dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 80
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 1585
  1. #1201

    Domyślnie

    Cześć wszystkim chwiałbym Was bardzo prosić o opinię. Drzwi mam w kolorze dębu szkarłatnego/merbau royal (ciemne wzorniki) i chciałbym podłogę w podobnym kolorze a meble z kolei w kolorze dębu truflowego. Jak uważacie czy te kolory pasują do siebie czy gryzą mocno? Czy takie połączenie ma sens?

    Ostatnio edytowane przez Daro_ufo ; 03-11-2014 o 12:37

  2. #1202
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BogdanNalej
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-004
    Posty
    40

    Domyślnie

    sorry ale mi to sie strasznie gryzie jakoś... jak szarości to szarości... jak brązy to też te odcienie raczej... do szarego można tez bardziej w czerń iść ale nie brąz...

  3. #1203

    Domyślnie

    Tu nie ma za co przepraszać Zdjęcie jest dosyć mocno przekłamane ten jasny kolor wygląda mniej więcej tak w rzeczywistości:



    To jaki kolor podłogi wybrać w takim wypadku?

  4. #1204
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zapewne
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    14
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam, mam problem z wyborem paneli do salonu listw przypodłogowych oraz drzwi wewnętrznych. Uważam, że już trochę za bardzo namieszałam z kolorami drewna i chciałabym to trochę uspokoić. Okna i drzwi zewnętrzne oraz parapety sa w kolorze złotego dębu, blat w kuchni dąb canyon, boki i doły mebli kuchennych trochę jaśniejsze. Płytki takie same są w kuchni jadalni i korytarzu - arkesia beige. Chciałabym panele do salonu zakupić jasne, może dąb sudański z krono? listwy przypodłogowe w kolorze jesionu i drzwi wewnetrzne też jesion (np. z dre). Czy to bedzie pasować? Jakie listwy przypodłogowe - będą wszędzie i na panelach i na płytkach?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140915_181349.jpg
Wyświetleń:	572
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	287468Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140927_190724.jpg
Wyświetleń:	499
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	287469Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141016_144326.jpg
Wyświetleń:	756
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	287470

  5. #1205
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pralkafrania

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    67-120
    Posty
    6

    Domyślnie

    A jaki kolor mają meble? Malowanie już skończone czy nadal nie możesz się zdecydować

  6. #1206
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zapewne
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    14
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Meble planuję białe z elemntami jasnego drewna. Kolor w salonie: jasny szary i jasny beż, na korytarzu nie mam pojęcia co wymyślić.

  7. #1207

    Domyślnie

    nie za jasno będzie w tym pokoju? a może inaczej: za mdło? można też dodać jakieś bardziej wyraziste dodatki żeby przełamać tę biel i szarość

  8. #1208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Nie istnieje coś takiego jak "za biało"

    Drzwi i listwy wzięłabym białe - będą wyglądać bardziej klasycznie i elegancko

  9. #1209

    Domyślnie

    Pytanie odnośnie podłogi w kuchni - meble biel na wysoki połysk, blat czarny z drobinkami
    Chciałabym coś jasnego na podłogę, ale nie mogę znaleźć czegoś co mi się spodoba, może pokażecie co macie u siebie, co polecacie ?
    Wymiary min 40/40

  10. #1210

    Domyślnie

    Proste pytanie ode mnie:

    Jaki kolor sofy do betonowych ścian?

    Byłem przekonany do czerni, jednak po wielu godzinach przemyśleń już sam nie wiem. Może lepiej czymś przełamać szarości? Czerwień, turkus - będzie pasować?

  11. #1211

    Domyślnie

    Cytat Napisał jogarek Zobacz post
    Proste pytanie ode mnie:

    Jaki kolor sofy do betonowych ścian?

    Byłem przekonany do czerni, jednak po wielu godzinach przemyśleń już sam nie wiem. Może lepiej czymś przełamać szarości? Czerwień, turkus - będzie pasować?
    Do betonów każdy kolor sofy będzie pasował. Pytanie tylko co dalej z tym zrobisz... Jeśli lubisz żywe kolory to jak najbardziej, w końcu to Ty masz się tam dobrze czuć. Szarości betonu, czarna sofa - pewnie byłoby elegancko ale czy dobrze będziesz się czuć w takim wnętrzu??
    To Twój azyl i miejsce odpoczynku.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  12. #1212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie









    ]

  13. #1213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jatamen Zobacz post
    łączenie dwóch tych samych rodzajów drewna może powodować mdłość szczególnie jeżeli są to panele czy mdfy.
    Ja tak kiedyś w domu miałam - wydawało się idealnie zestawione, a okazało że jest to lipa wymoczkowata...

  14. #1214
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zapewne
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    14
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Wybrałam panele dąb sudański i jestem zadowolona, listwy mdf w kolorze paneli na cąłym parterze i całkiem dobrze to wygląda. Drzwi zamówione w kolorze jesionu. Będzie jasno i mdło - to będzie baza pod wykończenie. Wyrazistym elementem będzie kominek obudowany grafitowym kamieniem i narożnik, też ciemnoszary. I na razie tyle, nad resztą myślę.

  15. #1215
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Ja może trochę z innej beczki - szukam mebli (nie ukrywam, że raczej systemówek, a raczej firmy, która je produkuje), które będą miały ZWYKŁY drewniany kolor, nie żadne dęby sonomy, ani wenge, tylko w zwykłym dębie, takim żywym i soczystym. Chodzimy po wszelkich meblowych w okolicy, i wszędzie tylko mdło i mdło - może ktoś pomóc?

  16. #1216

    Domyślnie

    Najnowsze trendy nigdy mnie nie interesowały. Jednak ostatnio to, co mi się najbardziej podoba, czyli białe wykończenie wnętrz powraca do łask. Wygląda na to, że będę miała modne mieszkanie. Ja uważam, że w wystroju wnętrz należy kierować się własnymi gustami.

  17. #1217
    Banned
    T-ownik

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    40-095
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał joanna_a Zobacz post
    Najnowsze trendy nigdy mnie nie interesowały. Jednak ostatnio to, co mi się najbardziej podoba, czyli białe wykończenie wnętrz powraca do łask. Wygląda na to, że będę miała modne mieszkanie. Ja uważam, że w wystroju wnętrz należy kierować się własnymi gustami.
    Nie da się ukryć Joanno. Tylko do białego mieszkania musisz mieć wykończenie mądrze dobrane, bo jest na t.zw. tapecie. Sam jestem fanem stylu skandynawskiego, bo pozornie zimny może być jednak bardzo przytulny.

  18. #1218

    Domyślnie

    Hej,

    Mam dylemat z wyborem płytek do małej łazienki 5,2 m2. Spodobały mi się Villeroy & Boch Lucerna Gray:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Villeroy & Boch Lucerna Gray.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	293383

    Łazienka ma mieć mniej więcej taki układ (płytki mają przypadkowe kolory, bo to darmowy program):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt_Top_57.jpg
Wyświetleń:	341
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	293384

    V&B Lucerna występują w dwóch rozmiarach: 35x70 oraz 45x90. Rozważam mniejsze położyć na ścianę, większe na podłogę, ale wydaje mi się, że będzie ponuro. Zastanawiam się nad płytkami drewnopodobnymi na podłogę, ew. dodatkowo na obudowę wanny i geberitu. Jakie płytki by pasowały do tej szarości?

    Istotny jest też fakt, żeby wykorzystać przestrzeń nad geberitem i zrobić tam zabudowę z szafkami. I tu jest problem: czy znacie jakieś płytki drewnopodobne do których stolarz bez problemu dobierze fornir, żeby komplet do siebie pasował?

    A może lepiej zrobić całą zabudowę geberitu z drewna (łącznie z dołem)? Nie wiem jak pogodzić pracę glazurnika, który zamontuje stelaż, z pracą stolarza, który miałby ten stelaż obudować drewnem. Ma to sens, czy za duże ryzyko, że się nie dogadają i wyjdzie kaszana?

    Wymyśliłem takie wersje:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt_Bok_54.jpg
Wyświetleń:	245
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	293385 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt_Bok_56.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	293386 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt_Bok_57.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	293387

    Pomóżcie pls. Co o tym sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez Sniper ; 09-12-2014 o 16:00

  19. #1219

    Domyślnie

    Zestawienie na pewno będzie wyglądać lepiej z kolorem płytek jaki dałeś w próbniku. Szkoda, że nie dałeś też tego drewna do porównania. O ile nie będzie za ciemny tylko wpadał w tonację tej szarości to zestawienie bardzo udane i nie wydaje mi się, żeby mogło być ponure. Przeciwnie, im lepsza imitacja drewna tym bardziej je ożywisz "naturą"

  20. #1220

    Domyślnie

    Połączyłem 4 kolory dla porównania. Który zestaw pasuje najlepiej?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Villeroy & Boch Lucerna + Marazzi Treverkhome.jpg
Wyświetleń:	995
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	293818

Strona 61 z 80