dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 72 z 80
Pokaż wyniki od 1.421 do 1.440 z 1585
  1. #1421
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rustler

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    mieszkam w bloku i okna standardowo są w kolorze białym, za to podłogi mam w odcieniach jasnego i ciemnego orzechu, drzwi wejsciowe i do pokoi tez ciemny orzech i wyglada to calkiem fajnie

  2. #1422

    Domyślnie

    urządź sobie mieszkanie według własnego gustu, a nie się innych słuchasz. tobie ma się wnętrze podobać, a nie grupie nieznajomych ci osób.

  3. #1423
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    magdda155

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-002
    Posty
    2

    Domyślnie

    A co sądzicie o dwóch różnych kolorach i teksturach mebli w kuchni? np. meble czarno-białe, część gładka a część chropowata? Jestem w trakcie planowania remontu kuchni i szukam inspiracji. ostatnio znalazłam jakiś artykuł o trendach na ten rok (strona się nazywała mieszko my czy jakoś tak) i właśnie pisali tam, ze w tym roku takie rozwiązania są modne. w sumie mi się to podoba, ale mam wątpliwości co do utrzymania czystości - raz, że część mebli będzie biała, a dwa, że boję się, że w te chropowate części trudno będzie wyczyścić z tłuszczu

  4. #1424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pytanie czy chcesz mieć kuchnię, która za 5 lat będzie niemodna?

  5. #1425
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sienka

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-403
    Posty
    5

    Domyślnie

    jednak kuchnia to pomieszczenie którego raczej nie remontuje się co rok czy co dwa, więc lepiej postawić na bardziej ponadczasowe wzory. Jesli zalezy ci na rożnorodności to chyba lepiej już fantazjować z kolorystyką.

  6. #1426
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    magdda155

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Super, dziękuję za Wasze rady Na pewno to jeszcze przemyślę

  7. #1427
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    anulka7071

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    właśnie jestem na etapie remontu salonu/tzw dużego pokoju.

    Opis w skrócie:
    Pokój ma ok 25 m,
    strona domu- wschodnia - mało nasłoneczniona
    podłoga- sosna ( po zrobieniu ścian będzie cyklinowana i lakierowana)

    I teraz tak:
    3 ściany zostały pomalowane na ZIARNO SEZAMU od duluxa, czwarta ściana ( na ktorej ma wisieć tv) w zamyśle miał być kłądziony kamień dekoracyjny biały, jednak po głębszych namysłach zrezygnowaliśmy z tego pomysłu ( ściana ma ponad 5 metrów napewno kamień by prztłoczył cały pokój), więc stanęło na farbę tylko w innym kolorze. I tu powstało pytanie JAKI KOLOR? Zastanawialiśmy się między solidnym szarym beżem z duluxa a może pójść w kierunku koloru delikatnej czekolady, co wybrać by do lakierowanej sosny na podłodze a delikatnego bialo żółtego koloru na innych trzech ścianch?

    Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto pomoże duszyce której zabrakło wyobraźni

  8. #1428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a musi być w innym kolorze?

  9. #1429

    Domyślnie

    Mieszkanie: stolarka okienna plus okładzina balkonu w kolorze jak poniżej, niewątpliwie ciepłym. Drzwi wewnętrzne będą białe, ściany póki co białe lub jasno szare. Okna balkonowe wschód, te małe z boku południe. Czy do tego zestawu będą pasowały panele w chłodnej, jasnej tonacji? Coś na podobieństwo Balterio Dąb jedwabny Stretto albo Classen Verden śnieżnny.. Meble od białego do grafitowego planuję. Teraz zauważyłam, że obok wejścia na balkon z tzw. salonu jest pionowy panel w kolorze stolarki.

    .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF4868.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	353363Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF4871.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	353364

    Pozdrawiam
    Kasia

  10. #1430
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tutaj jasna podłoga i ciepła stolarka:





  11. #1431

    Domyślnie

    Dzięki Elfir, jesteś niezawodna

  12. #1432

    Domyślnie

    Witam,
    W nowym domu planuję kuchnie w odcieniu szarości (jak w załączeniu). Będzie ona otwarta na strefę dzienną i jadalnię. Okna -kolo biały, drzwi wewnętrzne i tu rodzi się pytanie??? Najprostsza forma białe, ale przy moim pupilu jest to nierealne...proszę o sugestię jaki odcień drzwi i podłogi do takiego zestawienia - okładzina w "komunikacji" - jasno szare kafle rozmiar http://www.tubadzin.pl/meguro-1a

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bardzo-modne-połaczenie-szarego-lakieru-z-drewnem.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	48,9 KB
ID:	353750

  13. #1433

    Domyślnie

    Hmmm... a może takie płytki w kuchni i dobrać jakiś panel podłogowy i drzwi w tym kolorze? Czy nie będzie za mdłe połączenie? Jak widzicie do tego białe listwy przypodłogowe?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bilbao-pino-50x50-.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	14,2 KB
ID:	353753

  14. #1434
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Fiku-Miku
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-983
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja uważam, ze najlepiej wygląda jak drzwi i okna są w jednym kolorze. Podłogi mają pasować tonacją a listwy mają być dobrane do podłóg.

  15. #1435
    Banned
    Erko43

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    98

    Domyślnie

    Fiku Miku ma chyba rację dobór w takim układzie będzie najlepiej wylądał

  16. #1436
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    halina156

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-678
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja zawsze przy malowaniu ścian próbuję kolory na kawałku ściany - w sklepach z farbami są małe próbki specjalnie do tego celu. Przecież zupełnie inne światło jest w sklepie, a zupełnie inne w domu - kolor może być przekłamany.

  17. #1437

    Domyślnie

    Macie racje, biała listwa przy panelach, bądź szarych kaflach byłaby przesadzona, ale na drzwi białe nie mogę sobie pozwolić :/
    Pomimo białych okien, skłaniam się do drzwi drewnopodobnych np. DRE kolo złoty ryfla Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dre.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	355014

  18. #1438

    Domyślnie

    Co byście doradzili w kwestii wyboru paneli podłogowych? Problem polega na tym, że mam dużą szafę pod zabudowę w pokoju w kolorze, no właśnie nie wiem dokładnie co to za kolor, taki ciepły, wręcz lekko rudawy brąz, coś pomiędzy olchą a orzechem jasnym. Nie chce jej zbytnio malować, tym bardziej wymieniać. Czy lepiej dopasować kolor paneli pod tą szafę, żeby chociaż w podobnej tonacji były, czy nie będzie się to zbytnio zlewać? Wiadomo, że identycznego koloru nie znajde. Czy może położyć zupełnie inne, jakieś jasne? Komoda i szafka pod rtv będą białe do tego grafitowa kanapa.

  19. #1439

    Domyślnie

    Radzę dobrać panele pod kolor szafy, nie powinna się rzucać w oczy, zwłaszcza jeżeli w pokoju będą jeszcze meble z innego zestawu. Gama kolorów jest szeroka, z pewnością ci się uda coś znaleźć Powodzenia

  20. #1440

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magośka Zobacz post
    No właśnie, mam problem, bo wiem czego chcę, ale głupieję biorąc do ręki wzornik czy stając przy szafie kolorów.
    Tym bardziej, że wiem, że na małych próbkach oko może się oszukać (mojej koleżance wyszła wściekła neonowa zieleń zamiast jasnego pastelowego koloru)
    Słyszałam, że dobrym sposobem jest zamówienie małej próbki i pomalowanie kawałka ściany- czy ktoś tak robił?- czy to się sprawdza? Co z tym zrobić-jeżeli kolor jest nie ten. Może lepiej pomalować kawałek płytu KG (został mi kawałek) i przyłożyć w kilku miejscach?
    A może to wcale nie zdaje egzaminu i wybór koloru jest mimo wszelkich systemów dobierania koloru wielką loterią?
    Szczerze? Przy tak ogromnym wyborze farb (ileś tysięcy kolorów) nie zastanawiałam się zbyt długo. Miałam jakieś podstawowe typy, a reszta na żywioł, mniej więcej widzisz, a żeby się spinać z malowaniem próbkami itd... po co? ważne aby nie przesadzyć ze zbyt ożywioną kolorystyką. Do wnętrz z ciemnymi meblami jasne barwy a z białymi jasnymi meblami można pokusić się o ciemniejsze, ale jasne również będą pasować. Z jasnych wolę ciepłe odcienie.
    Pozdrawiam

Strona 72 z 80