dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 236
  1. #201
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    0dido0

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedz ale nie pomagles mi zbyt wiele.
    Jesli dziecko wlozy reke w plot powyzej lub ponizej lini diody to raczka polamana, a tego bym sobie nie wybaczyl.
    Wystarczy troche przemyslec mozloiwe sytuacje, a ta dioda IR napewno nie wystarczy.

  2. #202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    No to ciężko będzie to zrobić inaczej. Samą krawędź bramy możnaby wyposażyć w listwę reagującą na nacisk, ale jeśli przęsło ma być ażurowe, to nic to nie da. Chyba, że pójdziesz w rząd barier IR ustawionych jedna nad drugą w odstępach co każde oczko ogrodzenia, o ile dobrze liczę na zdjęciu, wystarczyłoby pięć barier. Wymagałoby to pewnej rozbudowy sterowania, ale rzecz jest do zrobienia.

    Sam napęd może też mieć wykrywanie zwiększonego oporu przesuwu i wyłączać się po wykryciu przeszkody. NIe jestem pewien, jaki opór jest potrzebnym by to zadziałało, ale podejrzewam, że wystarczy by zabezpieczyć przed zrobieniem poważniejszej krzywdy.

    No i zostaje jeszcze czysty i darmowy (na ogół) zdrowy rozsądek: nie otwierasz ani nie zamykasz bramy na oślep, zawsze robisz to świadomie, widząc, czy możesz to zrobić bezpiecznie. I już.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #203
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    0dido0

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    14

    Domyślnie

    Ta ostatnia opcja ok taz tak mysle wtedy nie potrzeba zadnego ustrojstwa ale nie oto mi chodzi. Wole nie zwracac uwagi na brame i zajec sie w tym czsie czyms innym nie kreci minie tzymanie pilota i otwieranie bramy. Wole to zrobic recznie, pewnie duzo szybciej.
    Wiem ze sa dostepne listwy laserowe albo cos w tym stylu kosztuja okolo 3-5 tys sztuka zasieg 6.5m.
    Dosc drogo ale nie wiem jak to wyglada i gdzie mam to kupic.
    Dlatego pytam moze ktos z was cos wie na ten temat.
    Pozdrawiam.

  4. #204
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Szukaj w sklepach z systemami alarmowymi, potrzebna jest Ci bariera podczerwieni przystosowania do pracy na zewnątrz i koniecznie wielowiązkowa, np coś takiego (pierwszy z brzegu sklep z gógla):

    http://www.action.one.pl/alarmy-bari...99-p-1801.html
    (choć przy tym konkretnym modelu warto też dopytać sprzedawcę, czy da sie zablokować te ultradźwięki, o których wspominają w opisie, bo przy takim wykorzystaniu (bariera pracująca równolegle z ruszającą się bramą) to by generowało fałszywe alarmy.
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 17-04-2015 o 11:10
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #205
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    0dido0

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dzieki, prawdopodobnie to jest to czego szukam ( i dziesiec razy tansze ) ale czy te listwy dzialaja na calej swojej szerokosci czy tylko w tych 10 punktach?
    Podraze troche w necie.
    Wielkie dzieki

  6. #206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Tylko w tych dziesięciu punktach. Zwróć uwagę, że przy metrowej długości listwie, zakładając, żę na końcach ona jest "ślepa" daje Ci to upakowanie faktycznych barier mniej, niż co 10cm, nie uważasz, że to wystarczy? Hipotetyczne dziecko wsadziwszy rękę w ogrodzenie, jeśli nawet trafi idealnie między te linie, nie będzie jej przecież trzymać nieruchomo, zwłaszcza, jeśli ręka zacznie być "zabierana" przez bramę.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #207
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    0dido0

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    14

    Domyślnie

    Jesli brama zacznie zabierac raczke, to moze byc juz za puzno (bardzio mala przestrzen pomiedzy plotem a brama okolo 5cm) .

  8. #208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Nie wiem, czy znajdziesz gęściej upakowany. Przy tak ciasnej szczelinie boję się też, że mogą być też problemy z poprawną pracą bariery. Ponieważ nie są to tanie rzeczy, kup upewniając się o możliwości zwrotu i najpierw zamontuj prowizorycznie.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #209

    Domyślnie

    Witam, nie chce zakładać nowego postu bo sprawa dotyczy własnie bramy przesuwnej. Chodzi o rolki najazdowe, czy przy bramie 4.5m,należało by je zastosować ? Wykonawca mówi, że nie ma takiej potrzeby i brama ma przeciwwagę, Pytanie czy jednak po jakimś czasie sama konstrukcja lekko nie opadnie? a tak to będzie w stanie zamkniętym wspierana przez najazd, wydaję mi się, że konstrukcyjnie to bezpieczniejsze rozwiązanie. Drugie pytanie dotyczy malowania,wykonawca maluje specjalnymi farbami zaraz po ocynkowaniu. (co do proszku twierdzi ze robił proszkowo jednak po jakimś czasie zaczęły mu pojawiając się pajęczyny i pękać- i twierdzi ze wykonawca który to wykonuje nie jest zbyt pewny) dlatego woli to malować tradycyjnie. Czy to na pewno dobre rozwiązanie? czy faktycznie są farby którymi można malować świeży ocynk?

  10. #210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Rolka najazdowa to konieczność. Moja brama ma 4m i przez zimę była używana bez rolki najazdowej, po założeniu rolki to jest niebo a ziemia. Dobrze wypoziomowana, na podporę wsuwała się lekko, ale zimą potrafiła do niej przymarznąć, a nawet nie przymarznięta wymagała solidnego szarpnięcia, żeby ją ruszyć. Po założeniu rolki (co wymagało przespawania podpory kilka cm niżej oczywiście) ręczna obsługa bramy stała się bezproblemowa nawet dla dziecka.

    Co do farb - są farby na ocynk, podobno można na świeży, ale nie wypowiem się, na ile jest to skuteczne.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #211
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Można malować bez problemów świeży ocynk. Polecam do tego farby selemix koncernu ppg. Polifab Łodź też ma w swojej lini farby specjalnie na ocynk..ALE...ocynk musi byc pod nie koniecznie zmatowiony. Pominiecie tego powoduje grosze przyleganie do powierzchni cynkowanej.

    Rolka najazdowa musi być. Przy długich bramach poleca się stosowac dwie rolki.

  12. #212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Znaczy... dwie obok siebie?
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  13. #213
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Na dwóch końcach

  14. #214

    Domyślnie

    4.5m to chyba nie taka długa? wystarczy jedna?

  15. #215
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    W zupełności

  16. #216
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Monika&Rafał

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wancerzów
    Kod pocztowy
    42-244
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów.
    Właśnie przymierzam się do zrobienia bramy przesuwnej, mogę prosić o materiały, które nieco ułatwia pracę, tzn rysunki , schematy.
    Z góry Wam dziękuję.
    Mój mail to [email protected]

  17. #217

    Domyślnie

    W zakupionym domku mam takową bramę, co prawda nie jest samorobotna ale ma już chyba z 10 lat to i problem się pojawił. Wcześniej zacinała się 30 cm przed końcem - podczas zamykania. Szersze otworzenie i ponowne zamknięcie zazwyczaj zamykało bramę. Problem się pogłębił i teraz zacina się nawet podczas otwierania - jakoś w połowie. Po odłączeniu napędu i wykręceniu zębów jest to samo. Zatem problem leży głębiej. Albo w prowadnicach albo w szynach nośnych. Pewnie trzeba ją zdemontować by to sprawdzić? Jeżeli tak, to czy ktoś może poradzić jak to zrobić?

  18. #218
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    0dido0

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie
    Mam do Was pytanie
    Otoz kupilem takowy naped do bramy

    http://www.ebay.co.uk/itm/1512805425...84.m1436.l2649

    Czy napedy 24v podlacza sie bezposrednio do sieci czy poprzez jakies transformatory?

    Czy te transformatory sa wbudowane w te napedy?

    Pozdrawiam

    Dawid

  19. #219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Wiesz, tu raczej potrzebna jest instrukcja od tego konkretnego napędu, bo ciężko powiedzieć, czy "napęd 24V" oznacza, że ma on silnik 24V, czy też że całość jest zasilana z 24V. Spytaj sprzedawcy po prostu. Moim zdaniem chodzi tylko o to, że silnik jest 24V, natomiast zasilasz toto normalnie, ale mogę nie mieć racji. Spytaj.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  20. #220
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    0dido0

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    14

    Domyślnie

    Ciezko z tym sprzedawca sie dogadac ale pokopie w instrukcji.
    Mysle ze podlacza sie pod 230v
    Niema mozliwosci sprawdzenia w prosty sposob?

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony