dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 74 z 80
Pokaż wyniki od 1.461 do 1.480 z 1585
  1. #1461
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pooky

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Dobrzyca
    Kod pocztowy
    63-330
    Posty
    1

    Domyślnie

    Przeszukuje internet w poszukiwaniu opinii o panelach dąb waniliowy Swiss Krono. Czy może mi ktoś doradzić?
    Ofert pełno w necie ale nikt nie dodaje opinii. Udało mi się znaleźć kilka ciekawych informacji na tej stornie:
    [to reklama, a nie opinia]
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 22-11-2016 o 19:56

  2. #1462

    Domyślnie

    U mnie jest połączenie bardzo podobne - grafit - ale z wiśnią. Wygląda rewelacyjnie - a meble mam ciemne i też pasuje
    reklama na forum jest płatna

  3. #1463
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jan Borowy

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-642
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzunia Zobacz post
    U mnie jest połączenie bardzo podobne - grafit - ale z wiśnią. Wygląda rewelacyjnie - a meble mam ciemne i też pasuje


    Moim zdaniem kontrastujące kolory to dobre rozwiązanie. A co do samych ścian, to warto sobie obejrzeć taką wizualizację w programie komputerowym.

  4. #1464
    Banned
    bogdan525

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    38-259
    Posty
    34

    Domyślnie

    kontrasty zawsze dobrze wyglądają. W internecie jest mnóstwo inspiracji i można się na nich wzorować. Mnie bardzo podoba się połaczenie ciemnych mebli z czerwienią ścian. to idealne połączenie jak dla mnie bardzo lubię takie właśnie wnętrza
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-01-2017 o 13:34

  5. #1465

    Domyślnie

    Chciałbym aby ktoś mi poradził, za chwile urządzam mieszkanie i biorę ze sobą narożnik (kolor brąz-czekolada, skórzany), jaki kolor paneli, ścian dobrać? Dodam, ze kuchnie chce zrobić z białymi połyskującymi frontami i blatem drewnopodobnym. Macie jakieś pomysły, może zdjęcia?
    Dzięki

  6. #1466

    Domyślnie

    Kwestia koloru ścian jest super ważna! Ja bardzo lobie malować ściany a mój mąż po prostu dostaje szału kiedy znowu coś o tym wspominam. Kolory ścian mogą wpływać na nastrój. Ja sobie nie wyobrażam ściany w kolorze pomarańczowym. Nie lubię tego koloru i mnie męczy strasznie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 18-01-2017 o 11:54 Powód: linki reklamowe

  7. #1467

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogdan525 Zobacz post
    kontrasty zawsze dobrze wyglądają. W internecie jest mnóstwo inspiracji i można się na nich wzorować. Mnie bardzo podoba się połaczenie ciemnych mebli z czerwienią ścian. to idealne połączenie jak dla mnie bardzo lubię takie właśnie wnętrza
    Piękne połączenie, ale czerowny kolor jest bardzo agresyny i ni ewiem, czy bym potrafil przez dluższy czas w takim otoczeniu funkcjonowac

  8. #1468

    Domyślnie

    czerwony kolor nadaje wyrazistego charakteru, dużo bieli więc czerwień nie przytłoczy całego pomieszczenia, mi się podoba

  9. #1469
    Banned
    Apartamenty

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-083
    Posty
    3

    Domyślnie

    W kuchni chyba nie byłby zły - człowiek coś tam robi. Za to na przykład w sypialni rzeczywiście unikałbym czerwieni.

  10. #1470

    Domyślnie

    To jest jedna wielka loteria , mój piaskowy też zamienił się w " wściekłą cytrynę " , a co do wzornika - niby ma pomóc w wyborze , ale co z tego

  11. #1471
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    romjke

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-550
    Posty
    1

    Domyślnie

    Potrzebuję dobrać glazurę na ścianę pomiędzy szafkami w kuchni, nie jestem jakoś przekonany do paneli szklanych.

    Fronty z ikea - Ringhult jasno szary(nowy front), pozostałe ściany pomalowane będą vanilla cream z beckersa, natomiast podłoga będzie szara(zdjęcie).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0048798.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	8,2 KB
ID:	382305

    Blat będzie koloru bardzo ciemnego szarego

    Czym kierować się w wyborze? Myślałem nad matowymi płytkami. Pod kolor blatu podpasować się?

  12. #1472
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    możesz też zrobić kompletnie odmienny kolor. Kwestia jaki efekt chcesz uzyskać.
    Zlewania się całości (szare szafki, szary blat, szara ściana)?
    Bo blat możesz przykleić także do ściany zamiast płytek i mieć identyczną powierzchnię.

  13. #1473
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    new0710

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-293
    Posty
    11

    Domyślnie

    najlepiej dobierać do gustu, bo to ty masz w tym życ

  14. #1474

    Domyślnie

    Można też wybrać płytki jaśniejsze niż blat ale w takim samym kolorze. Wtedy nie będzie się zlewać, ale też nie będzie takiej wyraźnej granicy. Nigdy nie widziałam szarej kuchni, ale jeśli będzie zrobiona "z głową" może wyjść całkiem nieźle

  15. #1475
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Elka32

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-268
    Posty
    1

    Domyślnie

    też dobrałabym płytki w podobnym odcieniu jak blat,tylko o odcień ciemniejsze

  16. #1476

    Domyślnie

    Według mojej koncepcji całe mieszkanie chcę zrobić w jednym stylu oraz kolorystyce. Wszystkie szafy/meble tak fronty jak i korpusy mają być w kolorze białym. Podłoga dębowa, dokładnie quick step dąb klasyczny naturalny. Co do kolorystyki ścian jestem zakochany w szarościach. Planuję wszystkie ściany pomalować w jasnych szarościach np. Beckers designer light grey. Okna, sufity - białe. Drzwi wejściowe/zewnętrzne niestety są w kolorze bardzo ciemnego brązu. Mieszkanie ok 50m2- 2 pokoje.

    1) W jakim kolorze wybrać drzwi wewnętrzne? Mam upatrzoną kolorystykę okleiny firmy vasco dąb europejski, który bardzo pasuję w schemacie 1:1 do wybranej podłogi. Z drugiej strony przy szarych ścianach białe drzwi będą się również korzystnie prezentować oraz rozjaśnią pomieszczenia. Który wariant byście wybrali?
    2) Takie samo pytanie odnośnie listw przypodłogowych 1:1 do podłogi czy białe?
    3)Czy według Was wyżej wspomniane ciemno brązowe drzwi zewnętrzne będą bardzo niekorzystnie wyglądały przy założonej koncepcji?
    4)Czy pomalowanie wszystkich ścian w jednym kolorze, jednym odcieniu szarości będzie się korzystnie prezentowało? Czy może lepiej wybrać przynajmniej dwa odcienie albo na zasadzie kontrastów?

  17. #1477
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Drzwi i listwy białe!
    ściany jednolite, chyba, że jakąś chcesz szczególnie podkreślić?

    drzwi zewnętrzne od wewnątrz mozna pomalowac lub machnąc ręką.

  18. #1478

    Domyślnie

    Dzięki za opinię. Pomału również przekonuję się w kierunku tego rozwiązania. Ścian jakoś szczególnie nie chcę podkreślać. Co do drzwi zewnętrznych masz rację. Zobaczę jak to wyjdzie po wykończeniu oraz umeblowaniu i najwyżej będziemy coś działać. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi, wątpliwości, wskazówki do tej koncepcji albo proponuje inne rozwiązania, to zapraszam do dzielenia się swoimi uwagami.

  19. #1479

    Domyślnie

    Co do drzwi zostałbym przy kolorze białym, ale jeśli chodzi o ściany wszystkie w tym samym kolorze i tym samym odcieniu to bym się raczej zastanowił nad wprowadzeniem delikatnych akcentów, jeśli farbą to może białymi cegłami na jednej ścianie np. w salonie czy sypialni.

  20. #1480
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał michozi Zobacz post
    Według mojej koncepcji całe mieszkanie chcę zrobić w jednym stylu oraz kolorystyce. Wszystkie szafy/meble tak fronty jak i korpusy mają być w kolorze białym. Podłoga dębowa, dokładnie quick step dąb klasyczny naturalny. Co do kolorystyki ścian jestem zakochany w szarościach. Planuję wszystkie ściany pomalować w jasnych szarościach np. Beckers designer light grey. Okna, sufity - białe. Drzwi wejściowe/zewnętrzne niestety są w kolorze bardzo ciemnego brązu. Mieszkanie ok 50m2- 2 pokoje.

    1) W jakim kolorze wybrać drzwi wewnętrzne? Mam upatrzoną kolorystykę okleiny firmy vasco dąb europejski, który bardzo pasuję w schemacie 1:1 do wybranej podłogi. Z drugiej strony przy szarych ścianach białe drzwi będą się również korzystnie prezentować oraz rozjaśnią pomieszczenia. Który wariant byście wybrali?
    2) Takie samo pytanie odnośnie listw przypodłogowych 1:1 do podłogi czy białe?
    3)Czy według Was wyżej wspomniane ciemno brązowe drzwi zewnętrzne będą bardzo niekorzystnie wyglądały przy założonej koncepcji?
    4)Czy pomalowanie wszystkich ścian w jednym kolorze, jednym odcieniu szarości będzie się korzystnie prezentowało? Czy może lepiej wybrać przynajmniej dwa odcienie albo na zasadzie kontrastów?
    michozi poniżej odpowiedzi na Twoje pytania:
    1) Drzwi wewnętrzne białe, podkreślą szarość ścian i mebli.
    2) Listwy przypodłogowe białe, wraz z drzwiami i sufitem będą stanowiły „ramę” dla szarości ścian. Takie skandynawskie zestawienie barw i materiałów to dobra recepta na udane wnętrze.
    3) Ciemno brązowe drzwi nie będą raziły, wręcz przeciwnie, urozmaicą wnętrze. Dopasowywanie na siłę wszystkich elementów może ostatecznie przynieść efekt odwrotny od zamierzonego.
    4) Pomalowanie wszystkich ścian jednym kolorem może być zarówno dobrym jak i złym pomysłem, wiele zależy od wnętrza, jego kształtu i stylu aranżacji. Kuchnię i łazienkę zdecydowanie lepiej jest pomalować farbą przeznaczoną do wnętrz o zwiększonej wilgotności ( ze względów praktycznych).

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Strona 74 z 80