dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Luksfery

  1. #1

    Domyślnie Luksfery

    Czy ktoś może mi poradzić co lebiej zastosowac do osietlenia klatki schodowej: okna czy luksfery. Dodam ze sciana z luksfer mialaby byc wielkosci dzrwi wejsciowych. Zastanawiam sie co zapewnia lepszą izolację cieplną. Cena jest mniej wiecej taka sama.

  2. #2

    Domyślnie

    Podobny wątek tyle, że w garażu rozaważamy tutaj:http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=23888

    powodzenia

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli możesz to wstaw okna mogą to być zwykłe fixy bez możliwości otwierania, a więc tańsze. Luxfery stanowią znacznie gorszą izolację cieplną.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    ja miałem ten sam dylemat. Na klatce schodowej miały być dwa 'przekszlenia' z luksferów po 1500 x 2300 każdy od parteru, po sufit. Najpierw myślałem o pojedynczych luksferach. Ale projektant instalacji CO powiedział mi, że prawie napewno będzie po tym ciekła woda (skropliny). To zacząłem się zastanawiać, czy nie dać 2 ścianek z luksferów. Jednak stwierdziłem, że będzie się to brudzić i nie będzie jak wyczyścić przestrzeni pomiędzy luksferami. Jak policzyłem koszty - (stelaże + luksfery), to okazało się że to kosztuje więcej niż okna. Więc ostatecznie daję tam okna - stałe. Będzie ciepło, sucho i nic się nie będzie brudzić. Na razie nie mam sąsiada za oknami więc nikt mi przez te okna do domu nie będzie zaglądał. A jak się sąsiady pojawią, to nakleję na szyby folię matową żeby się osłonić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony