziwnie (chyba) będzie wyglądać jak wszędzie zrobie przez to ciemne listwy.
    jeszcze pytanie? czy tam gdzie płytki się stykają z panelami zrobić cokoły drewniane na całośc czy tam gdzie płytka zrobić z płytki?

    edit.natex a możesz wrzucić zdjęcie jak ma ten parkiet wyglądać? bo jak przeglądam na necie to różnie kolory mi wyskakują. Ja bym wenge napewno nie zrobiła. Chyba coś najbliżej kolorem do tej płytki. Może sosnowe pobejcowane na ciemniejszy?
    Ja np mam panel który wygląda jak deska dębowa i drzwi robie w fornirze dębu bejcowany na ciemno. Mnóstwo jest fajnych drzwi ciemnych ale wszystkie są w fornirze orzecha a moim zdaniem usłojenie orzecha gryzie sie z dębowym.
    Ostatnio edytowane przez Semira_ ; 26-01-2013 o 21:04

  17. #877
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Wenge jest fatalnym pomysłem Moim zdaniem nie możesz wybrać drzwi aż tak odbiegających od sosny... A że woodentic i sosna bardzo się od siebie różnią, nie możesz mieć drzwi w żadnym z tych kolorów... Okna masz białe? jakie meble planujesz?

  18. #878
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    natex

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Wenge jest fatalnym pomysłem Moim zdaniem nie możesz wybrać drzwi aż tak odbiegających od sosny... A że woodentic i sosna bardzo się od siebie różnią, nie możesz mieć drzwi w żadnym z tych kolorów... Okna masz białe? jakie meble planujesz?
    @joliska: okna muszą być białe. meble w jednym pokoju będą czarnobrązowe, w drugim białe. białe drzwi wydają się oczywistym wyborem, ale boję się, że nie dam rady przekonać do nich narzeczonego. ;( więc próbuję znaleźć pomysł na jakieś drewno jako plan awaryjny. może ciemny orzech?

    @semira: o usłojenie martwić się nie chcę, zależy mi tylko na niegryzącym kolorze. ten woodentic ma ciepłą tonację, wpada momentami w czerwień:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Gres-szkliwiony-65-5x16-Paradyz-WOODENTIC-ochra-113515.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	74,8 KB
ID:	165131

    jaki jest ostateczny werdykt?

  19. #879

    Domyślnie

    Pomocy Będziemy mieli w domu białe drewniane okna, jasną drewnianą podłogę (kolor jesion jasny albo podobny). I teraz pytanie - jakie drzwi i parapety? Na dole salon z aneksem, drzwi tylko do WC, na górze sypialnie plus łazienika. Czy drzwi lepiej białe czy w kolorze podłogi? Myślałam o parapetach w kolorze podłogi, ale teraz się zastanawiam jak to do okien będzie pasowało... Aha, ściany jasne, w bieli/kremie/jasnym beżu - chcemy zrobić wystrój w stylu skandynawskim.
    Ostatnio edytowane przez Stoliczek ; 29-01-2013 o 14:11

  20. #880

    Domyślnie

    Cytat Napisał natex Zobacz post
    @joliska: okna muszą być białe. meble w jednym pokoju będą czarnobrązowe, w drugim białe. białe drzwi wydają się oczywistym wyborem, ale boję się, że nie dam rady przekonać do nich narzeczonego. ;( więc próbuję znaleźć pomysł na jakieś drewno jako plan awaryjny. może ciemny orzech?

    @semira: o usłojenie martwić się nie chcę, zależy mi tylko na niegryzącym kolorze. ten woodentic ma ciepłą tonację, wpada momentami w czerwień:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Gres-szkliwiony-65-5x16-Paradyz-WOODENTIC-ochra-113515.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	74,8 KB
ID:	165131
    Wyskoczyłam jak Filip z konopii, ale miałam ten sam problem Kompromisem okazały się drzwi Porty w kolorze akacja miodowa. Trzeba zobaczyć na żywo. Ten kolor pogodzi jasne drewno z drewnopodobnymi płytkami
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi-wewnetrzne-porta-i_6045.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	165793
    Drzwi w tym odcieniu będą ciemniejsze od sosny, ale jaśniejsze od ochry na podłodze - nie będzie monotonnie, ale jednocześnie w tonacji.
    Ale najlepiej by było, żebyś wzięła kawałek płytki, deskę i sama poprzymierzała do próbników sklepowych.
    W sumie nie wiem, jak by się ten kolor miał do mebli - ciemnych i białych?
    Niezła zagwozdka
    Ostatnio edytowane przez Kamila_len ; 29-01-2013 o 16:08

Strona 44 z 80