dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 12
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 236
  1. #121

    Domyślnie

    Az takich odpowiedzi nie znam (nigdy nie zwracam uwagi na to)
    tak tuleja jest gwintowana a do niej przykręcana listwa na śrubę M8.Odległość ok.3cm.

    Rolkę montujesz na końcu profila jezdnego a gniazdo na słupku .Po zamknięciu rolka najeżdża na najazd.

  2. #122

    Domyślnie Brama przesuwna

    Wielkie dzięki rafal194,wyjaśniłeś mi kupę rzeczy!!!
    Chyba zdecyduję się i wezmę sam za robotę.Ogrodzenie zeżre mi kupę kasy,więc może tu trochę zaoszczędzę.
    Teraz tylko pozliczać profile i heja!
    Jeszcze jedno ostatnie pytanko:gdy brama będzie docelowo z automatyką,to czy napęd sam w sobie jest wystarczającą ochroną przed otwarciem przez intruza,czy lepiej zamek hakowy?

  3. #123

    Domyślnie

    W żadnym wypadku zamek gdy jest napęd.Jakbyś otworzył bramę pilotem jakby zamek trzymał ?Napęd wystarczy bez pilota nie otworzy bramy,aby otworzyć bramę bez prądu musisz odblokować napęd kluczykiem który jest dołączony.

  4. #124

    Domyślnie Brama przesuwna

    OK.
    Wszystko jasne,dziękuję za wszystkie odpowiedzi...
    Miło mi się z tobą gawędziło,i na pewno mi pomogłeś.
    Na pewno będę tu zaglądał,jeśli będę miał problemy stuknę do ciebie (jeżeli nie masz nic przeciw),a na razie dzięki za twój czas!
    Pozdrawiam!!!

  5. #125

    Domyślnie

    Niema za co.Powodzenia w pracach przy bramie.Pozdrowienia

  6. #126

    Domyślnie brama przesuwna

    Witam !
    Podczas kalkulacji materiałów na moją bramę,nasunęło mi się jeszcze jedno pytanko...
    W czym pracuje rolka prowadząca - ceownik czy kątownik dospawany do ramy?
    I jakie optymalne wymiary powinien mieć ten profil i rolka ?
    Pozdrawiam !

  7. #127

    Domyślnie

    Rolka stosuje taką


    najlepsza ceówka 30x30x30x2.Rolka wtedy wchodzi idealnie i ma lepsze podparcie.Ale niestety nie zawsze są takie ceówki w hurtowniach budowlanych.Wtedy stosuje się kątownik dopasowany.Ma on długość według bramy .Po zamknięciu bramy ma wystawać chociaż 3cm za rolkę.Rozumiesz?

    Ale są tez inne na tej stronie http://www.sedmet.pl/akcesoria.html.Wedle upodobania.

  8. #128

    Domyślnie

    O!
    Witam rafal194 i dzięki za wyjaśnienie (wiem o co ci chodzi) !
    Znów krok do przodu.
    Wczoraj jeździłem za profilami - jest OK.Muszę jeszcze zamówić groty, itd.
    Muszę ci jeszcze raz głowę zawrócić: gdy spawasz konstrukcję bramy,to najpierw robisz ramę bramy z wypełnieniem na gotowo - i spawasz całość do profila jezdnego,czy zaczynasz - do profila jezdnego spawasz podstawę ramy,boki, góra,wypełnienie itd.? (chyba to pierwsze)...
    Tak po za tym,to chciałbym moją bramę dać jeszcze na koniec do ocynkowania i dopiero po,jakimś czasie pomalować.Jeszcze nie wiem jaki napęd konkretnie kupię,ale myślę ,że zrobię jakieś "uniwersalne"orurowanie (peszle) pod kable,które będzie pasowało do wszystkiego.

    Pozdrawiam!

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Napisał g_cz
    Cytat Napisał mariusz waligóra
    Serdecznie witam !
    Odpowiadając na zadane pytanie, uprzejmie informuję, iż dwa miesiące temu (we wrześniu) zakończyłem realizację bramy przesuwnej samonośnej według własnego projektu konstrukcyjnego. Oczywiście wcześniej przeglądnąłem oferty rynkowe markowych firm. Schemat konstrukcyjny wykonałem w programie AutoCAD, więc jeżeli ktoś sobie życzy – z przyjemnością wyślę plik.
    Na stronach forum znalazłem również zapytanie na temat kosztu wykonania takiej bramy. Tak więc poniżej podaję łączny koszt jaki poniosłem na wykonanie bramy przesuwnej samonośnej.
    Ogólne parametry to:
    Wysokość: 1,5 [m]
    Całkowita długość: 6 [m]
    Całkowity prześwit wjazdu na posesję: 5 [m], w tym: 4 [m] brama + 1 [m] furtka.
    A oto koszty:
    Profile stalowe: 590,00 zł (w tym: profile na bramę oraz na 2 słupki do bramy i 1 do furtki),
    Dwa panele Nylofor 3D do wypełnienia bramy: 260,00 zł.,
    Dwa wózki bramowe: 232,00 zł (z rolkami z tworzywa), wózek z rolkami metalowymi jest droższy o 20,00 zł.,
    Farba podkładowa i wierzchniego krycia (do dwukrotnego pomalowania: 56,40 zł.
    Łożysko górne do prowadzenia bramy: 5,00 zł.
    Zużycie prądu do spawania profili: 35,00 zł.
    Nadmieniam, iż są to ceny brutto z sierpnia 2005.
    Tak więc łączny koszt wykonania bramy przesuwnej i furtki o szer. 1 [m] wyniósł mnie: 1178,40 [/color]zł. (to chyba nieźle w porównaniu do cen rynkowych). Oczywiście nie podaję tu kosztu robocizny, gdyż realizowałem sam.

    Jak na razie brama i furtka „chodzi doskonale” (przesuwa ją jest w stanie moja dwuletnia córeczka - dlatego też nie wyposażałem jej w napęd).
    Jeżeli jesteś zainteresowany bliższymi szczegółami - życzę pomocą.
    Witam.
    My właśnie zaczynamy robić ogrodzenie. Chcemy wykonac to sami bo mamy taką mozliwość. Czy możemy też otrzymac te pliki. Adres: [email protected]
    Pozdrawiam. Gosia
    Witam...czy może mi Pan przesłac ten program AutoCad, z góry dziękuje i pozdrawiam mirosł[email protected]

  10. #130

    Domyślnie

    Najpierw robię ramę bramy wraz z wypełnieniem itp.Potem prostowano potem groty , i na końcu do profila jezdnego.Peszle możesz puścić normalne,bo przecież przewody do każdego napędu masz jednakowe.Np od fotokomórki możesz zakopać peszel z przewodem już.Wzdłuż bramy.Kup peszel z pilotem będzie łatwiej przewód przeciągać.

    Tu jest tylko przykład ułożenia przewodów ale przeważnie lampę i antenę daje sie po tej samej stronie co napęd.(lub lampa z w budowaną anteną).A wyłącznik kluczykowy niepotrzebny,Tak więc wzdłuż bramy potrzebny jeden przewód pod fotokomórkę.
    Przepraszam ze tak późno ale w tygodniu ciężko wcześniej pisać.pozdrowienia



    Od tego spawania pada na oczy dopieroz teraz zauwazyłem link
    Cytat Napisał cywil6
    ...Może tak będziesz wiedział o co mi chodzi...bo sam nie wiem czy to dobrze tłumaczę.
    http://img31.imageshack.us/img31/505...aprowadzca.jpg
    Ten słupek jest zalewany w ziemie tylko robi się tak(dodatkowo mocuje) aby było stabilniej przy cienkich słupkach.Teraz jest łatwiej bo jest dużo bram przesuwnych i można się przyjrzeć.Sam tak robiłem jak się uczyłem

  11. #131

    Domyślnie Brama przesuwna

    ...jak miło...
    Jutro dostaję Profile!
    Dziś jeździłem jeszcze po marketach Obi,Praktiker,Castorama (lakier i takie tam...) i Przyglądałem się bramom i furtkom.
    Wszystko na profilu 70-ce,rama 40x30,profile pionowe 20x20 (tylko jedna spawka na górze do profilu wzdłużnego i jedna na dole),groty,prowadzenie rolki górnej kątownik...i cała tajemnica (teraz jestem mądrzejszy ).Nie widać tylko jak spawane są groty(wyglądają jak wciśnięte w profil) - jak oni to robią?
    Dziś znalazłem ocynkownie pod Krakowem - zobaczymy co odpiszą.
    Jutro chyba zacznę!
    I jak zwykle pytanko:Jak myślisz jaki lakier będzie OK.na gołą stal(przęsła bedą chyba nieocynkowane) jakiś chlorokauczuk,czy może słynna już śnieżka z teflonem,czy coś dwu-komponentowego?

  12. #132

    Domyślnie

    Sorry,ja też dopiero teraz zobaczyłem twój drugi post...
    dzięki za fotkę - tak sobię własnie myślałem.
    Aproppo - fotokomórki są w murze na "zero" - czy wystają z muru?

  13. #133

    Domyślnie

    Farba ja używam chlorokauczuk śnieżki..Najpierw podkład.Ale jak to z farbami każdy woli inne.Zawsze można lepiej popytać popatrzeć.

    Fotokomórki wystają na murku.Jak na zdjęciu

    wszystkie kable w tym przypadku schowane są w murze ale taka ale można dać na wierzchu w peszlu) (gorzej z estetyką)

    A groty spotkałem się ze są wklejane .Grody maja prowadnice wchodzą w profil),ale to rzadkość aby ktoś kleił.porostu są ładnie pospawane.

  14. #134

    Domyślnie

    tak przyglądam się dyskusji i jeszcze wtrącę swoje trzy grosze odnosnie zamka w bramie przesuwnej - ja u siebie jednak założyłem zamek hakowy ale zamykany ręcznie przy użyciu klucza i wkładki patentowej - koszt w sumie nie taki duży a że na razie nie mam napędu to sprawdza się wyśmienicie a po założeniu napędu myslę że też się przyda np. w przypadku dłuzszego wyjazdu zamknę bramę również i na zamek zawsze to jakieś utrudnienie dla nieproszonych "gości" oczywiście wkładka patentowa odpowiednio zabudowana by nie było łatwo się do niej dobrać.
    Odnośnie malowania pisałem już chyba wcześniej - za radami z forum 2 x cekor r i później chlorokauczoukowa

  15. #135

    Domyślnie

    Witam !
    ...No właśnie - jak to jest z tym hakiem?
    Jak będzie już napęd,to trzeba będzie będzie hak za każdym otwarciem podnieść?

  16. #136

    Domyślnie

    ...Tu jest ładna spawka.
    Niektóre z tych co dziś oglądałem z marketów,to co innego (punktowo z dwóch stron i jakoś tak niechlujnie)
    [img=http://img20.imageshack.us/img20/8480/grot.th.jpg]
    ...właśnie zastanawiam się jakie groty.

  17. #137

    Domyślnie

    zamek u mnie może być na stałe w 2 pozycjach -
    1 otwarta - wygląda tak jak by zamka nie było
    2 zamknięta zapadka blokuje zamknietą brame

    jesli zostawisz zamek w pozycji otwartej to brame otwierasz i zamykasz tak by była bez zamka
    mam dokładnie taki zamek http://www.kowal.malopolska.pl/katal...kowy-H-40.html

  18. #138

    Domyślnie

    Rozumiem,to nie głupie (jaka jest cena?)

  19. #139

    Domyślnie

    nie pamietam dokładnie ale sam zamek kosztował dwadzieścia-kilka zł razem z przesyłką zapłaciłem chyba 40zł a i tak wyszło mnie to taniej niż w miejscowej "hurtowni" z elementami kutymi bo tam chcieli ponad 50zł
    W moim przypadku droższa była wkładka patentowa bo potrzebowałem w nietypowej długości.

  20. #140

    Domyślnie

    Nowych rzeczy można się dowiedzieć.Co chwile powstają nowe modele zamków.
    W tych hipermarketach to wszystko na sztuki.Trzaśniesz porządnie parę razy i zacznie się rozlatywać.

Strona 7 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony