dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 236
  1. #21

    Domyślnie

    Prawdziwe zlote rączki. Gratulki

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał mery26
    A nie mozna by nad listwą przyspawać kątownika, który osłoniłby ją?
    Słuszna uwaga-przyglądałem się i nawet taki kątownik nie kolidowałby z elementami bramy i napędu.Zastanawiam się tylko nad siłą natury:rzecz dotyczy śniegu, który może pod kątownik się dostać tak czy inaczej. Ponadto dodatkowa masa dla napędu ni i kątownik powinien być solidny aby miał właściwie osłaniać listwe zębatą. łatwiej chyba zakupić wąską listwe (szczególnie jak dopiero brame robimy).
    No dobrze - ja dalej podrążę temat. A nie jest przypadkiem tak, że listwa zębata skierowana jest "ząbkami" do dołu?
    Wtedy kątownik będzie ją osłaniał prawie całkowicie, a i ważyć nie powienien za wiele, bo cóż to jest przy bramie przesuwnej ok.5 kg więcej?
    A czemu snieg na listwie uruchamia jakiś tam czujnik?
    Nie mam takowej bramy (i automatyki też) dlatego się dopytuję

  3. #23

    Domyślnie

    A czemu snieg na listwie uruchamia jakiś tam czujnik?

    To ja się zagalopowałem i nawiązałem do bramy z napędem (np nice) gdzie czujnikiem (czyt. wyłącznikiem) jest coś w rodzaju sprężynki. Wcześniej był napęd z wyłącznikiem magnetycznym i było O.K. Tak ku przestrodze pisze,bo pewne "kwiatki" wychodzą w praktyce-po co powielać błędy innych.

    Nie mam takowej bramy (i automatyki też) dlatego się dopytuję

    to domniemam miał będziesz bo to wygoda wielka-a zawsze lepiej przygotowac sie pod automat niż później zmieniać zbyt wiele w konstrukcji.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał mery26
    A czemu snieg na listwie uruchamia jakiś tam czujnik?

    To ja się zagalopowałem i nawiązałem do bramy z napędem (np nice) gdzie czujnikiem (czyt. wyłącznikiem) jest coś w rodzaju sprężynki. Wcześniej był napęd z wyłącznikiem magnetycznym i było O.K. Tak ku przestrodze pisze,bo pewne "kwiatki" wychodzą w praktyce-po co powielać błędy innych.

    Nie mam takowej bramy (i automatyki też) dlatego się dopytuję

    to domniemam miał będziesz bo to wygoda wielka-a zawsze lepiej przygotowac sie pod automat niż później zmieniać zbyt wiele w konstrukcji.
    Dzięki za odpowiedź
    Tak jak słusznie podejrzewasz zamierzam sprawić sobie bramę taką i pewnie, że chciałbym z napędem.
    Dzieki forum można uniknąć wielu błędów czy kosztownych przeróbek.
    Co do napędu - na pewno jest to ogromna wygoda, tylko ma 1 mankament -cenę! Jak na razie nie znalazłem nigdzie taniej niż 1200zł.
    Bramę planuję w przyszłym roku (jak Bóg da ), ale napęd będzie musiał pewnie poczekać. Mimo to chcę ją wcześniej przygotować do zamontowania takowego, dlatego drążę temat.
    Pozdrawiam

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grzechol

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    Wątek troche starawy Przymierzam się do budowy bramy przesuwnej.
    Chciałbym zrobic ją we własnym zakresie, ale potrzebuję rysunków.

    Mariuszu, prośba do Ciebie czy mógłbyś przesłać mi rysunki z AUTO CAD-a.
    Mój mail: [email protected]
    Z góry będę wdzięczny

    Pozdrawiam

  6. #26

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rafal_W_wa

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    nie bedę orginalny w tym wątku...

    Przyszła wiosna i tez zamierzam siezabrac za budowę bramy...

    Proszę o wszelkie rady i jakies rysunki schematy itp...

    [email protected]

    Pozdr. Rafał
    WRZ

  8. #28

    Domyślnie

    Od poniedziałku zaczyna budować taką bramę, jedną już zrobiłem i działa bez zarzutu, zaznaczam że nie ma zamontowanego napędu

    wózki, kółko najazdowe, gniazdo najazdowe, kółko prowadzące kupiłem na allegro za 325,- zł z przesyłką
    stal kupiłem za jakieś 500,-
    sztachety będą mnie kosztować 115,- zł
    plus farba razem koszt coś koło 1.000,- zł

    gotowa kosztuje od około 3.000,- więc się opłaca
    "kto mało myśli - błądzi wiele"
    Leonardo da Vinci

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    http://www.elektroda.pl/rtvforum/vie...amy&sid=d4a77d
    8f8a7a700c639607b504a00464

    a może jednak tak? Tanio i dobrze co?
    Przemyśl

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    i dobrze tam przewertuj, są porady różne, plus zimowe na przykład podgrzewanie w napędzie i inne. Poszukaj, znajdziesz

  11. #31

    Domyślnie

    witam i ja nie będę oryginalny proszę o wszelkie rady, rysunki itd. w autocadzie również co tylko macie

    z gory serdeczne dzięki
    [email protected]

  12. #32

    Domyślnie Postument do bramy przesuwnej

    Ile może kosztować (robocizna) wykonanie postumentu pod bramę przesuwną. Mój wykonawca, który robi mi bruk i ogrodzenie stwierdził, że należą mu się za to dodatkowe pieniądze. Zapis w umowie jest taki "Kosztorys nie obejmuje wykonania bramy wjazdowej przesuwnej oraz furtki, a jedynie wykonanie słupów i ławy wjazdowej tak, aby umożliwiały ich zamontowanie bez zbędnych przeróbek". Według mnie, zamontowanie bramy przesuwnej nie jest możliwe bez postumentu, ale dla brukarza nie jest to jednoznaczne. Wzięłam jednego wykonawcę, który ma mi zrobić i bruk i ogrodzenie właśnie po to, aby takich "numerów" uniknąć...

  13. #33

    Domyślnie

    Ja też, ja też... poproszę te rysunki. [email protected]
    Ciekawe tylko czy Mariusz jeszcze zagląda tu na forum?

    Pozdrawiam.
    GG 2971919

  14. #34

    Domyślnie Re: Postument do bramy przesuwnej

    Cytat Napisał dorkasz1
    Ile może kosztować (robocizna) wykonanie postumentu pod bramę przesuwną.
    W październiku 2007, mazowieckie, Radom -robocizna wraz z betonem 400 zł.
    Dwie osoby robiły to ok 2 godzin.

  15. #35

    Domyślnie

    ponawiam prośbe....moze ktoś z szanownych kolegów ma projekt na tą bramę przesuwną i zechce się podzielić,rysunkami w acadzie lub czyms podobnym...
    [email protected]

  16. #36

    Domyślnie

    Jaka musi być minimalny rozstaw wózków dla bramy samonośnej?
    Szerokość wjazdu 3,5m, brama "ekstremalnie" lekka (ok. 80kg), profil dolny 75x75 (a może wystarczy 50x50?). Czy wystarczy ok. 70 cm czy to za mało?
    Paweł

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_l
    Jaka musi być minimalny rozstaw wózków dla bramy samonośnej?
    Szerokość wjazdu 3,5m, brama "ekstremalnie" lekka (ok. 80kg), profil dolny 75x75 (a może wystarczy 50x50?). Czy wystarczy ok. 70 cm czy to za mało?
    Zgodnie ze sztuką to trochę mało, ale przy bardzo lekkiej bramie będzie to pracowało, ale polecałbym w takim przypadku zrobić prowadzenie bramy górne z rolkami z obu stron.
    Problem może wystąpić przy jej domykaniu - może nie trafiać w gniazdo najazdowe. profil dolny raziłbym większy.

  18. #38

    Domyślnie

    Podciągam wątek
    może ktoś z szanownych forumowiczów zapoda jakieś schemaciki
    [email protected]
    Pozdrawiam
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  19. #39

    Domyślnie

    Mam pytanie -czy ktoś widział, zrobił brame na szerokość 10 metrów - z napędem - z mozliwości częściowego otwierania-codziennie, a na całą szerokość 2 razy w roku.

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Andrzej51

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam jesli to mozliwe prosze o przeslanie projektu bramy na maila [email protected] lub podac link z kad pobrac te projekty
    gratuluje sukcesu pozdrawiam

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony