dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BelAir
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    14
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Lightbulb Rury drenażowe jako odprowadzenie wody deszczowej z rynien

    Witam,

    nie znalazłem takiego wątku - więc chciałbym go poruszyć:

    Mam wokół domu 9 rur spustowych od rynien - zaproponowano mi połączenie ich wszystkich razem za pomocą rur drenażowych i odprowadzenie zebranej w ten sposób wody deszczowej do oczka bądź rowu na granicy działki. Czy ktoś wpadł może wcześniej na taki pomysł i skorzystał z niego?
    Będę wdzięczny za wszelkie info.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Zazwyczaj drenaż wokół budynku służy do jego odwadniania, a nie nawadniania. Myślę, że to mocno chybiony pomysł, chyba że masz rewelacyjnie przepuszczalny, suchy grunt.

    Oczko? Przy pierwszej burzy rybki rozpłyną ci się po trawniku

    Rów to co innego. Rów jest ok

  3. #3

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    ....chyba że masz rewelacyjnie przepuszczalny, suchy grunt.

    Rów to co innego. Rów jest ok
    Jakby mial rewelacyjnie przepuszczalny grunt, to pewnie nie byloby tam rowu.

    Sam pomysl jest OK, ale jak odprowadzasz do rowu, to rura podobna do drenazowej ale wersja bez dziurek, albo normalnymi rurami kanalizacyjnymi.
    jaki bo to nie byl row, prawdopodobnie potrzebujesz uzgodnic z melioracja odprowadzenie wod opadowych do niego.

    marcin

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BelAir
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    14
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    w takim razie muszę się tylko dowiedzieć, czy ten rów dalej pełni swoją rolę (a wygląda, że tak, bo zawsze w nim jest woda - dzięki czemu wiem jak wysoko mam wody gruntowe) no i zmienić rury na kanalizacyjne - korzystając ze wskazanego postu - po to by odsunąć wodę od fundamentów.
    Jak głęboko wkopywać rury? Zrobić to na około 40cm czy lepiej zabezpieczyć się przed zamarzaniem i kopać głębiej?

  6. #6

    Domyślnie

    Zakop rury tak głęboko, jak pozwala na to poziom wody w rowie.

    Zamarzaniem nie ma się co przejmować, o ile nie będziesz miał ogrzewanej rynny. Najpierw zamarzną rury na powietrzu, a dopiero potem w ziemi. No, chociaż przy roztopach będzie odwrotnie...

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BelAir
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    14
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    połowa rynien jest już odprowadzona do rowu. i sprawdza się to

  8. #8

    Domyślnie

    ja mam w ten sposób rzwiązany problem odprowadzania deszcówki. Z 4 rur spustowych woda trafia do rur kanalizacyjnych fi 160 z których zrobiona jest opaska wokół budynku. Z tych rur woda najpierw trafia do zbiornika plastikowego zakopanego w ziemi przy domu, a jej nadmiar przez przelew, rurami drenarskimi trafia do rowu melioracyjnego, który znajduje sie na granicy działki około 1,5m niżej niż jest posadowiony budynek.
    Oprócz tego mamy również wykonany drenaż opaskowy, z którego woda również trafia do rur odprowadzających deszcówkę do rowu.
    piotr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony