dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 80
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 1585
  1. #1141

    Domyślnie

    Witajcie, podpinam się pod temat kolorystyczny.
    Zastanawiam się jak pomalować salon, mianowicie chciałabym kolor jaśniejszy przełamać na którejś ścianie ciemniejszym odcieniem.
    Kolor główny jaki mi się podoba to ten (zdjecie zapożyczone z forum):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolor2.jpg
Wyświetleń:	488
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	268922

    A oto rzut na mój przyszły salon:
    Nazwa:  rzut gora.jpg
Wyświetleń: 1124
Rozmiar:  2,9 KB

    Pomyślałam sobie, ze ciekawiej salon będzie wyglądać poprzez pomalowawanie którejś ściany na ciemniejszy kolor. Nie bardzo wiem którą . Poradzcie mi proszę

  2. #1142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zdcyduj się czy wynajmujesz architekta czy nie?

  3. #1143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    zdcyduj się czy wynajmujesz architekta czy nie?
    Zdecydowałam, ze nie Przynajmniej na razie

  4. #1144

    Domyślnie

    Cytat Napisał inga_p Zobacz post
    Moim zdaniem też trzeba zerwać tapety. To długo nie zajmie, a kupienie farby i odmalowanie to lepsze rozwiązanie niż remont za jakiś czas, bo tapeta na pewno odejdzie, więc lepiej zrobić to teraz, jak jesteś na etapie odnawiania mieszkania. Farby można znależć w przywoitej cenie, a pomalować można samodzielnie.
    wierka, inga_p - dziękuję za komentarze.

    Faktycznie pozbędę się tej tapety. Problem jest taki, że to mieszkanie miało nierówne ściany i poprzedni właściciele opakowali je karton-gipsem. W związku z tym, jeśli zedrę tapety trzeba będzie szpachlować ... i dopiero malować

    Chyba są tylko dwa rozwiązania: położyć nową tapetę na istniejącą, albo pokryć farbą tą tapetę. Skłaniam się do zamalowania na kolor istniejącej tapety. Spróbowałam pomalować fragment na biało na łączeniu i nie odchodzi na brzegach. Co mi radzicie ?!

  5. #1145

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asiu1a Zobacz post
    wierka, inga_p - dziękuję za komentarze.

    Faktycznie pozbędę się tej tapety. Problem jest taki, że to mieszkanie miało nierówne ściany i poprzedni właściciele opakowali je karton-gipsem. W związku z tym, jeśli zedrę tapety trzeba będzie szpachlować ... i dopiero malować

    Chyba są tylko dwa rozwiązania: położyć nową tapetę na istniejącą, albo pokryć farbą tą tapetę. Skłaniam się do zamalowania na kolor istniejącej tapety. Spróbowałam pomalować fragment na biało na łączeniu i nie odchodzi na brzegach. Co mi radzicie ?!


    Asiu1a, myślę, że zamalowanie też będzie dobrym pomysłem, skoro farba nie odchodzi, to możesz jechać całość. Ja bym się osobiście składania do zerwania tej tapety, choć faktycznie, szpachlowanie jest dość czasochłonne, wszystko zależy od Twoich możliwości czasowych i finansowych....

  6. #1146
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzychu401

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-136
    Posty
    5

    Domyślnie

    Przy ostatnim remoncie nie byłem pewien koloru, więc pomalowałem kawałek ściany i na szczęście to było to. Ale prawie zawsze kolor jest inny w pomieszczeniu już po pomalowaniu ścian niż na etykiecie puszki.

  7. #1147

    Domyślnie

    Ja pomalowałabym tę pod którą stoi kanapa albo tę po drugiej stronie

  8. #1148

    Domyślnie

    Witajcie!

    Jaki kolor gresu do przedpokoju i kuchni zaproponowalibyście to tego koloru paneli?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	laminate-grandeur-601-hermitage-oak.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	270519

    Nie chciałabym, aby w mieszkaniu panowały "egipskie ciemności"
    kuchnia w kolorze białym z czarnym blatem, ściany w przedpokoju w kolorze ecru lub podobnym.

    Z góry dziękuję za pomysły

  9. #1149
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tolanowak

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łowicz
    Kod pocztowy
    99-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wiem, że coraz to bardziej modne są rozwiązania minialistyczne, ale ja mam ochotę skusić się na połączenie brązowych rustykalnych mebli z nowoczesnym dekorem biel i czerń - myślicie, że to ma szanse dobrze wyglądać?
    Zakaz reklamowania na forum Muratora - 2.4

  10. #1150

    Domyślnie

    Cytat Napisał tolanowak Zobacz post
    Wiem, że coraz to bardziej modne są rozwiązania minialistyczne, ale ja mam ochotę skusić się na połączenie brązowych rustykalnych mebli z nowoczesnym dekorem biel i czerń - myślicie, że to ma szanse dobrze wyglądać?
    myślę że nie powinno być problemu

  11. #1151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał tolanowak Zobacz post
    Wiem, że coraz to bardziej modne są rozwiązania minialistyczne, ale ja mam ochotę skusić się na połączenie brązowych rustykalnych mebli z nowoczesnym dekorem biel i czerń - myślicie, że to ma szanse dobrze wyglądać?
    Sama prawdpodobnie pójdę w modern rustic. Może z kolorowymi elementami boho

    Szarości mnie nie przekonują, chociaż podobają u innych, zaś na minimalizm jestem za dużym bałaganiarzem.

  12. #1152

  13. #1153

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Sama prawdpodobnie pójdę w modern rustic. Może z kolorowymi elementami boho

    Szarości mnie nie przekonują, chociaż podobają u innych, zaś na minimalizm jestem za dużym bałaganiarzem.
    Zaintrygowałaś mnie

  14. #1154

  15. #1155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fonio Zobacz post
    Zaintrygowałaś mnie
    Pustaki Pustaki zrób albo repliki

  16. #1156

    Domyślnie

    Witam, mam takie pytanie odnośnie kuchni i salonu. Meble kuchenne będą - w białym połysku (szafki górne i dwa słupki) oraz w macie (kolor -jasne drewno) i tu moje pytanie... ciągle myśle nad kolorem blatu (myślałam nad jakimś beżem /chciałabym czarny ale boje się że będzie masakra w utrzymaniu czystości), nad kolorem ścian, płytek podłogowych (tu myśle nad 60x60 poler beż) i płytki nad blatem 60x60 białe ... ale nie wiem czy to dobrze będzie się komponowało. No i nasuwa się pytanie o salon, nie mam pomysłu;/ bardzo mi się podobają grafitowe narożniki, ale chciałabym jakąś spójność zrobić z salon-kuchnia. Przeszyłam projekty. PozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	39,6 KB
ID:	272653Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekty_domow_dom-miniaturka-n-ver-2_parter__706.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	11,9 KB
ID:	272654 O łazience na dole to już nie wspomnę.

  17. #1157
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katia.katia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Zielone Wzgórze
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Sama prawdpodobnie pójdę w modern rustic. Może z kolorowymi elementami boho

    Szarości mnie nie przekonują, chociaż podobają u innych, zaś na minimalizm jestem za dużym bałaganiarzem.
    Ja chwilowo nie mogę zdecydować się na podłogi, ale szerokie listwy z mdf wyglądają najlepiej moim zdaniem. Mi szarości podobają się i to bardzo, minimalizm owszem. Ale tekstem o bałaganiarzu nakłoniłaś mnie do refleksji Bo ja mam to samo i zaczynam weryfikować moje wyobrażenie o domu po remoncie.

  18. #1158
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    meblownik

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Kępno
    Kod pocztowy
    63-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Też tak zrobiliśmy z żoną i niestety pomalowany mały kawałek inaczej wyglądał jak cała ściana. Inaczej rozkłada się światło na małym kawałku a inaczej na całej ścianie. Dobry sposób to dobór kolorów kontrastujących wtedy nawet jeżeli odcień nie jest tym, który miało się w zamyśle to jest to nie zauważalne. U nas mocne ciemne brązy drzwi, futryn itp oraz ściany ecru, podłoga - płytki piaskowe i dekoracje z mocnej, żywej zieleni - efekt piorunujący.

  19. #1159
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marta34

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-001
    Posty
    44

    Domyślnie

    Teraz to już chyba kwestia gustu, widzę że wszystko jest modne i każdy styl da się połączyć - tylko z głową. Ja mam skandynawskie klimaty polączone trochę z prowansalskim stylem, nie brakuje nowoczesnych elementów i trochę retro by się znalazło. Szczerze to wszystko dobrze się komponuje. Jedyne czego nie lubię to łączenia kolorów ostrych z ostrymi np. pomarańcze z zielenią albo czerwień z żółtym - bezsens, ale i czasem na takie wariacje znajdą się mądre rozwiązania.

  20. #1160

    Domyślnie

    Cytat Napisał darecki11 Zobacz post
    Ja mam ciemne panele i śnieżnobiałe listwy przypodłogowe i jest ok
    Ja też chcę tak zrobić- ciemne panele i białe listwy przypodłogowe i drzwi
    wolałabym co prawda ciemne drzwi, ale czy takie "samotne" białe listwy będą dobrze wyglądać...? jak myślicie?

    A rozwijając "wizję": mam salon połączony z kuchnią i hollem
    chcę położyć ciemne płytki gresowe imitujące drewno w salonie i hollu, do tego biała listwa przypodłogowa i białe drzwi
    okna i parapety mam orzech
    kuchnia będzie biała na połysk górne szafki i dół coś jak wenge, na podłodze jasne płytki
    z kolei w salonie dla przeciwwagi meble będą jasne, jeszcze nie wiem, czy białe, czy jakieś drewno jasne
    jak myślicie, będzie to OK ?
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 17-08-2014 o 19:35

Strona 58 z 80