dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Ile za położenie tynku silikonowego?

    Witam.

    Mój domek jest już ocieplony styropianem i zatarty na szaro od zeszłego roku) Chcielibyśmy teraz dokończyć elewację ( baranek 1,5 mm), uparłam się na tynk silikonowy i stąd moje pytanie.
    Ile obecnie kosztuje położenie tynku silikonowego bez materiału?
    Jak kształtują się ceny typu: robocizna + materiał? ( choć tutaj wiem, że dużą rolę odgrywa wybrany kolor)
    Wykonawca proponuje nam Greinplast? Jakie ma opinie ten produkt?
    Czy w ogóle zawracać sobie głowę tynkiem akrylowym, proponowanym przez wykonawcę?

    Pzdr i dziękuję za rady.

    Iza

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawelzajac

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Tynk Silikonowy

    Witaj,

    teraz zalezy od tego, czy np. konieczne jest rusztowanie i ile tego rusztowania. Ogólnie to cena +/- 20-25zł jak na woj. Zachodniopomorskie.
    Jeśli mogę Ci jednak podpowiedziec, to uważaj na to aby obecna masa zbrojąca była sucha i to naprawde sucha i żeby dobrze zagruntować pod ten tynk.
    Istnieje ryzyko, że warianty który wybrałaś może być zły. Wyobraź sobie, że masa zbrojąca (ta z siatką) jest cementowa, więc pije wodę i teraz ty kładziesz na to silikon. Długo nie muszę opisywać skutków, (obrazowo : wilgotna gąbka owinięta folią).

    Jeśli nie zdecydowałaś się zaraz na tynk to polecił bym zwykły mineralny pomalowany dobrą farbą silikonową o wysokiej paraprzepuszczalności.

    Akryl będzie jeszcze gorszy bo jest jeszcze bardziej szczelny (coś o tym wiem bo pracowałem pare lat jako technik w firmie, która produkuje systemy dociepleniowe)
    Producenta, którego poleca Ci wykonawca nie znam i chyba jest mało znany. Jeśli mogę polecić.

    To 1Liga: STO, Caparol, a póżniej: Baumit, Bolix, Knauf, Atlas itp. i lepiej wybierz coś takiego w zależności od gótówki jaką posiadasz. Nie zapomnijmy, że jednak elewacja to wizytówka naszego domu i nie robisz tego co 2 lata.

    Pozdrawiam

    Paweł

    Remonty ogólnobudowlane od A do Z

    Obejrzymy - Doradzimy - Wycenimy - Wykonamy

    tel. 695 24 13 09

    http://remonty-szczecin.prv.pl/
    Ostatnio edytowane przez pawelzajac ; 22-06-2011 o 09:39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony