dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 29
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 568
  1. #521
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga_domatorka Zobacz post
    O! fajniusi! dzięki Aguś :-*
    Dodaję do ulubionych
    Nie ma za co A jak idą postępy? Przeprowadzka coraz bliżej...

  2. #522
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aga_domatorka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał agawi74 Zobacz post
    Nie ma za co A jak idą postępy? Przeprowadzka coraz bliżej...
    Nadal czekamy Jest szansa, że za tydzień zaczną montaż kuchni. Ale nie zapeszam. Aż się boję. Więcej będę widziała w piątek.
    Czekając dłubiemy i szturchamy coś tu i tam.
    Z większych rzeczy, zakładamy od nowa trawnik Poprzednia ekipa (dewelopera) skopała robotę. A roboty przy wylewaniu tarasu, dodatkowo przesądziły sprawę.
    Dzisiaj mają już siać I liczę,że będę mieć taki cudny trawniczek jak u ciebie
    Aguś po jakim czasie od siania było u ciebie pierwsze koszenie?

  3. #523

    Domyślnie

    Aga ale TY masz tempo kobieto muszę się cofnąć, żeby doczytać co nowego u Ciebie a trawnik podobno najlepiej siać we wrześniu tak gdzieś czytałam jak po niedzieli przyjdą upały będziesz musiała lać i lać.....

  4. #524
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga_domatorka Zobacz post
    Nadal czekamy Jest szansa, że za tydzień zaczną montaż kuchni. Ale nie zapeszam. Aż się boję. Więcej będę widziała w piątek.
    Czekając dłubiemy i szturchamy coś tu i tam.
    Z większych rzeczy, zakładamy od nowa trawnik Poprzednia ekipa (dewelopera) skopała robotę. A roboty przy wylewaniu tarasu, dodatkowo przesądziły sprawę.
    Dzisiaj mają już siać I liczę,że będę mieć taki cudny trawniczek jak u ciebie
    Aguś po jakim czasie od siania było u ciebie pierwsze koszenie?
    W takim razie mocno trzymam kciukasy za kuchnię
    Aguś dziękuję w imieniu trawki za komplement i już spieszę Ci z odpowiedzią.
    Nowoposiany trawnik możemy skosić
    po raz pierwszy, kiedy osiągnie wysokość około 8-10cm. Wysokość pierwszego cięcia powinna wynosić 4-5cm. Przy następnych cięciach możemy stosować już standardowe wysokości, zalecane dla danego typu trawy. U nas kosiliśmy gdzieś tak po ok. 5 tygodniach. Wcześniej jest to nie wskazane, ze względu na kiełkujące nasiona w różnym czasie.

    Anbama ma rację, jeżeli chodzi o siew trawy. Powinno się ją siać na koniec kwietnia lub we wrześniu, ale tylko ze względu na opady. Jeżeli teraz będzie nadal tak deszczowo lub jeżeli będzie często podlewać, to nie widzę przeciwwskazań dla wzrostu młodej trawki AAa i przed pierwszym koszeniem, powinno się trawę zwałować i odczekać tydzień. Zwałowanie służy wbiciu korzeni w ziemię. uff, chyba o niczym nie zapomniałam

  5. #525
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aga_domatorka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za takie szczegółowe instrukcje kochane
    No to będziemy lać wodę A tak poważnie, zależało nam, żeby dzieci, jak najszybciej mogły po przeprowadzce korzystać z ogrodu. Dostaliśmy od moich rodziców fajny zraszacz gadreny, to powinno ułatwić sprawę No i musimy się rozejrzeć za dobrą kosiarką.

  6. #526
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Aga, obawiam się, że w tym sezonie to Twoje dzieciaczki za dużo nie pohasają po trawce... Przez pierwsze 5 tyg, na kiełkującą trawkę nie wolno wcale wchodzić, nie mówiąc o bieganiu. Potem tez bardzo ostrożnie, bo młodziutka, zdeptana trawa wstaje bardzo wolno. Powiem Ci szczerze, że u nas dopiero po 2 miesiącach można w miarę swobodnie chodzić.

    A kosiarkę na pewno znajdziesz jakąś fajną. Moc dobierz do wielkości trawnika

  7. #527
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mada1412
    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    859

    Domyślnie

    Oj, Aga,
    pędzicie Piękna balustrada Pomysł z chesterami super, przepiękne są, choć dość niewygodne
    Nie mogę się już Twojej kuchni doczekać

  8. #528
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aga_domatorka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał agawi74 Zobacz post
    Aga, obawiam się, że w tym sezonie to Twoje dzieciaczki za dużo nie pohasają po trawce... Przez pierwsze 5 tyg, na kiełkującą trawkę nie wolno wcale wchodzić, nie mówiąc o bieganiu. Potem tez bardzo ostrożnie, bo młodziutka, zdeptana trawa wstaje bardzo wolno. Powiem Ci szczerze, że u nas dopiero po 2 miesiącach można w miarę swobodnie chodzić.

    A kosiarkę na pewno znajdziesz jakąś fajną. Moc dobierz do wielkości trawnika
    Na tarzanie w trawie w tym roku nie liczyłam Ale przynajmniej, będzie jak dzieci do ogrodu wypuscić, bez strachu,że wrócą całe budne Jakoś je tzreba będzie od trawnika odciągnąć

    mada milutko, że wpadłaś Byłam dzis u ciebie, nie zdążyłam nic napisać Pomyslałam, że u ciebe trochę jak u mnie...czekanie. Lecę teraz

  9. #529
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    My mamy 6KM, powinno być ok trawnika będzie nie więcej niż 700m (w porywach) z czasem coraz mniej .
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  10. #530
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Aga, ja jeszcze w kwestii sof. Przypomniało mi się, że całkiem sporo fajnych, aczkolwiek nie chesterów jest tu: http://www.livingroom.eu/

    Może Ci się coś spodoba

  11. #531
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aga_domatorka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Yokasta u mnie nieco więcej trawnika. Szczerze mówiąc myslałam tylko o tym, zeby oprócz mocy miała szeroki pas koszenia

    Aguś ja się w kanapy mebelplast na ostatniej wizycie w centrum meblowym wpasowywałam Pięknie się na żywo prezentują Bardzo podoba mi się kilka modeli z serii country- jutro pokażę które

  12. #532
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Aguś u nas 55 cm z tego co pamiętam. My chcemy mało trawnika, ale wszystko wyjdzie w praniu z 700 może się zrobić 1500
    Kosiarkę sobie mąż wybrał, jeśli chodzi o moc, szerokość, rozdrabnianie i wrzut do kosza, napęd i najważniejsze - silnik.
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  13. #533
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga_domatorka Zobacz post
    Aguś ja się w kanapy mebelplast na ostatniej wizycie w centrum meblowym wpasowywałam Pięknie się na żywo prezentują Bardzo podoba mi się kilka modeli z serii country- jutro pokażę które
    Czeeekam z niecierpliwością na Twoje typy, Aga Dawaj te foty!!!

  14. #534
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aga_domatorka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Aguś,przepraszam nie miałam dziś kiedy tego zrobić. Ciężki dzien miałam. Padam na twarz. Idę drinka z mężusiem posączyć i odsapnąć. Jutro rano postaram się nadrobić zaległości. Mam nadzieję, że mi wybaczy i poczekasz

  15. #535
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aga_domatorka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Alternatywa dla zgrabnego chesterfielda-o którego, jak już ustaliłyśmy, ciężko w Polsce. Od zawsze podobaja mi się kanapy firmy Mebelplast. Nie wszystkie oczywiście, jeśli chodzi o model. Pokażę wam które. Nie patrzcie proszę na ich kolory, są jakie są niestety. Ja myślałam o jakimś stonowanym kolorku. Najbardziej podobają mi się szare. Choć nie jestem do końca przekonana, czy ten kolor będzie do mojego salony odpowiedni. Wszelkie wasze spostrzeżenia co do koloru, mile widziane
    No to lecę z koksem:


    Klasyczna (choc biel bardzo mi się podoba, bałabym się o problem z utrzymaniem czystości)

    Te poduchy w czarne pasy bardzo mi się podobają



    Ostatnio edytowane przez aga_domatorka ; 29-07-2011 o 07:53

  16. #536
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga_domatorka Zobacz post
    Aguś,przepraszam nie miałam dziś kiedy tego zrobić. Ciężki dzien miałam. Padam na twarz. Idę drinka z mężusiem posączyć i odsapnąć. Jutro rano postaram się nadrobić zaległości. Mam nadzieję, że mi wybaczy i poczekasz
    Pewnie, że wybaczamJa też wczoraj wcale nie zaglądałam na FM
    Odnośnie pokazanych przez Ciebie sofek, to najbardziej przypadła mi do gustu 1 i 3. Ta 3 ma świetny kolor, taki chłodny beż. Aga, co do koloru sofy w Twoim salonie, to musisz sama zdecydować, ale ja preferuję kolory ziemi, czyli chłodne beże, szarości i ewentualnie czerń. (ten kolor sofy 3 coraz bardziej mi się podoba).

    A czy ta w bieli nie może mieć innego koloru? Nie ma możliwości wyboru tapicerki?

  17. #537
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aga_domatorka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wybór tapicerki jest, jak najbardziej Mozesz wybierać z wzornika kolor i rodzaj materiału. Dlatego nie ma się co tymi kolorami z fotek sugerować.
    Tak naprawdę nie mogę się oprzeć wrażeniu, że 1 i 3 to ten sam model. Wydaje mi się, że mają tylko inne wypełnienie siedziska i oczywiście inny rodzaj obicia.
    Ostatnio edytowane przez aga_domatorka ; 29-07-2011 o 14:19

  18. #538
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Aguś, masz święta rację, że to ten sam model Jeżeli można wybrać materiał to super, ja bym wzięła coś w stylu taupe lub greige. Ale, ale czy chesterfieldy poszły już w odstawkę???

  19. #539
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    madzikma

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    113

    Domyślnie

    Wiatm,Aga.Bardzo fajne masz urządzony domek.Tapety super.Mam taką prośbę-jakiej firmy jest Twoja tapeta pod TV-brązowo-niebieska?
    Co do kanap to chyba 1 i 3 wygodniejsze niż 4.Chesterfieldy piekne,ale te na których siedziałam,to tylko na przysłowiowe "5minut", były niwygodne po prostu.Chyba,że ja tak trafiłam.

  20. #540
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aga_domatorka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Aguś, nie chesterfuldy nie ida w odstawkę. Ale wybór jest nie duży niestety. A zanim kupiłabym sofę z Farmy musiałabym przetestować Nie wiem kiedy będę w Wawie. Muszę mieć jakąś alternatywę i wybrać kanapę, ktora stworzy podobny klimat (elegancki glamour)

    Madzikma, witam cieplutko i dziękuję za pochwały.
    Domek jeszcze nie do końca urządzony, na razie to podstawy. Przede mna jeszcze sporo pracy nad wnętrzami
    Tapeta o którą pytasz to produkt firmy Rasch nr 785487, seria Vanity Fair 2013. Ma wspaniałą 'papierową' nie błyszczącą strulturę.W kolekcji są też pasy.
    Moja jest w kolorze szarego błękitu i beżu.
    Chesterfieldy, no cóż...poszykuję jeszcze tego jedynego. Mam nadzieję, że uda mi sie znaleść taki, który spełni nasze oczekiwania

Strona 27 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony