dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie Współczynniki korekcyjne grzejników-pomóżcie

    Witam
    proszę o pomoc w rozliczaniu ciepła.Otóż u mojej mamy w mieszkaniu pierwszy raz(w lipcu 2010) odczytano zużycie ciepła w oparciu o mierniki.Mieszkanie o pow.64,42 m2,wys.3,3 m,budynek nieociepolny,starsze budownictwo,dom wielorodzinny.
    Zaliczki wniesione-2396,68 zł .Po rozliczeniu w/g mierników wyszła niedopłata....2086,28! W rozliczeniu uwzględniono 3 grzejniki-2 płytowe, 1 zeliwny-żeberkowy. I tu zaczyna się problem- w rozliczeniu przedstawiono współczynniki korekcyjne grzejników
    -dla płytowych- 5,340000
    3,2040000
    -dla żeberkowego-0,930740
    Pokazałam rozliczenie znajomemu-zarządcy innej wspólnoty i jak zobaczył dwa pierwsze wspłólczynniki to stwierdził,że niemożliwe są tak duże wspłóczynniki kor. grzejników.
    Mam w związku z tym pytanie-jak można stwierdzić czy te współczynniki są faktycznie zawyżone-wiem,że zależa one min. od wielkości grzejnika.Grzejniki zostały zamontowane przez poprzednią administrację,obecna twierdzi że nie posiada żadnych dokumentów określających parametry grzejników.Przed założeniem mierników nikt nie dokonywał pomiarów grzejników,nie przeprowadził żadnej inwentaryzacji.Chociaż zarządca wspólnoty twierdzi,że takowa była.
    Zarządca odsyła mnie do firmy zakładającej i odczytującej mierniki.

    Dodam jeszcze,że w mieszkaniu panowała temp. max do 22 st.mama często przykręcała termostaty w ramach "oszczędzania",wietrzenie mieszkania tylko w "granicach przyzwoitości" itd. itp.
    W innych mieszkaniach niedopłaty były znacznie mniejsze, a nawet występowały nadpłaty w mieszkanich większych o kilkanaście m2.

    Jestem wspólwłaścielem mieszkania,chcę tę sprawę wyjaśnić do konca bo przecież zbliża się kolejny odczyt liczników i sytuacja może się powtórzyć.

    Proszę o pomoc

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jozwiaks

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Międzyrzecz
    Kod pocztowy
    66-300
    Posty
    78

    Domyślnie

    hmm, dziwna sprawa. Wystąp do nich o podanie podstawy do stosowania takich przeliczników, a nie innych. Dodatkowo możesz przejść się po sąsiadach i zobaczyć jakie oni mają przeliczniki przy takich samych grzejnikach.

  3. #3

    Domyślnie

    o co tu chodzi??? masz jakiś miernik ciepła w domu??? jozwiaks ma rację żądaj od zarządcy pełnego wyliczenia i podstaw z jakich to wziął

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Chodzi o podzielniki kosztów ciepła.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony