dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 12
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 236
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    niepodobaja mi sie spawy i ta mala rolka jak na moje oko nie pociagnie z byt dlogo a jak juz bedziesz ja sciagal i zaczniesz szykowac do malowania nie zapomnij pozadnie oszlifowac bo teraz to hyba zapomniales a pozatym oki
    a i nie powiedzialem ze sie rozpadnie wiec nie wiem po ci podawales grobosc scianek doskonale widez jake sa tylko napisalem ze zacznie sprawiac klopoty pozdrawiam i mam nadzieje ze nie zapomniales o przeciwadze zeby i dziecko moglo ja otwierac ( to tak na marginesie )
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    a co do odradzania komus zeby cokolwiek robil sam jestem daleki od tego
    poniewaz sam sie zastanawiam nad taka brama i napewno jesli juz to ja sam bede robil a co do malowania to tak myslalem o malowaniu proszkowym potem wygzewaniu
    wedlog mnie jest to nie poto zeby grila z tego robic tylko poto zebym mial spokoj przynajmniej z brama na wiele lat
    a co do robienia czegos samemu to juz zrobilem dwa gokarty z napedem noznym i lazienke instalacje wodna i kanalizacyjna i pare jeszcze innych pierdolek nie tylko w domu
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  3. #63

    Domyślnie

    Co do malowania bramy - to ja swoją robiłem w ub. roku i za radą znalezioną na tym forum pomalowałem ją antykorozyjnym Cekorem R oczywiście po bardzo dokładnym odtłuszczeniu powierzchni - brama pomalowana cekorem odstała sobie 2 tygodnie i została pomalowana 2 x chlorokauczukiem i po ok. miesiącu wiszenia (nie miełem jeszcze wypełnienia - bo jest drewniane i było przykręcane później) pomalowana jeszcze raz chlorokauczukiem. Ile toto wytrzyma zobaczymy - na razie przechodzi pierwszą zimę.

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12marek
    Dziekuję za odpowiedzi,
    czyli obojętne które, czy te drugie?
    Mi wychodzi, że to jeden czort.
    Ale co nieco do przodu w zagadnieniu ruszylismy

    Zresztą na razie i tak odbój z tą robotą- niecierpię zimna
    A po za tym - sezon na drewno trwa!
    Kupić, przywieźć, kiedys pociąć i porąbać!
    Najlepiej jak najprędzej - ale jest k.... zimno i kółko się zamyka

    Jak mogę to jeszcze raz poproszę o zdjęcie "całosciowe" tej bramy.

    zbigmor
    zgadzasz się z opinią Mauer'a 75 w kwestii ceny bramy?
    Mniej więcej już wiem ile kosztuje materiał na moja bramę - a robocizna?
    Ile by mogła kosztować taka 5 metrowa brama z montażem?

    Pozdrawiam

    Bez szczegułów nie sposób określić dokładnie cenę. jak dla mnie taka brama gotowa pod wypełnienie z dostawą i montażem to około 4kPLN.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz waligóra
    Serdecznie witam !
    Odpowiadając na zadane pytanie, uprzejmie informuję, iż dwa miesiące temu (we wrześniu) zakończyłem realizację bramy przesuwnej samonośnej według własnego projektu konstrukcyjnego. Oczywiście wcześniej przeglądnąłem oferty rynkowe markowych firm. Schemat konstrukcyjny wykonałem w programie AutoCAD, więc jeżeli ktoś sobie życzy – z przyjemnością wyślę plik.
    Na stronach forum znalazłem również zapytanie na temat kosztu wykonania takiej bramy. Tak więc poniżej podaję łączny koszt jaki poniosłem na wykonanie bramy przesuwnej samonośnej.
    Ogólne parametry to:
    Wysokość: 1,5 [m]
    Całkowita długość: 6 [m]
    Całkowity prześwit wjazdu na posesję: 5 [m], w tym: 4 [m] brama + 1 [m] furtka.
    A oto koszty:
    Profile stalowe: 590,00 zł (w tym: profile na bramę oraz na 2 słupki do bramy i 1 do furtki),
    Dwa panele Nylofor 3D do wypełnienia bramy: 260,00 zł.,
    Dwa wózki bramowe: 232,00 zł (z rolkami z tworzywa), wózek z rolkami metalowymi jest droższy o 20,00 zł.,
    Farba podkładowa i wierzchniego krycia (do dwukrotnego pomalowania: 56,40 zł.
    Łożysko górne do prowadzenia bramy: 5,00 zł.
    Zużycie prądu do spawania profili: 35,00 zł.
    Nadmieniam, iż są to ceny brutto z sierpnia 2005.
    Tak więc łączny koszt wykonania bramy przesuwnej i furtki o szer. 1 [m] wyniósł mnie: 1178,40 [/color]zł. (to chyba nieźle w porównaniu do cen rynkowych). Oczywiście nie podaję tu kosztu robocizny, gdyż realizowałem sam.

    Jak na razie brama i furtka „chodzi doskonale” (przesuwa ją jest w stanie moja dwuletnia córeczka - dlatego też nie wyposażałem jej w napęd).
    Jeżeli jesteś zainteresowany bliższymi szczegółami - życzę pomocą.
    Witam.
    My właśnie zaczynamy robić ogrodzenie. Chcemy wykonac to sami bo mamy taką mozliwość. Czy możemy też otrzymac te pliki. Adres: [email protected]
    Pozdrawiam. Gosia
    Dom w Chabrach 2 - Archon

  6. #66
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kinio52

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Jestem obecnie na etapie prac projektowych bramy przesuwnej, którą zamierzam wykonać samodzielnie. Będę wdzięczny za pomoc w postaci wyżej wymienionego pliku AutoCad na kontakt [email protected] Pozdrawiam.

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12marek
    Mauer75,zbigmor
    Mógłbyś mi podpowiedzieć jakie elementy są potrzebne do wykonania bramy o świetle 5 m, wysokosc 1,5m?
    Ile i czego trzeba kupić?
    Czy dam radę pospawać te elementy spawarką 3 fazowa o prądzie max 160 A?
    Moglbys pokazac zdjecie calosciowe bramy?
    Ile moze wazyc brama z wypelnieniem profilami 20x20?
    Jaki naped kupic?
    Na co zwrocic uwage?
    Moze jakis rysunek?
    Ile to moze kosztowac?
    itp.
    Z gory dziekuje
    P.S. Przepraszam,ze nie pisze polskich literek ale cos sie klawiaturze
    popier....

    Przede wszystkim profil nośny 80/80/5/27mm o długości min. 7m (niech ci utną w hurtowni bo trochę z tym zabawy będziesz mieć), do tego sugeruję profil zamknięty 60/40/2mm 24mb, ceownik prowadzący 30/30/3mm i ten profil do wypełnienia. Ważyc to będzie pewnie z 350kg. Materiały są sugerowane, a nie wymagane.
    Do tego napęd FAAC 741 z listwami napędowymi 10mm, 6mb.
    Jak umiesz spawać to oczywiście dasz rady. Napęd przykładowy. Wystarczyłby FAAC 740, ale lepiej się zabezpieczyć przed niefachowym wykonawstwem. Wózki oczywiście wahliwe, regulowane, o 5 metalowych rolkach.

  8. #68

    Domyślnie

    jeśli można, też bym bardzo prosił o schemacik bramy - [email protected]

    sad r.

  9. #69

    Domyślnie

    Dziękuję zbigmor
    Trochę "zaboli" ten napęd, bo to bez mała 2 tysie
    Ale skoro fachowiec twierdzi, że taki trzeba....
    Sprawa nadal nie jest pilna,
    drzewo na opał ma priorytet
    Myślę sobie jeszcze jak przygotować miejsce do tego napędu
    Jakoś schematu nikt nie podsyła...
    Trzeba będzie trochę poklikać i pojeździć po okolicy.
    Pozdrawiam i dziękuję.

  10. #70
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mirekbrz

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Schemat bramy przesuwnej

    Jak wiele innych osób byłbym bardzo wdzięczny za przesłanie zdjęć, schematów i wszystkiego co byłoby pomocne w samodzielnym wykonaniu takiej bramy. Wszelkie materiały słać na
    [email protected]

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi_
    a co do odradzania komus zeby cokolwiek robil sam jestem daleki od tego
    poniewaz sam sie zastanawiam nad taka brama i napewno jesli juz to ja sam bede robil a co do malowania to tak myslalem o malowaniu proszkowym potem wygzewaniu
    wedlog mnie jest to nie poto zeby grila z tego robic tylko poto zebym mial spokoj przynajmniej z brama na wiele lat
    a co do robienia czegos samemu to juz zrobilem dwa gokarty z napedem noznym i lazienke instalacje wodna i kanalizacyjna i pare jeszcze innych pierdolek nie tylko w domu
    może poniewczasie ta odpowiedź- ale- pokaż mi komorę do malowania proszkowego, która pomieści Twoją bramę, potem zsumuj sobie koszty- bowiem każdy dobry fachowiec Ci powie, żeby przed malowaniem proszkowym metal pochromianować ( tak pochromianować, nie pochromować) aby dobrze zabezpieczyć przed rdzą, a jak to już wszystko zrobisz to prześlij zdjęcia wraz ze skanem faktury...

    Brama z nierdzewki wyszłaby niewiele drożej...

  12. #72
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    IPSX

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witamm,

    Jestem nieszczęśliwym posiadaczem takiej bramy przesuwnej od momentu kiedy mi profil się rozjechał który jeżdzi po wózkach,

    Profil rozjechał mi sie w 2 miejscach na szerokość okło 2 cm na odcinku około 1 metra czym to moze byc spowodowane i jak to naprawić.

    zdjęcia postaram sie w niedzele wstawić

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał IPSX
    Witamm,

    Jestem nieszczęśliwym posiadaczem takiej bramy przesuwnej od momentu kiedy mi profil się rozjechał który jeżdzi po wózkach,

    Profil rozjechał mi sie w 2 miejscach na szerokość okło 2 cm na odcinku około 1 metra czym to moze byc spowodowane i jak to naprawić.

    zdjęcia postaram sie w niedzele wstawić

    To zapodaj więcej szczegułów. Jaki rozmiar profila i co to znaczy, że się rozjechał?

  14. #74

    Domyślnie

    Na szwie puścił?
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  15. #75
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Kochani!
    Nie rozpatrujcie tylko technicznie.
    Dowali sniegiem, przymrozi, będą kłopoty......
    odśnieżyć idealnie prowadnicę, to delikatne wydłubywanie, ewentualnie sól.
    I jedno i drugie ma konsekwencje - albo codzienne albo w późniejszyn czasie.
    Albo uchylna na siłownikach, albo uchylna ręcznie,
    Ja uważam tę na szynie za uciązliwą i mówcie co chcecie.
    Piszę z doświadczenia.........
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  16. #76
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek
    Kochani!
    Nie rozpatrujcie tylko technicznie.
    Dowali sniegiem, przymrozi, będą kłopoty......
    odśnieżyć idealnie prowadnicę, to delikatne wydłubywanie, ewentualnie sól.
    I jedno i drugie ma konsekwencje - albo codzienne albo w późniejszyn czasie.
    Albo uchylna na siłownikach, albo uchylna ręcznie,
    Ja uważam tę na szynie za uciązliwą i mówcie co chcecie.
    Piszę z doświadczenia.........

    Ale nikt tu nie pisał o przesuwnej na szynie. Takie rozwiązanie daje się w ostateczności.

  17. #77
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kjaacek

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie, czy mogę poprosić schemacik bramy [email protected] chciałbym wykonać ją sam.[/i]

  18. #78

    Domyślnie

    jeśli ktoś ma możliwość również prosił bym o wysłanie mi schematów, rysunków i wszystkiego innego na temat bramy przesuwanej
    na tego maila
    [email protected]

    pozdrawiam Grzegorz

  19. #79

    Domyślnie Kotwienie rolek

    Witam!Mam pytanie co do kotwienia rolek.Czy można to zrobić porzez użycie kotew min fi12 mm czy lepiej podczas wykonywania fundamentu wyprowadzić szpikli do zamoacoawania?Dzięki

  20. #80
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    roberto349

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    1

    Domyślnie brama przesuwna

    jeśli ktoś ma możliwość prosił bym o wysłanie mi schematów, rysunków i wszystkiego innego na temat bramy przesuwanej
    na tego maila
    [email protected]
    z góry wielkie dzięki !!!

Strona 4 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony