dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 12
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 236
  1. #161

    Domyślnie

    Moje boje:
    Konstrukcja:
    stal: 6m 70tki, 18m zamkniętego 40x30x3, 6m 30x30x30x2 =330zł
    transport: 80zł
    elektrody:20zł
    Urekor 1l, Chlorokauczukowa kolorowa1l =40zł
    (dotąd to w kupie w Obi kosztuje 1500zł ale z wypełnieniem prętami)
    gniazdo najazdowe, rolka, rolki trzymające = 80zł
    wózki 70tki 5 rolek - 220zł

    770zł

    Wypełnienie:
    sztachety 45szt. 150x10x2,2 - olchowe = 220zł
    sadolin lakierobejca 2,5l=99zł

    320zł

    Autoamtyka:
    faac c720 (te bramy ze sztachetami z 70tki są lekkie), listwa, foto, pilot 1300zł (podpinam żelowy akumulator i mam gdzieś zaniki prądu)

    RAZEM: 2380zł

    Propozycje rzemieślników: brama 1500zł, napęd faac z montażem 2200zł (wielka filozofia, sztachety we własnym zakresie... 3700zł plus sztachety 4020zł
    Jak ktoś smykałkę do tego to jedyna droga.... Propozycje wiśniowskiego za 4800zł się po prostu chowają.

    Moja brama 4,4m wypełnienia, 6m prowadnicy. Jednym palcem ją otwieram.
    Najważniejszy w tym oczywiście jest fundament pod wózki - ja swój strzeliłem na 1,6m - to jest to co ZAWSZE trzeba zrobić we własnym zakresie - firmy od montażu bram zrobią na 80cm i będą szczęśliwe.

  2. #162

    Domyślnie

    przyszlo mi na mysl, ze mozna zrobic brame z rur gwintowanych uzywanych przez hydraulikow (przekroje np. jak przy CO w 80ych latach). Latwo nagwintowac jak ktos nie radzi sobie ze spawaniem. problem ze nie ma polaczen czwornikow (+) . czy taka konstrukcja ma sens?
    Ostatnio edytowane przez arkadio 123 ; 10-09-2010 o 19:42

  3. #163
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Witam ...
    Niedawno zakupilem came BX400 lub podobnie bez radia z fotokomorkami za chyba 940 zeta. Chodzi przepieknie. Mam centralne radio na poddaszu z 4 kanalami i wszystkim steruje jeden pilot
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  4. #164

    Domyślnie

    Czy można zakupić tylko jedno ramię - ktoś coś takiego praktykował ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  5. #165
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wioleta345

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2

    Domyślnie prośba

    Cytat Napisał mariusz waligóra Zobacz post
    Serdecznie witam !
    Odpowiadając na zadane pytanie, uprzejmie informuję, iż dwa miesiące temu (we wrześniu) zakończyłem realizację bramy przesuwnej samonośnej według własnego projektu konstrukcyjnego. Oczywiście wcześniej przeglądnąłem oferty rynkowe markowych firm. Schemat konstrukcyjny wykonałem w programie AutoCAD, więc jeżeli ktoś sobie życzy – z przyjemnością wyślę plik.
    Na stronach forum znalazłem również zapytanie na temat kosztu wykonania takiej bramy. Tak więc poniżej podaję łączny koszt jaki poniosłem na wykonanie bramy przesuwnej samonośnej.
    Ogólne parametry to:
    Wysokość: 1,5 [m]
    Całkowita długość: 6 [m]
    Całkowity prześwit wjazdu na posesję: 5 [m], w tym: 4 [m] brama + 1 [m] furtka.
    A oto koszty:
    Profile stalowe: 590,00 zł (w tym: profile na bramę oraz na 2 słupki do bramy i 1 do furtki),
    Dwa panele Nylofor 3D do wypełnienia bramy: 260,00 zł.,
    Dwa wózki bramowe: 232,00 zł (z rolkami z tworzywa), wózek z rolkami metalowymi jest droższy o 20,00 zł.,
    Farba podkładowa i wierzchniego krycia (do dwukrotnego pomalowania: 56,40 zł.
    Łożysko górne do prowadzenia bramy: 5,00 zł.
    Zużycie prądu do spawania profili: 35,00 zł.
    Nadmieniam, iż są to ceny brutto z sierpnia 2005.
    Tak więc łączny koszt wykonania bramy przesuwnej i furtki o szer. 1 [m] wyniósł mnie: 1178,40 [/color]zł. (to chyba nieźle w porównaniu do cen rynkowych). Oczywiście nie podaję tu kosztu robocizny, gdyż realizowałem sam.

    Jak na razie brama i furtka „chodzi doskonale” (przesuwa ją jest w stanie moja dwuletnia córeczka - dlatego też nie wyposażałem jej w napęd).
    Jeżeli jesteś zainteresowany bliższymi szczegółami - życzę pomocą.
    Witam
    Ja mam do zrobienia bramę przesuwną na 4,3m taki jest sam prześwit między domem a dalszą częścią ogrodzenia,dodatkowo furtka na 96 cm między słupkami więc podobnie jak u ciebie. Bardzo proszę o rysunki ponieważ zamierzam sam pospawać konstrukcję i zamontować drewniane balaski. Mam dostęp do taniej stali i posiadam spawarkę, mam jeszcze chęci więc powinno się udać.
    Pozdrawiam Adam

  6. #166
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    barti879

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dubielno
    Posty
    2

    Domyślnie Jakie profile?

    Witam! Tez biorę się za budowę bramy przesuwnej. Ma mieć 4,3m światła i 1,4m przeciwwagi. Konstrukcja z profila zamkniętego 50x30x2mm. Profil bramowy 70x70x4mm. Dobrze dobrałem profile? Z jakich profili zrobić słupki? 80x80mm starczy? Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam!

  7. #167
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia07

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    mam prosbe czy moglbys nam podpowiedziec jak zrobic taki projekt w Autocad, jesli jeszcze posiadasz to chetnie zobaczylibysmy rysunki, moze na podstawie twoich uda nam sie wykonac nasze rysunki.

    chcielibysmy zrobic dwie bramy przesuwne gdzie swiatlo pierwszej bramy mialoby 6m a drugiej bramy przesuwnej mialoby swiatlo 5m- jesli istnieje mozliwosc prosze o pomoc w obliczeniu ilosci materialow potrzebnych do wykonania takiej bramy, chetnie przyjme jakies rysunki podaje maila [email protected],

    z gory dziekuje

  8. #168

    Domyślnie

    Witam,
    przymierzam się do wykonania bramy przesuwnej, proszę o przesłanie rysunków, schematów i wszystkiego co macie na adres: [email protected]
    Z góry dziękuję za pomoc.

  9. #169
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kowalski2008

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Parchów
    Kod pocztowy
    59-140
    Posty
    1

    Domyślnie

    proszę jak pozostali schemat,rysunki,zdjęcia materiały dotycz budowy bramy przesuwnej.Wszystko co macie.moja ma mieć w świetle od 5 do 6m.adres [email protected]
    Z góry dzięki

  10. #170
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    barti879

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dubielno
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy dla światła 4,3m wystarczy 1,3 m przeciwwagi? Proszę o odpowiedz.

  11. #171

    Domyślnie

    Nie,minimum to 150cm

  12. #172

    Domyślnie

    Ok - ja mam pytanie do znawców tematu... Mam bramę przesuwaną, chodzi leciutko. W tym roku chce zamontować automat do przesuwania bramy. Listwę zębatą mocujemy na tulejkach do profila na którym brama jeździ, automat montujemy za słupkiem na fundamencie - ustawiamy odpowiednio do listwy zębatej. I teraz pytanie jak spasować kołko zębate z automatu z listwą - dać delikatnie luzu? Co z zimą jakby się fundament uniósł i tym samym automat się uniósł?

    !!!! > Znalazłem ciekawą instrukcję która odpowiada na moje pytanie może się komuś przyda: http://www.stanmal.pl/download/instr...tazu_bramy.pdf
    Ostatnio edytowane przez Luk kbk ; 17-04-2012 o 12:41

  13. #173
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaczno

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Makowlany
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    przymierzam się do wykonania bramy przesuwnej o świetle wjazdu 4m , proszę o przesłanie rysunków, schematów i wszystkiego co macie na adres:[email protected]
    Z góry dziękuję za pomoc.

    pozdrawiam

  14. #174

    Domyślnie

    Witam , pytanie napewno dla wielu sie wyda bardzo proste lecz jesli mozecie to prosze o pomoc,
    w nastepnym tygodniu monterzy przyjerzdzaja montowac ogrodzenie betonowe tzw ala klinkier, mam w planie (nie mam jeszcze bramy i furtki) zamontowac brame przesówna samonosna z napedem o szer. 4 m i furtka 1m moje pytanie w jakiej odległosci od ogrodzenia montowac słupki bramy (najazdowy nosny) czy je najlepiej montowac i zalewac betonem razem ze słupkami z ogrodzenia,czy bez problemu moge to zrobic pozniej jak ogrodzenie bedzie skonczone jakie swiatło zostawic miedzy słupkami dla bramy 4m przy przekroju słupkow ogrodzenia 35/35 cm a ile na furtke 1m.
    pozdrawiam
    kamil

  15. #175
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ungarunga

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    2
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    przymierzam się do wykonania bramy przesuwnej o świetle wjazdu 4m na 2m , proszę o przesłanie rysunków, schematów i wszystkiego co macie na adres: [email protected]
    Z góry dziękuję za pomoc.

  16. #176

    Domyślnie

    A jakie koszty wiążą się z kupnem wszystkich potrzebnych materiałów plus montaż bramy przesuwnej?

  17. #177
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    norbert27

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Dąbrówka
    Kod pocztowy
    05-252
    Posty
    83

    Domyślnie

    Zależy z czego bramę chcesz mieć...

  18. #178
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafal1122

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    32-083
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam odswiezam temat bramy planuje ja wykonac samodzielnie...mam dosc pochyla dzialke roznica terenu w swietle bramy jest ok 40cm wszedzie gdzie czytam pisza ze brama ma byc wypoziomowana ale jak to zrobic? mam przy slupku glownym (od strony rolek) zrobic wysokosc bramy +10cm od poziomu terenu a z drugiej strony wciac sie w ziemie tak zeby uzyskac poziom? jak w takim razie uniknac zabrudzenia profila jezdnego przez wpadajacy do srodka niego piasek itp.

  19. #179
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Musisz wyrównać teren. Brama musi jeździć tak żeby nie miała kontaktu z podłożem, w innym przypadku raz dwa zniszczysz rolki.

    Musisz poziom przy "głównym słupku" wyrównać do poziomu z drugiej strony bramy (od strony kosza najazdowego). Oczywiście fundament pod brame musi być w tym samym poziomie co wjazd (ewentualnie 5cm niżej aby zniwelować wysokosc bramy nad podjazdem). Za fundamentem nie musisz już niczego równać.

  20. #180
    Banned
    owczarek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-336
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal1122 Zobacz post
    witam odswiezam temat bramy planuje ja wykonac samodzielnie...mam dosc pochyla dzialke roznica terenu w swietle bramy jest ok 40cm wszedzie gdzie czytam pisza ze brama ma byc wypoziomowana ale jak to zrobic? mam przy slupku glownym (od strony rolek) zrobic wysokosc bramy +10cm od poziomu terenu a z drugiej strony wciac sie w ziemie tak zeby uzyskac poziom? jak w takim razie uniknac zabrudzenia profila jezdnego przez wpadajacy do srodka niego piasek itp.
    Witam,
    Zanim zajmiesz się montowaniem bramy, musisz przygotować pod nią fundament. Użyj najlepiej do tego betonu klasy B25. Różnicę w terenie możesz wyrównać przy pomocy wylanego fundamentu.

    Na stronie ogradzamy.pl w zakładce “ZRÓB TO SAM” znajduje się instrukcja montażu bramy przesuwnej Egidia. Znajdziesz tam wszelkie niezbędne informacje. Część z nich na pewno będzie uniwersalna dla różnych bram przesuwnych.

    Pozdrawiam
    Krzysztof Krysiński

Strona 9 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony